PDA

View Full Version : Epiltech



tzvetina
04-18-2012, 08:57
Привет :)
Някой може ли да ми даде информация за епилационната смола Epiltech и по-точно за ефикасността й?
Вече няколко пъти чувам да се говори за този продукт, но за резултатите във времето никой нищо не казва...
На сайта www.epiltech.com прочетох доста интересна информация, но бих искала да чуя информация от първа ръка, от някой, който я е ползвал поне известно време.
Кожата ми е ужасно чувствителна и вече наистина не знам какво друго да пробвам... все се възпалява и става като шкурка... при триъгълника и мишниците положението е повече от отчайващо, появяват ми се обриви и дразнят ужасно :(
Някой може ли да сподели опит?
Благодаря предварително :)

tzvetina
05-04-2012, 13:26
Благодаря ти, така или иначе рискувах и поръчах само една кутия от бялата, която е за по-чувствителна кожа и трябва да призная, че не съжалявам :) Малко се озорих с нагряването, понеже я правих на водна баня и трябваше да снова из кухнята, но определено мога да кажа, че кожата ми я понесе много добре и досадните пъпчици не се появиха. По-трудно ми беше с триъгълника и под мишниците, но определено си заслужава!! Не си поръчах нагревателя понеже не бях сигурна дали ще ми се наложи пак да го ползвам и не ми се щеше да давам излишни пари, но сега смятам да си го поръчам.

MaLkaTa_LaDy
05-04-2012, 14:28
За колко време би стигнала една кутия за ръцете само?

Nutella♥
05-04-2012, 18:21
Моля те сподели още инфо за този продукт ! (: Наистина ли се премахват толкова деликатно косъмчетата, колкото хвалят.По-специално ме интересува за триъгълника защото там не издържам с кола маска/епилатор,а със самобръсначката става ужасно!

Hayashi
05-04-2012, 18:28
Лесно ли се нанася и изчиства? Че аз съм много цапната в ръцете и с нормалната кола така се омазвам, че после ми отне час и нещо да се почистя.

tzvetina
05-06-2012, 09:18
За колко време би стигнала една кутия за ръцете само?

Здравей,
аз с една кутия успях да си направя краката, триъгълника и мишниците.
Ръцете не ги пипам, понеже имам много малко косъмчета там и са руси.
Ти целите ръце ли искаш да си правиш?

tzvetina
05-06-2012, 09:31
Моля те сподели още инфо за този продукт ! (: Наистина ли се премахват толкова деликатно косъмчетата, колкото хвалят.По-специално ме интересува за триъгълника защото там не издържам с кола маска/епилатор,а със самобръсначката става ужасно!

Здравей, на мен кожата на триъгълника и под мишниците ми е много чувствителна. Там по принцип кожата е по-нежна и по-чувствителна, но при мен положението е още по-сериозно... От краткия ми опит с тази смола мога само да кажа, че поне проблема с обривите се оправи или поне така изглежда, след някой друг месец ще мога да ти кажа повече :) Обясниха ми, че коламаските съдържат парафин, който запушва фоликула на косъма и води до тези проблеми и затова се навих да пробвам смолата, понеже е на естествена основа. На пипане е по-мека и издърпването не е толкова рязко, а после върху смолата се виждат всички косъмчета барабар с корените, даже и най-мъничките :) Не знам какво друго да ти кажа, надявам се да съм ти била полезна :)

Nutella♥
05-06-2012, 13:47
Здравей, на мен кожата на триъгълника и под мишниците ми е много чувствителна. Там по принцип кожата е по-нежна и по-чувствителна, но при мен положението е още по-сериозно... От краткия ми опит с тази смола мога само да кажа, че поне проблема с обривите се оправи или поне така изглежда, след някой друг месец ще мога да ти кажа повече :) Обясниха ми, че коламаските съдържат парафин, който запушва фоликула на косъма и води до тези проблеми и затова се навих да пробвам смолата, понеже е на естествена основа. На пипане е по-мека и издърпването не е толкова рязко, а после върху смолата се виждат всички косъмчета барабар с корените, даже и най-мъничките :) Не знам какво друго да ти кажа, надявам се да съм ти била полезна :)

Благодаря ти много ! :) А болката сравнително по-малка ли е от тази с кола маска?

rosssy
05-07-2012, 08:09
Лесно ли се нанася и изчиства? Че аз съм много цапната в ръцете и с нормалната кола така се омазвам, че после ми отне час и нещо да се почистя.

Нанасянето е лесно, слоят трябва да е малко по-плътен, има едно видео на страницата с инструкции. По принцип не изсъхва напълно, остава значително мека и затова при отстраняването не остава почти нищо по кожата, но ако ти остане притискаш с обратната страна на отстранения слой (не тази с полепналите косъмчета а другата) и остатъците се отстраняват. И при мен си е играчка най-вече заради търченето до котлона :D май ще трябва да опитам с нагревателя...

rosssy
05-07-2012, 08:22
Според мен е по-малко болезнена точно защото не се залепя за кожата като коламаската, по-мека е се отстранява по-лесно :) но трябва да й свикнеш с нанасянето и махането...

tzvetina
05-08-2012, 14:38
Благодаря ти много ! :) А болката сравнително по-малка ли е от тази с кола маска?

На мен ми се струва, че е по-малка, може би защото не ми възпалява кожата и се маха доста по-лесно. Ама може и да съм попретръпнала вече :))))