PDA

View Full Version : Проба МАНТУ



fleer800
04-17-2012, 10:20
Здравейте!
Днес си правих проба МАНТУ. Когато ми я сложиха, се появи мехурче, но след около 2-3 часа няма и следа от пробата. Какво означава това? Благодаря предварително!

granger
04-17-2012, 10:47
Така се получава. Това е проба да се види, дали организмът ти е имал контакт с вируса на туберкулоза ,и дали е изградил сам имунитет. Ако се появи петънце , около 6 мм значи имаш имунитет и няма да ти бият ваксина против туберкулоза. Поне на нас така ни обясниха.

SunT
04-21-2012, 14:15
А нали в 1 клас мисля се бие едно на рамото, нормално ли е от него вече 7 години да имам като мехурче? Много е грозно, личната вика, че било нормално, но аз искам да знам кога и дали ще се разкара?!

nIkEnCeTy_bE
04-21-2012, 14:18
Да, нормално е. И моето стои като мехурче. ;)

SunT
04-21-2012, 15:38
Е да де, но откакто го имам всеки ме пита какво ми е на рамото.Как пък така само на мен ми остана мехурче?!

Nara
04-22-2012, 14:22
Повечето хора си го имат дори и след 20 години.
Дори повече са тези, които имат такова мехурче, както го наричаш, отколокото тези, които го нямат.

somniumtt
04-26-2012, 20:36
Ако има зачервяване, подуване, мехури или каквото и да е необичайно за кожата значи организма се бие срещу туберкоките и имаш имунитет срещу всякакъв вид туберколоза манту се правй най-често ако си болен от пневмония и си в болница

xoxi
04-28-2012, 05:01
Здравейте!
Днес си правих проба МАНТУ. Когато ми я сложиха, се появи мехурче, но след около 2-3 часа няма и следа от пробата. Какво означава това? Благодаря предварително!

Означава, че е положително и няма от какво да се притесняваш.

kalpazanka
04-28-2012, 05:05
Здравейте!
Днес си правих проба МАНТУ. Когато ми я сложиха, се появи мехурче, но след около 2-3 часа няма и следа от пробата. Какво означава това? Благодаря предварително!

Абсолютно нищо не означава.

fifinkathefreak
05-05-2012, 04:35
Тея мехурчета може да си ви останат за цял живот.Зависи ти от пигментацията на кожата.На мен си ми стоят и двата белега - и този от първи клас,и този от ваксината след раждането.
А и на баба ми си бяха,само че като беше порастнала белега й се беше преместил почти до средата на предмишницата

kalpazanka
05-05-2012, 06:35
Абе вие разлика между Манту и БЦЖ правите ли?!

granger
05-05-2012, 09:48
Манту е само проба за проверка... ако няма зачервяване около 6 мм, ще ти бият ваксина против туберкулоза.Ако ти се появи лекичкото зачервяване след пробата,значи тялото ти е изградило имунитет и ваксината ти не трябва. При мен нямаше зачервяване , затова ми биха една в рамото , и да- стои си едно като петънце, а от БЦЖ също имам,но тва са различни неща.