PDA

View Full Version : Проблем с уШото.. ;х :д



Зайче..
04-15-2012, 21:51
По принцип никога не съм страдала от инато ухо, ама явно от сега започвам. Всичко започна миналата седмица. Проблема ми е с втората дупка на лявото ухо. Бях с гадна обица вечерта докато спях, и когато се събудих по ухото ми имаше нещо като слуз и гной май беше (ама не съм сигурна). Махнах обицата, промих със спирт и напръсках с оскикорд. За 1 ден се оправи и сложих обицата. Обаче започна един сърбеж, пак сутрин имаше слуз.. абе гнусна работа. Пак махах обицата, пак оксикорд, пак се оправя всичко и пак същата история наново. По принцип имам още 4 обици на другото ухо и с тях нямам никакъв проблем. Нося си всякакви тенекийки и с тях няма проблем на другите дупки, освен на тази явно. Някой може ли да ми помогне по въпроса поне сърбежа да премахна, че ме влудява..

PLEYGIRL
04-15-2012, 22:51
Сърби те защото заздравява явно обицата ти разранява ухото ти. За да спре да те сърби не слагай обици известно време да ти мине .......

bloodyF
04-15-2012, 23:05
апф
носиш тенекии и питаш що ти се разранявало
помисли малко все пак, тая глава не ти е дадена за декорация
сложи медицинска обица, злато, сребро, благородни метали и продължавай да промиваш и ще видиш как ще ти мине..

Зайче..
04-15-2012, 23:09
bloodyF да, знам че по принцип от тенекиите се разраняват, обаче защо на другите дупки не става така, а само на тази.. чак се ядосвам.. така колекцията ми не е пълна.. :д

crazygirl13
04-16-2012, 09:17
Не използвай тези обеци след като ти създават проблем. По някой път много зависи и от самата закопчалка. Ако са със винт може да не ти понасят. Пък и тези тенекии не са за всеки ден! За всеки ден си вземи златни или сребърни. Тенекетата са за 1 2 часа, но не и за цял ден.

bloodyF
04-17-2012, 08:26
bloodyF да, знам че по принцип от тенекиите се разраняват, обаче защо на другите дупки не става така, а само на тази.. чак се ядосвам.. така колекцията ми не е пълна.. :д

щото за другите дупки вече ти е привикнал организма, а тая като е по-нова е нормално да ти действат така..

Зайче..
04-18-2012, 20:14
Да, аз пак се изложих :д. Точно ми мина всичко и реших да сложа все пак обица, обаче се затрудних със закопчалката, защото беше като топче, а обицата беше нещо от сорта на http://www.google.bg/imgres?q=%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%86%D0%B8&start=250&um=1&hl=bg&sa=N&biw=1280&bih=549&addh=36&tbm=isch&tbnid=0Cf1y0H3WF09RM:&imgrefurl=http://www.silvia-kozmetik.com/catalog/product_info.php%3Fproducts_id%3D218&docid=Qd8nUAdITTkt_M&imgurl=http://www.silvia-kozmetik.com/catalog/images/lgc3143e.jpg&w=500&h=500&ei=HxKPT-yzGebl4QTJ74zTDw&zoom=1&iact=hc&vpx=490&vpy=45&dur=231&hovh=166&hovw=193&tx=137&ty=70&sig=117587636663190703782&page=16&tbnh=166&tbnw=193&ndsp=17&ved=1t:429,r:13,s:250,i:179 обаче това, което се вкарва в ухото беше тънко и аз от мъчене да сложа винта вкарах дебелото в дупката и сега стана още по-зле.. :х :д

In*The*Face
04-18-2012, 21:05
Остави си ухото на мира : ) Не го пипай няколко дни, а само го промивай. Проблема може да не е от самата тенекия, а от това, че дупката е още нова и лесно се инфектира. Хубаво е да минаваш със спирт обеците преди да си ги слагаш, за да няма такива проблеми. Носи обикновена халка или топче, но сребърно или медицинска стомана. Случвало ми се е, но минава.

Зайче..
04-18-2012, 21:23
Ама дупката не е нова, а от около 1-2години. Просто проблемите ми започнаха преди седмица-две..

DisappointedDreamer
04-18-2012, 21:28
Бях чувала, че ако оцетвиш обичка с безцветен лак няма да ти прави такива проблеми. Може да пробваш преди да си сложиш обеци, от които знаеш че дупката на ухото ти се разранява.

Зайче..
04-18-2012, 21:34
Бях чувала, че ако оцетвиш обичка с безцветен лак няма да ти прави такива проблеми. Може да пробваш преди да си сложиш обеци, от които знаеш че дупката на ухото ти се разранява.

Мерси, ще пробвам. :)

GraveLess
04-20-2012, 07:39
Споко и аз съм така точно с 2-та дупка на лявото ухо. След много неуспешни опити просто стигнах до извода, че трябва да се сложи обеца, която да не мърда никак и да е сребро. Иначе забира през няколко месеца незнайно защо. Сигурно при пробиването си оцелила кофти място. Има го и този вариант. Аз моята я махнах и я дупнах 1-2мм нагоре и сега нямам никакви проблеми.

Зайче..
04-20-2012, 16:05
*Ама дупката ми е от 1-2години, така че по пътя на логиката няма как мястото да е кофти, защото наскоро се появиха проблемите /откакто започнах да сменям обиците явно/. Сега съм с една обица, която не сменям и малко още ме боли, но мисля, че ще се оправи.

Зайче..
04-22-2012, 21:43
Днес махнах обицата и гледката беше...УЖАСНА! Цялата дупка беше в кръв, излизаха някакви жълти парчета, а после кафява слуз. Едва се стърпях да не повърна. Беше отвратително. Веднага промих със спирт и напръсках с оскикорд. Не ме боли, а пак ме сърби. Пълен кошмар. :D

DisappointedDreamer
04-22-2012, 21:51
Не звучи въобще добре. Не слагай никакви обеци докато пейзажа не се оправи.

Зайче..
04-24-2012, 11:08
Не звучи въобще добре. Не слагай никакви обеци докато пейзажа не се оправи.

Ами аз за сега съм махнала 3 от обиците си на ушите, че и те ми правят номера :х. А тази, която е най-зле в момента мисля, че има гной (вътре в самата дупка), защото напипвам някакво топче (а може и няколко да са), обаче не мога да го махна (много ме е гнус).. Мисля да отида при жената, която ме пробива, обаче тя изобщо може ли да направи нещо? :д

DisappointedDreamer
04-24-2012, 12:04
Топчета в дупката и аз имам. Това е нормално. Смисъл, не са топчета, просто като топчета ги усещаш като ги напипаш. Ми, отиди, питай я. Не знам.

Много мръсно се изразих 8-)

Зайче..
04-25-2012, 19:04
ахаха така е човек като има мръсно подсъзнание! :д
А иначе едното топче е доста голямо, обаче не знам дали не е от това, че преди няколко месеца си бях навряла единия пръст вътре и явно дупката (на ухото) се е разширила.. :д Пълна съм с идеи, просто... :д