PDA

View Full Version : Пак тема за очите. Далекогледство



wallkick
04-16-2012, 16:47
Здравейте, нося очила от, приблизително, 2 години и 3 месеца. Далекоглед съм, ето диоптрите на очите:
-Дясно + 5.25 +2.25 (С) 102 (А) (Стъкло +5.0 +2.0 (С) 100* (А))
-Ляво +4.50 +0 (С) 0 (А) (Стъкло +4.0)
Очевидно, водещото око е лявото, трябва да нося превръзка, ала бала. Не съм отчаян, мога да не сядам изобщо на комп-а, но някои неща не са ми ясни ..
Диоптъра на стъклата не е сменян откакто нося очилата - заради комп-а ..

Пиша тук, защото не разбрах както трябва препоръките на доктора. Имам защита на стъклата ( 7 ), и той каза, че трябва да не седя над час пред комп-а на ден.
- Добре, ако не седя над 1 час е добре, ами ако не сядам изобщо, нито пък да се доближавам до комп-а, каква горе-долу е равносметката, 1 час по рано ще сваля диоптър, няма да има разлика или ще ускоря значително подобрението на очите си.

Като не играя на комп-а, не означава че не мога да взема телефона и да си сваля някоя игра/програма или да сърфирам в интернет.
- Това, че сменям комп-а с телефона означава ли, че очите ми няма да се натоварват и уморяват по същия/подобен начин - ако не сте разбрали .. - На комп-а мога да играя 1 час, ами на телефона ограничение има ли ?

bloodyF
04-16-2012, 17:11
телефон, комп, телевизор-все същия шит е
очите ти се натоварват повече пред компа естествено, обаче ако играеш по три часа на телефона не е по-добре
прави упражнения за очите, като гледаш филми гледай надясно-наляво, недей се съсредоточава върху един човек
гледай филми на светло, изправен, не в легло или на тъмно

crazygirl13
04-17-2012, 05:56
Не си сменял диоптрите откакто носиш очилата сигурно, защото не си обръщал внимание на очите си. Ако искаш да свалиш диоптъра се поограничи малко. Не се застоявай пред компа, ТВ-то, не си втренчвай погледа в телефона, не стой на тъмно. Стой на светло, не си натоварвай очите, като стоиш на тъмно. Излизай на вън по-често. Вечер гледай да си почиваш докато гледаш някой интересен филм, а не да стоиш на 3 педи от монитора на компютъра!

kalpazanka
04-26-2012, 04:52
Не каза на колко години си.

wallkick
05-01-2012, 06:58
16 години, че то аз винаги играя вечер на компютъра .. През деня няма време ..