PDA

View Full Version : Wireless Watch запитване.



maistorluk
04-15-2012, 22:19
Здравейте. Въпроса ми е следния - програмата наречена Wireless Watch има ли някакви гадории в нея които да ми разбъзикат компютъра защото последните 2-3 download-а на програмата бяха с някакъв троянец. То програмата ми трябва за да разбера кое мазно копеле ми краде нета и заради кой не мога да си гледам рекламите на спокойствие в необукс. Ако някой знае друга такава програма може да каже защото ми е все едно с какво ще намеря тоя уруд че направо много се дразня. А пък ако не засека никой много флейм ще изядат необукса.

GregoryHouse
04-16-2012, 11:42
ъъъ заключи рутера и никой няма да ти краде нета?

doomkillerr
04-16-2012, 15:27
В настройките на рутера можеш да видиш, дали има други прикачени устройства към него освен твоя компютър, също така можеш да ги блокираш или най-малкото, както каза "GregoryHouse" да сложиш парола на Wi-Fi връзката!

maistorluk
04-16-2012, 17:49
Паролата аз си я имам. Даже вече 3 пъти я сменях. Името смених също. Никва полза. Някой си продължава да ми ровичка и продължава. Може ли да ми кажеш как да проверя кой ми е използвал интернета защото си нямам представа как става.

doomkillerr
04-16-2012, 19:11
Кажи ми марката и модела на рутера ти и ще ти покажа, къде да погледнеш...

NomNomNom
04-16-2012, 19:23
В зависимост от фърмуера, опцията, да провериш какви wireless клиенти имаш закачени + евентуално да се пазят логове, се намира в различни части на менюто, потърси в тази насока или просто ни кажи модела на рутера ти.

Ако наистина , ама наистина някой ти ползва нета, а не е излишна параноя - кажи какво ти е рутерчето и може да помогнем за конфигурацията + ако искаш директно през team viewer мога да ти помогна.

//Ако ползваш WEP, евентуално мини на WPA2 с малко по-сложен ключ.
Можеш да си пуснеш филтриране по мак адреси, да си изключиш DHCP-то //статично да си въвеждаш адресите, да си смениш частната мрежа по подразбиране ( никой няма да се сети да си даде адрес от 10.23.9.0/24, ако зацепи, че си изключил dhcp и е прихванал мак адрес на позволено у-во ), да си SSID-то на мрежата //което не те спасява особено много, но споменавам всички секюрити опцийки, които се сещам в момента.

//през тийм вюър няма да стане, след като няколко пъти ти падне нета след всичките написани неща :D

maistorluk
04-16-2012, 20:24
В зависимост от фърмуера, опцията, да провериш какви wireless клиенти имаш закачени + евентуално да се пазят логове, се намира в различни части на менюто, потърси в тази насока или просто ни кажи модела на рутера ти.

Ако наистина , ама наистина някой ти ползва нета, а не е излишна параноя - кажи какво ти е рутерчето и може да помогнем за конфигурацията + ако искаш директно през team viewer мога да ти помогна.

//Ако ползваш WEP, евентуално мини на WPA2 с малко по-сложен ключ.
Можеш да си пуснеш филтриране по мак адреси, да си изключиш DHCP-то //статично да си въвеждаш адресите, да си смениш частната мрежа по подразбиране ( никой няма да се сети да си даде адрес от 10.23.9.0/24, ако зацепи, че си изключил dhcp и е прихванал мак адрес на позволено у-во ), да си SSID-то на мрежата //което не те спасява особено много, но споменавам всички секюрити опцийки, които се сещам в момента.

//през тийм вюър няма да стане, след като няколко пъти ти падне нета след всичките написани неща :D

Марката и модела на рутера са TP-LINK TL-WR720N. Не може да е параноя защото ако беше нямаше да ми е толкова бавен интернета и нямаше да ми пише че някой е гледал рекламите от мойто ИП през последните 24 часа. Да понякога ме прихваща нещо и малко пресилвам но тук е различен въпроса. Писал съм няколко писма до необукс но от тях никаква помощ нямаше за да се разреши проблема. Все ми изпращаха някаква част от Често Задавани Въпроси. Много са некомпетентни, супер алчни и големи самогъзници, сакън да не ми помогнат.

Wax
04-16-2012, 23:48
Че 720 имаше ли?
Виж съветите дето ти ги даде ном са приложими в твоя случай. Аз съм с 740N и предполагам ще е подобно.

Въвеждаш в браузъра 192.168.1.1 - Username & Pass са admin

Отиваш на показаното меню и въвеждаш мак адреса само на твоя комп. Така никой друг няма да влиза 10 про.

http://i.imgur.com/tl1Ar.jpg

maistorluk
04-17-2012, 05:28
Че 720 имаше ли?
Виж съветите дето ти ги даде ном са приложими в твоя случай. Аз съм с 740N и предполагам ще е подобно.

Въвеждаш в браузъра 192.168.1.1 - Username & Pass са admin

Отиваш на показаното меню и въвеждаш мак адреса само на твоя комп. Така никой друг няма да влиза 10 про.

http://i.imgur.com/tl1Ar.jpg

А как мога да видя на лаптопа мак адреса да мога да го сложа там и да съм спокоен?

Wax
04-17-2012, 07:11
Run -> cmd -> пишеш командата getmac
ако ти излезе повече от един MAC адрес въвеждаш първия

NomNomNom
04-17-2012, 11:56
Сетих се нещо важно, с динамично IP ли си, или по-скоро си кажи доставчика, възможно е някой друг да е цъкал с "твоето" IP рекламите, но не връзвайки се към твоята мрежа.

maistorluk
04-17-2012, 13:34
Сетих се нещо важно, с динамично IP ли си, или по-скоро си кажи доставчика, възможно е някой друг да е цъкал с "твоето" IP рекламите, но не връзвайки се към твоята мрежа.

Би трябвало да съм със статично IP защото когато рестартирам рутера IP-то което се показва вътре е същото както и преди рестарта. IP-то ми е нереално ако това има някакво значение но не мисля.

doomkillerr
04-17-2012, 17:27
От менюто "DHCP Clients List" намиращо се в категория "DHCP", можеш да видиш устройствата прикачени към рутера и на кое, какъв локален IP адрес е даден, както и МАC адреса на даденото устройство (в случая мрежовата карта на компютъра ти примерно):

http://img403.imageshack.us/img403/1783/83636077.jpg

maistorluk
04-17-2012, 17:53
От менюто "DHCP Clients List" намиращо се в категория "DHCP", можеш да видиш устройствата прикачени към рутера и на кое, какъв локален IP адрес е даден, както и МАC адреса на даденото устройство (в случая мрежовата карта на компютъра ти примерно):

http://img403.imageshack.us/img403/1783/83636077.jpg

Да се надяваме че сега когато направих тези промени никой няма да ми ползва интернета не толкова за трафика колкото за тея пусти реклами. По едно време много бях се ядосал и при всяка възможност писах на лайв съпорта който ми излизаше с едни и същи работи всеки път много дразнещи хора. Ти му разправях какъв ти е пустия проблем и той вместо да си направи труда да ти помогне копи-пейст на FAQ-то и да са оправям. Много некомпетентни хора но така ще е като искам пари.

raror
04-18-2012, 15:39
От менюто "DHCP Clients List" намиращо се в категория "DHCP", можеш да видиш устройствата прикачени към рутера и на кое, какъв локален IP адрес е даден, както и МАC адреса на даденото устройство (в случая мрежовата карта на компютъра ти примерно):

http://img403.imageshack.us/img403/1783/83636077.jpg

+меpcи и от мен :D .. от кога го търся и аз тва 8-)