PDA

View Full Version : Какво да избера?



awesomeness
04-17-2012, 17:18
Здравейте, приятели. Казвам се Мишел и съм тук, за да ви помоля за малко помощ. Знам, че е малко жалко да питам във форума, но желая да чуя някое/друго странично мнение.
Имам приятел (И.), с който бяхме заедно около година и половина и сега наскоро се събрахме отново. Всичко върви на 6 във връзката ни (е, разбира се, че имаме проблеми, но навсякъде е така). Става въпрос за едно момче, по което се привързах отдавна, когато не бях in a relationship. От моя град е, но живее на 250км и се виждаме рядко. Разбрахме се с К. да се видим една вечер и се свалихме. Оттогава нон стоп си пишем, но както вече казах си имам приятел. К. реагира странно, когато разбра, а и онзи ден се видяхме в един бар и усетих, че има нещо между нас- говорихме си в продължение на 2 часа и не знам точно как да ви го опиша, но вътрешно в себе си го чувствам. Не съм прегрешила ни най-малко! На следващия ден той трябваше да си ходи и нямахме време да се видим, но си писахме и той ми каза, че има чувства към мен. Оттогава аз някак си се отдалечих от И. , не му обръщам внимание и съм почти сигурна, че К. е причината за това. Обичам И. и не желая да си развалям отношенията с него, но вече от година не спирам да си мисля за К. Знам, че с К. ще ми е хубаво, но живее далеч, а с И. се чувствам сигурна, но просто тръпката започва да изчезва.

Моля ми да ми дадете съвет или някой, който е минал през същата ситуация да ми помогне, защото наистина се чувствам раздвоена. Недейте да поставяте тъпи, ограничени коментари, каквито доста хора постват, защото не желая да ги чета. И желая да отбележа, че съм на 18 години.

Лека вечер и благодаря за проявеното внимание.

Azoria
04-17-2012, 17:24
Обичам И. и не желая да си развалям отношенията с него


Сигурна ли си?

Starless
04-17-2012, 17:27
Някакъв шанс скоро с К. да живеете по на близо? Например ти при него (щом си на 18.. знам ли да учиш..) или той (на колко години е и в този другия град учили ли или какво?) да се върне? Иначе връзка от разстояние - не съм имала, но не мисля, че ще издържите дълго. А той често ли се прибира? Иначе щом я няма тръпката с И. дори да не бъде с К. не знам има ли смисъл изобщо да губиш както неговото, така и своето време...

awesomeness
04-17-2012, 17:28
Да, познаваме се от близо 3 години, родителите ми също много го харесват, защото наистина е много добро момче, а и вече направих грешката да го пусна, а той прави всичко за мен. Но пък от друга страна мисля, че и връзката ми с К. ще потръгне много добре, защото мога да си говоря за абсолютно всичко с него и ми е много приятно да сме заедно.

awesomeness
04-17-2012, 17:32
К. се прибира рядко - на 2-3 месеца, но аз имам възможността да пътувам. Другата година по това време завършвам училище и най-вероятно ще уча в неговия град. Като става на въпрос И. също живее там, но се прибира всяка седмица. И. съм се опитвала да го забравя многократно, но явно първата любов се е запечатала в сърцето и няма мърдане. :)

Azoria
04-17-2012, 17:36
Моя съвет е да си останеш с приятеля ти щом ви върви. Не се занасяй , че накрая сама ще си останеш. За някой ,който си идва на 2-3 месеца да пропуснеш шанса да имаш хубава връзка... Това за първата любов - все някога идва времето да я преодолееш. Успех :)

Starless
04-17-2012, 17:43
Е в крайна сметка трябва да решиш кой от двамата искаш... Ако искаш И. бъди с него, ако ли не - не. Ти не искаш да се пускаш от един клон преди да си се хванала за друг, което е грешка за мен. От друга страна щом се чувстваш по-добре с К. и я има тръпката, и мислиш, че ще можете да се виждате често - действай.

DisappointedDreamer
04-17-2012, 17:47
Недей да залъгваш И. Недей да оставяш заедно с него, само защото ти изнася. Остави го, ако не си с него, защото наистина искаш да бъдеш с него.

awesomeness
04-17-2012, 17:49
Май проблемът е в това, че не знам какво искам.

DisappointedDreamer
04-17-2012, 17:51
Май проблемът е в това, че не знам какво искам.

Мда. Т'ва ясно, та остави И., недей да лъжеш момчето, стой си на д-то, докато решиш какво искаш всъщност.

SmilezZz
04-17-2012, 17:55
Имам чувството , че ти не знаеш какво искаш и към кого какво изпитваш. Така ли е? Опитваш се да се самозалъжеш, че обичаш И., но реално погледнато - не е така. Ако го обичаше наистина и искаше да си с него - щеше и нямаше да се занимаваш с някой друг. А още повече , че действаш супер нагло и лицемерно, като си с него, само защото така ти изнася. Лъжеш го и му даваш празни надежди - постави се на негово място , ти как би се почувствала?
К. - щом го обичаш и би направила всичко за него - действай, въпреки че разстоянието е пречка. Но щом имаш възможност да учиш в неговия град - добре. Но в никакъв случай не лъжи някой, че имаш чувства към него - при условие, че това не е така. Гадно е! Не му го причинявай! И бъди с този, с който знаеш , че ще ти е добре и че обичаш.

awesomeness
04-17-2012, 17:59
Момичета, къде съм казала, че нямам чувства към И. - никъде. Не го обичам, обожавам го това момче, но в момента се намирам в период, в който не знам какво да правя. А нещото, от което се опасявам е, че тази любов се е превърнала в приятелска, но не мога да разбера все още.

DisappointedDreamer
04-17-2012, 18:01
Имам чувството , че ти не знаеш какво искаш и към кого какво изпитваш.


Май проблемът е в това, че не знам какво искам.

Браввоо, к'ва си врачка.

Starless
04-17-2012, 19:09
Според мен е точно така - превърнала се е в приятелска, няма как да не си се привързала към човек с който си била толкова дълго време (.. освен ако не се е държал ужасно с теб, но в твоя случай не е така).

На скоро се натъкнах на една снимка във фейсбук, която гласеше: Ако някога се наложи да избирате между двама, изберете втория, защото ако първия беше достатъчен, втория нямаше да го има.

awesomeness
04-17-2012, 20:03
Благодаря ви, момичета :)

umri
04-18-2012, 08:12
Май проблемът е в това, че не знам какво искам.

Първото смислено нещо, което прочетох.

Щом толкова мнгоо се чудиш, няма смисъл насила да оставаш с твоя приятел. Само го караш да си мисли, че ти пука за него, а всъщност от месеци си мечтаеш някъв друг хуй. Къде е смисълът, ми кажи?

draid
04-18-2012, 08:49
Колко типично. Всъщност искаш да се забавляваш с К без последици, но поради факта че сте далеч един от друг, не искаш да губиш сигурността в лицето на И. Колко типичен пример за жена която не знае какво иска и я е страх да вземе правилното решение.

antineutral
04-18-2012, 09:11
От прочетеното имаш вид на умно момиче. Много момичета на и около твоите години са се сблъсквали с подобни ситуации, но за разлика от теб са забравили да схванат идеята, че на два стола не се седи. Ти го можеш и дори си го проявила при последната ти среща, когато си проявила твърдост и си запазила достойнството си. В крайна сметка стигайки до тук, все някога ще се наложи да направиш избора. Ако ти не го направиш все някакси ще тръгнеш към едно от двете момчета(или пък ще се махнеш и от двамата) и животът ти сам ще ти го поднесе без да те пита какво искаш и какво не. На практика си поставена пред свършен факт. Затова каквото и да избереш действай смело и максимално честно. Успех :)

awesomeness
04-18-2012, 15:39
Колко типичен пример за жена която не знае какво иска и я е страх да вземе правилното решение.

Проблемът е в това, че не мога да взема правилното решение.

Antineutral, знам, че не мога, а и не трябва да седя на двата стола, просто и с двете момчета ми е много приятно, а не мога да преценя дали с второто е моментна тръпка или пък не. Явно времето ще покаже и след време ще ми се изясни всичко. :)

antineutral
04-18-2012, 15:55
Проблемът е в това, че не мога да взема правилното решение.

Antineutral, знам, че не мога, а и не трябва да седя на двата стола, просто и с двете момчета ми е много приятно, а не мога да преценя дали с второто е моментна тръпка или пък не. Явно времето ще покаже и след време ще ми се изясни всичко. :)
Все пак и това е вариант. Защото и да не вземаш решение е някакъв вид решение :)

jeezloxxy
04-18-2012, 19:33
Избери този с Nutella-та.