PDA

View Full Version : Лична карта, паспорт?



Aily
04-17-2012, 09:19
Здравейте! Другата седмица ми предстои заминаване за Австрия с кола, при което обаче трябва да минем през Сърбия. Четох една стара тема, че вече можело да се минава само с лична карта, но за по-сигурно да си питам дали е така, ако има някой, който е пътувал наскоро дотам. (Не знам дали има значение, ама съм на 18 без 4 месеца). Другият проблем, в случай, че не ме пуснат с лична карта е, че паспорта ми изтича на 2.10 тази година, т.е. остават около 5 месеца и половина от изтичането на валидността. Та, дали, ако опитам да мина с него ще ми направят проблем, че не са повече от 6 месеца? Мерси предварително!

DisappointedDreamer
04-17-2012, 10:29
Не мисля, че ще ти направят проблем за паспорта.

Ukhtar
04-17-2012, 11:06
Само с лична карта(даже без нищо) минаваш отвъд Сърбия, не сме шенген. Завърти някой телефон и ги питай за валидността, щото без него няма да минеш.

DS
04-17-2012, 12:28
Сърбите по границата са гадни копилета и няма да те пуснат без паспорт на 99%. Последно 2010 минавах през Сърбия и беше задължителен паспорта, не съм чувал за разни директиви относно пътуване само с лична карта. На всичкото отгоре нямаш 18!
За валидността на паспорта, никой няма да ти направи проблем ако ще и утре да изтича - днес е валиден! :о)

granger
04-17-2012, 12:59
Ами хубаво е да имаш паспорт, въпреки че последния път само с лична карта ни минаха.

DisappointedDreamer
04-17-2012, 13:39
Последно минах през Сърбия 2011 лятото и с паспорт. Вземи си и паспорта и личната карта, все пак и двете са валидни.