PDA

View Full Version : BIOS



Wikzinka
04-15-2012, 14:57
В упътването на компютъра пише , че в BIOS-а се влиза с DEl (DELETE) и преди няколко месеца успях да влезна така , но сега вече не става ..... Като го натисна излиза черен екран и стои така (Пробвах да го изчакам 5-6 минути , но не се променя нищо) ..... Имате ли някаква идея какво да направя , защото искам да си преинсталирам компютъра и трябва да влезна да задам като първо буутващо устройство CD-ROM-a. Моля ви дайте идеи какво да направя , за да влезна или , ако има някакъв друг начин да настроя буутващото устройство. Благодаря предварително :)

Deathwhisper
04-15-2012, 16:20
На мен когато буутва харда ми излиза Press <F2> to enter BIOS setup
не зная защо ти излиза черен екран.. пробвай с някой от тези бутони
F1
F2
DEL
ESC
F10
или вместо да влизаш в биоса, направо цъкни F12 би трябвало да отвори прозорче от което можеш да избереш какво да буутва първо, от там избери СД-то. но при всеки комп не е така.. Успех

npp
04-16-2012, 08:24
да не би батерията на bios-а да е изтощена?

doomkillerr
04-17-2012, 16:31
да не би батерията на bios-а да е изтощена?

Дори да е изтощена не би трябвало да има проблеми с влизането в БИОСА, а само да се губят настройките всеки път, когато компютъра се изключва от тока...

Според мен е хубаво БИОСА да се нулира, като се махне батерията за около една минута и после пак се сложи. След това пускаш компа и помпиш здраво DEL-а...

minus273dot15
04-19-2012, 23:07
Probbaly caused by: USB legacy support -> FAIL(Change kbd to PS/2 -> Enable USB-L-S for further usage of USB kbd in BIOS)

А ако не е това, съм сигурен, че е от слушалките или тонколоните :7