PDA

View Full Version : В какво вярвате?



Страници : [1] 2 3 4

PLEYGIRL
04-15-2012, 13:15
Аз по принцип се водя за атеистка тъй като вярвам в науката а не в Исус. Та искам да знам вие в какво вярвате и как възприемате религията и науката?

explosion_
04-15-2012, 13:20
Християнин съм. Само че не съм кой знае колко вярващ! Знам, че има някаква сила която контролира нещата в природата и живота, само че не знам каква е тя.. !

ПП. Подписа ти ми хареса :)

PLEYGIRL
04-15-2012, 13:26
Значи не си от тези хора които се молят на бог и т.н ?
ПП. Мерсиии :)

explosion_
04-15-2012, 13:31
Да се моля - НЕ! Категорично и абсолютно не ! Моля се на себе си :D

PLEYGIRL
04-15-2012, 13:44
хаха ... браво .. моите приятели доста ме критикуват относно вярата... ,че не вярвам бог щял да ме накаже .. дрън,дрън

explosion_
04-15-2012, 13:50
Бог ще ме хване за.... носа ;)

MagicSmiles23
04-15-2012, 14:05
Аз съм православен.Не съм много набожен.Вярвам във Бог и във....супер героите! =3

explosion_
04-15-2012, 14:20
Аз пък вярвам в себе си, не ми пука за нищо ;) За мен Бог няма! Управляват ни извънземните :razz:
ПП. Изпростявам стабилно! .. и MagicSmiles , ква е тая пиш** на края на мнението бе братле '' =3 '' :razz:

ScarlettS
04-15-2012, 14:26
Първо, само малко по-надолу в раздела има сигурно 2 такива теми, но както и да е.

PLEYGIRL, почти съм сигурна в резултата, но все пак ще те питам: кои точно научни аргументи са те убедили да станеш атеистка? Представата ти за бог с християнството ли се изчерпва или си разсъждавала върху цялостната идея за висш разум? Сигурна си, че бог не съществува, или си просто против образа, създаден от човешките религии?

explosion_, не знам как точно си се определил като християнин, според мен си иррелигиозен. 'Силата', контролираща света и природата, в която вярваш, съвпада ли с физичните закони или говориш за неща от сорта на съдба, разумна сила и разни такива?

MagicSmiles23
04-15-2012, 14:44
Аз пък вярвам в себе си, не ми пука за нищо ;) За мен Бог няма! Управляват ни извънземните :razz:
ПП. Изпростявам стабилно! .. и MagicSmiles , ква е тая пиш** на края на мнението бе братле '' =3 '' :razz:
Тва не е хуй а усмивка бее! =D

explosion_
04-15-2012, 14:56
ScarlettS - Определих се, като такъв, защото съм роден е изключително религиозно семейство, само аз съм такъв вълк единак ако ме разбираш.. към тази т.нар. ''СИЛА'' спадат и физ. закони и разумната сила. И да, определено вярвам в това, че нещо ни контролира, но мисля че не може да бъде само 1 човек - Бог! А в съдбата.. никога не съм вярвал, мисля че нещата стават така както си ги направиш! Разбира се, това си е лично мое мнение! ;) :)
MagicSmiles23 - Знам бе, ама много ми прилича .. :D :razz:

Furious?
04-15-2012, 14:59
nothing.I stopped believing in God the momemnt I lost the faith in myself

MagicSmiles23
04-15-2012, 15:04
ScarlettS - Определих се, като такъв, защото съм роден е изключително религиозно семейство, само аз съм такъв вълк единак ако ме разбираш.. към тази т.нар. ''СИЛА'' спадат и физ. закони и разумната сила. И да, определено вярвам в това, че нещо ни контролира, но мисля че не може да бъде само 1 човек - Бог! А в съдбата.. никога не съм вярвал, мисля че нещата стават така както си ги направиш! Разбира се, това си е лично мое мнение! ;) :)
MagicSmiles23 - Знам бе, ама много ми прилича .. :D :razz:
Липсва му главичката :D

explosion_
04-15-2012, 15:05
nothing.I stopped believing in God the momemnt I lost the faith in myself

Ми то тва е най-лошото!

ScarlettS
04-15-2012, 15:19
ScarlettS - Определих се, като такъв, защото съм роден е изключително религиозно семейство, само аз съм такъв вълк единак ако ме разбираш.. към тази т.нар. ''СИЛА'' спадат и физ. закони и разумната сила. И да, определено вярвам в това, че нещо ни контролира, но мисля че не може да бъде само 1 човек - Бог! А в съдбата.. никога не съм вярвал, мисля че нещата стават така както си ги направиш! Разбира се, това си е лично мое мнение! ;) :)

Чакай сега, хем разумната сила ни контролира, хем нещата стават така както ние си ги направим. Последно в кое вярваш? Това, че си роден в религиозно семейство, какво общо има? Не пречи да се самоопределяш като иррелигиозен, вместо като християнин, какъвто очевидно не си.


nothing.I stopped believing in God the momemnt I lost the faith in myself

Доста хора представят връзката като обратнопропорционална - вярват в себе си вместо бог или обратното.

JungleJaguar
04-15-2012, 15:19
АЗ ВЯРВАМ В БОГ ХИТЛЕР !
ТОЙ Е ЕДИН !
ХИТЛЕР БДИ НАД ВСИЧКИ НАС И НИ ПАЗИ !
ХИТЛЕР Е ОЛИЦЕТВОРЕНИЕ НА ДУХОВНОСТТА,СТРЕМЕЖ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВОТО И БОРБАТА ДОКРАЙ СРЕЩУ НЕСПРАВЕДЛИВОСТТА !

ХЕР ,НИЕ НИКОГА НЯМА ДА ТЕ ЗАБРАВИМ !!!

explosion_
04-15-2012, 15:29
ScarlettS - Не ме разбра, няма значение, не ми се обяснява! А ти в какво вярваш да те питам аз?

gandalfepi4
04-15-2012, 15:32
Ох авторкее... атеист съм (при това доста "силен" такъв) ама и ти си една...

Първо че не можеш да "вярваш" в науката (което е просто метод)

Второ че и има доста видни учени които са теисти или религиозни (дори двама от най-видните еволюционни биолози в света са християни, единия от които фундаментален)

Трето че нещата са доооста по-сложни от представените възможности. Нещо като да питаш някой дали е просто хетеро или хомосексуален когато може да е асексуален, пансексуален, бисексуален, полисексуален, трансексуален и тн

Така и с "вярата" може да си агностичен или гностичен, религиозен, ирелигиозен или анти религиозен, антитеист, атеист, теист, деист, пантеист, политеист и всякаква комбинация от горните, на всичкото отгоре и самите дефиниции малко вариират по между речниците.

ПС Ако си инвестирана в това ела у форумо (http://www.reddit.com/r/atheism/), доста неща се научават, пък и е забавно.

ScarlettS
04-15-2012, 15:43
ScarlettS - Не ме разбра, няма значение, не ми се обяснява! А ти в какво вярваш да те питам аз?

Атеистка съм по принцип, иначе ще е по-лесно да ти кажа в какво не вярвам: бог, съдба, душа, прераждане, живот след смъртта, всякакви такива.

explosion_
04-15-2012, 15:46
Атеистка съм по принцип

Всеки човек, може да е какъвто поиска :) Радвам се за теб!

ScarlettS
04-15-2012, 16:02
Добре, и аз се радвам за теб тогава :D абе атеистите, какво отговаряте, като ви каже някой 'Христос воскресе' ?

explosion_
04-15-2012, 16:05
'Христос воскресе' ?

Е*и му майката тогава :D Не, той не воскресе :razz:

gandalfepi4
04-15-2012, 16:58
Добре, и аз се радвам за теб тогава :D абе атеистите, какво отговаряте, като ви каже някой 'Христос воскресе' ?

"Честито", няма защо да си задник при поздрави. Ако е някой щърбав педеруга, който го казва не като поздрав ами за да се прави на трольо му тегля майната и така. (Така и не схванах смисъла на "Воистина воскресе", дори като религиозен ми беше бая дебилно и сикофантско някакво)

RagioL
04-15-2012, 17:09
Сещам се за един познат, който на Христос воскрисе отговаря: да бе и аз го видях.

explosion_
04-15-2012, 17:17
да бе и аз го видях.

:D :razz: Разби ме!

JungleJaguar
04-15-2012, 17:20
Добре, и аз се радвам за теб тогава :D абе атеистите, какво отговаряте, като ви каже някой 'Христос воскресе' ?

Отговарям с Хайл Хитлер !
Аз не празнувам тва с боядисване на яйца,козунаци и тъпотии.
Христос бил възкръснал.
Христос е един от 14-те хиляди разпънати на кръст.Ама е единственият с психични отклонения,дето си мисли,че е бил Бог.
Ахахах не.няма такава тъпотия ахахах.

ScarlettS
04-15-2012, 17:24
Сещам се за един познат, който на Христос воскрисе отговаря: да бе и аз го видях.

:D


Така и не схванах смисъла на "Воистина воскресе", дори като религиозен ми беше бая дебилно и сикофантско някакво

И на мен :D Спомням си като бях малка в един асансьор някаква стара жена ми го каза и аз я питах 'ама какъв е смисълът да го казваме това' и мама ми се скара. :D После започнах и аз да им отговарям, но отново леко недоумяващо.

RagioL
04-15-2012, 19:52
Така а по тема: Нужна ли е вяра някому, вяра в нещо!

Deathwhisper
04-15-2012, 21:39
Аз съм агностичка, не съм видяла бог за да вярвам в него, но това не може да значи че не съществува, и няма как да бъда сигурна,но това е нещо което не ме вълнува по принцип,иначе .. във какво вярвам, във много неща.. в свободния избор, в хубавите моменти,в закона за гравитацията.. etc.

ScarlettS
04-15-2012, 21:46
Така а по тема: Нужна ли е вяра някому, вяра в нещо!

Предполагам за доста хора отговорът е еднозначен. При мен обаче винаги се променя и това, което ще напиша сега, може да противоположното на това, което ще мисля след време. Не претендирам за истинност или точност, просто в момента до това стигнах.

Преди винаги съм си мислела колко нелепа е нуждата от религия и бог. Казвах, че аз нямам нужда от вяра. Специално от такава вяра и до днес нямам нужда, но ако говорим за вяра изобщо в нещо, въпросът стои по друг начин. Вярвам в нещо индивидуално, не бог, дори не нещо свръхестествено, но го дефинирам като вяра. Относно определението, по принцип то е: ''уповаването и вярването в идея, представа, конкретен човек, Бог и т.н.'' Под упование, разбирам да живеем според дадена идея или философия, да разчитаме на нея или в случая на религиозните - на бог. Нямам нужда от нея да живея, но да живея по начина, по който бих желала в момента - да. В случая има разлика между нужда и желание, така че все още не съм сигурна дали всъщност се нуждая толкова от въпросната вяра, колкото по-скоро просто я предпочитам пред липсата и. Както и да е, засега не мога да определя.

Често като питам някой вярващ какъв реалния смисъл и приложение на вярата му в живота, не получавам конкретен отговор. Във вярата има смисъл тогава, когато тя води както личността до вътрешно усъвършенстване, така и до подобрение при възприемането и справянето със заобикалящата реалност. Не знам доколко е от жизнено важна нужда вярата, но считам, че определено е възможно тя да бъде полезна на човека. Всичко, което мисля по тази тема дотук, е субективно. Засега мога да си направя заключение само на базата на собствената ми представа, а то е, че имам нужда от вяра, за да подобря определени аспекти от живота си, но не дотолкова, че да не мога без нея. Зависи обаче и от моментното състояние. За човек, търсещ подобрение на лошо състояние в живота си, а не просто по-добър и усъвършенстван вариант на дадено нещо, то сигурно действително би било по-удачно да го наречем нужда, а не просто желание. Друг е въпросът, че при мен идеите за вяра и стремеж на практика доста се припокриват, така че е възможно всеки да вкарва различна интерпретация на понятието.

Rebirthing
04-16-2012, 00:21
Вярвам предимно в себе си. НЕ вярвам в религиозната фигура от библията, НЕ вярвам в Исус Христос, изобщо не вярвам в същества с човешки/получовешки облик определящи се като богове. НЕ вярвам в богове които заповядват еди кой си да бъде "изтребен измежду народа си", само защото е спал със съседката, работил е в събота или е отишъл на врачка. НЕ вярвам на охранени попове със скъпи часовници и коли. По-скоро бих повярвала в розовите еднорози или спагетеното чудовище.
Вярвам в паралелните светове, вярвам в теорията за мултивселената, вярвам в извънземни. Вярвам, че хората на планетата Земя трябва да се опитваме да живеем в хармония с природата, а не да злоупотребяваме с нея. Вярвам в доброто, но няма как да отрека, че лошото май взема превес в последните години.

orbitaa
04-16-2012, 01:05
Не вярвам на нищо и никого...

libal44
04-16-2012, 09:11
Какво е това вярвам в себе си, след като това "себе си" не знаеш точно какво е.Нещо толкова крехко и преходно, над което дори нямаш абсолютен контрол.

explosion_
04-16-2012, 10:12
Какво е това вярвам в себе си, след като това "себе си" не знаеш точно какво е.Нещо толкова крехко и преходно, над което дори нямаш абсолютен контрол.

Прав си по отношение на контрола на една личност към самия себе си!

JungleJaguar
04-16-2012, 10:32
Вярвам предимно в себе си. НЕ вярвам в религиозната фигура от библията, НЕ вярвам в Исус Христос, изобщо не вярвам в същества с човешки/получовешки облик определящи се като богове. НЕ вярвам в богове които заповядват еди кой си да бъде "изтребен измежду народа си", само защото е спал със съседката, работил е в събота или е отишъл на врачка. НЕ вярвам на охранени попове със скъпи часовници и коли. По-скоро бих повярвала в розовите еднорози или спагетеното чудовище.
Вярвам в паралелните светове, вярвам в теорията за мултивселената, вярвам в извънземни. Вярвам, че хората на планетата Земя трябва да се опитваме да живеем в хармония с природата, а не да злоупотребяваме с нея. Вярвам в доброто, но няма как да отрека, че лошото май взема превес в последните години.

Уааау !
Споделям абсолютно същото мнение !
Ама 1 към 1 !

Пак ще кажа,че лицето Христос е един от 14 000 разпънати на кръст хора.Да,хора !
Какво му е божественото ?
Бил е и дърводелец !
Много божествено,няма що !
И вие се кланяте на дърводелеца.

ScarlettS
04-16-2012, 12:20
Какво е това вярвам в себе си, след като това "себе си" не знаеш точно какво е.Нещо толкова крехко и преходно, над което дори нямаш абсолютен контрол.

На мен ми се струва безсмислено изобщо да класифицираме вярата в себе си като вяра. Повечето хора вярват в себе си независимо от религиозната им принадлежност или липсата на такава. Вярата в нещо отвъд себе си, е нещо съвсем различно. И все пак в крайна сметка това нещо става част от теб, така че границите леко се размиват.
Абсолютен контрол нямаме върху почти нищо. Това 'себе си' може да е сравнително крехко и преходно, но е едновременно и най-стабилното и постоянно нещо, което някога ще имаме.

Rebirthing
04-16-2012, 13:49
Какво е това вярвам в себе си, след като това "себе си" не знаеш точно какво е.Нещо толкова крехко и преходно, над което дори нямаш абсолютен контрол.

Вярвам в себе си защото аз съм тази която е учила, която е работила, която се е старала, аз и само аз съм тази която си размърдва задника за да постигне нещо в този живот. Всичко зависи от мен, вярвам в собствените си възможности и не смятам, че ако седна да се моля на някакво еврейско извънземно ще ми падне една торба с пари върху главата. И да, всичко е преходно, но какво от това ?! Да легнем и да мрем, защото това което имаме днес, може да го няма утре ? С подобен начин на мислене още щяхме да сме в пещерите рисувайки по стените. Светът е такъв какъвто е, защото е имало хора, които са вярвали в себе си и във възможностите си ! Реализирали са своите идеи и проекти и са вървели напред, а не са циклили на едно място мислейки колко преходно е всичко.

npp
04-16-2012, 14:58
Исус Христос не е евреин, Той е самият Господ, израел е просто държавата, в която са се развивали събитията тогава, защото оттам е започнала мисията на истинският Господ Бог и там е и продължила до идването на Исус и Неговите Светии, понеже израелтяните са потомците на Авраам, но какво значение има кой е бил Богоизбраният народ?!, това е било само (за) инициация т.е. "посяване(-то)" на Завета, ето защо на първо място аз наричам Отца и Исус просто "Господ Бог", иначе разни хора веднага може да (за-)почнат да се съблазняват като си мислят че Исус е просто евреин и тям подобни

defender
04-16-2012, 15:28
Христос не е извънземен. баси

Concussion
04-16-2012, 16:17
Отговарям с Хайл Хитлер !
Аз не празнувам тва с боядисване на яйца,козунаци и тъпотии.
...

Е то това са си езически обичаи, по принцип нямат много общо с религията...

Rebirthing
04-16-2012, 16:23
Образно казано, а и щом не живее на Земята, значи е ИЗВЪН нея. От тук идва и думата "извънземен" умници ;). И ако обичате, не разводнявайте темата.

ScarlettS
04-16-2012, 16:51
^
Всъщност нали е навсякъде и във всичко, следователно е едновременно земен и извънземен. :D

SmilezZz
04-22-2012, 07:17
Аз също съм атеист - по една или друга причина не вярвам в Бог, прераждане, задгробен живот, съд Божий и така нататък. Някои хора (вярващите) вярват само в Бог, защото си имат някаква надежда в трудни моменти, че всичко ще се оправи. Но в крайна сметка не Бог им помага, а самите те.

Ilikeliljon
05-15-2012, 20:00
Предполагам за доста хора отговорът е еднозначен. При мен обаче винаги се променя и това, което ще напиша сега, може да противоположното на това, което ще мисля след време. Не претендирам за истинност или точност, просто в момента до това стигнах.

Преди винаги съм си мислела колко нелепа е нуждата от религия и бог. Казвах, че аз нямам нужда от вяра. Специално от такава вяра и до днес нямам нужда, но ако говорим за вяра изобщо в нещо, въпросът стои по друг начин. Вярвам в нещо индивидуално, не бог, дори не нещо свръхестествено, но го дефинирам като вяра. Относно определението, по принцип то е: ''уповаването и вярването в идея, представа, конкретен човек, Бог и т.н.'' Под упование, разбирам да живеем според дадена идея или философия, да разчитаме на нея или в случая на религиозните - на бог. Нямам нужда от нея да живея, но да живея по начина, по който бих желала в момента - да. В случая има разлика между нужда и желание, така че все още не съм сигурна дали всъщност се нуждая толкова от въпросната вяра, колкото по-скоро просто я предпочитам пред липсата и. Както и да е, засега не мога да определя.

Често като питам някой вярващ какъв реалния смисъл и приложение на вярата му в живота, не получавам конкретен отговор. Във вярата има смисъл тогава, когато тя води както личността до вътрешно усъвършенстване, така и до подобрение при възприемането и справянето със заобикалящата реалност. Не знам доколко е от жизнено важна нужда вярата, но считам, че определено е възможно тя да бъде полезна на човека. Всичко, което мисля по тази тема дотук, е субективно. Засега мога да си направя заключение само на базата на собствената ми представа, а то е, че имам нужда от вяра, за да подобря определени аспекти от живота си, но не дотолкова, че да не мога без нея. Зависи обаче и от моментното състояние. За човек, търсещ подобрение на лошо състояние в живота си, а не просто по-добър и усъвършенстван вариант на дадено нещо, то сигурно действително би било по-удачно да го наречем нужда, а не просто желание. Друг е въпросът, че при мен идеите за вяра и стремеж на практика доста се припокриват, така че е възможно всеки да вкарва различна интерпретация на понятието.

Браво супер. Религията често се затваря в тясната рамка на вярата в бог или не. Религия може да съществува и без БОГ!!! Ако разглеждаме религията като вглеждането в обект към който човек може да насочи усилията си, то тогава тя може да бъде всякаква. Религията може да бъде истината в нейния най-висш смисъл и измерение. Търсенето и разбирането на истината за себе си и другите. Може да бъде разбира се и нещо далеч по-отрицателно, но това е друга тема

PLEYGIRL
05-16-2012, 08:13
Уааау !
Споделям абсолютно същото мнение !
Ама 1 към 1 !

Пак ще кажа,че лицето Христос е един от 14 000 разпънати на кръст хора.Да,хора !
Какво му е божественото ?
Бил е и дърводелец !
Много божествено,няма що !
И вие се кланяте на дърводелеца.

Дърводелец!!!!!!!!! Разбиии ме :D :D :D
"оо дърводелецо дай ни .... едно дърво ..!" :D


НЕ МИСЛИТЕ ЛИ ,ЧЕ КАТО ЦЯЛО ИДЕЯТА ОКОЛО РЕЛИГИЯТА Е СТРАШНО КРИВОРАЗБРАНА?

JungleJaguar
05-16-2012, 10:18
Дърводелец!!!!!!!!! Разбиии ме :D :D :D
"оо дърводелецо дай ни .... едно дърво ..!" :D


НЕ МИСЛИТЕ ЛИ ,ЧЕ КАТО ЦЯЛО ИДЕЯТА ОКОЛО РЕЛИГИЯТА Е СТРАШНО КРИВОРАЗБРАНА?

Ааахахах да бе ти не знаеше ли,че е бил дърводелец ахахах
Един бог не е ли занаятчия и дърводелец не е никакъв бог ахахахах

defender
05-16-2012, 10:23
а какъв е трябвало да бъде, според тебе?
Една от целите е било, че Христос показва че човек честно и с труд на собствените си ръце трябва да изкарва хляба си.

gandalfepi4
05-16-2012, 10:29
Mда, "моли се за всичко което искаш да получиш и не мисли за утрешния ден" винаги е бил бойният вик на обджективисти и крайно десни

JungleJaguar
05-16-2012, 11:36
а какъв е трябвало да бъде, според тебе?
Една от целите е било, че Христос показва че човек честно и с труд на собствените си ръце трябва да изкарва хляба си.

Дърводелеца бил показвал на хората как! Секта,още преди дърводелеца да се пояави да мъти мозъци хората са знаели как!
Много преди него е имало развити цивилизации,а хората са знаели как с двете си ръце да си изкарват прехраната !
Бахти промития мозък !

ScarlettS
05-17-2012, 16:29
Браво супер. Религията често се затваря в тясната рамка на вярата в бог или не. Религия може да съществува и без БОГ!!! Ако разглеждаме религията като вглеждането в обект към който човек може да насочи усилията си, то тогава тя може да бъде всякаква. Религията може да бъде истината в нейния най-висш смисъл и измерение. Търсенето и разбирането на истината за себе си и другите. Може да бъде разбира се и нещо далеч по-отрицателно, но това е друга тема

Мда, най-простия пример е наличието на атеистични религии - никъде при определението за религия няма задължително условие тя да включва позиция спрямо бог. Иначе спрямо досегашните ми наблюдения в повечето от случаите е нещо отрицателно. Причините са доста, но наистина това е друга тема.

bloodywings
05-22-2012, 18:04
Вярвам в себе си ;d

Кръгъл идиот
05-22-2012, 18:08
В безкрайността на човешката глупост.

Wikito
06-01-2012, 20:52
в Бог и съм християнка!!!

gandalfepi4
06-01-2012, 21:35
^ Тури си още 7-8 удивителни. Ще изглеждаш още по-психично уравновесена

defender
06-01-2012, 21:49
в Бог и съм християнка!!!
Сега ще долетят едни "ганьовци" да те тормозят. Бъди мъдра.

Urius
06-02-2012, 15:29
Сега ще долетят едни "ганьовци" да те тормозят. Бъди мъдра.

А ти се напръскай със светена вода та да не те нахапят зловещите сатанисти.

defender
06-02-2012, 15:55
ахаха, много си смешен (забавен)....................... изглежда това е характерна, изпъкваща черта за голяма част от вашата дегенерация в тоя раздел.

Urius
06-02-2012, 16:31
ахаха, много си смешен (забавен)....................... изглежда това е характерна, изпъкваща черта за голяма част от вашата дегенерация в тоя раздел.

Като за начало се надявам да схващаш какво означава "дегенерация"!
Е какво да ти кажа не изпъквам със своите таланти!
А какво ще да каже вашата дегенерация?

defender
06-02-2012, 17:24
да, много добре схващам думата "дегенера̀ция", много добре приляга на "атеизма".

RagioL
06-02-2012, 17:30
Внимавай Алфредо да не скъсаш някой менискус.

Urius
06-02-2012, 18:34
да, много добре схващам думата "дегенера̀ция", много добре приляга на "атеизма".

:lol: И кой по точно си ти че да съдиш!

Матей 7:1-5 Дати говори нещо?!

Urius
06-02-2012, 18:41
Ако ли пък не:
Матей глава 7:1 Не съдете, за да не бъдете съдени.

2 Защото с каквато съдба съдите, с такава ще ви съдят, и с каквато мярка мерите, с такава ще ви се мери.

3 И защо гледаш съчицата в окото на брата си, а не внимаваш на гредата в твоето око?

4 Или как ще речеш на брата си. Остави ме да извадя съчицата из окото ти; а ето гредата в твоето око?

5 Лицемерецо, първо извади гредата от твоето око, и тогава ще видиш ясно за да извадиш съчицата от братовото си око.

Защо ли не се учудвам че не следваш както трябва предписанията на религията си.

JungleJaguar
06-02-2012, 19:10
Кво го питаш ?
Той не е отварял библията бе,брат.

defender
06-02-2012, 19:35
:lol: И кой по точно си ти че да съдиш!

Матей 7:1-5 Дати говори нещо?!

не съдя, просто експонирам Библията

gandalfepi4
06-02-2012, 20:05
Ти не си педераст, просто харесваш слон да ти го начуква в гъза

defender
06-02-2012, 20:43
не ме занимавай с глупости..........

gandalfepi4
06-03-2012, 08:03
При положение че си живото въплъщение на глупостта е малко странно се правиш на интересен

Urius
06-03-2012, 13:04
не съдя, просто експонирам Библията

Да наричаш хората дегенерати напълно опровергава твърдението ти.

defender
06-03-2012, 17:19
Не наричам дегенерати хората, а наричам дегенерация "атеизма".
Не съм срещу болния, а срещу болестта.



ПП: поздрави на 4-творчо

gandalfepi4
06-03-2012, 17:33
Aбе боклук, к'во се правиш на педал а? Ако си пред който и да е от нас ще си на колене и със сълзи на очи ще молиш за милост, ама защитен от масчицата на интернета се държиш като пишлеме на три годинки!

СЪЩИТЕ номера съм ги виждал толкова пъти:


В първи клас "госпожата" обяснава на майка как синчето ѝ не отговаря на въпроси в час, а то обяснява дълбокомислено как всъщност винаги отговаря с готовност, но просто твърде тихо че да се чуе.

Двама лайнари горе-долу по това време се заяждат с мой приятел, а като го водя при единия от тях да го "питам" защо се заяжда с него, отворкото си гледа в краката, дрънка как всъщност има голямо недоразумение и с преекспонирано изумление се радва че е видял монетка от десет стотинки докато сме го сгащили с вяли надежди да сме олигофрени и да забравим защо сме дошли.

Чеве от детската си показва пишката в тоалетната на момиченцата, щото му е забавно да пискат, ама като го попита лелката какво прави седи като насран шебек и обяснява как не е бил там, как има объркване, как той е много високомирален и приличен и как е имало масова халюцинация




Ей това правиш и ти, гнусен тъпанар. Детски номерца. Пишлеменце, боклук, толкова си гнусен и жалък. Мизерен трол, който се радва на вниманието от други хора и се моли на Бaфомет да не ги срещне IRL щото ще му откъснат микропишката и ще го завържат на дърво да го замерят циганчетата с джанки

defender
06-03-2012, 17:46
Ако си пред който и да е от нас ще си на колене и със сълзи на очи ще молиш за милост

Какво разбираш под това "Със сълзи на очи молиш за милост"! Благодаря.

gandalfepi4
06-03-2012, 18:18
Че си мизерен страхливец, който би се насрал от ужас да не му ударят мъничко шамарче от досада.

Какво се опитваше да измислиш? Че те заплашвам с телесна повреда ли? Баси дечкото

defender
06-03-2012, 18:20
доста време ти отне това да го измислиш и нагодиш, разочарован съм от теб в тази задачка, можеше и по-добре.

Urius
06-03-2012, 18:53
Не наричам дегенерати хората, а наричам дегенерация "атеизма".
Не съм срещу болния, а срещу болестта.



ПП: поздрави на 4-творчо

Разликата е че религията е оставила милиони трупове зад себе си, а нито един човек не е убит за да се докаже че бог не съществува. За каква болест говорим въобще!

defender
06-03-2012, 18:57
когато някой ден Бог ви призове в живота ви, по един или друг начин (което съм сигурност все някога ще се случи), тогава ще започнете да виждате и по-далече от носа си.

gandalfepi4
06-03-2012, 19:24
Че ти какво виждаш, което ние не? Какво чустваш, което ние не? Какво те прави по-различен от билионите мюсюлмани?

And do you think that unto such as you;
A maggot-minded, starved, fanatic crew:
God gave the secret, and denied it me?--
Well, well, what matters it! Believe that, too.
(#85, p. 47)

RagioL
06-03-2012, 20:13
Ето нещо интересно по темата:Bill Hicks christians (http://vbox7.com/play:c9db7595)

Ariadne
06-15-2012, 21:09
Подобно на т. нар. 'права вяра', моят Бог притежава три измерения - Буковски, чай с ром и цигари.

Другото са крайности.

2lea
06-19-2012, 14:14
ТАНГРА И ИСУС ХРИСТОС!

gandalfepi4
06-21-2012, 15:36
^ Държа да те уведомя че си ултра, мега, хипер, интергалактически, супер, невероятен, гигантски тъпанар.

Doctor_Satan
06-21-2012, 20:03
ТАНГРА И ИСУС ХРИСТОС!
http://boards.420chan.org/pss/src/1336445955771.jpg

Verminaard
06-21-2012, 21:20
Язе вервам у бобу,у ракиятъ,у здравия пердах и у гауин реуефо!

DS
06-22-2012, 01:20
Вярвам, че има някакво равновесие във вселената! Както искайте го наричайте!
Иначе вярвам в себе си! :D

ThEKiNgG
07-10-2012, 22:16
Вярвам, че има някакво равновесие във вселената! Както искайте го наричайте!
Иначе вярвам в себе си! :D

Ми това е за тебе http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%80%D1%83%D1%85_%D0%A1%D0%BF%D0%B8% D0%BD%D0%BE%D0%B7%D0%B0 и аз съм на същото мнение.

Revenger
07-13-2012, 11:48
Вярвам в Бог и в себе си , и в двете по много ! ;)

werii
07-29-2012, 07:31
Вярвам в Бог и в себе си , и в двете по много ! ;)

;)

DieselBlood
07-29-2012, 12:18
В себе си.

ScarlettS
07-29-2012, 12:46
Бихте ли ми разяснили какво разбирате под "вярвам в себе си" като ви е толкова любимо на всички?

filmimilmi
07-29-2012, 14:35
Бихте ли ми разяснили какво разбирате под "вярвам в себе си" като ви е толкова любимо на всички?

Само по смисъла си наистина не значи нищо конкретно. Иначе тези шаблони "вярвай в себе си!" са просто едни надъхващи слова, че уж можеш всичко.

Dyany10000
07-29-2012, 16:32
В себе си, аз съм сатанист

Supermassive____
07-29-2012, 16:56
Вярвам в себе си! Не вярвам в почти нищо,свързано с религията.. Предпочитам да вярвам на науката.. Имам вяра в това,че ако за достатъчно дълго време,покажа дисциплиниран труд,не се отказвам и се потя за това,което искам в крайна сметка ще го получа.. Също така вярвам и в семейството си и в приятелите си,които винаги са били до мен.

In_Nomine_Sathanas
07-29-2012, 18:17
В себе си, аз съм сатанист

И аз така!

http://images51.fotki.com/v303/photos/1/106521/780956/ChuckNorrisYeah-vi.gif

DieselBlood
07-31-2012, 23:03
Бихте ли ми разяснили какво разбирате под "вярвам в себе си" като ви е толкова любимо на всички?

Ей сега ще ти обясня.Не вярвам в никакъв господ и в никаква религия.Чак атеист не съм,но не вярвам.Това,че съм кръстен,значи ли,че вярвам?Не.Вярвам в себе си означава,че човек сам постига всичко.Ако чаках измисления герой на име господ да ми пусне пари от небето,щях да умра от глад.Няма такова нещо като карма,прераждане и тем подобни.Как не можахте да разберете,че чрез религията се промива мозъка на хората?Как не можахте да разберете,че всички папи,архиепископи,дякони и т.н не ги ебе за вас?Те ще си карат G & S-класите,а пък вие ходете се кланяйте на който искате.
P.S-defender,ако тръгнеш да ми развиваш разни теории,ще те напсувам така,както никой не те е псувал.Предупреден си.Нито ми се слушат тъпотиите ти,нито ми пука за тях.

Chacho
08-01-2012, 00:28
Водя се християнин, понеже съм кръстен, но далеч не се приемам за такъв. Предполагам, че съм атеист, но честно казано нямам намерение да се определям като някакъв. Затова и не съм се интересувал като какъв точно мога да се определя, защото ме вълнуват повече идеите, отколкото наименованията им. С първите съм слабо запознат, какво остава за вторите? И аз съм от онази групичка, която намира отговори в науката. Но не я приемам за вярване, нито я познавам издълбоко (още по-малко религиозните вярвания), за да я противопоставям на някоя религия.

И все пак вярвам, че има някаква причина светът ни да е закономерен и въобще да е такъв, какъвто е. Намирам смисъл в това да търся тази причина. Както и в това да опознавам света, да опознавам себе си и да се развивам като човек.

Честно казано се старая да използвам рядко думата вярвам. Още по-рядко се старая да вярвам. Предпочитам да имам повече колебания. Поне когато става на въпрос за философските ми възгледи. Защото да се колебая означава да допускам и противната възможност, по този начин гледам да не попадам в задънена улица или иначе казано да ставам кон с капаци. Доколкото е възможно, разбира се.

От друга страна се старая да съм добър човек според разбиранията ми, както и да разбирам добротата. На този етап съм стигнал до извода, че за това не ми е нужна религия.


Друго не мисля да пиша по въпроса.

DaNGeRousLy
08-01-2012, 13:03
Както повечето в тази тема и аз не вярвам в богове и религии. Пълни глупости, които разделят хората.
С приятели сме спорили по този въпрос, но какво да направя .. ' БОГ ' ме е създал такъв - не вярващ . :)

perfect_stranger
08-01-2012, 20:00
Религията е малко като футболните агитки - аз почитам този бог онзи - друг бог . Аз съм от агитката на Шива .Иначе който и път да хване човек все ще стигне до крайната точка. Въпроса е да си премерим чий бог има по голяма пи*ка.Почитаме едно и също нещо с много имена.

mechone
08-05-2012, 18:40
Вярвам в реалното..

Disrespect
08-06-2012, 07:35
Бихте ли ми разяснили какво разбирате под "вярвам в себе си" като ви е толкова любимо на всички?

"Вярвам в себе си" е строго индивидуално изказване, задай същия въпрос на себе си и има известна вероятност да разбереш.

shewolf1
08-06-2012, 11:27
Вярвам в реалното..

Как се вярва в реалното? Кое е реално? Това което е реално за теб, дали е реално за мен?

Christinna
08-06-2012, 11:29
Вярвам в Господ. :)

defender
08-06-2012, 11:32
то атеизма е отживелица. :)

Amore-Mio*
08-06-2012, 12:43
Вярвам най - вече в себе си. Рядко са моментите, в които се замислям да не би наистина да има Бог, който да ни гледа от небето. Но те просто са предизвикани от определен период, мисля.

Chacho
08-06-2012, 15:50
то атеизма е отживелица. :)

Хъ-хъ-хъ-хъ.
Хъ.

In_Nomine_Sathanas
08-06-2012, 17:55
Вярвам най - вече в себе си. Рядко са моментите, в които се замислям да не би наистина да има Бог, който да ни гледа от небето. Но те просто са предизвикани от определен период, мисля.

Ти не знаеш колко уши имаш по главата, пък "вярваш" в себе си.....хахаха. Ама то нали сега така е модерно. За да вярваш в себе си, трябва да се познаваш напълно и да си знаеш възможностите - все неща които са невъзможни в пълният си смисъл. Много правилно Скарлет ви зададе въпроса, какво е това да вярваш в себе си. Е и, какво е ? Вярваш че всичко зависи от вас и чрез усилен труд ще постигнете много? Ами хайде, постигайте! Аз доколкото виждам само пишете във форумите, вместо постоянно да правите нещо и да вървите стремглаво напред. Вие не вярвате в себе си, вие искате да вярвате в себе си, защото това ви липсва и защото сте чели отнякъде че е нещо специално и едва ли не тайната на живота. А вярата в себе си е просто модерно клише..... Вярата в себе си е идеал, тя е нещо което ви липсва и затова я търсите постоянно и се стремите към нея..... А тя дори не съществува в пълният си смисъл.... Изобщо няма нужда да вярваш в себе си и възможностите си. То така човек като се напие и си мисли че може да кара..... Най-добре е да се колебаеш и постоянно да се подлагаш на самоанализ и критика, защото така се постига истинският прогрес, а не да си трошиш главата и да си вярваш. В случай че разбирате вярата в себе си като вяра че всичко зависи само от вас, това не е така и е повече от очевидно. Но такъв е идеала днес - да вярваш в себе си и да постигаш..... кариеристи, спортисти, знаменитости, бизнесмени - все хора които си пропиляват живота в безсмислени търсения и постижения - което естествено е в съзвучие с модерният начин на живот и изискванията на системата - колко удобно....

defender
08-06-2012, 19:22
Хъ-хъ-хъ-хъ.
Хъ.
радвам се, че си съгласен
хъхъхъхъхъ

Nam3less3
08-06-2012, 20:34
Повечето хора са толкова слаби и без воля, че е странно как всеки казва вярвам в себе си, да не го бъркате с индивидуализъм :D
А и чисто теоретично това да вярваш в Бог и това да вярваш в себе си не противоречи.. въобще само клишета стана скучно вече.

Christinna
08-06-2012, 20:51
Ти не знаеш колко уши имаш по главата, пък "вярваш" в себе си.....хахаха. Ама то нали сега така е модерно. За да вярваш в себе си, трябва да се познаваш напълно и да си знаеш възможностите - все неща които са невъзможни в пълният си смисъл. Много правилно Скарлет ви зададе въпроса, какво е това да вярваш в себе си. Е и, какво е ? Вярваш че всичко зависи от вас и чрез усилен труд ще постигнете много? Ами хайде, постигайте! Аз доколкото виждам само пишете във форумите, вместо постоянно да правите нещо и да вървите стремглаво напред. Вие не вярвате в себе си, вие искате да вярвате в себе си, защото това ви липсва и защото сте чели отнякъде че е нещо специално и едва ли не тайната на живота. А вярата в себе си е просто модерно клише..... Вярата в себе си е идеал, тя е нещо което ви липсва и затова я търсите постоянно и се стремите към нея..... А тя дори не съществува в пълният си смисъл.... Изобщо няма нужда да вярваш в себе си и възможностите си. То така човек като се напие и си мисли че може да кара..... Най-добре е да се колебаеш и постоянно да се подлагаш на самоанализ и критика, защото така се постига истинският прогрес, а не да си трошиш главата и да си вярваш. В случай че разбирате вярата в себе си като вяра че всичко зависи само от вас, това не е така и е повече от очевидно. Но такъв е идеала днес - да вярваш в себе си и да постигаш..... кариеристи, спортисти, знаменитости, бизнесмени - все хора които си пропиляват живота в безсмислени търсения и постижения - което естествено е в съзвучие с модерният начин на живот и изискванията на системата - колко удобно....

Много добре казано..

defender
08-06-2012, 21:15
а когато по някога се разочаровате от себе си, какво става с тази себична вяра?

xJawz
08-07-2012, 09:37
Вярвам в ЧъкНорис

Auriss
08-07-2012, 12:58
а когато по някога се разочаровате от себе си, какво става с тази себична вяра?
Четем книги за личностно усъвършенстване, малоумни цитати във Фейсбук и се утешаваме с разните ни там приятели, които ни философстват, базирайки се на същите тези цитати, които са прочели преди нас в Нета.

//щеше да е смешно ако не беше вярно

RagioL
08-07-2012, 15:49
Повечето хора са толкова слаби и без воля

Нямаш си и представа колко си прав.


а когато по някога се разочаровате от себе си, какво става с тази себична вяра?

Дали поради факта че изградих съзнанието си така, че да елиминира ненужни емоции или поради друга причина, но не помня да съм изпитвал разочарование от себе си.

Rebirthing
08-08-2012, 15:14
Но такъв е идеала днес - да вярваш в себе си и да постигаш..... кариеристи, спортисти, знаменитости, бизнесмени - все хора които си пропиляват живота в безсмислени търсения и постижения - което естествено е в съзвучие с модерният начин на живот и изискванията на системата - колко удобно....

А, моля ти се, светни ни кои са СМИСЛЕНИТЕ търсения и постижения. Все пак всеки си придава определена значимост и смисленост на живота, желанията, и постиженията си. Мислиш ли, че на бизнесмена му пука какво мислиш за смислено или не ? Той си живее живота, пари има, коли има, ако това са му приоритетите - окей. Къде е проблема, трябва ли той да живее по някакъв начин който ти смяташ за смислен ?

pet1tety
08-08-2012, 15:14
Вярвам в себе си!

In_Nomine_Sathanas
08-08-2012, 16:06
А, моля ти се, светни ни кои са СМИСЛЕНИТЕ търсения и постижения. Все пак всеки си придава определена значимост и смисленост на живота, желанията, и постиженията си. Мислиш ли, че на бизнесмена му пука какво мислиш за смислено или не ? Той си живее живота, пари има, коли има, ако това са му приоритетите - окей. Къде е проблема, трябва ли той да живее по някакъв начин който ти смяташ за смислен ?
Това какво е смислено в живота всеки си го определя за себе си, но и освен това системата го определя вместо теб, да не кажа че в повечето случай е така. Да имаш пари, коли, жени и т.н. за мен е безсмислено търсене и постигане, тъй като тези неща няма да имат никакво значение като умреш (освен можe би по хубаво погребение :D ). Така че да си трошиш главата цял живот за едни пари и лукс е чиста простотия от обективна гледна точка. Аз лично намирам повече смисъл в това да се наслаждавам на всеки миг и да го използвам за разсъждение и съзерцание, отколкото да придобивам ненужни вещи. Тези хора, алчни и такива които винаги искат да постигат, да са на върха, те никога не могат да получат удовлетворение и живота им протича в проектираното от техният ум бъдещето. Какъвто и да е смисъла на живота, той със сигурност не е този на кариеризма и общественият идеал. Поне не е за мен. Разликата между клошара и бизнесмена каква е? И двамата са хора, единият се радва като намери отнякъде 5 лева, а другият получава 5000 и е недоволен. Въпрос на гледна точка. И двамата ще умрат и след тях нищо няма да остане, само че единият се радва на малкото което има, а другият си троши главата цял живот с притеснения и тревоги. Така че смисъла на живота си го определя всеки и всичките смисъли са еднакво безсмислени като погледнеш голямата картинка, но не мисля че човек с малко повече акъл би избрал стандартното обществено клише за смисъл на своя живот, дори и това клише на средната класа.

Luidgie
08-08-2012, 18:31
В безсилието на фанатиците...

Nam3less3
08-08-2012, 20:55
За бизнесмените живота не е само коли/пари/жени и т.н.(стига с тия чалга и телевизионни влияния), не всички са тъпи мутри, повечето с труд си ги изкарват и въпреки че доста от тях са прекалено алчни, ги ценят а и не само тях ами държат и на други смислени неща.
Сега ако си забогатял с някви измами и "селски номера" както много наши "бизнесмени", нормално да си чалга-тип.

Rebirthing
08-08-2012, 23:07
Поне не е за мен.

Е, ти го каза. Не и за теб, но за някой хора е. Питал ли си някой клошар дали не иска топла вечеря, покрив над главата и удобно легло ? Повечето със сигурност не биха отказали този 'лукс'. Това че богатите са нещастни за мен също е клише. Иначе съм чела и истории за хора, които се отказват от бизнеса си и заживяват като аскети, от една страна ги разбирам, защото да въртиш голям бизнес си е стресиращо. И все пак ако навън е -20 градуса, къде би предпочел да си, на улицата или някъде на топло ?

VirginMary
08-09-2012, 00:22
Драги ми чифутино/содомит gandalfepi4.
Искам да споделя непреодолимото си възмущение от твоето невежество относно Бог.Не бях виждала по-нелепи и гнусни твърдения относно Създателят и неговите Деца.Как може такова изчадие адово като теб, да обижда и отрича съществуванието на Бог-а, който бди над нас и ни пази от греха?Не успявам да проумея как може да съществува някой толкова покварен и духовно разпуснат, колкото теб!Аз като себеуважаваща се християнка и чедо Божие, мога смело да затвърдя, че никога не бих приела в свещеният си храм твоят пулсиращ, венест член на злото.Никога не бих допуснала в чистото си, непорочно Божие тяло такова изгарящо и неморално зло - и горко и на блудницата, която го направи!Бог не бива да допуска, твоето зло семе да опложда невинни девойки, които ти си подмамил в лоното на Лукавия с цел да проникнеш, чрез тях, в Божият рай.В теб намирам един съвременен Маркиз Дьо Сад, обаче за разлика от него ти се прекланяш пред Луциферовите учения на злото - на хора, като теб трябва да бъде забранено извращението, което наричате "секс".Ти прекрачваш законите на Бога и аз не бих желала да попадам в твоите злодеателни ръце, които се опитват да обезчестят добрите християни, тъй като за мен ти си също толкова покварен колкото Маркиза, трябва да бъдеш затворен в лудница до края на дните си.Ти плюеш върху всичко 'що е чисто и свято вероятно, защото в твоето тяло е било посято зло, нечисто семе в извратен акт с друг мъж и сега Рогатият (проклет да е той!) те управлява чрез него и те кара да зверстваш с невинни девойки, като мен, но искам да знаеш, че това не е правилно и ако се бе обърнал навреме към Бога той щеше да ти помогне да овладееш злият си, покварен нагон... Аз като една благочестива девойка не бих разтворила бедрата си, за да приема този член, управляван от Сатаната, който да разкъса Божията преграда, която ме дели от ада и да потъна в покварата на удоволствието, не бих позволила да изпразниш набъбналият си крайник и да посееш и в мен семето на злото.Изпитвам невероятна погнуса и отвращение от мисълта, че ти, като истински безбожен блудник би могъл да сложиш маската на добродетелите, за да да подмамиш мен или някоя моя сестра христянка и да се опиташ безвъзвратно да оставиш белезите на злото и унизително обезчестене и да излееш черните си сокове от адът, но искам да знаеш, че това никога няма да се случи, колкото и артистични номера да си научил в школата на Сатаната, ние можем да УСЕТИМ дяволското присъствие и с Божията помощ никога няма да му се поддадем! По-добре се отърви от Сатаната и потърси опрощение от Бог, чиито син се е жертвал за твоите грехове!, всички добри християни ще се молим за спасението на душата ти, също така и за спасението на невинните девойки, които са били безмилостно окървавени от твоят инструмент на злото.И тъй, като освен всичко останало Лукавият те е подмамил и към наркоманията бих искала да препоръчам на теб и семейството ти един сайт - http://biblefriends.net/

Chacho
08-09-2012, 06:17
...

npp вече има сериозна конкуренция.

defender
08-09-2012, 06:50
Драги ми чифутино/содомит gandalfepi4.
Искам да споделя непреодолимото си възмущение от твоето невежество относно Бог.Не бях виждала по-нелепи и гнусни твърдения относно Създателят
само да ти кажа, че "ган4о мастърса" отдавна избега от форумо........... (беше много забавно уики-атеистче)

ПП: Иначе ти да не би да познаваш gandalfepi4 и от реалния живот?

Chacho
08-09-2012, 07:02
ПП: Иначе ти да не би да познаваш gandalfepi4 и от реалния живот?

Че те да са се изклали и подпалили досега.

SisiStrange
08-09-2012, 07:21
Вярвам, че накрая всичко се нарежда и си струва да се бориш за всичко. Един път става, друг - не. Важното е, че накрая се гордееш с това, което си направил, докъдето и да си стигнал. И си се опитал. Това "Вятвам в себе си" е много клиширано и може наистина да е преувеличено, но може да бъде надъхващо и да ти помогне в много начинания. "Вярвам, че ще се справя" ми харесва повече.

Seeker93
08-09-2012, 07:22
Тя , Ванга като е казала , че след 20тина години главната етническа група в Европа ще е ислямската... Щот' те са силно вярващи , а вие ми се правите тука на големите атеисти.И каква е ползата от живота , ако след това всичко свършва и хората те забравят?Нищо не е толкова просто ..вярвайте в каквото си поискате , но да ми казвате , че след смъртта всичко свършва ми звучи доста тъпичко.

ScarlettS
08-09-2012, 08:04
Тя , Ванга като е казала , че след 20тина години главната етническа група в Европа ще е ислямската... Щот' те са силно вярващи , а вие ми се правите тука на големите атеисти.И каква е ползата от живота , ако след това всичко свършва и хората те забравят?Нищо не е толкова просто ..вярвайте в каквото си поискате , но да ми казвате , че след смъртта всичко свършва ми звучи доста тъпичко.

Докато идеята за ад и рай все пак е толкова по-смислена и научно обоснована... :D Кой е казал, че трябва да има полза от живота особено спрямо твоите малоумни критерии?! На 19 години си, а мнението по нищо не се различава от това на смешните дванайсет годишни момиченца, които се подвизават от време на време в раздела. :D Ти хубаво си вярвай в бог, не ти казвам нищо лошо спрямо това, ама доводите са жалки направо. Не можело да е толкова просто... сигурно като добавиш бог в уравнението да обясни всяко неясно нещо, правиш заобикалящия те свят толкова по-сложен и рационален.

defender
08-09-2012, 08:20
На 19 години си, а мнението по нищо не се различава от това на смешните дванайсет годишни момиченца,

........ спрямо твоите малоумни критерии?!








.

defender
08-09-2012, 08:21
ама доводите са жалки направо.
щото вашите доводи не са........ (ама на вас пък може да ви си изглеждат сносни - не знам)

Chacho
08-09-2012, 08:39
И каква е ползата от живота , ако след това всичко свършва и хората те забравят?Нищо не е толкова просто ..вярвайте в каквото си поискате , но да ми казвате , че след смъртта всичко свършва ми звучи доста тъпичко.

@defender, драги, хайде замисли се дали не са му жалки доводите.

1. Щом има полза от живота, то той не може да свърши със смъртта. (Как следва едното от другото?)
2. "Но да ми казвате , че след смъртта всичко свършва ми звучи доста тъпичко." (Щом му звучи глупаво, значи е грешно?)

defender
08-09-2012, 08:41
аз и не съм говорил за неговите додови, къде видя да съм казал нещо за неговото мнение.............. замисли се

Chacho
08-09-2012, 08:47
Скарлет го е казала с резон, не знам защо реши да я апострофираш. Ще се радвам, ако демонстрираш по същия начин защо и ти мислиш, че "нашите" доводи са жалки. И без това ми е интересно кои точно доводи визираш, след като се изказваш толкова безконтекстно.

defender
08-09-2012, 08:50
защо и ти мислиш, че "нашите" доводи са жалки.
ами пречупени през моята призма, през опита, през това, което съм чел, чул, преживял, това как чувствам нещата и т.н..........така ми изглеждат вашите доводи................кво да правя сега, сори.

Chacho
08-09-2012, 09:08
кво да правя сега, сори.

Не, бе, няма нищо. Глас в пустиня.

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 09:37
Е, ти го каза. Не и за теб, но за някой хора е. Питал ли си някой клошар дали не иска топла вечеря, покрив над главата и удобно легло ? Повечето със сигурност не биха отказали този 'лукс'. Това че богатите са нещастни за мен също е клише. Иначе съм чела и истории за хора, които се отказват от бизнеса си и заживяват като аскети, от една страна ги разбирам, защото да въртиш голям бизнес си е стресиращо. И все пак ако навън е -20 градуса, къде би предпочел да си, на улицата или някъде на топло ?
Да де, така е, хора всякакви, но аз имах предвид повече онзи нов забързан начин на живот, който ние тук на Балканите не познаваме. Аз ти говоря за онези в Западният свят дето по цял ден говорят по телефони, бързат за делови срещи, бъхтят се като животни, целият им ден минава в тревоги и безпокойства какво ще стане, за такива хора ти говоря и това колко са безсмислени тези неща и как целият им живот минава така. Или пък онези в Азия които само цял ден работят като мърши, вечер ядат, спят и на другият ден същото се повтаря. Това е глупаво. Да живееш така само за да изхранваш семейството си значи липса на собствено самосъзнание, мисъл и това е много животински смисъл на живот. Но не ме разбирай погрешно, не съм против работата и съвсем не казвам че трябва да живеем всички като клошари. Както се казва, мизерията е по-поносима когато имаш нов Мерцедес. Казвам просто че това ламтене за пари и ежедневните безсмислени глупости, с които си товарят мозъците хората, са напълно ненужни.Естествено на нас българите, тези неща са ни сравнително далечни. Затова и не можем да разберем чужденците, които като дойдат тук и казват че им харесва.

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 09:54
ами пречупени през моята призма, през опита, през това, което съм чел, чул, преживял, това как чувствам нещата и т.н..........така ми изглеждат вашите доводи................кво да правя сега, сори.

Хаааайде поне веднъж кажи нещо конкретно бре..... Само увърташ и нищо не казваш. Това че нашите доводи пречупени през твоята призма са смешни, навярно е така. С всеки човек е така, всеки човек има призма и тя пречупва всичко което той види, чуе и т.н. И това е така защото човекът е крайно несъвършенно същество, когато говорим за възриемане на информация. За пример давам една проста игра на развален телефон. Всеки чува различно и казва различно, с което историята напълно се променя. Друго интересно е че човека пречупва нещата през призмата си, така както му е угодно и в съответствие с вътрешните му желания и недостатъци, но това е друга тема. И тъй като някой разумни хора са разбрали този простичък несевършен механизъм на човешкото възприятие, хората са измислили машините, уредите, математиката, физиката и т.н., които да отчитат и обработват информация вместо хората. Защото уредът и машината нямат призма, точните цифри и уравненията нямат призма, и тук е фундамента на НАУКАТА, която ти толкова отричаш. Научните доводи не са пречупени през никаква призма, и съвсем случайно именно същите доводи сочат в полза на атеистите..... А сега кажи защо твоите доводи са по-истински? Все пак ти сам казваш че са пречупени през твоята призма.... Същото обаче не можеш да кажеш за доводите на науката....

defender
08-09-2012, 10:43
Това че нашите доводи пречупени през твоята призма са смешни,
не искам да казвам, че са смешни, но просто на много от тях дори не гледам и не ги възприемам като на доводи, не че са смешни.

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 11:08
не искам да казвам, че са смешни, но просто на много от тях дори не гледам и не ги възприемам като на доводи, не че са смешни.

http://captionsearch.com/pix/thumb/ls72gokd0y-t.jpg
Добре де, добре, откъде мога да знам как точно виждаш "нашите" доводи? Важното е че не ги приемаш нали? Аз те питам с какво твоите доводи са по-добри? Вече ти казах защо "нашите" имат повече истинна стойност. Но ти eстествено се хващаш за думичките, а за другото си затваряш очите. Изтъкни някакви логично обосновани аргументи...... поне един дай. А ти само се оправдаваш като малко дете - " Ама аз исках да кажа това, ама онова, но аз не съм казал това в такъв смисъл......бла бла бла"


Имам много gif-ове и нямам с кой да ги споделя......
http://prikachi.com/images/253/5118253i.gif

defender
08-09-2012, 11:13
ти кво очакваш, да тръгна сега да те карам и убеждавам да вярваш в Бог ли....
не случайно един мъдър човек беше казал, че вярата е въпрос на съвест.
аз не мога да се боря с гордостта на човечеството, а и не искам, затова и си поставям предел, до който да си позволявам да говоря и да не го преминавам.

хехе, тарикатче......

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 11:26
ти кво очакваш, да тръгна сега да те карам и убеждавам да вярваш в Бог ли....

Да, това искам. Щом можеш да убедиш себе си, какъв е проблема да убедиш и мен? Пък и така трупаш точки пред шефа.... :D
Иначе ако не искаш да докажеш нещо или да поспориш, защо изобщо пишеш в този раздел?

http://prikachi.com/images/393/5118393E.gif

defender
08-09-2012, 11:39
Да, това искам. Щом можеш да убедиш себе си, какъв е проблема да убедиш и мен?
всеки трябва да изживее собствения си живот и да премине през собствените си уроци, вразумяването не е лек процес.


Пък и така трупаш точки пред шефа.... :D
какви точки трупам бре иване, ти познаваш ли изобщо писанието и вникнал ли си в същността му.

ПП: от гледна точка на православието, разбира се.

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 11:58
всеки трябва да изживее собствения си живот и да премине през собствените си уроци, вразумяването не е лек процес.

Да, виждането над живота и всичко заобикалящо ни се променя с възрастта и преживяванията. Точно поради тази причина дадох обяснение на науката. Машините, измервателните уреди, цифрите, уравненията и т.н. не могат да се "вразумят", те нямат преживявания, и затова винаги показват едно и също. Например ако през зимата стане 25 градуса в стаята ти, ще викаш "Ебаси жегата", ако през лятото в стаята ти стане 25 градуса ще викаш "Ебаси студа". Но за термометъра си е все 25 градуса. Сега разбираш ли? Науката дава безброй подобни "измервания", които ясно показват че няма Господ. Сега ти ми дай някакви подобни аргументи, непроизлизащи от човека, които да дават сведения за съществуващ Господ? Не можеш, защото няма такива.



какви точки трупам бре иване, ти познаваш ли изобщо писанието и вникнал ли си в същността му.
Ъъъъ, това беше шега...... Въпреки че за някои като npp си е истина.

defender
08-09-2012, 12:04
Ъъъъ, това беше шега...... Въпреки че за някои като npp си е истина.
а аз ще се изряза така - точките на човека са нули, и ако не е Христос да сложи 1-ца пред нулите, нашите точки си остават нули.

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 12:27
а аз ще се изряза така - точките на човека са нули, и ако не е Христос да сложи 1-ца пред нулите, нашите точки си остават нули.
Офффф сега разбирам защо gandalfepi4 вече не пише тук...... Остави го това на мира, това беше просто закачлива шегичка. Под това да трупаш точки пред шефа, имах предвид онези мисионери и "свидетели" които вярват че като те конвертират към тяхната религия, по този начин ще отидат в рая. Ти явно не си от тях, но все пак това беше просто шега. Не се хващай за малките работи, а отговори на другата част от поста ми. Вместо това ти почваш да ми обясняваш за някакви точки. Това да "трупаш точки пред шефа" е просто израз на речта, лаф..... Толкова ли не може да ти го побере главата? Ти си отчайващо тъп. Просто отговори на другата част от постта.

defender
08-09-2012, 12:42
Офффф сега разбирам защо gandalfepi4 вече не пише тук......
разбираш............. гандалфепосери4, беше едно уникално духовно-надрусано същество, по дефолт.

VirginMary
08-09-2012, 12:47
разбираш............. гандалфепосери4, беше едно уникално духовно-надрусано същество, по дефолт.

Много просташки казано.

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 12:52
разбираш............. гандалфепосери4, беше едно уникално духовно-надрусано същество, по дефолт.

http://www.threadbombing.com/data/media/2/fuck%20you.gif
ООООММММГГГг стига си сменял темата и отговори на това което написах в по-предният пост!!!!!!!!!!!!!!!
То бива да си тъп ама ти прекаляваш....

defender
08-09-2012, 12:54
Много просташки казано.
ок, прощавай!

Rebirthing
08-09-2012, 13:12
Аз ти говоря за онези в Западният свят

Така е, а и на Запад са най-болни и физически, и психически...както, и най-дебели ;д.

Seeker93
08-09-2012, 16:47
Ма чакайте малко бе , аз никой не убеждавам в нищо , нито пък слагам етикети кое е грешно, и кое е правилно.Казвам просто ,че според мен е глупаво.Нямам ли право на мнение? Нали затова е този пост?Относно това ,че съм на 19 ..не че нещо , но съм видял от живота доста повече от някои хора за цял живот , затова нека не си пускаме някакви нападки.Това да вярваш в нещо/някой не означава , че трябва да чакаш да ти падне златната ябълка в ръцете , защото си казал молитва или прочие.. Просто аз немога да приема , че живееш някакъв период там 20-40-60 години и след това край.Не веднъж ми се е случвало да усещам чуждо присъствие или подкрепа в труден момент..няма да изпадам в подробности , не всичко може да се докаже научно.Някои неща просто се усещат.Така или иначе не съм чаааак толкова религиозен .. дори смятам , че преувеличаването е някак си сектантско и странно.Отричането от религията , обаче , също не ми допада , та така ;)

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 17:05
Казвам просто ,че според мен е глупаво.Нямам ли право на мнение?
Първо - не, нямаш право на нищо. Ако ГДБОП ти нахълта в стаята и ти каже да не пишеш тук(или някъде другаде) или ще влезеш в затвора, тогава правото ти на мнение отпада. А правото не е право, ако могат да ти го отнемат. Това което имаш ти е временна привилегия, която по всяко време може да ти бъде отнета.Същото се отнася и за правото на живот и другите права.
Второ - Това че нещо ти изглежда глупаво, не значи че не е така. Глупаво е да имаш апендикс - той с нищо не ти помага, може да се възпали и да умреш от него. Няма абсолютно никаква функция и никакво предназначение. И въпреки това е там. Така че, това че нещо е тъпо, не е никакъв аргумент.

Просто аз немога да приема , че живееш някакъв период там 20-40-60 години и след това край
На никой не му пука какво приемаш и какво не. На Живота и Смъртта още по-малко.

Не веднъж ми се е случвало да усещам чуждо присъствие или подкрепа в труден момент..няма да изпадам в подробности , не всичко може да се докаже научно.Някои неща просто се усещат.
Това че усещаш нещо не значи че е реално. Аз като се напуша понякога усещам че съм в космически кораб и пътувам в космоса. Даже мога и да го видя. Това не значи че е реално нали?

defender
08-09-2012, 18:39
Ма чакайте малко бе , аз никой не убеждавам в нищо , нито пък слагам етикети кое е грешно, и кое е правилно.Казвам просто ,че според мен е глупаво.Нямам ли право на мнение? Нали затова е този пост?Относно това ,че съм на 19 ..не че нещо , но съм видял от живота доста повече от някои хора за цял живот , затова нека не си пускаме някакви нападки.Това да вярваш в нещо/някой не означава , че трябва да чакаш да ти падне златната ябълка в ръцете , защото си казал молитва или прочие.. Просто аз немога да приема , че живееш някакъв период там 20-40-60 години и след това край.Не веднъж ми се е случвало да усещам чуждо присъствие или подкрепа в труден момент..няма да изпадам в подробности , не всичко може да се докаже научно.Някои неща просто се усещат.Така или иначе не съм чаааак толкова религиозен .. дори смятам , че преувеличаването е някак си сектантско и странно.Отричането от религията , обаче , също не ми допада , та така ;)

не се учудвай, щом кажеш, че си вярващ във форума и атеистите веднага те посрещаш с "мед, хляб и целувки".................. не си първия, това е тенденцията

npp
08-09-2012, 20:02
Това какво е смислено в живота всеки си го определя за себе си, но и освен това системата го определя вместо теб, да не кажа че в повечето случай е така. Да имаш пари, коли, жени и т.н. за мен е безсмислено търсене и постигане, тъй като тези неща няма да имат никакво значение като умреш (освен можe би по хубаво погребение :D ). Така че да си трошиш главата цял живот за едни пари и лукс е чиста простотия от обективна гледна точка. Аз лично намирам повече смисъл в това да се наслаждавам на всеки миг и да го използвам за разсъждение и съзерцание, отколкото да придобивам ненужни вещи. Тези хора, алчни и такива които винаги искат да постигат, да са на върха, те никога не могат да получат удовлетворение и живота им протича в проектираното от техният ум бъдещето. Какъвто и да е смисъла на живота, той със сигурност не е този на кариеризма и общественият идеал. Поне не е за мен. Разликата между клошара и бизнесмена каква е? И двамата са хора, единият се радва като намери отнякъде 5 лева, а другият получава 5000 и е недоволен. Въпрос на гледна точка. И двамата ще умрат и след тях нищо няма да остане, само че единият се радва на малкото което има, а другият си троши главата цял живот с притеснения и тревоги. Така че смисъла на живота си го определя всеки и всичките смисъли са еднакво безсмислени като погледнеш голямата картинка, но не мисля че човек с малко повече акъл би избрал стандартното обществено клише за смисъл на своя живот, дори и това клише на средната класа.

докато някои се занимават с духовна себереализация мислейки си че като се грижат предимно за своите собствени души правят най-великото нещо на света, други, такива като Исус и Неговите Светии, спасяват "задниците" не само на така загрижените за себе си духовни себереализатори, но и на още неизброимо за нас множество човеци, най-големият абсурд в сферата/областта на вярата е когато някакви шантави човеци от индия и въобще от (така да се каже) "хинду"-зоната започнат да прииждат и да обясняват как единствено някаква си духовна себереализация не е егоизъм, но процес на премахване на т.нар. от тях "его", който на всичкото отгоре обикновено трае до краят на живота за онези, които веднъж тръгнали по нейният път, продължат до го извървяват докрай, а дори и самото название "себереализация" говори за една най-голяма себичност, а да не говорим за системата и въобще като цяло, която се състои от всякакви себични пророчества и себични модели на поведение в вярата, Исус и Неговите Светии през цялото време са заети да работят не за своето си, но за спасението на всички останали човеци, а през това време себереализаторите са заети предимно с някакви си възвеличени: съзерцания, медитации, ритуали, теоритизиране, и идолопоклонения, от които неща ползата може да бъде само за тях

"Исус Христос е същият вчера днес и до века. Не се завличайте от разни и странни учения(т.е. от различни или странни вероучения); защото е добре сърцето да се укрепява с благодат(т.е. с любов към останалите човеци), а не с наредби за ястия(т.е. а не с духовни работи), от които не са се ползували ония, които не са се водили по тях." Евреи 13: 8-9

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 20:28
не се учудвай, щом кажеш, че си вярващ във форума и атеистите веднага те посрещаш с "мед, хляб и целувки".................. не си първия, това е тенденцията

Още чакам смислен отговор на онова което написах за науката и защо неините доводи са истински. Можеш ли да измислиш подходящ контра аргумент? Или ще се направиш отново на приятно разсеян?

Seeker93
08-09-2012, 20:32
@In_Nomine_Sathanas Щом ще изреждаме по параграфи да почна и аз ?
1.Това за правото няма да го коментирам.Опита се да се покажеш по някакъв начин , че си малко от малко интересен , а дали се получи незнам..лично на мен не си :)
2.Какви аргументи ми искаш за съществуването на Бог? Да ти извадя от архива някоя снимка ли ?
3.Темата се казва "В какво вярвате?" , което значи , че на някой му пука какво мисля и какво не :)
4.Нормалното ми състояние не е напушено , ако на теб е - то тогава и Бог неможе да те оправи.Аз знам какво съм видял , какво ми се е случило и какво съм усетил.Ако ми се занимаваше да разправям , бих ти обяснил , но както каза на никой не му пука за мнението ми ;( хаха аре чао довиждане лека нощ приятни сънища мерси !

npp
08-09-2012, 20:37
Още чакам смислен отговор на онова което написах за науката и защо неините доводи са истински. Можеш ли да измислиш подходящ контра аргумент? Или ще се направиш отново на приятно разсеян?

може ли науката да ти спаси "задника" за вечен живот?!, уви не, докато Исус Христос и Неговите Светии могат, и то така че да получиш/имаш живот в изобибие още тук в този свят, т.е., без болести, без смърт, без мъки, но изпълнен с любов и щастие, следователно науката не е нещото, което може да ти реши проблемите веднъж завинаги, но Бог, Исус и техните Светии са онези, за които е засвидетелствувано по множество начини че именно Те са Служителите на пълното спасение

defender
08-09-2012, 20:39
науката може ли да ти спаси "задника" за вечен живот?!
тя и предника не може

хахаха, номер едно си ............... хищник.......

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 21:41
може ли науката да ти спаси "задника" за вечен живот?!, уви не, докато Исус Христос и Неговите Светии могат, и то така че да получиш/имаш живот в изобибие още тук в този свят, т.е., без болести, без смърт, без мъки, но изпълнен с любов и щастие, следователно науката не е нещото, което може да ти реши проблемите веднъж завинаги, но Бог, Исус и техните Светии са онези, за които е засвидетелствувано по множество начини че именно Те са Служителите на пълното спасение
> Намеквайки че изобщо има такова нещо като вечен живот.... което естествено не е доказано. А това че Джийзъс ще ти спаси задника още по-малко.....

Като толкова вярваш, защо не се хвърлиш през осмия етаж? Ако Господ е твой човек, ще те хване и нищо няма да ти стане. А дори и да не те хване, пак ще си в рая и всичко ще е наред.....
И докато отвъдният живот не е доказан изобщо и идеята за него идва от страха на хората че просто изведнъж ще спрат да съществуват, то реалният живот е тук, сега и си тече. А в реалният живот, науката помага, докато религията се проваля. Ако ти си болен на кой ще се довериш - на лекаря или свещенника? Религията ще ти спаси ли задника тогава? Аз съм се убедил лично че религията не помага в такива случай. А това дали ще ти помогне в отвъдният веен живот никой не знае, защото никой не може да докаже че съществува такъв живот. А пък идеята че точно Джийзъс ще ти спаси задника , а не Аллах, Молох, Зевс, Один и т.н. ми се струва доста глупава и необоснована.

defender
08-09-2012, 21:54
Като толкова вярваш, защо не се хвърлиш през осмия етаж? Ако Господ е твой човек, ще те хване и нищо няма да ти стане. А дори и да не те хване, пак ще си в рая и всичко ще е наред.....

ще падна,
така става, като няма предмет религия в училищата. - появяват се програмирани атеистчета с нелепи въпроси.

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 22:11
ще падна,
така става, като няма предмет религия в училищата. - появяват се програмирани атеистчета с нелепи въпроси.

Каквоооооо? Чакай малко, аз нищо не разбрах ! Значи това дали ще паднеш, зависи от това дали има предмет религия в училище, така ли? Ако всичите бяхме религиозни, ти щеше да се хвърлиш от осмия етаж и нищо няма да ти стане, това ли ми казваш? Но понеже не сме, ти ще паднеш и ще се убиеш?

defender
08-09-2012, 22:14
казвам ти да си вземеш една книжка за 3-5 лв. и да си седнеш на гъзо.- т.е. прояви малко волята си.
А ти тръгваш пак в разпри.

In_Nomine_Sathanas
08-09-2012, 22:18
казвам ти да си вземеш една книжка за 3-5 лв. и да си седнеш на гъзо.- т.е. прояви малко волята си.

Аххххх ти възможно ли е да си толкова тъп и дразнещ????????????? ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСА КАКВО ИМАШЕ ПРЕДВИД В ПРЕДНИЯТ СИ ПОСТ? И ИЗОБЩО ОТГОВОРИ НА ПРЕДНИТЕ МИ ВЪПРОСИ?


Сега бас ловя че отново ще се хванеш за нещо дребно, но концентрирай се върху това с главните букви!!!!

Auriss
08-09-2012, 22:20
може ли науката да ти спаси "задника" за вечен живот?!, уви не,
Всъщност да.

Даже нищо чудно до края на века безсмъртието на съзнанието да е в обозримо бъдеще.

Други въпроси ?

sashko705
08-09-2012, 22:50
defender, ти наистина ли ги мислиш тия неща или си трол?

DieselBlood
08-09-2012, 23:46
defender, ти наистина ли ги мислиш тия неща или си трол?

Не,просто наркотиците си взимат своето.

defender
08-10-2012, 08:44
defender, ти наистина ли ги мислиш тия неща.............
кои точно неща?

sashko705
08-10-2012, 09:14
кои точно неща?

Ами всички тия щуротии за Христос и за задгробният живот..

defender
08-10-2012, 10:34
да, мисля ги
а ти наистина ли не ги мислиш или се правиш че не вярваш, но в себе си, ей така тайничко си вярваш.

sashko705
08-10-2012, 12:08
Ами наистина не ги мисля и съм се убедил, че няма бог, нито задгробен живот. Аз съм свикнал с мисълта, че след като умра ше съм погребан и изяден от червеите, както всички..

npp
08-10-2012, 12:48
> Намеквайки че изобщо има такова нещо като вечен живот.... което естествено не е доказано. А това че Джийзъс ще ти спаси задника още по-малко.....

Като толкова вярваш, защо не се хвърлиш през осмия етаж? Ако Господ е твой човек, ще те хване и нищо няма да ти стане. А дори и да не те хване, пак ще си в рая и всичко ще е наред.....
И докато отвъдният живот не е доказан изобщо и идеята за него идва от страха на хората че просто изведнъж ще спрат да съществуват, то реалният живот е тук, сега и си тече. А в реалният живот, науката помага, докато религията се проваля. Ако ти си болен на кой ще се довериш - на лекаря или свещенника? Религията ще ти спаси ли задника тогава? Аз съм се убедил лично че религията не помага в такива случай. А това дали ще ти помогне в отвъдният веен живот никой не знае, защото никой не може да докаже че съществува такъв живот. А пък идеята че точно Джийзъс ще ти спаси задника , а не Аллах, Молох, Зевс, Один и т.н. ми се струва доста глупава и необоснована.

виж как твоят отец сатаната ти подхърля в ума неговите собствени идеи:

"Тогава дяволът Го завежда в светия град, поставя Го на крилото на храма и Му казва: Ако си Божий Син, хвърли се долу; защото е писано: - "Ще заповяда на ангелите Си за Тебе: И на ръце ще Те дигат. Да не би да удариш о камък ногата Си". Исус му рече: Писано е още: "Да не изпитваш Господа твоя Бог"." Матей 4: 5-7

и ти му вярваш?!

именно Бог Отец и Господ Исус Христос са ме спасявали хиляди пъти досега, ако не бяха Те, сега вече да са ме погребали хиляди пъти, спасяваха ме от заразни и дегенеративни болести, от магии, клетви и проклятия, от огнестрелни оръжия, от инциденти, злополуки и катастрофи, от злонамерени хора, неведнъж сатанинското царство се стовари върху ми, но Бог и Иус ме спасиха, веднъж се разболях от минингит, и Те (за чудо на лекарите) ме излекуваха, друг път един стопанин на една нива извади ловната си пушка и започна да стреля с нея по мен докато вървях покрай нивата му, сачмите не ме засегнаха въпреки че профучаха покрай мен, друг път автомобили с висока скорост набиваха спирачки пред мен, но Бог и Исус пак ме спасяваха, дори и от най-могъщи сатанински сили, така че след всичко, което преживях, сега едва ли някой ще може да ме убеди в противното

sashko705
08-10-2012, 12:56
И npp е някакъв хардкор наркоман..

npp
08-10-2012, 12:57
Всъщност да.

Даже нищо чудно до края на века безсмъртието на съзнанието да е в обозримо бъдеще.

Други въпроси ?

дори и това да стане, колко ли от нас дотогава вече няма да са измежду съществуващите в този свят за да може да се порадват и те на новите постижения на науката и техниката?!, а дали електрическите уреди могат да работят без електричество?!, така и едва ли някое от нещата, които Господ Бог е създал, ще може да съществува и функционира без Него

defender
08-10-2012, 13:02
че дори и тази научна фантастика за мечтатели да стане, това какво изобщо засяга вярата, а и това какво спасение е всъщност.

Auriss
08-10-2012, 14:28
дори и това да стане, колко ли от нас дотогава вече няма да са измежду съществуващите в този свят за да може да се порадват и те на новите постижения на науката и техниката?

Тук съм съгласен.

Кого ли да виня за почти 15-те века застой ?

In_Nomine_Sathanas
08-10-2012, 16:43
виж как твоят отец сатаната ти подхърля в ума неговите собствени идеи:

"Тогава дяволът Го завежда в светия град, поставя Го на крилото на храма и Му казва: Ако си Божий Син, хвърли се долу; защото е писано: - "Ще заповяда на ангелите Си за Тебе: И на ръце ще Те дигат. Да не би да удариш о камък ногата Си". Исус му рече: Писано е още: "Да не изпитваш Господа твоя Бог"." Матей 4: 5-7

и ти му вярваш?!

именно Бог Отец и Господ Исус Христос са ме спасявали хиляди пъти досега, ако не бяха Те, сега вече да са ме погребали хиляди пъти, спасяваха ме от заразни и дегенеративни болести, от магии, клетви и проклятия, от огнестрелни оръжия, от инциденти, злополуки и катастрофи, от злонамерени хора, неведнъж сатанинското царство се стовари върху ми, но Бог и Иус ме спасиха, веднъж се разболях от минингит, и Те (за чудо на лекарите) ме излекуваха, друг път един стопанин на една нива извади ловната си пушка и започна да стреля с нея по мен докато вървях покрай нивата му, сачмите не ме засегнаха въпреки че профучаха покрай мен, друг път автомобили с висока скорост набиваха спирачки пред мен, но Бог и Исус пак ме спасяваха, дори и от най-могъщи сатанински сили, така че след всичко, което преживях, сега едва ли някой ще може да ме убеди в противното

http://www.abload.de/img/bruce_lee_lol_gifzxk9m.gif


http://i.imgur.com/9utgk.gif



Човек, смени си дилъра, моля те!

npp
08-11-2012, 09:59
http://www.abload.de/img/bruce_lee_lol_gifzxk9m.gif

http://i.imgur.com/9utgk.gif

Човек, смени си дилъра, моля те!

света е пълен с всякакви диванета, които си мислят че идола/злия дух е Бог, например само в индия има стотици милиони такива, така че не си единствения, но това не бива да те успокоява

candysweet
08-11-2012, 12:29
Не мога да повярвам колко заблудени сте всички тук! НИМА не усещате присъствието и могъществото на господаря на Вселената?! Богът с дълга бяла брада и с човешки образ е просто плод на човешкото въображение! Само тези ,които могат да различават истинското от фалшивото са способни да открият критата от учени и историци с хилядолетия истина и заедно с нея вечния живот и спасението от собствените си грехове!
http://i45.tinypic.com/2mcbkmh.jpg
ТО е нашото спасение! ТО награждава доброто с добро и злото със зло! То е отвъд времето и пространството!
ТО Е ЛЕТЯЩОТО СПАГЕТЕНО ЧУДОВИЩЕ!
Има си и евангелие,която заразлика от останалите е писано с помощта МУ .
http://i49.tinypic.com/wlukbm.jpg
Ето и цитат от една от свещенните книги за да се убедите сами .
"I am the Flying Spaghetti Monster. Thou shalt have no other monsters before Me. (Afterwards is OK; just use protection.) The only Monster who deserves capitalization is Me! Other monsters are false monsters, undeserving of capitalization."

СЪБУДЕТЕ СЕ,ХОРА И ТРЪГНЕТЕ ПО БОЖИЯ ПЪТ!! ONLY THOSE WHO SEEK WISDOM WILL FIND IT! ONLY IT THAT IS WITHOUT SIN CAN GUIDE US IN OUR EYES OF BLINDNESS! OOOOHHH,PRAISE THE LORD!!!

Chacho
08-11-2012, 14:24
че дори и тази научна фантастика за мечтатели да стане, това какво изобщо засяга вярата, а и това какво спасение е всъщност.

А ти какъв вид спасение търсиш? И още по-важното, защо трябва да има спасение? Това, че на нас ни се иска да има, нищо не означава.


npp, щом имаш нужда някой да е създал електричеството, то ние имаме нужда някой да е създал господ. Ако ти избереш да вярваш, че за второто няма такава нужда, то не виждам с какво ние бихме направили по-различен избор да вярваме, че за първото няма нужда.


И, defender, не прави добро впечатление като скачаш срещу атеистите. Също толкова лошо е, колкото атеистите да скачат на теистите. Всеки е свободен да вярва в каквото иска. Място за дискусия има, там където вярванията изглеждат парадоксални или абсурдни, без значение дали са атеистични или не. Въпреки това неуважението и снизхождението ще пораждат само още неуважение и снизхождение. Това, че някой симпатизира на определена вяра, не означава, че я разбира и интерпретира правилно, нито че носи точно определени личностни черти. Съветът ми е да бягаш от стереотипа, че атеистите са такива, такива, такива.

Горният абзац важи толкова за вярващите, колкото и за атеистите. Освен, че се опитвате да си защитите позицията в тоя раздел, другата причина да пишете толкова километри постове е, че се захапвате лично и се държите като деца. Ако някой ден, много след като станете свидетели на безсмъртното съзнание и другите чудновати напредъци на технологиите, стигнете до консенсус, какво значение ще има, че сте се доказали пред npp и defender? Тва няма да е дълго бленуваната победа над религията, която вътре в себе си търсите (или обратното). Ще са се съгласили над нещо 5 човека в някакъв форум, а навън в живота ще има още хиляди, които ще са в разногласие. Търсете отговори и обсъждайте, не изпадайте в дребни дразги.


Отдавна се канех да пиша активно в раздела, но това ме спираше (че и все още донякъде).

Айде поздрави и със здраве!

npp
08-11-2012, 15:49
npp, щом имаш нужда някой да е създал електричеството, то ние имаме нужда някой да е създал господ. Ако ти избереш да вярваш, че за второто няма такава нужда, то не виждам с какво ние бихме направили по-различен избор да вярваме, че за първото няма нужда.

.....

Горният абзац важи толкова за вярващите, колкото и за атеистите. Освен, че се опитвате да си защитите позицията в тоя раздел, другата причина да пишете толкова километри постове е, че се захапвате лично и се държите като деца. Ако някой ден, много след като станете свидетели на безсмъртното съзнание и другите чудновати напредъци на технологиите, стигнете до консенсус, какво значение ще има, че сте се доказали пред npp и defender? Тва няма да е дълго бленуваната победа над религията, която вътре в себе си търсите (или обратното). Ще са се съгласили над нещо 5 човека в някакъв форум, а навън в живота ще има още хиляди, които ще са в разногласие. Търсете отговори и обсъждайте, не изпадайте в дребни дразги.


Отдавна се канех да пиша активно в раздела, но това ме спираше (че и все още донякъде).

Айде поздрави и със здраве!

да, за дребнавите дразги си прав, ние също можехме да засвидетелствуваме и повече в този раздел, но досега нямаше сериозен интерес към Бог и вярата, и затова истинският Господ Бог не ни даде

а на въпроса за произходът на Бог, Той е единственото същество, за което е писано в Библията че се ражда от само себе си, ето какво пише в Св. Писание по въпроса:

"В началото бе Словото(т.е. Бог в формата на семе); и Словото беше у Бога(т.е. и Той растеше); и Словото бе Бог(т.е. докато накрая достигна (до) своята напълно зряла форма). То в начало беше у Бога(т.е. така е било в началото с Бог). Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало." Йоан 1: 1-3,

"На какво да оприличим Божието царство(т.е. произходът на Бог)? или с каква притча да го представим? То прилича на синапово зърно, което, когато се посее в земята(т.е. което в началото на вечността), е по-малко от всичките семена, които са на земята(т.е. от всички същества на вселената); но когато се посее(т.е. но още с започването на вечността), расте, и става по-голямо от всичките злакове(т.е. от всички същества), и пуска големи клони, така че под сянката му могат да се подслонят небесните птици(т.е. множество Небесни Ангели)." Марк 4: 30-32

darabara123
08-11-2012, 16:22
Абеее всички тези,който казахте че вярвате в бога ае докажете ми че съществува..? Бог е за слабите тези слабаци,който не могат да се справят само в живота и се когато се издънят се оправдават с Бог и казват той гледа...
Вярата е донесла толкова мъка болка и смърт колкото нищо друго но вие с вашите промити мозъци не можете да го разберете ..Само войни,конфликти....

npp
08-11-2012, 16:48
Абеее всички тези,който казахте че вярвате в бога ае докажете ми че съществува..? Бог е за слабите тези слабаци,който не могат да се справят само в живота и се когато се издънят се оправдават с Бог и казват той гледа...
Вярата е донесла толкова мъка болка и смърт колкото нищо друго но вие с вашите промити мозъци не можете да го разберете ..Само войни,конфликти....

имаш право за това че през хилядолетията, като и до сега, се вършеше много неправда в вярата, заради което милиарди човеци (по-)страдаха, ето защо са и Божиите Заповеди в Писанието, за да не се върши неправда в вярата

"Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство(т.е. не всеки, който твърди че вярва в Мен/в Бог ще бъде допуснат в Небесната Администрация), но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата. В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела(т.е. извършихме много свещенодействия)? Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие(т.е. духовно/религиозно беззаконие)." Матей 7: 21-23

In_Nomine_Sathanas
08-11-2012, 17:25
["В началото бе Словото(т.е. Бог в формата на семе); и Словото беше у Бога(т.е. и Той растеше); и Словото бе Бог(т.е. докато накрая достигна (до) своята напълно зряла форма). То в начало беше у Бога(т.е. така е било в началото с Бог). Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало." Йоан 1: 1-3,

" Небето беше синьо(т.е кравата мучеше силно); И прозореца беше отворен(т.е. сутринта ядох бъркани яйца), Химикалката ми се счупи(т.е президента Обама е на посещение в Русия); И всичко това стана през този ден(т.е стола е боядисан в черно) ....и т.н. random shit"

npp
08-12-2012, 10:20
" Небето беше синьо(т.е кравата мучеше силно); И прозореца беше отворен(т.е. сутринта ядох бъркани яйца), Химикалката ми се счупи(т.е президента Обама е на посещение в Русия); И всичко това стана през този ден(т.е стола е боядисан в черно) ....и т.н. random shit"

не си единственият, който очаква информацията в Библията да е перфектно подредена и разбираема както в най-добрите учебници, обаче тя е написана с строго специфична духовна терминология, която е разбираема само от онези, които истинският Господ Бог е избрал за целта, иначе и на мен ми се е искало за всяка област от науката да има по една малка книжка с всичко най-важно в нея и то по съвсем разбираем за всеки човек начин, но уви ако това беше така, сега много хора щяха да изгубят не просто работата си, но дори и професията си, така и Светото Писание не е разбираемо за всички, защото истинският Бог е определил само малък брой хора да бъдат негови духовни служители, а не всички, и то не защото за Него е невъзможно да направи всички да бъдат съвършени духовни служители, но просто защото няма нужда от толкова много на брой такива

In_Nomine_Sathanas
08-12-2012, 11:18
не си единственият, който очаква информацията в Библията да е перфектно подредена и разбираема както в най-добрите учебници, обаче тя е написана с строго специфична духовна терминология, която е разбираема само от онези, които истинският Господ Бог е избрал за целта, иначе и на мен ми се е искало за всяка област от науката да има по една малка книжка с всичко най-важно в нея и то по съвсем разбираем за всеки човек начин, но уви ако това беше така, сега много хора щяха да изгубят не просто работата си, но дори и професията си, така и Светото Писание не е разбираемо за всички, защото истинският Бог е определил само малък брой хора да бъдат негови духовни служители, а не всички, и то не защото за Него е невъзможно да направи всички да бъдат съвършени духовни служители, но просто защото няма нужда от толкова много на брой такива

Да, признавам си че не разбирам от религиозни текстове, и след като ти си чел повече такива текстове, може би успяваш да навържеш нещата по-добре от мен. Само че като виждам как навързваш нещата които аз знам, нещо ти нямам много доверие......

Интересно как всички вие "духовни хора" плюете по другите че били себични и не се подчиняват на Бога, а самите вие се изживявате като някакви специални, неповторими и избрани от Бога....... Човешка религия е това християнството, от хора за хора. И то не за особенно умни хора. Християнството е измислено за да удовлетвори потребностите на малкия човек, за да може той да прехвърля всичките потребни му качества върху него, за да има вече готов път, вече измислен мироглед, с всичките си измислени преструвки, игри, роли, правене на божествени, за да има добри и лоши, и всичко да е сервирано наготово. Да ама не става така. Християнството е типичен пример за това какво става когато малки хора се опитват да подражават на нещо велико. Защото Иисус Христос, каквото и да е направил в онези времена, то е било нещо различно и запомнящо се, а вие човеко-мравки искате да бъдете "образи и подобия", за да можете да си играете малките игрички на образи и роли....... Жалка история ...... Виждал ги тези неща, дълго време бях нацист, виждал съм страшно много други нацисти и може би първият закон в тези среди е че Фюрера винаги е прав. За всяка критика срещу него се изсипваха цяла тумба с идеалисти, които всячески се опитваха да стъкмят фактите и логиката в полза на Фюрера. Защото не можеш да почиташ и да следваш някой, без той да е безгрешен. Типичен пример за това как малките хора си търсят образи и подобия в нещо по-велико, надявайки се че по този начин и те ще станат велики. Но си остават просто евтини имитации. А при християните е дори по-жалко, защото следват някакъв образ отреди 2000 години.....

npp
08-12-2012, 11:25
Да, признавам си че не разбирам от религиозни текстове, и след като ти си чел повече такива текстове, може би успяваш да навържеш нещата по-добре от мен. Само че като виждам как навързваш нещата които аз знам, нещо ти нямам много доверие......

Интересно как всички вие "духовни хора" плюете по другите че били себични и не се подчиняват на Бога, а самите вие се изживявате като някакви специални, неповторими и избрани от Бога....... Човешка религия е това християнството, от хора за хора. И то не за особенно умни хора. Християнството е измислено за да удовлетвори потребностите на малкия човек, за да може той да прехвърля всичките потребни му качества върху него, за да има вече готов път, вече измислен мироглед, с всичките си измислени преструвки, игри, роли, правене на божествени, за да има добри и лоши, и всичко да е сервирано наготово. Да ама не става така. Християнството е типичен пример за това какво става когато малки хора се опитват да подражават на нещо велико. Защото Иисус Христос, каквото и да е направил в онези времена, то е било нещо различно и запомнящо се, а вие човеко-мравки искате да бъдете "образи и подобия", за да можете да си играете малките игрички на образи и роли....... Жалка история ...... Виждал ги тези неща, дълго време бях нацист, виждал съм страшно много други нацисти и може би първият закон в тези среди е че Фюрера винаги е прав. За всяка критика срещу него се изсипваха цяла тумба с идеалисти, които всячески се опитваха да стъкмят фактите и логиката в полза на Фюрера. Защото не можеш да почиташ и да следваш някой, без той да е безгрешен. Типичен пример за това как малките хора си търсят образи и подобия в нещо по-велико, надявайки се че по този начин и те ще станат велики. Но си остават просто образи и подобия. А при християните е дори по-жалко, защото следват някакъв образ отреди 2000 години.....

можеше да претендираш за това ако не беше последовател на една от човешките(666) религии, а именно сатанизма, по-фрапираща човешка(666) религия от сатанизма едва ли има, не казвам че досега християнството е било напълно чисто, но вие сте си малко или много братя по вяра с нечистите вярващи, защото вие сатанистите сте нечисти в вярата, и онези останалите също, така че, при теб по-скоро се получава това: "крадеца вика: "дръжте крадеца""

In_Nomine_Sathanas
08-12-2012, 12:15
можеше да претендираш за това ако не беше последовател на една от човешките(666) религии, а именно сатанизма, по-фрапираща човешка(666) религия от сатанизма едва ли има, не казвам че досега християнството е било напълно чисто, но вие сте си малко или много братя по вяра с нечистите вярващи, защото вие сатанистите сте нечисти в вярата, и онези останалите също, така че, при теб по-скоро се получава това: "крадеца вика: "дръжте крадеца""
Глупости, ти какво си мислиш че имам някаква догма, че жертвам малки котенца на кървав олтар, че се моля на Сатаната ли ? Хахаха. Сатаната изобщо не съществува, аз нямам никакви идеали, никакъв строг морален кодекс, не почитам и не приемам никой за мой Бог, водач, учител и т.н Не подражавам и не имитирам. Тези глупости които говоря през повечето време тук са атеистични ебавки. Истината е че повечето атеисти не остават по назад от религиозните. И те си имат идоли, образи, свещенни книги, догми и абсолютни истини. При мен такива неща няма. А Сатанизма ако беше си направил труда да попрочетеш малко, ще видиш че е просто формално име, не култ или религия. Сатанизмът е свободен за интерпретация и значи за всеки сатанист различно нещо. Там няма богове, идоли, религиозни водачи, морални догми и т.н. глупости. Пък и това че съм сатанист е просто формалност от която веднага може да се отрека, за мен това не е нещо толкова важно или определящо. Естествено има и много сатанисти които си имат богове, култове, догми и т.н. но аз не съм от тях.

npp
08-12-2012, 19:41
Глупости, ти какво си мислиш че имам някаква догма, че жертвам малки котенца на кървав олтар, че се моля на Сатаната ли ? Хахаха. Сатаната изобщо не съществува, аз нямам никакви идеали, никакъв строг морален кодекс, не почитам и не приемам никой за мой Бог, водач, учител и т.н Не подражавам и не имитирам. Тези глупости които говоря през повечето време тук са атеистични ебавки. Истината е че повечето атеисти не остават по назад от религиозните. И те си имат идоли, образи, свещенни книги, догми и абсолютни истини. При мен такива неща няма. А Сатанизма ако беше си направил труда да попрочетеш малко, ще видиш че е просто формално име, не култ или религия. Сатанизмът е свободен за интерпретация и значи за всеки сатанист различно нещо. Там няма богове, идоли, религиозни водачи, морални догми и т.н. глупости. Пък и това че съм сатанист е просто формалност от която веднага може да се отрека, за мен това не е нещо толкова важно или определящо. Естествено има и много сатанисти които си имат богове, култове, догми и т.н. но аз не съм от тях.

просто гледай да не се окаже че вършиш неправда в вярата или както сега е по-модерно да го наричат духовност, понеже най-омразното нещо за Бог е именно когато някой върши неправда в вярата, без значение как го наричат различните хора, било то сатанизъм, кришнаизъм, йога, медитация, и т.н., за Него такива неща винаги са най-голяма мерзост

MrCreeper
08-13-2012, 08:00
не си единственият, който очаква информацията в Библията да е перфектно подредена и разбираема както в най-добрите учебници, обаче тя е написана с строго специфична духовна терминология, която е разбираема само от онези, които истинският Господ Бог е избрал за целта, иначе и на мен ми се е искало за всяка област от науката да има по една малка книжка с всичко най-важно в нея и то по съвсем разбираем за всеки човек начин, но уви ако това беше така, сега много хора щяха да изгубят не просто работата си, но дори и професията си, така и Светото Писание не е разбираемо за всички, защото истинският Бог е определил само малък брой хора да бъдат негови духовни служители, а не всички, и то не защото за Него е невъзможно да направи всички да бъдат съвършени духовни служители, но просто защото няма нужда от толкова много на брой такива

За болднатата част, как така истинският Господ Бог е избрал някого?!?
Та нали Християнството според Новия Завет е за всички о.О

npp
08-13-2012, 18:35
За болднатата част, как така истинският Господ Бог е избрал някого?!?
Та нали Християнството според Новия Завет е за всички о.О

може ли всеки човек от населението на всяка една държава да бъде министър, премиер или президент на своята държава?!, разбира се, не че не е възможно, но просто е излишно, няма нужда, а и обикновено са определени само няколко стотин или няколко хиляди човека, които да изпълняват тези длъжностни държавни позиции, и няма място за други такива, така и в Божието Царство(т.е. в Божието Правителство) са определни малък брой човеци, които да бъдат духовници/духовни служители на истинският Господ Бог, не защото не може да има повече, но просто защото няма нужда всеки да бъде товарен с такава отговорност, която може да изисква доста голямо отречение от нормалният потребителски живот, например нито един то Св. Апостоли не е бил женен, никой от тях не е имал къща/жилище/апартамент, но непрестанно са скитали от град на град и държава на държава за да благовестяват, или както един от тях е казал:

"Бог изложи нас, апостолите, най-последни, като човеци осъдени на смърт; защото станахме показ на света, на ангели и на човеци; ние безумни заради Христа, а вие разумни в Христа, ние немощни, а вие силни, вие славни, а ние опозорени. Ние до тоя час и гладуваме и жадуваме, и сме голи, бити сме и се скитаме, трудим се, работейки със своите ръце; като ни хулят, благославяме; като ни гонят, постоянствуваме; като ни злословят, умоляваме; станахме до днес като измет на света, измет на всичко." 1 Коринтяни 4: 9-13

julian8787
08-19-2012, 14:24
Бог няма! Твърдя същото, което са твърдяли Карл Маркс, Ленин, Епикур. Такива като Исус, Кришна, Мойсей, Мохамед са придавали на Бог човешки черти. Разглеждали са го като нещо статично. Това е грешка! Бог е съществително, това прави Бог статичен. Ницше казва: „Бог е мъртъв“, и с право. Отричам личностните характериските на Бог, такъв Бог — мъртъв Бог. Представете си, че кравите имат способността да вярват в Бог! Е, какъв щеше да бъде техния Бог? Отговорът е прост. С глава на крава, с крака на крава, с торс на крава. Бог за тях щеше да бъде крава! Заблудата е проста, но действа ефективно. На Йозеф Гьобелс е приписвана фразата: „Една лъжа, повторена сто пъти, става истина“. Колко вярно! Мюсюлманите съставляват 23% от населението на Земята. Е, ако аз съм роден в Близкия Изток от мен ще се очаква да бъда мюсюлманин. Ако се родя в Северна Америка или Европа, където християните преобладават, то аз ще бъда християнин. На мен още от детинство ще ми се вменява идеята, че аз трябва да бъда (?) и трябва вярвам в (?) Родителите ми ще ми купуват детска Библия или Коран, а аз волно/неволно ще попивам цялата информация там, ще бъда морално обременен(!) от моралната взискателност („моралната“ глупост, че на жената мъжът е господар!) предлагана от тези „свещенни“ книги! Дори ще ме учат, че аз трябва да защитавам вярата си с цената на всичко! Това наричам глупост, а болшинството — религиозна принадлежност. Когато се срещнат фанатично възпитани хора изповядващи различна религия ще се стигне до кръвопролитие, само защото някой си преди време е измислил една опашата лъжа, но повторена стотици пъти през вековете тя е станала истина. И ето, че заради тази лъжа днес се лее кръв! Заради тази лъжа аз в момента богохулствам и върша страшен грях, който ще трябва да платя след смъртта си. Заради тази лъжа аз ще бъда анатемосан, ще ми лепнат етикет; че съм маловерец!Ха! Представете си колко глупаво отстрани изглежда всичко. Само защото аз мисля и не се подчинявам на някакви си измислени от някой си богове, в очите на вярващите изглеждам смешен, жалък, глупав! За разлика от християните и мюсюлманите аз няма да си позволя да кажа, че вършат грях, ще кажа, че вършат глупост, вменена глупост, която не могат да премахнат от ограничените си умове. Нормално е да не могат, тъй като стотици години им се набива идеята, че за да се спасят трябва да вярват в Богочовек!

Съществува Божествена същност, вечна енергия, която се движи постоянно. Невероятна необхватност! Без форма, без личностни характеристики, извън разума. Безкраен процес. Всичко цъфти, тече, преминава през безкрайността. Нещо нямащо начало и край. Извън времето, извън всичко свързано с нашите параметри... Нещо, което не може да бъде облечено в думи. В това вярвам аз, както и много други вярват, че е така...

Nam3less3
08-19-2012, 15:05
Твърденията ти са базирани на неразбиране на религията.
Специално християнството не представя Бог с личностни характеристики нито като някакъв старец стоящ на небето.
Бог е отвъд пределите на времето, пространството, той е знание, благост, сила и все такива думи, в християнството специално съществува концепцията за светата троица.
А религията грам не е виновна за кръвопролитията и т.н.
И какво му е странното да вярваш в Христос, аз никога не съм чувал достатъчно солиден аргумент против това, има си Нов Завет, има си християнски книги обясняващи всичко, който има здрав разум да чете, да тълкува, да видим докъде ще стигне.
Но тия окултни и неопределени дефиниции като няква си там енергия са празни философии, това казват хората, които не са с Бог или не се интересуват или които мислят, че сами ще успеят във всичко, или че сами ще станат съвършени(както будистите казват) и разни такива. Май не ти допада християнското схващане за Бог, хем защото не го схващаш ясно, хем може би не ти допадат порядките(молитви, смирение), постове като твойте са 95% същите като на някой ала-окултист, дето много иска да мисли и да е "независим", ако идеш в разните сбирки на дъновисти, розенкройцери и т.н. ще намериш доста съмишленици, да, вярващи в "непринуденото" добро, в енергията и т.н.
Е, да спомена, че дори и това което казвам да е вярно не значи, че ше идеш в ада само щото не си християнин, може да си добър пич и да идеш в рая(без значение по какъв от десетките начини ги тълкуваме), т.е. не заявявам, че методите са ти непременно грешни или лоши а може и да говоря пълни глупости и общи приказки. Не знам дали се интересуваш от някакви духовни учения и философии такива неща или си атеист/агностик или там не ги разбирам много само се базирам на постовете ти, но ако да, ти препоръчвам да разбираш християнството, защото и другите не са по-лесни, ако едното не схващаш на ниво тълкуване и с другите ще е така.

julian8787
08-19-2012, 16:11
Пич, или не си чел Библията или я тълкуваш, както си можеш. Ако ще споря благо и разумно с някого, то молбата ми е да е що годе информиран. Ако твърдиш, че Бог не е личност с характер, както ясно е описан и в Библията, то бих ти препоръчал да смениш религията, тъй като само по документ се водиш християнин! Разбираш ли, смешно е не това, че аз не го схващам, а това, че ти не си способен да проумееш, че говориш глупости, които един християнин не би казвал! Че Бог е милостив, въздесъщ, благ, любящ баща, нали такъв е Бог? Или ще кажеш, че не е такъв? Значи той е личност, но в същото време е отвъд пределите на времето! А по-долу ми говориш за празни философии. Няма да се занимавам с теб, просто защото е ясно, че не можеш да се откъснеш от предрасъдъците си и съзнателно или не лъжеш, защото от една страна проумяваш, че е глупаво да се вярва в Бог-личност и казваш, че Бог не е личност, а от друга страна защитаваш Бог, казвайки, че бил благ и ..., защото си решил или някой ти е внушил, че трябва да си християнин! Давам ти два линка, за да имаш обща култура.

Що е Бог?
http://bg.wikipedia.org/wiki/Бог
Що е християнсто?
http://bg.wikipedia.org/wiki/Християнство

Давам ти съвет, който не искам да ти прозвучи като поучение, но недей да се хвърляш в дълбоки води. Така че, прочети в двата линка основата на християнското учение. Нямам нищо общо с последователите на Дънов, нито с розенкройцерите. Отново не си наясно и говориш глупости. Запознай се с учението на Дънов и след това ела и ми кажи, че е сходно с това, което пиша аз. С Розенкройцерството също нямам абсолютно нищо общо. Будизмът... зависи коя от всичките му подкатегории, но и от него съм далеч.

В рамките на един човешки живот със средна продължитеност колко грехове може да извърши човек? Ок, нека са хиляди. И какво? После любящия баща ще ме хвърли в ада завинаги! На това му казвам човешка измислица и опит да се дефинира понятието справедливост! Разбери! Бог не е нито справедлив, нито милостив. Това са човешки атрибути, характерни черти на характера. Бог е извън човешките представи. Сега в момента се питам защо ли въобще споря така убедено, след като знам, че няма да те вкарам в „правия път“, но дори и да стане каква полза би могло да има това, освен че ще прогледнеш през моите очи. Ок, уважавам мнението ти, въпреки че е смешно за мен. Все пак в правото си си да вярваш в каквото решиш.

Успех! :)

Nam3less3
08-19-2012, 16:34
Ясно, за теб просто Бог е да речем някаква неутрална енергия, нито свързан с доброто, нито със справедливостта или нещо такова, далеч от обяснението на християнството(както и да го тълкуваме).

Но съм сигурен, че ако разбираше християнското тълкуване за Бог, доброто и така нататък, щеше да мислиш по друг начин.
Вероятно има няколко причини, или не си чел необходимото, или не си се интересувал достатъчно, или не си го тълкувал както трябва, или просто нещо не ти се е сторило правилно и не ти е харесало. Уикипедия няма да ти помогне.
Просто запознай се дълбоко със същността на християнството, за да можеш да го разбереш, и тогава критикувай.
Има и елементарни, и силни аргументи срещу християнството, като от силните почти не съм срещал в тоя форум дето всеки пише десетки.
Иначе наистина смятам, че имам обща култура за това което ми е необходимо. Но проблема е, че християнството е страшно криворазбрано(включително и от мене по доста въпроси).

Incadeptus
08-19-2012, 16:56
Вярвам във всичко,абсолютно всичко.И не вярвам,че има само един бог а много,но не вярвам,че тези богове ни управляват.Нв вярвам,че са по-висши от нас,а напротив,ние сме по-висши от тях,само където не сме го разбрали още.Богове,магии,духове,мух ове,караконджули,егрегори, стрален свят,кетер,малкут,всииииии ииииииииичко! и ще те накаже бог ама на кукуво лято!

Incadeptus
08-19-2012, 17:15
Ц-ц-ц,никой няма да ви накаже,няма дявол,няма бог,вие сте тук и сега.То според църквата няма и извънземни ама има.Абе то заради църквата нема да правят продължение на златния компас,а това е един много хубав филм,защото там представят Господ по друг начин.Обесили са не знам си колко хора,защото са ги мислили за вещици и са убили човекът,който е казал,че земята не е плоска.Е тва ако не е простотия,нема какво да е.Но не отричам съществуването на Бог,но има и други богове,други по-висши сили и от боговете,защото спомнете си парадокса на всемогъщия:Парадоксът може да се опише така: Може ли някой всемогъщ да създаде скала, толкова тежка, че даже той да не може да я повдигне? Ако може, значи той престава да бъде всемогъщ. Ако пък не може, значи поначало не е бил всемогъщ.<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<------------------Това доказва,че НЯМА всемогъщи,че над всяко нещо стои нещо по-висше и по-висше и по-висше и така до безкрай.Разберете го вече!

julian8787
08-19-2012, 18:55
Посочи къде греша? Бог личност ли е според християнската религия? Защото в Библията се казва, че създаде човека по свой образ и подобие? Кажи ми, изневярата защо е грях? Защо позволяваш на една книга да определя кое е редно и кое не е? Ти можеш ли сам да вмениш грях на себе си? След като практически ти е даден разум, то тогава защо ти е наръчник на праведния? Аз не съм против това, което пише в Библията, поне не и с всичко, а против това, че хората допускат да бъдат контролирани и губят възможността да израстват в развитието си.

Обясних какво за мен представлява Божествената същност. Разбира се, че съм повлиян от различни източници и четенето през годините, но усилията, които полагам са насочени към творческото мислене. Знай, че религията с нейните догми не ще изправят човешките грешки! Алтернативата, която се отваря пред човеците е сами да стигнат до познанието, без да им се определя пътя. Виж колко е просто. Да умреш девствен, защото ще се ползваш с привилегии след смъртта! И хоп, дядо мъдрец си замине недокоснал женска гръд! Ех, ех!!! Ти питал ли си се защо целомъдрието извисява човека? Просто е нужно съзнанието да работи! Какво представлява добрата постъпка? Бъди си християнин, но не позволявай сляпата вяра да те води за носа, а ти това правиш.

Кратката енциклопедия има за цел да спомага в правенето на бързи справки и да се показва общоприетата истината на слепците. Какво е Бог прочете ли? Ако си прочел и още ми спориш, че не е личност, то обещавам, че ще прекъсна дискусията с теб, ако въобще може да се нарече дискусия. Осъзнай колко си наивен! Казваш бил благ и знание, а благост и знание притежават само хората!

Повече няма да пиша в тази тема. Разделям се с най-добри чувства с теб!;) Грешка в постовете ми няма, но има в идеята, че трябва да ти показвам пътя, което донякъде обезмисля позицията ми, че няма нужда от последователи, ама като видях какво е причинила християнската вяра на няколко, с извинение — лумпени, та реших, че е редно да драсна някой и друг пост.

Incadeptus
08-20-2012, 15:45
julian8787 едно голямо БРАВО за написаното!!! :)

Nam3less3
08-20-2012, 16:16
Посочи къде греша? Бог личност ли е според християнската религия? Защото в Библията се казва, че създаде човека по свой образ и подобие? Кажи ми, изневярата защо е грях? Защо позволяваш на една книга да определя кое е редно и кое не е? Ти можеш ли сам да вмениш грях на себе си? След като практически ти е даден разум, то тогава защо ти е наръчник на праведния? Аз не съм против това, което пише в Библията, поне не и с всичко, а против това, че хората допускат да бъдат контролирани и губят възможността да израстват в развитието си.

Обясних какво за мен представлява Божествената същност. Разбира се, че съм повлиян от различни източници и четенето през годините, но усилията, които полагам са насочени към творческото мислене. Знай, че религията с нейните догми не ще изправят човешките грешки! Алтернативата, която се отваря пред човеците е сами да стигнат до познанието, без да им се определя пътя. Виж колко е просто. Да умреш девствен, защото ще се ползваш с привилегии след смъртта! И хоп, дядо мъдрец си замине недокоснал женска гръд! Ех, ех!!! Ти питал ли си се защо целомъдрието извисява човека? Просто е нужно съзнанието да работи! Какво представлява добрата постъпка? Бъди си християнин, но не позволявай сляпата вяра да те води за носа, а ти това правиш.

Кратката енциклопедия има за цел да спомага в правенето на бързи справки и да се показва общоприетата истината на слепците. Какво е Бог прочете ли? Ако си прочел и още ми спориш, че не е личност, то обещавам, че ще прекъсна дискусията с теб, ако въобще може да се нарече дискусия. Осъзнай колко си наивен! Казваш бил благ и знание, а благост и знание притежават само хората!

Повече няма да пиша в тази тема. Разделям се с най-добри чувства с теб!;) Грешка в постовете ми няма, но има в идеята, че трябва да ти показвам пътя, което донякъде обезмисля позицията ми, че няма нужда от последователи, ама като видях какво е причинила християнската вяра на няколко, с извинение — лумпени, та реших, че е редно да драсна някой и друг пост.
Не мисля, че можеш да говориш за прави пътища, да твърдиш че не грешиш, да си правиш изводи и въобще с какъв авторитет пишеш всичко това, след като никак не си запознат с християнството(най-вероятно си прочел това онова и буквално си го тълкувал) въобще имаш ли някакво знание по тия теми, защото това което пишеш е просто мнение без покритие. Но да махнем християнските въпроси и това за бог а и твойте представяния нямат общо с тях. Какво е Бог остави на християнството, твоето клони към атеизъм/агностицизъм или каквото е там и звучи безсмислено определението ти за Бог и неразумно.
Просто като препоръки спомени каква литература си чел по философско/духовно/религиозни теми и въобще източниците които са ти повлияли че да пишеш всичко това.

Rebirthing
08-20-2012, 16:23
Ooo, Nam3less3, точно ти ли ще казваш на човека, че не бил запознат ???
В една от другите теми ми направи впечатление, че и ти не си запознат с доста писания от библията...

Incadeptus
08-20-2012, 16:24
е човекът просто си изразява мнението и наистина не бях забелязал това.Няма безгрешни!

Nam3less3
08-20-2012, 16:46
Ooo, Nam3less3, точно ти ли ще казваш на човека, че не бил запознат ???
В една от другите теми ми направи впечатление, че и ти не си запознат с доста писания от библията... Далеч не я знам цялата, но тук таме знам кое по какви начини би трябвало да се тълкува и кое как не трябва да се тълкува. Но пак да спомена, има си християнски книги в които има десетки страници които разсъждават само върху един от многото цитати, ако някой не му е ясно и се интересува винаги може да намери и да прочете кое какво значи, а ако не, да не си прави грешни изводи с цитати от библията.

julian8787
08-20-2012, 19:21
Не мисля, че можеш да говориш за прави пътища, да твърдиш че не грешиш, да си правиш изводи и въобще с какъв авторитет пишеш всичко това, след като никак не си запознат с християнството(най-вероятно си прочел това онова и буквално си го тълкувал) въобще имаш ли някакво знание по тия теми, защото това което пишеш е просто мнение без покритие. Но да махнем християнските въпроси и това за бог а и твойте представяния нямат общо с тях. Какво е Бог остави на християнството, твоето клони към атеизъм/агностицизъм или каквото е там и звучи безсмислено определението ти за Бог и неразумно.
Просто като препоръки спомени каква литература си чел по философско/духовно/религиозни теми и въобще източниците които са ти повлияли че да пишеш всичко това.

Просто ми кажи. Ако аз вярвам в Алах, защо вярата ми е неправилна?! Зададох ти въпроси, ти не отговори. Ок, това не е проблем. Попитай ме каквото искаш да знаеш за мен или за религията и аз ще се почувствам длъжен да отговоря. Момче, не искам да те злепоставям, но ти въобще не си наясно с това; какво е атеизъм, какво е агностицизъм... Ти не си разбрал, че аз съм вярващ!!! Толкова си ограничен, че не можеш да се откъснеш от ограничените си виждания, за да прозреш, че ти имаш шанс да управляваш сам пътищатата си. Кажи ми! В какво греша? Посочи цитати от моите постове и кажи, че съм в грешка! Излез смело и кажи, че съм заблуден и неправилно разсъждавам. Но ти се измъкваш и се опитваш да ми вменяваш лъжи. Както християнството вменява лъжите си върху теб! Посочи мой абзац и кажи, че съм в грешка.

Авторитет ли? Защо ме караш да се смея? Кажи! Аз какъв трябва съм, с какво трябва да разполагам, за да изразя лично мнение? Професор ли, богослов ли, теософ ли, философ ли, парамедик ли, психотерапевт ли...
Завършил съм висше образование. Това значи ли нещо за теб? За мен не значи нищо, защото съм срещал личности, които са ме карали да се чувствам като глупак, но за теб явно трябва диплома или (?), за да се вслушаш в драсканиците.

Източниците са невероятно много. Книгите в личната ми библиотека са невероятно много. Не искам да споменавам точният им брой. Няма смисъл. В ушите ти ще прозвучи като хвалебствие. Повлиян съм от всеки и всичко. Реших да се разтоваря и да напиша някой и друг пост в този форум.

Ще се срещнем в друга тема! Мисля, че бяхме достатъчно откровени в тази. До скоро, приятел!:)

Nam3less3
08-20-2012, 20:03
Споменах, че и даже и да не си вярващ не е "фатално" толкова колкото си мислиш от гледна точка на християнството(или поне от моя). А и Алах защо трябва да е някакъв друг бог, според мен става въпрос за едни и същи работи само че с различни имена, исляма е за друг тип общество друга кутлура и така нататък, но не съм запознат с него.
За мен не може да се наречеш вярващ, поне под християнското разбиране на тази дума(а то не е непременно че трябва да си вярващ християнин, може и да си вярващ мюсюлманин). Но остави това, защо да съм ограничен и защо не си управлявам сам пътищата? Грешиш върху разсъжденията ти и тълкуванията ти за християнството това е сигурно. Според мен за всичко неправилно разсъждаваш, но не мога да съдя толкова много, та за другите неща няма да коментирам.
Едно е лично мнение, друго е да така крайно да се изразяваш все едно си абсолютно прав и отписваш и християнството и всичко, аз примерно никъде не съм заявявал такива неща както тебе и въобще какво стои зад това което казваш, сам ли си го измисли, има ли и други хора които така да мислят, кои са коренните източници и основни книги/учения или каквото и да е които биха потвърдили нещата, които пишеш, биха потвърдили определението ти за Бог, за правите пътища и т.н.
Иначе ако ще си мерим библиотеките, в моята може и да има по-малко, но единствено истинските, полезни и най-важни книги, свързани с християнството/окултизма/езотеризма/херметизма и много други такива думички, повечето от тия книги трудно се намират но бих ги хвърлил да ти кажа, защото всички казват едно и също(при положение че истината е една), но има няколко фундаментални разлики, по който бих ги определил като "правилни" и "неправилни". И ми е ясно кои си чел и кои защитават тезите ти(дори и да не са те пак в тях пише неща, доста удобни за вярванията ти). Не че знам какви са те де, но няколко изречения от постовете ти са показателни за най-общото, поне аз тях гледам. Но както ти не знаеш толкова за разбиранията на християнството и лично мойте, така и аз не знам, опиши какъв си, в какво точно вярваш, кои книги/автори/философии/учения/школи(или няма точно определени) са показателни за вижданията ти, или всичко е формирано лично от теб вследствие на живота ти, различните източници и т.н.

Incadeptus
08-20-2012, 22:18
И аз това питамммммм.Какви са тези египетски,скандинавски,кит айски,японски,гръцки и още много други богове.Защо Господ да е по-различен от тях,защо.Какви са тези богове?Съчинени?Измислени?

Rebirthing
08-20-2012, 23:49
Християнството далеч не е най-древната религия, пък и бая е крало от предшестващите го религии. Честването на 'Рождество Христово' е нищо повече от отбелязването на зимното слънцестоене, дори да е имало такъв човек, наречен Исус Христос, рождената му дата не е била тогава. Най-древните религии са свързани с култове към Слънцето, Луната и подобни езотерични работи. За момента се сещам за един Вавилонски бог, Мардук, за първи път споменат 3000 години преди християнството изобщо да възникне. Дори корените на Великден се свързват с една от Вавилонските богини - Ищар. А дали е имало и техни предшественици...не знам.

Incadeptus
08-21-2012, 00:14
Да Мардук го учих миналата година ;д много ми харесват постовете ти!!!!!!!!!!!!

In_Nomine_Sathanas
08-21-2012, 08:39
Но остави това, защо да съм ограничен и защо не си управлявам сам пътищата? Грешиш върху разсъжденията ти и тълкуванията ти за християнството това е сигурно. Според мен за всичко неправилно разсъждаваш, но не мога да съдя толкова много, та за другите неща няма да коментирам.

Ми кажи конкретно къде греши бе, смърдел?! Само едно знаете вие християните - "Ти не разбираш достатъчно, не си разбрал Библията, защото си тъп, Само ние надарените свише можем да я тълкуваме...... Hurrr Duuur!"
И когато трябва да кажете нещо конкретно
http://prikachi.com/images/506/5165506A.gif

Ами хайде, давай тогава, извади ни цитати и тълкувай! Само гледай да не станеш като npp.

In_Nomine_Sathanas
08-21-2012, 09:05
Да Мардук го учих миналата година ;д много ми харесват постовете ти!!!!!!!!!!!!

На такъв Мардук трябва да ви учат! :D
http://www.youtube.com/watch?v=WG0x-AdEXjs

Incadeptus
08-21-2012, 16:18
:D :D :D Хей Номине не спори с по-висшите от теб :D :D :D

In_Nomine_Sathanas
08-21-2012, 16:33
:D :D :D Хей Номине не спори с по-висшите от теб :D :D :D

Нямаше да съм и половината човек, който съм сега, ако не бях спорил с "по-висшите". Препоръчвам ти да правиш същото, ще научиш много.

Incadeptus
08-21-2012, 16:47
Аз това и правя приятелю :D

julian8787
08-21-2012, 17:10
И аз това питамммммм.Какви са тези египетски,скандинавски,кит айски,японски,гръцки и още много други богове.Защо Господ да е по-различен от тях,защо.Какви са тези богове?Съчинени?Измислени?
Здравей!
Това трябва да се осмисли и осъзнае. Осмисли ли се и осъзнае ли се хората ще възкръснат като феникси из пепелта. Терорът, налаган от религиите няма да го има! Храмовете с техните златни украси ще станат за посмешище! Археологията е науката, която ще ме подкрепи. Археолозите постоянно копаят в пръстта и изравят отдавна изчезнали светове. Не са малко случаите, когато откриват древен град. Понеже археолозите са хора на науката, те работят за науката, те живеят за науката. Тяхното не е просто работа, а научно достижение. Скрит в прахта откриват древен град. Анализират предметите, артефактите: културни, религиозни, социални. И ние се запознаваме с нови хора. Живяли преди векове. Запознаваме се с тяхния живот. И след изучаването на социалната им структура идва ред на неизбежното. Сблъскваме с тяхните богове. Казват те, този град е бил изпълнен с живот преди около 1000 години. Разясняват, как са живяли хората, как се общували помежду си, в какво са вярвали. Пред кого са се прекланяли, показват боговете им. Обаче на няколко километра от археологическата площадка се натъкват на друг град! О, Удивително! Нов град, но по-стар от предишния. В този град живот е имало преди около 2000 години. И пак същото. Животът им, културните и нравствените им ценности. И разбира се, боговете им! О, чудо! На няколкостотин километра друг екип от археолози се е натъкнал на древен град, съществувал преди около 3000 г.пр.н.е. Пак същото. Боговете им, битовизмът им...О, Невиждано! Друг екип открива град, древен град! Стара цивилизация живяла преди около 7000 г.пр.н.е. Същата процедура. Боговете им и т. н. Дори има древен град в Китай (мисля), но не се сещам за името му. Съществувал преди около 9000г.пр.н.е. Фрапантно, но в останките от този град, са открити артефакти свидетелсвуващи, че дори тогава са имали свои богове! Общото, което свързва всичките тези градове е, че боговете им са били просто проекции на собствените им мисли. Всичките им богове са имали човешки черти. Вярвали са в Бог на Слъцето, на когото са приписвали човешки черти. Всичките тези богове къде са сега? Въпросът е излишен, но на място. Е, факт! Тези богове са изчезнали заедно с храмовете, построени в тяхна чест. Всъщност много от храмовете днес са реставрирани и превърнати в туристичеки атракции, но пред статуите в тези храмове днес никой не се покланя. Просто защото никой не вярва в тяхните богове. Това ви плямпам аз. Че същото се случи със сегашните религии, ако утре-ден Земята избухне в пламъци и хората изчезнат, като неизбежно ще е, че и днешните богочовеци ще изчезнат. След хиляди години археолизи ще копаят и ще разкриват пред бъдещите цивилизации нашите богове. Но кой ще вярва в тях? Никой, защото ще има други богове. Поради тази причина ви казвам, че Бог е извън умовете ни. Защото само Бог, който не може да бъде надарен с човешки черти, само такъв Бог може да просъществува вечно! В такъв вярвам аз. Извън времето, пространството, извън заблудата, че е човешко същество!

Incadeptus
08-21-2012, 17:28
Здравей!
Това трябва да се осмисли и осъзнае. Осмисли ли се и осъзнае ли се хората ще възкръснат като феникси из пепелта. Терорът, налаган от религиите няма да го има! Храмовете с техните златни украси ще станат за посмешище! Археологията е науката, която ще ме подкрепи. Археолозите постоянно копаят в пръстта и изравят отдавна изчезнали светове. Не са малко случаите, когато откриват древен град. Понеже археолозите са хора на науката, те работят за науката, те живеят за науката. Тяхното не е просто работа, а научно достижение. Скрит в прахта откриват древен град. Анализират предметите, артефактите: културни, религиозни, социални. И ние се запознаваме с нови хора. Живяли преди векове. Запознаваме се с тяхния живот. И след изучаването на социалната им структура идва ред на неизбежното. Сблъскваме с тяхните богове. Казват те, този град е бил изпълнен с живот преди около 1000 години. Разясняват, как са живяли хората, как се общували помежду си, в какво са вярвали. Пред кого са се прекланяли, показват боговете им. Обаче на няколко километра от археологическата площадка се натъкват на друг град! О, Удивително! Нов град, но по-стар от предишния. В този град живот е имало преди около 2000 години. И пак същото. Животът им, културните и нравствените им ценности. И разбира се, боговете им! О, чудо! На няколкостотин километра друг екип от археолози се е натъкнал на древен град, съществувал преди около 3000 г.пр.н.е. Пак същото. Боговете им, битовизмът им...О, Невиждано! Друг екип открива град, древен град! Стара цивилизация живяла преди около 7000 г.пр.н.е. Същата процедура. Боговете им и т. н. Дори има древен град в Китай (мисля), но не се сещам за името му. Съществувал преди около 9000г.пр.н.е. Фрапантно, но в останките от този град, са открити артефакти свидетелсвуващи, че дори тогава са имали свои богове! Общото, което свързва всичките тези градове е, че боговете им са били просто проекции на собствените им мисли. Всичките им богове са имали човешки черти. Вярвали са в Бог на Слъцето, на когото са приписвали човешки черти. Всичките тези богове къде са сега? Въпросът е излишен, но на място. Е, факт! Тези богове са изчезнали заедно с храмовете, построени в тяхна чест. Всъщност много от храмовете днес са реставрирани и превърнати в туристичеки атракции, но пред статуите в тези храмове днес никой не се покланя. Просто защото никой не вярва в тяхните богове. Това ви плямпам аз. Че същото се случи със сегашните религии, ако утре-ден Земята избухне в пламъци и хората изчезнат, като неизбежно ще е, че и днешните богочовеци ще изчезнат. След хиляди години археолизи ще копаят и ще разкриват пред бъдещите цивилизации нашите богове. Но кой ще вярва в тях? Никой, защото ще има други богове. Поради тази причина ви казвам, че Бог е извън умовете ни. Защото само Бог, който не може да бъде надарен с човешки черти, само такъв Бог може да просъществува вечно! В такъв вярвам аз. Извън времето, пространството, извън заблудата, че е човешко същество!



браво,много от мненията ти ми харесват и благодаря за това,което написа.Ето в такъв Бог вярвам и аз.Такъв какъвто не може да го види никой,който не може да се опише как изглежда.Може да се превъплати в човешко същество,но това не значи,че такава е истинската му същност.Даже не мога да говоря в женски или мъжки род,защото не знам какво е това чудо ;d този висш висш РАЗУМ.

Nam3less3
08-21-2012, 17:30
Според християнството, Бог е извън времето, пространството, и не е никакво човешко същество, а защо си мислиш, че примерно неща като любовта, доброто и т.н.(които християнството свързва с Бог) са само човешки черти и не може да имат общо с Бог? Просто ума ти(и моя да речем, и на хората по принцип) не може да схване някой неща, т.е. ако не може да си обясниш нещо, не значи че то е грешно, и тогава е извън способностите на ума ти да го разбереш, но други са го разбрали и са дали разумно обяснение, затова казвам че зад тези твърдения има авторитетност.

Или пък както някой беше споменал някакъв парадокс, че ако някой е всесилен може ли да създаде скала която да не може да повдигне, изключително нелеп аргумент който уж доказвал, че Бог не е всемогъщ.
Първо че може да се обясни защо не е аргумент относно всемогъщието на Бог, а и не звучи много смислено като за парадоск, с какво самочувствие ограничените човешки мозъци измислят такива парадокси каквито изобщо не могат да си представят и смеят да твърдят, че ще докажат нещо свързано с неща безкрайно по-сложни и големи от тях?
Нужно е малко абстрактно мислене и знание за Бог за да се види че тоя парадокс не важи за него.

Incadeptus
08-21-2012, 17:42
Хммммм,явно трябва да се изявя.Този някой за осъзнатото сънуване и този някой с парадокса съм аз и името ми е Инкадептус(не ми е така истинското де ;д)И този парадокс е най-смисленото нещо,което съм чувал и не ти харесва защото наистина доказва,че Бог не е всемогъщ.Самите ние не знаем какви сме и колко сме големи та да кажеш,че има неща БЕЗКРАЙНО ПО-СЛОЖНИ И ГОЛЕМИ ОТ НАС.И нали се казва,че бог създал човека по свое подобиЕ.Или ти говориш за друг бог,а не християнския :D

In_Nomine_Sathanas
08-21-2012, 17:53
Според християнството, Бог е извън времето, пространството, и не е никакво човешко същество, а защо си мислиш, че примерно неща като любовта, доброто и т.н.(които християнството свързва с Бог) са само човешки черти и не може да имат общо с Бог?

Защото любовта и доброто са човешки концепции и проекции на човешкият ум, които са измислени и действат само в човешкият свят. Но за нещо отвъд нашите разбирания, извън времето и пространството, тези представи са абсурдни и това показва че християнството е създадена от хора религия, също както всяка останала. И също като останалите религии, изпълнява (е изпълнявала) някаква конкретна функция в обществото и в непопълнените празнини в умовете на хората. Но заеби Господ, погледни навсякъде в природата, че човешките концепции за добро не се прилагат никъде - това което се прилага е ефективност, която всъщност влияе и върху човешките представи за добро. Един лъв като победи друг и оглави неговият прайд, често убива малките на предишният лъв. Това за нашите разбирания е зло, но не и за лъвовете. И докато за лъвовете, доброто и злото са предварително формулирани(като инстинкт), а пък и не се налага да се променят, защото при лъвовете няма прогрес, то при хората има прогрес, има промени, а това изисква постоянни изменения в разбиранията за добро и зло, според това какво е потребно и какво е допустимо. Това не самопоказва защо са се сменили толкова много богове, но и също защо християнският Бог е претърпял толкова много промени(от всемогъщ и всевиждащ ренвив Бог, който сурово наказва хората за престъпленията им, до всеобичащ, милостив, и миролюбив). Все неща характеристики на Господ, необходими на примитивните мозъци от Тъмните Векове. .

In_Nomine_Sathanas
08-21-2012, 18:20
Хммммм,явно трябва да се изявя.Този някой за осъзнатото сънуване и този някой с парадокса съм аз и името ми е Инкадептус(не ми е така истинското де ;д)И този парадокс е най-смисленото нещо,което съм чувал и не ти харесва защото наистина доказва,че Бог не е всемогъщ.Самите ние не знаем какви сме и колко сме големи та да кажеш,че има неща БЕЗКРАЙНО ПО-СЛОЖНИ И ГОЛЕМИ ОТ НАС.И нали се казва,че бог създал човека по свое подобиЕ.Или ти говориш за друг бог,а не християнския :D

Инкадептус, сигурен съм че ти като си на достолепните 13 години, вече сигурно знаеш всички тайни на вселената..... Разбирам че си още малък, и напълно оценявам интереса ти да четеш в този форум, това е много хубаво, но по-добре чети повече и говори по-малко, защото иначе се превръщаш в дразнещ малък дрисльо. Не се обиждай, и аз съм бил малък и съм говорел глупости, но когато големите говореха, аз слушах. Така че млъкни малко, не се прави на толкова отворен и си налягай парцалите .......

Incadeptus
08-21-2012, 18:21
ТИ не знаеш и никога няма да узнаеш аз какво знам и какво не :).Кои сте вие големите и това,че сте по-големи абсолютно нищо не значи.Налягай си ти парцалите и не ми казвай какво да правя.Щом мислиш,че говоря глупости,твой проблем мой човек ;)

In_Nomine_Sathanas
08-21-2012, 18:45
Аз ти давам съвет, ти ми плюеш в лицето. Неблагодарна работа. С това мислене доникъде няма да стигнеш.

Incadeptus
08-21-2012, 19:25
не не ми даваш съвет,а ми казваш да млъкна,да не се правя на толкова отворен и да си налягам парцалите.А аз не те плюя.Просто казвам,че това колко си голям няма значение в някои случаи.Ти не знаеш аз какво знам и какво не,за да си правиш прибързани заключения.Аз ти се възхищавам,ти ми плюеш в лицето.Тва ли аз трябваше да ти кажа ;д щото аз наистина харесвам мнението ти,но това относно мен не ми хареса хич :) не искам да споря с теб,то ние не спорим де,аз изслушвам другите,но и изразявам мнение!Това никой не може да ми го забрани.Сега ми кажи съгласен ли си с парадокса?и мислиш ли кат безименния че не е смислен ;д ? ;д

julian8787
08-21-2012, 19:51
Nam3less3, имам усещането, че ти или не ме разбираш или не искаш да го сториш! Повтарям за последен път. Когато придаваш човешки черти на Бог, то той не може да бъде нищо повече, освен човек! Опитай се да го проумееш. Казваш, че християнският Бог не е човек, което не е вярно, но аз си затварям очите и казвам, че е вярно, за да ти угодя. Казвам и друго. В представите ти Бог може да няма човешко лице. Може да си го представяш като нещо необятно, но в мигът, в който кажеш, че той е благ, смирен, всеопрощаващ, справедлив... В този миг твоя Бог се превръща в човек, независимо, че във въображението ти е нищо/всичко!

Исус го приемам като духовен водач. Умен човек наел се със задачата да проповядва мир и разбиране между хората. Чувствам се леко гузен, че на няколко пъти те нападах словесно и ти казвам, че не е било с цел да се изтъквам на твой гръб. Не си бил стъпало, върху което съм стъпвал.

Самото ни съществуване е достатъчно по себе си. Това, че дишаш е Бог! Това, че на 3000 метра под земята са намерени живи организми, вид червеи, също е Бог! Това, че живееш уж привидно праведно е заслепение!!!

И отново, за да ти угодя ще цитирам Библията и ще тълкувам, защото е мъдро послание, написано от човешка ръка, продиктувано от човешки ум.

„Защото, който има, на него ще се даде и ще има в изобилие; а който няма, от него ще се отнеме и това, което има.“
Матей 13:12

Под имащи тук разбираме хората, които са доволни, че са тук! Които не ламтят за много, а са доволни на малкото, защото няма кой да им отнеме малкото, което имат. Когато някой им отнеме и малкото, което имат, те отново ще са доволни, защото никой не може да им отнеме малкото останало, което имат. Разбираш ли, когато си така настроен, че имаш — само ще ти се дава. Бъди доволен, че си тук и сега! Това е имането, за което пише Матей!
Когато живееш с надеждата, че след смъртта ще получиш нещо повече от това, което ти е дадено на Земята ( правото да съществуваш, да дишаш!), то ти обричаш себе си на немотия и ти се взима все повече и повече. Защото и да ти се даде ти пак ще си нямащ. Ще си купиш скъпа кола, но след това ще поискаш яхта. Ще получиш и яхта, но след това ще поискаш кораб. Така ще си заминеш от тоя свят. Материално вечно имащ и получаващ, но духовно вечно нямащ! Накрая умираш неудоволетворен от живота с илюзията, че в рая ще бъдеш блажен! Знаеш ли къде отиват според Библията неудоволетворените? Сам ще сетиш!

С най-добри чувства се разделям с теб и тази тема и с очакване да побъбрим по някой друг въпрос. До скоро, приятел!:)

In_Nomine_Sathanas
08-21-2012, 20:06
не не ми даваш съвет,а ми казваш да млъкна,да не се правя на толкова отворен и да си налягам парцалите.А аз не те плюя.Просто казвам,че това колко си голям няма значение в някои случаи.Ти не знаеш аз какво знам и какво не,за да си правиш прибързани заключения.Аз ти се възхищавам,ти ми плюеш в лицето.Тва ли аз трябваше да ти кажа ;д щото аз наистина харесвам мнението ти,но това относно мен не ми хареса хич :) не искам да споря с теб,то ние не спорим де,аз изслушвам другите,но и изразявам мнение!Това никой не може да ми го забрани.Сега ми кажи съгласен ли си с парадокса?и мислиш ли кат безименния че не е смислен ;д ? ;д

Естествено че това на колко си години няма чак толкова голямо значение, аз не те съдя по годините, а по това какво пишеш. Не искам да ти се правя на голям мъдрец и да те назидавам, просто казвам че ако пишеш по-малко и четеш повече, ще сполучиш. И аз съм бил на твоите години, и пак така търсех информация от много различни източници, но винаги съм подхождал със съмнение към себе си, не с твоята увереност. Така че не си мисли че знаеш всичко. На няколко пъти щах да коментирам това което си написал, защото имаше очевидни несъответствия в коментарите ти. Така че, не искам да ти се правя на велик, това което правиш е хубаво, но имай една благородна скромност. Колкото до парадокса - мисля че и аз го бях публикувал някъде тук във форума преди време. Но в крайна сметка това е просто един от многото парадокси. Има парадокси в живота според които изобщо не трябва да съществуваме, но това не е така, както сам виждаш. Има парадокс например за пътуването във времето, но тъй като ние не можем да докажем че изобщо пътуването във времето е възможно или невъзможно, то не можем и да го отречем само на базата на един парадокс, който пък си е чист флирт с логиката - нищо повече. Та същото и с господ.
Ето един друг парадокс в християнството:
>Попитай християнин защо християнството почита(боготвори) Иисус Христос
>"Защото Иисус Христос е бил сина на Господ"
>Но нали уж Господ е забранил да боготворят други освен Него?
>"Да, ама Господ и Иисус Христос са едно и също нещо"

Значи Господ има син, който е баща сам на себе си, но не съвсем тъй като Господ и Иисус са едно и също, като в същото време не са едно и също нещо.

That's some motherfuckin' quantum shit right there.

Nam3less3
08-21-2012, 20:08
Добре, но според християнството любовта, правдата, благостта произлизат от Бог, те са заложени в хората от Бог(а не са човешки черти), естествено е доста по-сложно и няма противоречие(едновременно с това съвпада и с доста от твойте определения), но е така с 2 думи.

Nam3less3
08-21-2012, 20:14
>Попитай християнин защо християнството почита(боготвори) Иисус Христос
>"Защото Иисус Христос е бил сина на Господ"
>Но нали уж Господ е забранил да боготворят други освен Него?
>"Да, ама Господ и Иисус Христос са едно и също нещо"

Значи Господ има син, който е баща сам на себе си, но не съвсем тъй като Господ и Иисус са едно и също, като в същото време не са едно и също нещо.

That's some motherfuckin' quantum shit right there.Това ако е парадокс... нужни са някой познания по християнството за да го обясниш. Това е Светата Троица(Бог Отец, Бог Син, Свят Дух, всъщност това е доста абстрактно и трудно за пълно обяснение, това са три епостаса(нещо като лица, но не точно, ами в едно цяло, хем неразделно, но и с три различни проявления), сега ако тръгна да пиша детайлно ще станат нови спорове, след като и самото християнство спори за това).

Incadeptus
08-21-2012, 20:18
О нееееееееее в никакъв случай,мисля,че знам много малко и едва ли ще озная всичко,защото знанието е необятно :) чудесен парадокс ;д

In_Nomine_Sathanas
08-21-2012, 20:27
Това ако е парадокс... нужни са някой познания по християнството за да го обясниш. Това е Светата Троица(Бог Отец, Бог Син, Свят Дух, всъщност това е доста абстрактно и трудно за пълно обяснение, това са три епостаса(нещо като лица, но не точно, ами в едно цяло, хем неразделно, но и с три различни проявления), сега ако тръгна да пиша детайлно ще станат нови спорове, след като и самото християнство спори за това).

И коя част от светата троица по точно решава дали ще отидеш в ада или в рая? Или може би си правят сбирки и обсъждат. Не разбирам как можеш да имаш представа за Бог, и в същото време тя да е представена от 3 различни части? Или те са едно и също, но просто това са различните проявления на Господ?

ПС: Светата тройца сама по себе си не е ли парадокс? Как може едно Вечно създание, един Висш вселенски разум да приеме физическа форма и след това доброволно да умре в адски мъки, и то в името на самото себе си? Как може Вечно създание, да стане създание с ограничен живот? Как може това което е безкрайно, изведнъж да стане точно определено? И как изобщо може това същество да бъде човек и бог едновременно? Това си е чист абсурд.
Че пък и ще се жертва за самото себе си?

In_Nomine_Sathanas
08-21-2012, 20:58
Иначе това което написах си беше чист парадокс.
Християните почитат Исус Христос и казват че той е Бог. А между Бог и Иисус Христос има много разлики, като например

- Човек не може да бъде Бог, но Иисус Христос е твърдял че е Бог.
- Господ върши всичко по своя собствена воля, а Иисус казва че не върши нищо по собствена инициатива.(
- Господ не може да бъде видян или докоснат, а Христос е бил видян и докоснат.
- Господ не може да бъде изкушен, а Иисус е бил изкушаван през целия си живот.
- Господ не може да умре, а Христос умира.

От всичките тези работи можем да заключим че Господ и Иисус Христос не са едно и също нещо, въпреки че християните твърдят обратното. След като не са едно и също нещо, къде тогава се вписва заповедта "Да нямаш други богове освен мене" , след като и двете са обожествявани?

filmimilmi
08-21-2012, 21:00
"Светият Дух" е духът на "Бог Отец", като чрез него той е дал семе, за да се зачене "Бог Син", който като негово дете наследява трона му и става Бог. Мисля, че е това.

In_Nomine_Sathanas
08-21-2012, 21:17
"Светият Дух" е духът на "Бог Отец", като чрез него той е дал семе, за да се зачене "Бог Син", който като негово дете наследява трона му и става Бог. Мисля, че е това.
Значи в момента в който Бог невидимо изнасилва "дева" Мария и Иисус е заченат, то Бог престава да съществува във вечната форма и придобива физическа форма? И после какво, като умира, пак се връща във нефизическа форма? Но тогава защо Господ съществува и във двете си форми в Библията? Как нещо може да бъде физическо и нефизическо по едно и също време?

Incadeptus
08-21-2012, 21:18
но не може ли Бог да се превъплати в човек :? или не?

hyahyaasd
08-21-2012, 21:36
Чували ли сте за индулгенции ? Когато се видяло, че много хора почвали да не вярват в Бог, си казали ми що де не искараме някоя пара от тия дето вярват :?

filmimilmi
08-21-2012, 21:37
Значи в момента в който Бог невидимо изнасилва "дева" Мария и Иисус е заченат, то Бог престава да съществува във вечната форма и придобива физическа форма? И после какво, като умира, пак се връща във нефизическа форма? Но тогава защо Господ съществува и във двете си форми в Библията? Как нещо може да бъде физическо и нефизическо по едно и също време?
Много въпроси задаваш, покай се докато е време! :D

Иначе представи си Бог като агент Смит от Матрицата. Може да е навсякъде по всяко време. Просто Исус е превъплъщението му на земята. Поне в такава посока бих започнал да си разтълкувам идеята на притчата, не че досега съм намирал смисъл да търся логика в тези неща. Така са написани, че средно положение да няма. Или приемаш нещата, или не ги приемаш. Ако търсиш отговор от вярващи, няма да ти обясняват точно това. Ще започнат от някъде другаде "А знаеш ли какво е казал Исус?... бля-бля-бля-бля..." и ще тръгнат да те занимават с друго. Така работи религията, така работят и вярващите, за да опитат да те зарибят с друго, ако въпросът ти е неудобен. После става почти невъзможно да се върнеш към една такава първоначална тема...

Nam3less3
08-21-2012, 21:37
Всичко може, това че някой не може да си го представи не значи, че не е невъзможно.
Който се чуди да си вземе някое тълкуване на библията, все ще му е от полза.

Но това въобще не е определящо и не е толкова важно, ами по-скоро са "технически детайли" :D

Nam3less3
08-21-2012, 21:41
Така си е - ако не си вярващ какво значение има за теб, ако те интересува - има си литература по въпроса.
И разбира се, че същността на религията е в мъдростите, в цитатите, в духовното развитие, не в страничните детайли за които спорят хората, които и без това са прекрасно обяснени.

filmimilmi
08-21-2012, 21:42
Но това въобще не е определящо и не е толкова важно, ами по-скоро са "технически детайли" :D
Подиграваш се със собствената си религия с това изказване. Било просто "технически детайл", аха, по-добре много много да не му мислиш. Сигурен съм, че и за тия хора е просто "технически детайл" дали техния Исус е истински Исус и дали това, което твърди, че може като онзи от преди 2к години наистина го може... http://www.youtube.com/watch?v=W2Cv5hZfOmk

Incadeptus
08-21-2012, 21:53
Не знам,но мисля,че никога няма да разберем какво е вдъхнало живот на всичко,какво е дало началото :(

In_Nomine_Sathanas
08-21-2012, 22:08
Много въпроси задаваш, покай се докато е време! :D

Иначе представи си Бог като агент Смит от Матрицата. Може да е навсякъде по всяко време. Просто Исус е превъплъщението му на земята. Поне в такава посока бих започнал да си разтълкувам идеята на притчата, не че досега съм намирал смисъл да търся логика в тези неща. Така са написани, че средно положение да няма. Или приемаш нещата, или не ги приемаш. Ако търсиш отговор от вярващи, няма да ти обясняват точно това. Ще започнат от някъде другаде "А знаеш ли какво е казал Исус?... бля-бля-бля-бля..." и ще тръгнат да те занимават с друго. Така работи религията, така работят и вярващите, за да опитат да те зарибят с друго, ако въпросът ти е неудобен. После става почти невъзможно да се върнеш към една такава първоначална тема...
Да, но Агент Смит си е Агент Смит, винаги, без значение къде се проявява. А агент Смит съществува само в матрицата, за разлика от Господ, който се предполага че трябва да съществува на две места. Изобщо ако Иисус и Бог са едно, и съществуват едновременно, то значи Господ и Исус са един и същ разум. Но както се вижда, Иисус и Бог са две различни неща, и вършат съвсем различни простотии. Единия прави неща в името на другия, което в случая е равносилно на това да правиш неща в името на себе си, да говориш за себе си като за друг различен човек и да се кланяш на самия себе си. Изобщо ебаси mindfuck-натата ситуация.

Incadeptus
08-21-2012, 22:11
еми просто има голямо самочувствие :D да се кланя на себе си-това ме изкефи :D

Auriss
08-22-2012, 00:24
Уф >.> Значии ... и Nameless е гений, задето не може да разтегне 2 локума и да си 'вкара' религията в границите на вероятното, пък и вие сте гении, задето не се опитвате да направите същото за самите себе си.

Satan, умишлено ти препоръчах Evangelion. Моля преглътни си предубежденията към жанра и го изгледай. Представя една интересна гледна точка към Библията, Бог, Светия дух и т.н.

В крайна сметка е изключително лесно да кажа, че не тълкувате Библията както трябва (което е кретенско изказване и доста често срещано за съжаление), и че Бог е абсолютната реалност, а не някакво 'същество', което има физически характеристики ; затова е и 'създател' на Вселената - защото той Е Вселената. Затова и 'доброто' е негов закон - защото хората искат да им се случват и да изпитват хубави неща, което си е факт => е закон на 'реалността', ака - на Бог.
Защо и т.н. син божий (Христо) да не е просто абстрактно изразяване на идеята, че човечеството значително се е отдалечило от тези 'природни/физични/Божии' закони и доброто(визирам отново абсолютната идея за такова) се е 'преродило' и е било пожертвано, за да напомни и отрезви хората за техните дела.
Защо Адът и Раят да не са също абстрактни определения за състояние на духа ... за емоционалното такова. И защо всички 'митове', говорещи за бедност, богатство и прочие да не са просто примери, служещи да дадат ясна представа за идеите, заложени в Библията, на примитивния ум.

Откровено казано ако реша да чета Библията с убеждението, че е пропита с мъдрост и човеколюбие, лесно ще намеря начин да я нагодя спрямо собствените си убеждения.

npp
08-22-2012, 07:08
Иначе това което написах си беше чист парадокс.
Християните почитат Исус Христос и казват че той е Бог. А между Бог и Иисус Христос има много разлики, като например

- Човек не може да бъде Бог, но Иисус Христос е твърдял че е Бог.
- Господ върши всичко по своя собствена воля, а Иисус казва че не върши нищо по собствена инициатива.(
- Господ не може да бъде видян или докоснат, а Христос е бил видян и докоснат.
- Господ не може да бъде изкушен, а Иисус е бил изкушаван през целия си живот.
- Господ не може да умре, а Христос умира.

От всичките тези работи можем да заключим че Господ и Иисус Христос не са едно и също нещо, въпреки че християните твърдят обратното. След като не са едно и също нещо, къде тогава се вписва заповедта "Да нямаш други богове освен мене" , след като и двете са обожествявани?

има Бог - Отец, има и Господ - Исус Христос, още от самото начало на вечността Те двамата са били познати като Господ Бог т.е. като едно божество

"Бог каза: (Сине мой, нека) да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие;" Битие 1: 26,

"И Господ Бог създаде човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа." Битие 2: 7,

"Аз и Отец едно сме." Йоан 10: 30

Бог е първи в божествената йерархия, Господ е втори, но те двамата са едно божество, не две отделни, понеже винаги действуват заедно, или както е писано:

"В началото бе Словото(т.е. Исус Христос съществува още от самото начало на вечността); и Словото беше у Бога(т.е. и Той (б-)е едно с Бога); и Словото бе Бог(т.е. така щото Бог действува чрез Него - Господът). То в начало беше у Бога(т.е. още от самото начало Исус е едно с Бог). Всичко това(т.е. всяко добро нещо) чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това(т.е. от доброто), което е станало. В Него бе животът и животът бе светлина на човеците. И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана." Йоан 1: 1-5,

"Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него." Йоан 3: 17,

"Не вярваш ли, че Аз съм в Отца, и че Отец е в Мене? Думите, които Аз ви казвам, не от Себе Си ги говоря; но пребъдващият в Мене Отец върши Своите дела." Йоан 14: 10,

"има само един Бог, Отец, от Когото е всичко(т.е. всичко(-то) добро), и ние за Него, и един Господ, Исус Христос, чрез Когото е всичко(т.е. всичко(-то) добро), и ние чрез Него." 1 Коринтяни 8: 6

In_Nomine_Sathanas
08-22-2012, 08:41
"В началото бе Словото(т.е. Исус Христос съществува още от самото начало на вечността); и Словото беше у Бога(т.е. и Той (б-)е едно с Бога); и Словото бе Бог(т.е. така щото Бог действува чрез Него - Господът). То в начало беше у Бога(т.е. още от самото начало Исус е едно с Бог). Всичко това(т.е. всяко добро нещо) чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това(т.е. от доброто), което е станало. В Него бе животът и животът бе светлина на човеците. И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана." Йоан 1: 1-5,

Шшшшш, ей, кукумицин залюхан, в една друга тема беше постнал съвсем различно тълкувание на този цитат!!! Ти май според случая си ги тълкуваш различно!

npp
08-22-2012, 10:23
Шшшшш, ей, кукумицин залюхан, в една друга тема беше постнал съвсем различно тълкувание на този цитат!!! Ти май според случая си ги тълкуваш различно!

това че определен библейски пасаж има повече от едно правилно значение е съвсем нормално, в Библията има много пасажи, които имат по повече от едно правилно значение, просто така е направено Писанието, например, както изречението "всеки ден живееше добре" в която и да е книга, може да означава много неща, например че някой всеки ден се е хранел с качествена храна, обаче качествената храна може да бъде различна, например, пица, нудълс, супа, и т.н., като само пиците може да са хиляди видове, да не говорим за останалите възможни неща в добрия живот на човека

Incadeptus
08-22-2012, 11:32
Оф npp ти пак го каза.Създал човека по свое подобие.Значи Бог изглежда като хората,така ли?Мога да се съглася с Аурисс,че Бог е самата Вселена.

Nam3less3
08-22-2012, 13:24
Щом Бог е създал човека по свой образ и подобие, това не означава, че Бог е човек или нещо подобно освен ако нямате разсъдителни способности равносилни на тези на хората от преди 2000 години. Има си правилни и неправилни тълкувания, обикновено правилните не са буквалното и елементарно представяне на нещата. Те може да са били от полза навремето като толкова е било развито съзнанието на хората, че не са могли да си представят нищо друго, но дори и тогава е важало небуквалното тълкуване, много ясно че не става въпрос за физически неща в тоя цитат.

Incadeptus
08-22-2012, 13:29
Аз не казвам,че Бог е човек,а че Бог изглежда като човек по тая логика.

In_Nomine_Sathanas
08-22-2012, 13:40
това че определен библейски пасаж има повече от едно правилно значение е съвсем нормално, в Библията има много пасажи, които имат по повече от едно правилно значение, просто така е направено Писанието, например, както изречението "всеки ден живееше добре" в която и да е книга, може да означава много неща, например че някой всеки ден се е хранел с качествена храна, обаче качествената храна може да бъде различна, например, пица, нудълс, супа, и т.н., като само пиците може да са хиляди видове, да не говорим за останалите възможни неща в добрия живот на човека

http://prikachi.com/images/969/5170969A.gif

Каквоооо!? Чакай че не мога да възприема каква огромна глупост написа току-що......

http://prikachi.com/images/960/5170960w.gif

Това че сравняваш нещо написано за Господ с човек, който яде спагети и пица, няма и изобщо да го коментирам.
Ще се опитам да бъда възможно най-кратък в обяснението си, защо си напълно малоумен:
1. "Всеки ден живееше добре" няма нищо общо със "В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог. То в начало беше у Бога. Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало. В Него бе животът и животът бе светлина на човеците. И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана." Йоан 1: 1-5,"
Трябва да си кръгъл идиот за да смяташ че цял пасаж, от книга, която претендира за една и абсолютна истина, може да бъде двусмислен.
2. Това че нещо може да бъде двусмислено не значи че е. Ако примерно ти кажа " Събудих се рано сутринта, тръгнах на разходка и се наслаждавах на мириса на тревата", очевидно е какво съм искал да кажа, въпреки че може и да съм си свивал джойнт рано сутринта и да съм се радвал на мириса на тревата :D ти няма откъде да знаеш.
И най-важното 3 : Това че нещо е двусмислено, не значи че е валидно и в двата смисъла. Напълно лишено от логика е да смяташ в конкретният ми пример, че като съм излязъл сутринта , то значи съм се наслаждавал едновременно и на мириса на тревата, и на мириса на марихуаната. Това е напълно възможно, може да съм ги правил и двете, но ти от изречението което съм написал НЯМА КАК ДА РАЗБЕРЕШ. Няма как да разбереш че изобщо изречението е двусмислено, а ако е такова - няма как да разбереш в кой смисъл съм го казал, ОЩЕ ПОВЕЧЕ ПЪК ДАЛИ СЪМ ИСКАЛ ДА КАЖА ЧЕ ГИ ПРАВЯ И ДВЕТЕ ЕДНОВРЕМЕННО. Изобщо това е крайно невероятно да кажеш нещо двусмислено, което да е валидно и в двата смисъла. Но дори и да Е ВАЛИДНО, ти все пак няма как да разбереш дали е така, още повече пък да го даваш като аргумент и доказателство, подкрепящо такива гръмки тези и претенции за истина каквито има християнството. То по тая логика ако ти кажа "Запали колата и ела до у нас", ти сигурно ще врътнеш ключа, ще запалиш двигателя, после ще полееш колата с бензин и ще я запалиш. И това което съм дал е много просто изречение, а това в Библията..... Изобщо не знам как успя да я съчиниш тази глупост, сега поне ясно виждам колко надеждни са ти тълкуванията. Сбърках че си психопат, ти си просто уникално малоумен.

Nam3less3
08-22-2012, 13:41
Аз не казвам,че Бог е човек,а че Бог изглежда като човек по тая логика.
Хич и не изглежда, религията не говори за материални и физически неща, няма такава логика там.

Incadeptus
08-22-2012, 14:33
Както и да е (FACEPALM)

julian8787
08-22-2012, 14:41
Добре, но според християнството любовта, правдата, благостта произлизат от Бог, те са заложени в хората от Бог(а не са човешки черти), естествено е доста по-сложно и няма противоречие(едновременно с това съвпада и с доста от твойте определения), но е така с 2 думи. Как се появил морала няма да ти казвам, тъй като няма да ме разбереш. Няма нищо общо с Исус Христос. Пак ти казвам. Остави поне за половин час настрана идеята, че любащ баща бди над теб. Това е ограничението, което не можеш да надскочиш! Освободи се! Направи си чай, излез на терасата, остани сам със себе си и виж Бог! Осъзнай, че Бог е тук и сега! Това е единствения Бог, в който може да повярваш, останалото е празна надежда и проява на висш егоизъм!

Библията има нужда от бедни и бедност. Знаеш ли защо? За да съществуват болни мозъци, които да проявят добродетели си. Тук не става на въпрос за никакъв морал, а за внушение, което цели да те вкара в рамките на робството. Замисли се. Виждаш ли колко несъстоятелна е Библията? Заповядва ти: „Помагай на бедните!“ Цитатите, в които Библията призовава към благотоврителност и снизхождение към бедните са десетки. Я сега си представи, че утре се будиш и в света не е останал нито един беден човек. Няма нито един просяк. Излизаш с приятели, минаваш по Витошка и няма нито един дрипав просяк, който да изпъне ръката си, за да получи материална милостиня от теб. Какво ще се случи? Тия цитати ще станат за резил и ще се наложи да бъдат премахнати от светото писание. Каква проста манипулация, а колко ефективно действа! Разбираш ли, каква тежка робия е налегнала християните!?! Те горките имат нужда от бедни, за да отидат в Рая! Ха, ха, ха! Аз нямам нужда от бедни и искам да няма бедни. Но защото съм лицемерен си казвам наум:«Абе, нека има боси, жадни и гладни, ама нека не съм аз бос, гладен и жаден, нека други да са такива!» По този начин изкуствено създавам бедност, за да може по-късно, със съдействието на благостта, правдата и любовта произлизащи от Исус Христос изкуствено да проявя добродетелите си! Колко е жалка цялата тази история, много жалка!!! И това ми било доброта и щедрост! Ха, ха! Моля, не на мене тея филми!

In_Nomine_Sathanas
08-22-2012, 15:14
Как се появил морала няма да ти казвам, тъй като няма да ме разбереш. Няма нищо общо с Исус Христос.
Кажи на мен, аз повече ще те разбера. Интересно ми е, понеже и аз имам няколко теории за произхода на морала, и тук съм ги дискутирал неведнъж. Интересно ми е какво е твоето становище.

npp
08-22-2012, 19:07
Оф npp ти пак го каза.Създал човека по свое подобие.Значи Бог изглежда като хората,така ли?Мога да се съглася с Аурисс,че Бог е самата Вселена.

Бог е личност с разум, само че понеже е администраторът на цялата вселена (и) затова не може да си позволи да бъде видим за човеците, защото те са потребителите на вселената, затова на разни хора им се е струвало че Той е самата вселена

npp
08-22-2012, 19:20
http://prikachi.com/images/969/5170969A.gif

Каквоооо!? Чакай че не мога да възприема каква огромна глупост написа току-що......

http://prikachi.com/images/960/5170960w.gif

Това че сравняваш нещо написано за Господ с човек, който яде спагети и пица, няма и изобщо да го коментирам.
Ще се опитам да бъда възможно най-кратък в обяснението си, защо си напълно малоумен:
1. "Всеки ден живееше добре" няма нищо общо със "В началото бе Словото; и Словото беше у Бога; и Словото бе Бог. То в начало беше у Бога. Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало. В Него бе животът и животът бе светлина на човеците. И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана." Йоан 1: 1-5,"
Трябва да си кръгъл идиот за да смяташ че цял пасаж, от книга, която претендира за една и абсолютна истина, може да бъде двусмислен.
2. Това че нещо може да бъде двусмислено не значи че е. Ако примерно ти кажа " Събудих се рано сутринта, тръгнах на разходка и се наслаждавах на мириса на тревата", очевидно е какво съм искал да кажа, въпреки че може и да съм си свивал джойнт рано сутринта и да съм се радвал на мириса на тревата :D ти няма откъде да знаеш.
И най-важното 3 : Това че нещо е двусмислено, не значи че е валидно и в двата смисъла. Напълно лишено от логика е да смяташ в конкретният ми пример, че като съм излязъл сутринта , то значи съм се наслаждавал едновременно и на мириса на тревата, и на мириса на марихуаната. Това е напълно възможно, може да съм ги правил и двете, но ти от изречението което съм написал НЯМА КАК ДА РАЗБЕРЕШ. Няма как да разбереш че изобщо изречението е двусмислено, а ако е такова - няма как да разбереш в кой смисъл съм го казал, ОЩЕ ПОВЕЧЕ ПЪК ДАЛИ СЪМ ИСКАЛ ДА КАЖА ЧЕ ГИ ПРАВЯ И ДВЕТЕ ЕДНОВРЕМЕННО. Изобщо това е крайно невероятно да кажеш нещо двусмислено, което да е валидно и в двата смисъла. Но дори и да Е ВАЛИДНО, ти все пак няма как да разбереш дали е така, още повече пък да го даваш като аргумент и доказателство, подкрепящо такива гръмки тези и претенции за истина каквито има християнството. То по тая логика ако ти кажа "Запали колата и ела до у нас", ти сигурно ще врътнеш ключа, ще запалиш двигателя, после ще полееш колата с бензин и ще я запалиш. И това което съм дал е много просто изречение, а това в Библията..... Изобщо не знам как успя да я съчиниш тази глупост, сега поне ясно виждам колко надеждни са ти тълкуванията. Сбърках че си психопат, ти си просто уникално малоумен.

ние не тълкуваме Библията от собствените си разсъждения, но получаваме тълкуванията от истинският Господ Бог, а примера който дадохме за живеенето беше само за да се обясни по какъв начин едни и същи изречения от Библията имат не само (по) едно значение, но по две и дори повече, например библейската дума "Слово" може да означава/посочва: Божията Правда/Истина, Божият Син - Исус Христос, Божият/Св. Дух, самият Бог преди сътворението, когато се е намирал под формата на зародиш, и т.н., ето как онзи пасаж от Йоан 1:1-3 може да има различни тълкувания

In_Nomine_Sathanas
08-22-2012, 19:48
ние не тълкуваме Библията от собствените си разсъждения, но получаваме тълкуванията от истинският Господ Бог, а примера който дадохме за живеенето беше само за да се обясни по какъв начин едни и същи изречения от Библията имат не само (по) едно значение, но по две и дори повече, например библейската дума "Слово" може да означава/посочва: Божията Правда/Истина, Божият Син - Исус Христос, Божият/Св. Дух, самият Бог преди сътворението, когато се е намирал под формата на зародиш, и т.н., ето как онзи пасаж от Йоан 1:1-3 може да има различни тълкувания

http://prikachi.com/images/548/5172548b.gif

Е, предполагам, стига толкова интернет за днес.....