PDA

View Full Version : Въпросче.. лицемери?



msdattt
04-16-2012, 18:21
Вчера едно момиче ме накара да се замисля за лицемерите. Лицемерието на въпросното момиче доста ми граничеше със злоба и завист, започна да ме храни и да обижда всичко свързано с мен без абсолютно никаква причина или повод. Знаех, че е двулична, но поне не си отваряше голямата (с извинение) мазна уста на среща ми! Когато направи тази огромна грешка й го върнах тъпкано и повече не посмя да излезе с нашата компания. По-принцип лицемерието поражда и у мен лицемерие към дадения човек, други просто отбягвам и не се занимавам с глупости, но се зачудих какво правите вие, когато срещнете такъв човек? :?

Deathwhisper
04-16-2012, 18:39
Всички хора са лицемери и двуличници, защото на всеки се случва да премълчава неща за друг човек, независимо по каква причина,но когато тръгнеш да премълчаваш нещо,трябва просто да го забравиш, иначе по-добре си му го кажи в очите, но не.. повечето хора го премълчават но не го забравят за да могат да го използват срещу теб в своя изгода ако нещо се случи.
За това, винаги си имам едно на ум, и казвам за себе си само толкова колкото е нужно да се знае,ако въпросният човек се интересува от мен разбира се,а ако става въпрос за някой който не ме познава и просто е решил да се заяжда, това е просто хейтър който не заслужава повече от една майна, и не би трябвало да му обръщаш внимание.

msdattt
04-16-2012, 18:42
Всички хора са лицемери и двуличници, защото на всеки се случва да премълчава неща за друг човек, независимо по каква причина,но когато тръгнеш да премълчаваш нещо,трябва просто да го забравиш, иначе по-добре си му го кажи в очите, но не.. повечето хора го премълчават но не го забравят за да могат да го използват срещу теб в своя изгода ако нещо се случи.
За това, винаги си имам едно на ум, и казвам за себе си само толкова колкото е нужно да се знае,ако въпросният човек се интересува от мен разбира се,а ако става въпрос за някой който не ме познава и просто е решил да се заяжда, това е просто хейтър който не заслужава повече от една майна, и не би трябвало да му обръщаш внимание.

Така е, а и за жалост доста от "приятелите" очевидно страдат от липса на внимание и гледат само да създават шум :?

Deathwhisper
04-16-2012, 19:00
Не всеки с когото се запознаеш и се разбираш, притежава потенциала да го наричаш приятел.. когато някой те обижда а "приятелите" мълчат, един вид са съгласни с него,или не им се иска да се замесват защото не им пука за теб,нямаш работа с такива хора.. здрасти и чао са достатъчни. Просто си подбирай компанията..

Josefinne
04-16-2012, 19:48
Не се срещам повече с тези хора. Честно, не мога да ги търпя и не мога, а и не съм сигурна, че искам, да скривам това. Държа се студено с тях, говоря колкото мога по-малко с тях, ако въобще няма никакъв начин да го избегна. Така че не им остава за какво да лицемерничат, понеже не знаят нищо за мен. Ако са ми колеги или нещо такова и се налага да говоря все пак с такъв човек - учтива съм, но не и любезна или лицемерна. Разбира се комуникацията я свеждам до минимум - питам или казвам каквото там трябва по служебно и до там. Гледам да не слизам на тяхното ниво.

PLEYGIRL
04-16-2012, 20:06
Познавам много такива хора и съм заобиколена от тях ,но гледам да стоя настрана и да не се намесвам в мазните им игрички защото става много лошо. Гледам да не привличам вниманието на тези хора защото ... знаем какво следва. Хората които обичат да създават проблеми са навсякъде и не можеш да ги избягваш вечно просто не се сближавай с тях тва е ....

msdattt
04-16-2012, 21:01
..просто не се сближавай с тях тва е ....

И да искамм не мога да се сближа с хора, с които не искам да имам нищо общо :? простоо сме в една компания ии щем не щем сме заедно. Досега тя не ми се отваряла, но снощи го направи и.. :? не посмяя повече да излезе с нас

x7aZzy
04-16-2012, 22:33
Това, че някой ти е казал какво мисли за теб и те е наругал, не го прави лицемер. А точно обратното. Лицемерие е да се държи мило и невинно, а наум или зад гърба ти да те храни.

Не винаги е лошо да си лицемерен (мое мнение). Често се налага да прикриваш неприятни чувства зад сладки приказки и да премълчаваш критика и обиди, за да постигнеш нещо. Нарича се дипломация. Аз не го умея - в повечето случаи си казвам всичко. Не харесвам лицемери и не дружа с такива. Но са ми забавни.

msdattt
04-17-2012, 21:18
Това, че някой ти е казал какво мисли за теб и те е наругал, не го прави лицемер.

Напротив :? Лицемер е, защото преди товаа ти се умилква и ти ходи по задникаа пък после ти говори зад гърба, знам много случаи, в които ме е хранила ей-така и пред мен е една - зад гърба ми, друга. Само че този път е решила да си ме храни открито и.. както казах повече не посмя да излезе с нас ;x

SuNsEt
04-18-2012, 22:55
Зависи в какво настроение съм хаха... Обикновено не обичам да се заяждам и да злобея кой знае колко,ноо... гледам да не остана длъжна и поне ако обиждам,то да е чрез истината.

VerryBerry
04-21-2012, 15:38
Не винаги е лошо да си лицемерен (мое мнение). Често се налага да прикриваш неприятни чувства зад сладки приказки и да премълчаваш критика и обиди, за да постигнеш нещо. Нарича се дипломация. Аз не го умея - в повечето случаи си казвам всичко. Не харесвам лицемери и не дружа с такива. Но са ми забавни.

съгласна съм.Да си честен също не винаги се харесва.