PDA

View Full Version : Оптични лещи



f0rest
04-18-2012, 16:02
Мисля скоро да си слагам лещи и бих искал мнения от хора, които са носили (с диоптер), да кажете какви са били (меки или твърди) и имали ли сте някакви проблеми с тях, дали са ви неудобни и т.н. :)

Hayashi
04-18-2012, 16:18
Само с меки съм била. Като за щастие уцелих моите лещи още от първия път.
Не съм имала проблеми освен обичайните като да ти се скъса лещата... или да си се мушне нещо под нея.
Много са удобни! От както ги започнах да ги нося не мисля да се отказвам!

MaGuSs
04-19-2012, 23:54
А иначе как се поддържат лещите, може ли да споделите ?

Мерси :)

П.П. Аз съм още на очила и се колебая...

mariana90
04-28-2012, 12:08
има си специални разтвори със специални ванички в които се съхранява лещата, аз съм с меки лещи, а твърди се носят САМО когато имаш астигматизъм над 1. За разтвора аз специално си купувам един които е по 1 литър забравих му името около 25 лв е а разтвора на Реню не го харесвам защото ми щипе

cvetityyy98
05-01-2012, 09:47
И аз нося меки лещи с диоптер. mariana90 лещите се държат във ваничките с този разтвор, а преди да си ги сложиш трябва да ги измиеш с Нетриев Хлорид. Него го продават в прозрачно платмасово шише без капачка и трябва да си пробиеш дупка отгоре.

mariana90
05-05-2012, 14:40
cvetityyy98 моя разтвор е комбиниран така че не ми трябва Натриев Хлорид, ползвам си го от поне 5 години и нямам оплаквания :)

fifinkathefreak
05-05-2012, 15:50
Лещите са голямо предимство за мен.Успях да сваля 2 диоптъра за няколко месеца и си ги поддържам такива вече 7 години.Случвало се е да стоя на компа и 12 часа и пак не са ме заболявали очите,главата или нещо подобно.С меки лещи са и много спортисти,така че виждаш - лесно можеш да извършваш всякакви дейности,докато с очилата има едно съобразяване винаги.

N-inka
05-07-2012, 14:54
Аз също съм с меки лещи Carl Zeiss и използвам разтвор на Opti-free. Ползвала съм почти всичко на пазара, което се предлага, но от тази комбинация съм най-доволна и нямам проблем. Също така е важно и да избереш за какъв период да е лещата. Моите за 3- месечни и не може да се спи с тях. С такива се чувствам най-добре. Успех в избора:)