PDA

View Full Version : Смятате ли че секса е обвързващо изживяване?



Wax
04-16-2012, 19:30
Повдигна се диспут на тема:
Правенето на секс за една нощ примерно с приятели, докато имаш гадже, с което се виждаш веднъж в месеца приемливо ли е? А ако се виждате редовно?
Бихте ли го практикували?
Считате ли такъв секс за изневяра?

Wax
04-16-2012, 19:35
Отделно смятате ли че може да се завърже връзка по интернет, като индивидите се виждат веднъж в месеца?
Наричате ли това "любов"?

msdattt
04-16-2012, 19:35
Ако си имаш гадже .. по-скороо не, зависи си от ситуацията, но иначе сексът за една вечер според мен не е задължително да е обвързващ занапред ;) направии си кефа за моментаа пък после кой откъде е :D

ledenakrasota
04-16-2012, 19:35
За човек, който не подбира къде да си го сложи, имаш интересни разсъждения. :/

Wax
04-16-2012, 19:36
^^Съгласен съм. И аз поддържам подобна теория.

msdattt
04-16-2012, 19:36
Отделно смятате ли че може да се завърже връзка по интернет, като индивидите се виждат веднъж в месеца?
Наричате ли това "любов"?

Нее.. Ако си млад не си струва да си пропилявашш най-хубавите години с толкова ангажиращи връзки :)

D1esel
04-16-2012, 19:38
Отделно смятате ли че може да се завърже връзка по интернет, като индивидите се виждат веднъж в месеца?
Наричате ли това "любов"?

Одобравям секса за една нощ, да, дори и когато си във връзка. Единственото условие според мен, което трябва да се спази е постоянният партньор да знае, да не бъде лъган. За връзка по интернет не знам. Любов наричам това, което още не съм изпитвал към жена, надявам се да го изпитам. Според мен истинската любов е възможна между членове на семейството, разбира се деца, домашни любимци. А любовта към човек от другия пол е нещо, което не съм преживял и не го познавам.

Wax
04-16-2012, 19:38
Нее.. Ако си млад не си струва да си пропилявашш най-хубавите години с толкова ангажиращи връзки :)

Само да те питам, че не стана ясно - За секса за една нощ, докато си с гадже или против?

mimess93
04-16-2012, 19:46
Знаеш ли, не разкритата изневяра не е изневяра. Всичко е позволено, стига да не те хванат. Но това е приемливо за мъжете, за момичетата не е желателно. А относно връзката от разстояние и предимно в нета, разбира се че може да е любов и да излезе нещо хубаво. А при една връзка от разстояние, винаги има изневяра и не е нещо фатално. Това е мое мнение.

ShtrudeL
04-16-2012, 19:49
Повдигна се диспут на тема:
Правенето на секс за една нощ примерно с приятели, докато имаш гадже, с което се виждаш веднъж в месеца приемливо ли е? А ако се виждате редовно?
Бихте ли го практикували?
Считате ли такъв секс за изневяра?

омг, като едно адски обичливо човече и адски привързващо се, хич не ме радва идеята докато си с 'гадже' (грозна ми е тая дума) да правиш секс с друг, дори да е за една вечер. И да, считам го за изневяра. А ако се стигне до там, изобщо, ама изобщо не искам да разбирам, дори не искам да подозирам, защото е ужасно.
Или си си с човечето въпреки всичко, или го оставяш и си с който си искаш.

На другия въпрос... не мисля, че си го задал правилно. Много ясно, че може да се ЗАВЪРЖЕ връзка по интернет, но какво следва от там, си зависи от индивидите. И не го наричам любов, не защото се виждат веднъж в месеца, а защото любовта идва с времето, дори и да се виждат всеки ден.

Ewok
04-16-2012, 19:50
Само да те питам, че не стана ясно - За секса за една нощ, докато си с гадже или против?


Ако си имаш гадже .. по-скороо не

не разбирам кое не ти стана ясно

Wax
04-16-2012, 19:51
Добре е щрудел, ами ако примерно "гаджето" ти отказва секс редовно и е ок с това да го практикуваш с други?

Wax
04-16-2012, 19:51
не разбирам кое не ти стана ясно

Погледни контекста. Не само откъс от поста.

D1esel
04-16-2012, 19:52
Знаеш ли, не разкритата изневяра не е изневяра. Всичко е позволено, стига да не те хванат. Но това е приемливо за мъжете, за момичетата не е желателно. А относно връзката от разстояние и предимно в нета, разбира се че може да е любов и да излезе нещо хубаво. А при една връзка от разстояние, винаги има изневяра и не е нещо фатално. Това е мое мнение.

Глупости. Ако в едно семейство мъжът и жената се разбират, но са си омръзнали сексуално, тогава не биха имали нищо против много хора да си имат и извънбрачни връзки. Случва се често. Звучи абсурдно може би, но ми харесва.

Ewok
04-16-2012, 19:53
освен "зависи" няма друго
останалото е за секса за една нощ без гадже

EinGutesKind
04-16-2012, 19:54
Секс без любов не струва нищо, само може да развали отношенията ...

Wax
04-16-2012, 19:55
От Асексуални мнения не приемаме.

D1esel
04-16-2012, 19:55
Секс без любов не струва нищо, само може да развали отношенията ...

Не е вярно. Точно любовта и отношенията са това, което пречи на секса.

StringTheoryPracticist
04-16-2012, 19:57
Компетентното ми мнение е:

А НЗ

EinGutesKind
04-16-2012, 20:00
От Асексуални мнения не приемаме.

То това съм го чувал от хетеросексуални :(

ledenakrasota
04-16-2012, 20:02
Аз искам да вметна, че емоционалната изневяра е по-голям грях, ако се брой за такъв. oO

ShtrudeL
04-16-2012, 20:03
Знаеш ли, не разкритата изневяра не е изневяра. Всичко е позволено, стига да не те хванат. Но това е приемливо за мъжете, за момичетата не е желателно. А относно връзката от разстояние и предимно в нета, разбира се че може да е любов и да излезе нещо хубаво. А при една връзка от разстояние, винаги има изневяра и не е нещо фатално. Това е мое мнение.

пф
Неразкритата изневяра не било изневяра. Трънки.
Като човек, чийто диапазон за изневяра е огромен, изобщо не съм съгласна с това. Мога да разбера човека до мен и в никой случай няма да му търся сметка, защото смятам, че когато обичаш можеш да решиш дали да дадеш... себе си... дали да поднесеш чувствата си на човечето си и както има един 'лаф':

"Любов е да дадеш на някого възможността да те унищожи вярвайки,че няма да го направи."

Казвайки му: "Ти си с мен и те обичам, но аз не те държа в клетка, на света има милиони други хора",
всъщност казваш: "Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако той се върне, е завинаги твой. Ако не се върне, значи никога не е бил."

баналности, които тежат.


А при една връзка от разстояние, винаги има изневяра и не е нещо фатално. Това е мое мнение.

Не думай. Н-е-д-у-м-а-й.

mimess93
04-16-2012, 20:03
WAX действай както сметнеш за добре. Няма вечни връзки и отношения, един път се живее и т.н К'во му мислиш толкова. Накрая сметката сам ще си я плащаш и толкова ;) !

ShtrudeL
04-16-2012, 20:04
Добре е щрудел, ами ако примерно "гаджето" ти отказва секс редовно и е ок с това да го практикуваш с други?

Какво е това гадже, което ще ти отказва секс редовно?
А ако е ок с т'ва да се чукаш с други, хубаво.
Но ми изглежда адски грозно.

mimess93
04-16-2012, 20:05
Shtrudel Не знам ти дали си тук за да коментираш или за да се дразниш, тва си е мое мнение и не го налагам, така че ........................

Wax
04-16-2012, 20:05
@mimess93 аз съм си действал така и затова поддържам тази теза :lol:
Спорихме просто с Ewok че това е нещо приемливо.
Но пък те с Naive са консерви и не се учудвам че го смятат за неправилно.

Wax
04-16-2012, 20:06
Какво е това гадже, което ще ти отказва секс редовно?


Има, има...

ShtrudeL
04-16-2012, 20:07
Не искам да звуча като някаква консерва, не мисля изневярата за нещо убийствено грешно и непростимо, всичко се прощава и т.н., но просто се губи магията, интимното, личното, отблъскващо е, студено е и т.н. и т.н.

flo0pY
04-16-2012, 20:09
Аз искам да вметна, че емоционалната изневяра е по-голям грях, ако се брой за такъв. oO

тва го казваш щото редовно се чукаш с други когато гаджето ти не те довърши, нали? бтв може да ти дам телефонче нещо ако си на зор аз съм винаги готов ! ;дд

ShtrudeL
04-16-2012, 20:13
Има, има...

Поради защото?

Wax
04-16-2012, 20:13
Не искам да звуча като някаква консерва, не мисля изневярата за нещо убийствено грешно и непростимо, всичко се прощава и т.н., но просто се губи магията, интимното, личното, отблъскващо е, студено е и т.н. и т.н.

Ама то не е изневяра. Изневяра е ако изпитваш чувства към отсрещния човек...

ShtrudeL
04-16-2012, 20:15
Shtrudel Не знам ти дали си тук за да коментираш или за да се дразниш, тва си е мое мнение и не го налагам, така че ........................

Ми дразня се бе.
Дразня се. Защото с такова мислене никога няма да разбереш какво е любов. Не искам да звуча наивно, сладникаво и лигаво с това, но е така.
Като оня философ в "Любов", който ми обясняваше, че било научно доказано, че влюбването траело 3 месеца. Айдее...

ShtrudeL
04-16-2012, 20:16
Ама то не е изневяра. Изневяра е ако изпитваш чувства към отсрещния човек...

Моля?
Значи ако си имам момченце, мога да спя с други, към които нямам чувства, така ли?!

Wax
04-16-2012, 20:16
Поради защото?

Поради защото може да е твърде малка, да е срамежлива, да няма много сили или просто да не и харесва.
Може и в рядки случай пениса на момчето може да я "пори като риба".

Wax
04-16-2012, 20:17
Моля?
Значи ако си имам момченце, мога да спя с други, към които нямам чувства, така ли?!

Защо да не?

ledenakrasota
04-16-2012, 20:22
тва го казваш щото редовно се чукаш с други когато гаджето ти не те довърши, нали? бтв може да ти дам телефонче нещо ако си на зор аз съм винаги готов ! ;дд

Ти все си мениш пола - male/female...втф?!

PainMonopoly
04-16-2012, 20:26
Ако гаджето ти е някоя, която не уважаваш и си с нея заради безплатния ежедневен секс, е приемливо.

Иначе в сериозно връзка е абсолютно неприемливо да ходиш да се плющиш наляво и надясно.

D1esel
04-16-2012, 20:29
Щрудел, не си права. Изобщо. Това, че няма да срещнеш любовта, ако живееш еди как си... Просто не е вярно.

D1esel
04-16-2012, 20:30
Ако гаджето ти е някоя, която не уважаваш и си с нея заради безплатния ежедневен секс, е приемливо.

Иначе в сериозно връзка е абсолютно неприемливо да ходиш да се плющиш наляво и надясно.

А ако това е начин връзката да оцелее?

msdattt
04-16-2012, 20:32
Добре е щрудел, ами ако примерно "гаджето" ти отказва секс редовно и е ок с това да го практикуваш с други?

Не съм щрудел и се извинявам, че се намесвам и аз, ама според мен тогава просто се възползвай ;) Може би разчита, че като знаят, че си с нея, никоя друга няма да се осмели да си легне с теб.. нз :?

PainMonopoly
04-16-2012, 20:37
брой
Българска филология викаш...

PainMonopoly
04-16-2012, 20:38
Какво е това гадже, което ще ти отказва секс редовно?


Да, кви са тия скумрии с които ходите, не ви разбирам. :Д

EinGutesKind
04-16-2012, 20:39
Българска филология викаш...

Не се заяждай с колежката :razz:

PainMonopoly
04-16-2012, 20:42
А ако това е начин връзката да оцелее?

Като дегенерира до отворена връзка?

По-добре тази връзка да приключи, и без това няма вечни неща.

assd
04-16-2012, 20:53
са като капацитет ше кажа мойто мнение, а то е, че чукането без чувства е яко, ама когато има чувства е по-яко. така, че и аз не одобрявам при сериозна връзка да се спи наляво и надясно, аз никога не си позволявам, а и не виждам смисъл ако обичаш някого да търсиш нещо някъде другаде. въпроса, че трудно се намира човек, заради когото да не го правиш е трудно, за това разбирам защо много хора го подкрепят и смятат, че няма нищо лошо. но и те/вие ще намерите някой, който ще ви отвори очите и, че всички други са излишни и няма и да ви минава през ума да се чукате за спорта с някой :D

ShtrudeL
04-16-2012, 21:07
Поради защото може да е твърде малка, да е срамежлива, да няма много сили или просто да не и харесва.
Може и в рядки случай пениса на момчето може да я "пори като риба".

Ми няма да ходиш с малки бе, душа. А сексуалната срамежливост не е нещо, което не може да се поправи.
Кво значи 'няма много сили'? хахаха под това разбирам 'няма желание'
като цяло причините, които си посочил са тъпи

Wax
04-16-2012, 21:10
като цяло причините, които си посочил са тъпи

Като тебе?

Аз не ходя с малки - радко е ставало. Говоря ти за предполагаем случай. Както каза може и да няма желание.

ShtrudeL
04-16-2012, 21:17
Като тебе?

Разбира се, че не. Аз съм невероятна.

Wax
04-16-2012, 21:21
Разбира се, че не. Аз съм невероятна.

Имаш невероятна - по-скоро :lol:

Suiadan
04-16-2012, 21:24
Като човек, бил и от двете страни - не го приемам, но се случва. Колкото и да твърдиш, че обичаш някого, има момент, когато в теб се обажда чистият нагон... Ако говорим и за емоционална изневяра, тогава нещата влизат в съвсем друга категория. Ако нещо ти липсва в дадена връзка, е нормално да го търсиш у други, все пак перфектна половинка не съществува. Не приемам каквато и да е изневяра, но съм склонен да простя такава. Всеки е хора, всеки греши, а за едното ебане да си съсипеш дългогодишна връзка, някак си не го приемам.

ShtrudeL
04-16-2012, 21:39
За едното ебане не, ама тук не става дума само за едно.

Ако навляза в подробности, ще се затъжа. няма.

Suiadan
04-16-2012, 21:46
почнеш ли веднъж да кръшкаш, спиране няма. очеизвадно е, че нещо ти липсва, било то самоувереност, незадоволеност, пренасищане от един партньор и хиляди, хиляди други неща.

ShtrudeL
04-16-2012, 21:48
почнеш ли веднъж да кръшкаш, спиране няма.

пепел ти на устата

Wax
04-16-2012, 21:54
както се казваше - Пепел, чакъл - файда няма. Така стоят нещата.

Suiadan
04-16-2012, 22:09
пепел ти на устата

огледай се около теб и ми кажи, дали познаваш некой, който е изневерил само веднъж?

ShtrudeL
04-16-2012, 22:17
огледай се около теб и ми кажи, дали познаваш некой, който е изневерил само веднъж?

Веднъж в една връзка, или веднъж в живота си? ^

Значи ли, че ако в една връзка си изневерявал, то това ще ти се запази и ще изневеряваш и в следващата и по- ъъ следващата?
Защото второто е страшно.

Suiadan
04-16-2012, 22:18
По-скоро във всички следващи, то си е до... де да знам, морална нагласа, веднъж счупи ли се, няма спиране...

NaOH
04-17-2012, 00:14
Лично за мен, аз виждам перфектната връзка като едновременно пълна свобода за действие и пълно доверие към другия. Да му кажеш 'можеш да правиш всичко, каквото искаш, не те спирам', и същевременно другият да не прави нищо, въпреки, че има разрешението и може да го прави. Това разбирам под пълно доверие. Да имаш възможност да изневериш, но да не го правиш... Дори ако те удари животинското или си пиян/неадекватен, да се досетиш за любимия и да си кажеш 'не мога, не е редно'. Но ако някой е решил да изневери, не можеш по никакъв начин да го спреш.
Лично аз първо никога не бих започнал връзка от разстояние, в която знам, че с другия ще се виждаме веднъж месечно, а дори и да заимам такава връзка, бих поискал тя да е приятелство с екстри, така и двамата ще сме свободни. Обаче ако имаме шанс да се виждаме достатъчно често, каквато и да е изневяра - физическа или психическа - не е по моите вкусове и е нежелана.

ShtrudeL
04-17-2012, 04:49
Лично за мен, аз виждам перфектната връзка като едновременно пълна свобода за действие и пълно доверие към другия. Да му кажеш 'можеш да правиш всичко, каквото искаш, не те спирам', и същевременно другият да не прави нищо, въпреки, че има разрешението и може да го прави. Това разбирам под пълно доверие. Да имаш възможност да изневериш, но да не го правиш... Дори ако те удари животинското или си пиян/неадекватен, да се досетиш за любимия и да си кажеш 'не мога, не е редно'. Но ако някой е решил да изневери, не можеш по никакъв начин да го спреш.

Мамка му, колко съм съгласна тук. Чудех се как да го кажа.

Wax
04-17-2012, 05:58
А защо подяволите секса за една нощ го имате за изневяра.
Нито се обичат двамата, нито нищо. Това е просто едно нужно удоволствие.

Изневярата е за мене когато човек играе на два фронта, или именно има половинка, но поддържа и връзка с друга.

ShtrudeL
04-17-2012, 06:13
Ама не може да си имаш половинка и да си пъхаш ръцете под чужди дрехи бе... дори и да няма чувства.
Не може.
Казвам го и като човек, който е правил тая грешка. Грозно е. Сега осъзнавам колко противна съм била.

Wax
04-17-2012, 06:18
Това значи ли и че аз евентуално мога да последвам примера ти :<<
Много гадно звучи.

PainMonopoly
04-17-2012, 07:19
Както и да го наричаш, е тъпо. Ясно ти е, че така нараняваш гаджето си и се пита с какво е заслужил/а такова отношение. Това, което лично мен най-много ме дразни в цялата работа е липсата на самоконтрол. В един момент казваш, че обичаш някого, в следващия плющиш някой друг, в по-следващия се молиш на колене на първия за прошка и се кълнеш, че няма да правиш повече така. Обикновено така става. Доста жалко. Повръщам върху такива хора.

Wax
04-17-2012, 07:26
И пак питам - ако и двамата са ок с това?

PainMonopoly
04-17-2012, 07:47
Тогава са в официално отворена връзка, което е нещо съвсем различно от нормалната връзка.

Обаче не може да имаме само отворени връзки, защото една връзка няма как да е отворена, ако е наистина сериозна. Ако имаме само отворени връзки, няма да имаме сериозни връзки.

Wax
04-17-2012, 08:01
ахаххаа по тоя критерий се оказва че съм имал само 2 половинки досега :lol:

Thrombocyte
04-17-2012, 08:22
Триперът е много обвързващо нещо.

Wax
04-17-2012, 08:34
Триперът е много обвързващо нещо.

Добре че е капута да се развърже малко :lol:

ledenakrasota
04-17-2012, 11:48
Същата тема, ако я дискутирате, когато станете на 40 годни, ще ми бъде интересно кой на какво мнение ще е тогава. После ще се направи една съпоставка на писанията тук. :-D

Wax
04-17-2012, 17:22
Тогава ще си улегнал и няма да ти се ебе толкова.
Но мислех, че това се подразбира.
Говорех за млади хора в диапазона на 15 до 30.

kyon
04-17-2012, 17:27
Знаеш ли, не разкритата изневяра не е изневяра. Всичко е позволено, стига да не те хванат. Но това е приемливо за мъжете, за момичетата не е желателно. А относно връзката от разстояние и предимно в нета, разбира се че може да е любов и да излезе нещо хубаво. А при една връзка от разстояние, винаги има изневяра и не е нещо фатално. Това е мое мнение.

Допреди малко четох темата ти с "големия ти проблем". Искрено те съжалявам, съжалявам и за това, че си правих труда да ти пиша в темата.

mrazqkindergarten
04-18-2012, 10:05
В днешно време изобщо не е даже...