PDA

View Full Version : Превод български-->немски



vasilena800
04-17-2012, 20:30
Ще съм ви благодарна ,ако ми помогнете ,защото уча от скоро немски и ми е трудно

Казвам се Василена и сега ще ви разкажа как си прекрах априлската ваканция.
Тя беше десет дена. Първите дни бях при баба и дядо ,който живеят в Пловдив. Там им помагах .Всяка сутрин карах колело с Деси.Следващите няколко дни излизах с приятеликите си-Дани ,Ники и Ели на разходки.После дойде братовчедът на дани –тошко.Петимата отидохме на кино.еПрез седмицата отделих време да уча немски.
В четвъртък аз и мама боядисвахме яйца. Стояхме до късно защото аз исках да станат красиви.
В петък се обадих на братовчедка ми –Нели ,за да и кажех ,че ще отида на село и че щяхме да се видим. В събота сутринта отпътувахме към село.Като пристигнахме ни посрещнаха много добре . Там имаше много животни-кучета,котки,овце,крави,кок ошки и зайци.
Видях се с приятелите си и братовчедкитте ми. През деня се разхождахме в гората,а вечерта отидохме на църква. Като се върнахме в къщата бяхме много изморени и всички захпахме веднага. В неделя с Нели рзхождахме двете кучета.Отидохме на една голяма поляна и се забавлявахме .На следващия ден трябваше да пътуваме за Пловдив.По пътя спяхме в МакДонълдс ,за да ядем.Във вторник трябваше вече да съм на училише.

vasilena800
04-17-2012, 21:30
Може ли някой да ми го провери ? :с



Mein Name ist Vassilena und jetzt werde ich Ihnen sagen, wie die Einstellung des April Urlaub.
Es war zehn Tage. Die erste Tage ich bin mit meine Großeltern, die in Plovdiv zu leben. Ich habe ihnen gehilft. Jeden Morgen Fahrt mit Desi. Nächsten Tagen ging ich mit meinen Freundinnen -Danny, Nicky und Eli kamen zu Spaziergang.Dann Vetter ging Danny zu Toshko.Wir sind ins Kino gegangen .In der Woche habe ich einige Zeit Deutsch zu lernen verbracht.
Am Donnerstag, mich und meine Mutter im Sterben Eier. Wir blieben bis spät, weil ich schön werden wollte.
Am Freitag rief ich meine Cousine-Nelly,und zu sagen, dass ich ins Dorf zu gehen und dass wir Samstag Morgen Abfahrt nach Ausland. Als wir ankamen wurden wir sehr gut empfangen. Es gab viele Tiere Hunde, Katzen, Schafe, Kühe, Hühner und Kaninchen.
Ich sah mit meinen Freunden und meiner bratovchedkitte. Im Laufe des Tages gingen wir in den Wäldern am Abend haben wir in die Kirche ging. Als wir nach Hause kamen waren wir sehr müde und sind sofort alle eingeshlafen.Am Sonntag sind Nelly und ich zwei Hunde gegangen .Dann sind wir eine große Wiese gegangen und hebenSpaß gemacht. Am nächsten Tag musste ich auf der Straße schlafen reisen in Plovdiv. MakDonalds zu yadem. Am Dienstag hatte ich bereits Schule.

msdattt
04-17-2012, 21:36
Ich heisse Vassilena.. (според мен така е по правилно)
Die erste Tage war ich bei meinen Grosseltern, die in Plovdiv leben.
За сега тезии прегледахх ;)
Ей сега ще помисля и над другите, но за тези съм сигурна, че не са съвсем правилни

msdattt
04-17-2012, 21:41
Jeden Morgen fuhr ich Dessi mit. или ... fuhr ich mit Dessi. Както си прецениш и двете не са грешни.
... machte ich Spazirgänge mit meinen Freundinnen..

msdattt
04-17-2012, 21:47
Dann kam Danies Vetter. на другото не е нужно да има verbracht, може да оставиш само до lernen.

msdattt
04-17-2012, 21:50
Am Donnerstag tünchte ich Eier mit meiner Mutter.

msdattt
04-17-2012, 21:53
Пфф.. и нататък има грешки и то защото превеждаш твърде буквално, а много от предлозите на български не са като тези на немски, но мен ме мързи да поправямм и надолу, съжалявам, аз съм до тук.. много ми е късно вече :) Някой друг, ако може да й помогне нататък ;)

vasilena800
04-17-2012, 22:24
мерси,мерси,мерси
помогна ми много :)