PDA

View Full Version : Обичам я, но май нещо ме "върти"...



ivan_0991
04-16-2012, 20:59
Здравейте, ако може и аз да Ви помоля да споделя моя проблем и ако може за някой съвет. Ще се опитам да съм максимално кратък. С моята (бивша) приятелка имахме много хубава връзка две години и половина. Всичко си беше нормално, даже не бих казал нормално - всичко беше много добре, направо невероятно. Разбирахме се много добре, прекарвахме си времето невероятно заедно, много общи интереси, сексът беше много добре. Бих казал, че имахме много сериозна и силна връзка, основана на силни взаимни чувства. Даже бяхме стигнали до там, че да си говорим за заживяване заедно. Имахме си дребни проблеми като всички двойки, които решавахме много лесно и бързо. Не мисля, че връзката ни беше "затихваща" или нещо такова, точно обратното! Миналата есен влязох в университет и реших да си намеря работа, за да бъда по-самостоятелен. Може би сбърках, защото направих двете неща едновременно и ми дойде малко повече натоварването. Може би трябваше първо да свикна малко с натоварването от лекциите и тогава да си търся работа. Но, както и да е, от голямото натоварване се прибирах много изморен, и за съжаление, това малко ни се отрази на връзката. Няколко пъти като се виждахме с приятелката ми бях доста изморен, но въпреки това исках да се видим и се опитвах умората да не ми влияе. Два-три пъти просто бях напълно изтощен и отказвах (просто нямах физическите сили) да правим секс. Разбира се, стараех се да се реванширам за всичко това като се стараех да отделям всичкото си останало свободно време за приятелката ми, стараех се да и предлагам да си прекарваме интересно - романтични вечери, излизане насам-натам и т.н. Тя казваше, че много се радва за мен, че се старая да съм сериозен и самостоятелен. Казваше, че ме подкрепя напълно, и че изобщо не се сърди за това, че съм много изморен понякога. Но май се оказа, че не е така.... Изведнъж тя охладня към мен... Виждаме се, целувам я, тя не отговаря на целувката. Друг път направо се извърта настрани и "нещо не ми се целува днес" (никога не се е случвало преди)... Отказваше да правим секс по различни поводи - "нещо не ми се прави сега", "не ми е добре", "ооооо, айде стига", "ти само за това ли мислиш?" Изобщо не съм я притискал да правим секс, просто тя започна да отблъсква всяко мое желание за близост при условие, че преди правехме секс много често. Започна да ми отказва да се виждаме когато се бяхме разбрали. Държеше все по-странно и по-отдалечено от мен. Опитвах се да не я притискам за нищо, да правя хубави и мили неща за нея, да си прекарваме добре, но като ли, че на нея все повече не и харесваше каквото и да е... Или просто вече не и харесваше времето с мен. Това продължи около два месеца. Реших да я помоля да си поговорим, да разбера дали няма накакъв проблем. Поговорихме си, тя каза, че нямало проблем, просто така се чувствала - от вътре не и идвало желание за близост. Попитах я да не би да иска да се разделим - тя каза "не!". Каза, че не иска да се разделяме, но искала отношенията да си стоят така за момента (т.е. хладни отношения), пък в бъдеще предполагала, че всичко ще се оправи. Казах си "добре, може би има нужда малко от такива отношения" и реших, че съм "ок" с това, и че ще се старая да си прекарваме добре заедно без да я притискам за нищо. Добре, ама след няколко дни един добър мой приятел ми каза, че той и други приятели са забелязали моята приятелка и бившият и приятел много често насам-натам и отношенията им изглеждали доста близки... Стана ми много неприятно и си помислих, че причината тя да се държи така е евентуална изневяра с бившия и. Мисля, че такива съмнения са безмислени и такъв проблем се решава с разговор. Поговорихме си и тя каза, че е вярно, че се вижда с бившия си приятел от време на време, но било само като приятели - той бил много свестен човек, а тя искала да си поговори с някой........ Не искала да ми каже, защото нямало да ми стане приятно, а път нямало никакъв проблем - те не правели нищо лошо... Аз и казах, че ми е неприятно съвпадението между нейното отношение към мен и това, че интензивно общува с бившия си приятел. Тя ми каза, че съм параноик, и че изобщо не очаквала такова нещо от мен, и че не можела да търпи такива неща, и че това било краят! Не искала така да става, мислела, че сме имали много сериозна връзка с потенциал в бъдещето и т.н. Не искала да сме се разделяли и ако съм искал да изчакам да мине известно време, да сме само приятели и да видим дали ще се получи пак нещо... Аз много я обичам и си казах добре, така или иначе няма какво да правя. Това беше малко преди Коледа. Мои познати ми разкаха, че тя е посрещнала нова година с бившия си на един купон и изобщо не се държали като приятели. Аз и казах това и и казах, че не ми е приятно, аз все още имам чувства и не мога така след като тя очевидно се е събрала с бившия си. Тя каза, че това са били само слухове, измислени да я злепоставят, не било вярно, и че не искала да сприраме да си общуваме, но аз да съм решавал. Аз и казах, че мисля, че няма да издържа така, и че не искам да и преча. Тя каза, че съм постъпвал тъпо, и че така съм унищожавал всички възможности да сме се събрали, а ако сме си останели приятели можело да се случи нещо по-хубаво... Само съм трябвало да почакам... Очевидно много я обичам и реших да продължаваме така, какво пък губя... И така отначало се виждахме доста рядко, с времето започнахме по-често. Сега се виждаме два-три пъти в седмицата, но нищо не се е променило. Скоро реших да я попитам какво мисли за отношенията ни - тя каза, че много съм бързал, и че поне още няколко месеца трябвало да минат... Мои приятели твърдят, че тя само ме използва, че се е събрала с бившия си, и че се възползва от моето отношение и това какво правя за нея (аз бих казал, че се държа с нея по начина, по който го правех когато бяхме заедно). Не знам какво да правя - чувствам се много гадно...

Изключително много се извинявам за много дългата тема, но мисля, че всичко, което написах е важно за историята... Разбирам тези, които няма да искат да го прочетат и много благодаря на тези, които ще го направят!!!

Поздрави!

DisappointedDreamer
04-16-2012, 21:05
Остави я. Прекарали сте 2 години страхотно, запомни я с това. Обаче тя наистина те върти. Защо ще отказва секс? Ок, може би не е искала, ама пък целувка да извърта и после да твърди, че нищо няма и иска да си останете гаджета? Без такива. Кажи и, че ти е писнало от такова поведение, че ти е било приятно с нея в хубавите първите 2 години, но за съжаление не можеш да търпиш нейното отношение и лъжи спрямо теб.

Време е да си намериш друга. Звучиш ми като свестен момък, та не мисля че това ще е особено трудно.

valdesbg
04-16-2012, 21:13
Плюс едно за дриймърчето.

shmatarok
04-16-2012, 21:45
Кофти. Каквото е било - било, сега се опитва да те държи като някакъв резервен вариант или нещо подобно. Няма смисъл да хабиш време, нерви и чувства, продължавай смело напред :)
Успех!

SisiStrange
04-17-2012, 03:35
И според мен спри да и угаждаш. Като ти каже, че си съсипвал шанса да се съберете, кажи и, че тя вече го е съсипала и ти самият нямаш такова желание. И според мен те използва за резерва. Дано съумееш да излезеш от историята с достойнство.

umri
04-17-2012, 08:38
Накрая, ако излезеш ти виновен, а тя жертвата, недей да бъдеш изненадан.

Лъже те в очите отвратително. Преориентирай се.

assd
04-17-2012, 10:49
бе мани я тая бе.

In*The*Face
04-17-2012, 10:57
Приятелката ти е тъпа пикла. Кажи и че с нищо не е заслужила да й отделиш повече време и да я чакаш. Кажи й, че си направил достатъчно компромиси и си бил достатъчно търпелив, но тя не ти дава нищо за което да се хванеш, а на голи приказки всеки може. Не казвам, че ще ти е лесно, особено след като я обичаш, но не би трябвало да позволяваш на когото и да било да си играе с теб. Обичай и уважавай повече себе си и отдай всичко това на някой, който заслужава и ще цени жестовете и чувствата ти. Подобен тип фръцли ги има бол. И ако трябва да се отдам на сляпа интуиция си мисля, че ако бъдеш директен и студен ще започне да се оправдава и обяснява, че все още има шанс и т.н. Не се връзвай.

antineutral
04-17-2012, 11:06
Недей разчита на утрешната кокошка, която чака да й пораснат крилата за да хвъркне от кокошарника.

TheNormalGuy
04-17-2012, 11:13
Абе ти цял роман си написал горе, аз се чудя тия по-горе от къде имат нерви да ти изчетат целия пост.

horacio
04-17-2012, 12:06
"Поговорихме си, тя каза, че нямало проблем, просто така се чувствала - от вътре не и идвало желание за близост" за тва я разбирам и на мен често ми се случва ;д
не знам дали те върти, но може би появата на предишния й приятел я е объркала (възвърнала е стари чувства/симпатии) може да се чувства на кръстопът, да не знае какво да направи. Поне на мен така ми изглежда. Не знае какво иска и как да постъпи. Но мисля, че след толкова време връзка ти дължи някакво обяснение за всичко. Мисля, че премълчава някакви работи за бившия й, а определено заслужаваш да ги знаеш.

DisappointedDreamer
04-17-2012, 12:21
"Поговорихме си, тя каза, че нямало проблем, просто така се чувствала - от вътре не и идвало желание за близост" за тва я разбирам и на мен често ми се случва ;д


Абе, не вярвам да има някой, на когото да не му се е случвало, ама да откажеш целувка от човека, с когото си и трърдиш че обичаш? Ъъъ, може да не е секс, но целувка или пък прегръдка? Не го разбирам.

Мнението ми по темата си остава същото - авторе, разкарай я.

Teenhelp1
04-17-2012, 13:08
Пич аз съм в същото положение даже в по-напреднал етап няма смисъл преди е било хубаво тя се е променила.Имали сте спомени обичал си я много всичко е било страхотно и т.н,е така е и при мен.Днес приключих всичко направо я блокирах навсякъде защото исках пак да опитам за последно и беше ужасно даже съжалявам.Просто ще знам,че не си е заслужава и трябва да продължа. :) Пък и да се върне и да каже всичко ще е както преди...едва ли ще е така.

dimitar_ak
04-17-2012, 13:17
Заслушайте се в текста:


http://www.youtube.com/watch?v=_lhcATemuYc

SmilezZz
04-17-2012, 13:24
Каквото било - било, от историята ти обаче наистина излиза, че тя не знае какво или по - точно кого иска и те държи в резерва, случайно ако с бившия нещата не се получат.

Вярно е, че е гадно самата мисъл, но трябва да я преодолееш и да си намериш друга, която да те оцени, защото наистина изглеждаш като свестен човек. Запомни я с доброто през тия две години и малко повече. Но просто вече наистина спри да й позволяваш да те използва, спри да й угаждаш.

И когато пак ти каже, че пропиляваш възможности и подобни - просто й кажи, че тя вече го е съсипала като е развалила такава сериозна връзка, заради някакво си увлечение.