PDA

View Full Version : Облекло за Фашинг(немскии празник)



smile12345
04-18-2012, 16:27
Отговорите,които ще получа от тази тема са много важни за мен ..[=...Ще има Фашинг(нещо като бал,но не е задължително да си с рокля просто е малко официално,а аз не си падам по официалните неща) след 1 седмица и ми трябва помощта ви..всички ще ходят с официални рокли,токчета,гримирани с прически..аз не съм от този тип хора и се обличам спортно мисля да ходя със скъсан чорапогащник,къси панталонки,тениска,топиран а коса(доста шантаво като цяло и мисля,че това е добър външен вид за такъв повод,все пак си е моят стил!..на 14 съм)...та искам от вас някакви други предложения,които да не са свързани с токчета или някаква бална рокля!...може и снимкии да поствате
- наистина е много спешно и се нуждая от оригинални идеи..[=

*може да е рокля,но да е по-спортна-смисъл да не е като за един празник да може и в ежедневието да се носи и да не е много разголена или дълга [=

FuCKkK13
04-18-2012, 16:37
определено не ходи така както си го намислила... можеш просто да си вземеш някаква ризка по-официална и някакво панталонче такова по-официално и с едни обувчици като пантофки примерно ще си супер... друго можеш рокля пак с пантофки да си носиш т.н. няма да са токове,но спортна рокля,която да изглежда като официална малко трудничко.. за косата - каква ти е по принцип ? и поддава ли се лесно на обработка ? .. не се тупирай като гръмнал бойлер.. кажи ми каква ти е косата и ще измислим нещо.. за грима.. щом си на 14 една спирала,малко руж/перли + гланц и си готова..

oburkwaciiq
04-18-2012, 16:51
Fuck,проблема не е ,че ще сме различни ..Проблемът е,че всички смятат да се правят на кифли!! Накои вече имат час за козметик,..и всякакви подобни,а ние просто искаме да отидем и да се забавляваме.Няма смисъл да си купим дрехи,които не бихме носили повече от веднъж ..а и все пак това не е бал за завършване..Фашингът се провежда всяка година.

smile12345
04-18-2012, 16:53
определено не ходи така както си го намислила... можеш просто да си вземеш някаква ризка по-официална и някакво панталонче такова по-официално и с едни обувчици като пантофки примерно ще си супер... друго можеш рокля пак с пантофки да си носиш т.н. няма да са токове,но спортна рокля,която да изглежда като официална малко трудничко.. за косата - каква ти е по принцип ? и поддава ли се лесно на обработка ? .. не се тупирай като гръмнал бойлер.. кажи ми каква ти е косата и ще измислим нещо.. за грима.. щом си на 14 една спирала,малко руж/перли + гланц и си готова..
не искам риза,официален панталон или пантофки не нося такива(а и искам нещо,което да е по-младжко смисъл и аз нз какво искам,но определено не елегантно! xD)...значи аз ще ходя с кецове Converse т'ва е на 100% сигурно,а иначе косата ми лесно се поддава на обработка,но не искам да е вързана..дълга ми е до закопчалката на сутиена и е чуплива...еми не съвсем спортна рокля нещо от типа на: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=362823477096563&set=p.362823477096563&type=1&theater ама без нещото с перата [=

strawberry88
04-18-2012, 17:01
^съдържанието не е достъпно...еми като не искаш официално може с дънки и някоя риза.. 8-)

cheburashka
04-18-2012, 17:05
^само на мен ли линкът не ми се отваря?

можеш да идеш с ризка и панталон, не официални, можеш да комбинираш по-младежки тоалет, с какъвто държиш да си

FuCKkK13
04-18-2012, 17:07
^ + или дънки и някое потниче и това е.. за косата : щом ти е чуплива може просто да я изправиш,но без никакви фрапиращи обемища и т.н. .. а ако задължително ще си с кецове може да измислиш нещо такова: http://kokona.us/wp-content/uploads/2011/03/selena-gomez-and-converse-gallery.jpg или подобно.. за грима можеш просто една спирала и си готова..

oburkwaciiq
04-18-2012, 17:07
линкът не се отваря по моя вина...извинете,просто малко го прецаках !! :D

smile12345
04-18-2012, 17:07
охх тъпия линкк сори много просто нз как се качват снимки... ): ..мда принципно може,но ми се иска да е нещо по-интересно [=

FuCKkK13
04-18-2012, 17:10
ама пиши си от единия акаунт ! ... изтегли снимката от фейсбук влезни в прикачи и там я качи,за да я видим..

FuCKkK13
04-18-2012, 17:11
охх тъпия линкк сори много просто нз как се качват снимки... ): ..мда принципно може,но ми се иска да е нещо по-интересно [=

ами комбинирай бе,с някакви аксесоари,шалче,нещо там измисли.. иначе хем описваш другите като кифли, хем искаш да си тупираш косата ;д;д;д

oburkwaciiq
04-18-2012, 17:13
ам ние сме две различни момичета! приятелки сме и ще ходим заедно на фашинга...и сме изправени пред една и съща драма относно облеклото ;d

strawberry88
04-18-2012, 17:15
^+1 Ми да,може да добавиш шалче,бижута,аксесоар на косата или коланче.Не знам,ти реши. :) има много варианти...

FuCKkK13
04-18-2012, 17:16
охх тъпия линкк сори много просто нз как се качват снимки... ): ..мда принципно може,но ми се иска да е нещо по-интересно [=

10101010101

FuCKkK13
04-18-2012, 17:16
линкът не се отваря по моя вина...извинете,просто малко го прецаках !! :D

1010101010

FuCKkK13
04-18-2012, 17:16
^заради това си помислих,че сте един и същи човек.. :)

oburkwaciiq
04-18-2012, 17:19
споко..нормално е да се объркаш ;) хмм...ами да идеята за освежаване с шал или бижу е добра

IWannaBeSedated
04-18-2012, 20:39
На Фашинг не трябва ли да се маскирате на нещо/някой?

RainbowGirl
04-18-2012, 21:39
Ами и без това темата тази година е "Made in Bulgaria" така че аз няма да ходя с носия... ще съм с рокличка и обувки на ток, за прическа и грим няма да се престаравам. :) И няма да се правя на кифла, не виждам смисъл. Роклята ще си я нося и след самия Фашинг. :D

SunT
04-18-2012, 21:45
Малко спамърско, ама от фейса снимки можеда поствате с десен бутон на снимката - copy URL и paste в темата.

nymphadora
04-19-2012, 05:11
Това си е бал-какви гуменки,потничета и панталончета?! facepalm

vilityyy979
04-19-2012, 06:34
Това си е бал-какви гуменки,потничета и панталончета?! facepalm

+++ (10 букви)

smile12345
04-19-2012, 08:42
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/556195_362823477096563_100001067400806_1023056_627 0905_n.jpg
това е снимката дано се отвории! ...амии бал е,но не е нещо официално!

shmatarok
04-19-2012, 09:33
Тез пера винаги могат да се махнат, най-често са закрепени с нещо като безопасна игла.

FuckingFreak
04-19-2012, 10:30
И като отидеш на бала по гуменките, дънки и тениска на каква точно се правиш? Бунтарка? Приятни са ми момичета като теб, не искат да са в тълпата, но "блестят" с уникален моден вкус и съчетания. Аз лично кецове не нося още от 5 клас. Не намирам нищо момичешко в тях. Лично мнение.

Зайче..
04-19-2012, 10:41
Мисля, че решението ти да си така облечена е глупаво. Според мен искаш да се направиш на интересна и да покажеш как се отличаваш. И ние ще имаме нещо като "бал" тази година, само че ще бъде от училището, защото това е последната ни година заедно и г/д всички ще бъдем с рокли, а другите като теб се инатят да са ежедневно облечени. Е, да, обаче тази вечер ще бъде веднъж, така че какво пречи да се понаправиш малко? Разбирам, че това не е твоят стил, обаче какво ще постигнеш като се облечеш различно, освен няколко "накриво хвърлени погледа"? Много ли ще ти е кеф да те гледат гадно? И аз в ежедневието си не съм с токчета от сутрин до вечер /пак обувам, обаче не постоянно/, но ще се кача на токчета и ще бъда с рокля за "прощалната"! Знам, че моят коментар ще го подминеш като малка гара и няма да му обърнеш никакво внимание, обаче замисли се поне малко дали ще ти е комфортно с този тип облекло. :)

FuckingFreak
04-19-2012, 11:12
То че ще и е комфортно, ще и е. Въпросът не е в това дали и е удобно, а че има дрескод за официални събития, който е добре да се спазва. Хората не гледат добре на такива като теб.

irrationalDecision
04-19-2012, 11:24
Отиди си както намериш самата ти за добре. Никакъв дрескод няма. Миналата година бях на събитието на 91 НЕГ, темата беше "Филмови герои". Имаше много костюмирани, имаше доста официално облечени, имаше и немалко хора, съвсем ежедневно облечени , дошли просто за купона, да послушат групите и соло изпълнителите. На този празник влизат и много външни хора, неучещи в гимназията и никой никакви критични погледи не им хвърля заради облеклото.

kaRamella
04-19-2012, 16:19
Това си е бал-какви гуменки,потничета и панталончета?! facepalm
Фашингът не е бал, а е нещо като Хелуин или маскен бал.

Зайче..
04-19-2012, 17:07
То че ще и е комфортно, ще и е. Въпросът не е в това дали и е удобно, а че има дрескод за официални събития, който е добре да се спазва. Хората не гледат добре на такива като теб.

Точно, защото ще има дрескод не мисля, че ще и е удобно и под това имам предвид, че няма да се чувства на място, а не физически дали ще и бъде удобно. Последното изречение за мен ли беше? :д

smile12345
04-19-2012, 19:10
И като отидеш на бала по гуменките, дънки и тениска на каква точно се правиш? Бунтарка? Приятни са ми момичета като теб, не искат да са в тълпата, но "блестят" с уникален моден вкус и съчетания. Аз лично кецове не нося още от 5 клас. Не намирам нищо момичешко в тях. Лично мнение.
мм никой не е казал,че ще ходя с дънки и тениска! ...=)..за какви кецове си мислиш за големите,които скейтърите носят или за тези на Converse ?

smile12345
04-20-2012, 07:22
Мисля, че решението ти да си така облечена е глупаво. Според мен искаш да се направиш на интересна и да покажеш как се отличаваш. И ние ще имаме нещо като "бал" тази година, само че ще бъде от училището, защото това е последната ни година заедно и г/д всички ще бъдем с рокли, а другите като теб се инатят да са ежедневно облечени. Е, да, обаче тази вечер ще бъде веднъж, така че какво пречи да се понаправиш малко? Разбирам, че това не е твоят стил, обаче какво ще постигнеш като се облечеш различно, освен няколко "накриво хвърлени погледа"? Много ли ще ти е кеф да те гледат гадно? И аз в ежедневието си не съм с токчета от сутрин до вечер /пак обувам, обаче не постоянно/, но ще се кача на токчета и ще бъда с рокля за "прощалната"! Знам, че моят коментар ще го подминеш като малка гара и няма да му обърнеш никакво внимание, обаче замисли се поне малко дали ще ти е комфортно с този тип облекло. :)
не е точно бал и попринцип не е официално!!..провежда се всяка година и има тема,но тази година темата е тъпа и затова всички ще са с рокли и токчета..на снимки от предните години видях,че са облечени като пирати,вещици...някакви такива шантави,защото попринцип Фашинга е нещо като Halloween...

smile12345
04-20-2012, 07:23
Точно, защото ще има дрескод не мисля, че ще и е удобно и под това имам предвид, че няма да се чувства на място, а не физически дали ще и бъде удобно. Последното изречение за мен ли беше? :д

да дрескода е на тема България!-това не означава да облечеш рокля и токчета...

smile12345
04-20-2012, 07:24
Фашингът не е бал, а е нещо като Хелуин или маскен бал.

+1!! Не е точно бал,просто тазгодишните 8смокласници ще се облекат като за такъв,но никой не е казал,че трябва да сме официално облечени или нещо от сорта!

smile12345
04-20-2012, 07:26
Отиди си както намериш самата ти за добре. Никакъв дрескод няма. Миналата година бях на събитието на 91 НЕГ, темата беше "Филмови герои". Имаше много костюмирани, имаше доста официално облечени, имаше и немалко хора, съвсем ежедневно облечени , дошли просто за купона, да послушат групите и соло изпълнителите. На този празник влизат и много външни хора, неучещи в гимназията и никой никакви критични погледи не им хвърля заради облеклото.
мерсии много ,това не го знаех,защото не съм ходила досега...

smile12345
04-20-2012, 07:30
...Може ли някой да каже къде има хубави рокли или някакви такива дрехии..смисъл аз си мислех за NewYorker...дали има някакъв интернет каталог на някои от магазините или нещо такова :?....

Daisy11
04-20-2012, 15:27
Kакъв ще е тоя фашинг само с бални роклии ??? Аз нито бих си сложила бална рокля, нито бих се облякла така като ти каза...В Австрия в даскалото като празнуваме фашинг се обличаме като какво ли не, абе като на Хеуийн ...Иначе идеи: Каубойка, Индианка, русалка, клеопатра,ангел,дявол,вещи а,снежанка, нащо азиатско, в стила на 50-те, 60-те или там някакво си десетолетие.

Daisy11
04-20-2012, 15:43
Kакъв ще е тоя фашинг само с бални роклии ??? Аз нито бих си сложила бална рокля, нито бих се облякла така като ти каза...В Австрия в даскалото като празнуваме фашинг се обличаме като какво ли не, абе като на Хеуийн ...Иначе идеи: Каубойка, Индианка, русалка, клеопатра,ангел,дявол,вещи а,снежанка, нащо азиатско, в стила на 50-те, 60-те или там някакво си десетолетие.

smile12345
04-20-2012, 18:48
Kакъв ще е тоя фашинг само с бални роклии ??? Аз нито бих си сложила бална рокля, нито бих се облякла така като ти каза...В Австрия в даскалото като празнуваме фашинг се обличаме като какво ли не, абе като на Хеуийн ...Иначе идеи: Каубойка, Индианка, русалка, клеопатра,ангел,дявол,вещи а,снежанка, нащо азиатско, в стила на 50-те, 60-те или там някакво си десетолетие.
ами не е с бални рокли...има си темаа и да може да се облека така както каза,но сега темата е БЪЛГАРИЯ и не мисля,че ще се връзва да съм каубойка или индианка...xD

justasmile
04-21-2012, 07:21
Aко се появиш така (не знам коя си.. но ще те позная), лично аз ще говоря главните организатори (едни пичове от 11 клас - нз, дали ги познаваш - големи симпатяги са) да те изхвърлят под претекст, че с външния си вид, разваляш настроението на хората ;)
Иначе, по темата: облечи няква тъпа рокля!!! или пола... или як клин !! (не е толкова трудно)!!! Постарай се малко!!!!

Аз лично евентуално ще съм с черна рокля, пантофки (можеха да са токчета.. но ставам малко прекалено височка ;д) и коса - на фризьор ;)

smile12345
04-21-2012, 12:23
Aко се появиш така (не знам коя си.. но ще те позная), лично аз ще говоря главните организатори (едни пичове от 11 клас - нз, дали ги познаваш - големи симпатяги са) да те изхвърлят под претекст, че с външния си вид, разваляш настроението на хората ;)
Иначе, по темата: облечи няква тъпа рокля!!! или пола... или як клин !! (не е толкова трудно)!!! Постарай се малко!!!!

Аз лично евентуално ще съм с черна рокля, пантофки (можеха да са токчета.. но ставам малко прекалено височка ;д) и коса - на фризьор ;)

Познаваме ги (аз и моята фр с която ще ходя), точно затова няма да ме изхвърлят хаха..ще видя днес и може да си купя нещо...[=

therichbitch
04-21-2012, 12:29
защо не се маскираш, Фашингът е за това, той не е просто събиране, на която да се барнеш малко по- официално. Доколкото облеклото, което си избрала, то е абсолютно всекидневно, не виждам нищо ефектно или там както го нарече. Освен това, ако отидеш маскирана, ще те снимат и ще присъстваш в архивите на празника. :D:D

коса на фризьор, bitch please.. като за нея не е трудно да си сложи пола, рокля , искаш да се постарае, постарай се и ти, направи си нещо на косата сама, не се изхвърляйте..
ехх, връщате ме в добрите стари времена на лигавщини и кифленщина в немската
Може и аз да се появя (евентуално с роклята от бала)), да си припомня атмосферата (facepalm)

irrationalDecision
04-21-2012, 12:45
защо не се маскираш, Фашингът е за това, той не е просто събиране, на която да се барнеш малко по- официално. Доколкото облеклото, което си избрала, то е абсолютно всекидневно, не виждам нищо ефектно или там както го нарече. Освен това, ако отидеш маскирана, ще те снимат и ще присъстваш в архивите на празника. :D:D

коса на фризьор, bitch please.. като за нея не е трудно да си сложи пола, рокля , искаш да се постарае, постарай се и ти, направи си нещо на косата сама, не се изхвърляйте..
ехх, връщате ме в добрите стари времена на лигавщини и кифленщина в немската
Може и аз да се появя (евентуално с роклята от бала)), да си припомня атмосферата (facepalm)

therichbitch, колко си права за кифленското, не е истина. Когато обявиха тази година темата, всички вкупом ревнаха, че са ограничени възможностите за маскиране за разлика от минали години. Едни от девети клас лиса, десети ли, ще се маскират май като чалгаджийки. Нали последната категория си е баш нашенска, made in Bulgaria, та ще са съвсем по темата.То няма да са фризьори, гримове, лъскави тоалети.

therichbitch
04-21-2012, 13:03
каква е темата за тази година?

Reingewinn
04-21-2012, 13:50
Made in Bulgaria е темата.. Аз лично ще ходя с официална рокля и боти на платформа. Никой не е казал, че трябва да си задължително по темата облечен. Който иска се маскира като някакъв герой, който иска е официален. Но за мен е много странно да отидеш облечен, както попринцип си излизаш навън.. Няма никакъв смисъл, Фашингът е веднъж в годината, използвай поводът да се "наконтиш" както ти харесва. ;д

therichbitch
04-21-2012, 13:59
Темата предполага да се облечеш в носия :D:D

Reingewinn
04-21-2012, 14:08
Даа, представи си 700-800 човека в носии .. :D Не благодаря, няма да се облека така. :D

therichbitch
04-21-2012, 14:57
irrationalDecision, защо ще се маскират на чалгарки, те повечето май нямат нужда от маски за тая работа..

irrationalDecision
04-21-2012, 15:52
irrationalDecision, защо ще се маскират на чалгарки, те повечето май нямат нужда от маски за тая работа..


именно, за жалост.

RainbowGirl
04-21-2012, 18:33
justasmile и smile12345 , коя от вас е Петя и коя Светла, че забравих? :Д:Д

irrationalDecision
04-21-2012, 21:11
http://www.youtube.com/watch?v=W8OmVJcAmvs&feature=related

Ето репортаж от миналогодишния Fasching като ориентация за тези от вас, на които ще им е за първи път ходенето. Вижда се, че освен маскираните, има и много други хора, просто официално облечени. Има и трети - с тениска и дънки. И това на карнавал с тема, която позволяваше толкова варианти за костюми. Как ли ще е тая година?

therichbitch
04-21-2012, 21:22
хах, не бях го гледала, но тези танцуващите на песента от Бурлеска , катко винаги, са доста сакати

justasmile
04-22-2012, 13:33
justasmile и smile12345 , коя от вас е Петя и коя Светла, че забравих? :Д:Д

Петя :) (10букви ;д)

anonymous708973
04-22-2012, 19:59
Как грам не знаете какво е фашинг, нямам думи... щяла с къси гащи и кецове да ходи, омг.
Ние имахме гейша, вещица, булка, зайче на Плейбой...

irrationalDecision
04-22-2012, 20:57
Как грам не знаете какво е фашинг, нямам думи... щяла с къси гащи и кецове да ходи, омг.
Ние имахме гейша, вещица, булка, зайче на Плейбой...

И какво като имахте? И в НЕГ има маскирани, не видя ли репортажа по-горе с Круела Де Вил, със Смъртта, с някаква фея, с една гейша, с вещица, с Пипи, със Зоро и т.н?Нито са с къси гащи, нито са с кецове. Просто има хора и хора.Има и такива, които са като за модния подиум издокарани , гримирани и фризирани.Всеки луд с номера си.А зайците все пак само са чували за Фашинг, тази година ще им е първото присъствие на него.Ще натрупат някакъв опит, ще видят за какво точно става дума и догодина с малко повече въображение може пък и да са по-оригинални.

Martinaaaaaa
04-22-2012, 21:46
абе какви са тези работи,ние в нашия град нямаме тикива неща и за първи път ги чух от вас :Д вярно е че сме изостанали,ама чак пък толкова :Д

therichbitch
04-22-2012, 22:48
еми ако сте английската гимназия или китайската, нищо чудно, че нямате- това се практикува само в немските :)

Martinaaaaaa
04-23-2012, 08:39
имаме като цяло езикова гимназия,където има профил със засилен немски,ама пак не съм чувала да правят такова нещо.Те по принцип всяка година организират ретро бал

smile12345
04-23-2012, 08:56
http://www.youtube.com/watch?v=W8OmVJcAmvs&feature=related

Ето репортаж от миналогодишния Fasching като ориентация за тези от вас, на които ще им е за първи път ходенето. Вижда се, че освен маскираните, има и много други хора, просто официално облечени. Има и трети - с тениска и дънки. И това на карнавал с тема, която позволяваше толкова варианти за костюми. Как ли ще е тая година?
Именно тази година няма почти никакви вариантии!!Супер тъпо е... -.-

smile12345
04-23-2012, 08:56
Как грам не знаете какво е фашинг, нямам думи... щяла с къси гащи и кецове да ходи, омг.
Ние имахме гейша, вещица, булка, зайче на Плейбой...

дам защото сте имали супер тема....

smile12345
04-23-2012, 08:57
И какво като имахте? И в НЕГ има маскирани, не видя ли репортажа по-горе с Круела Де Вил, със Смъртта, с някаква фея, с една гейша, с вещица, с Пипи, със Зоро и т.н?Нито са с къси гащи, нито са с кецове. Просто има хора и хора.Има и такива, които са като за модния подиум издокарани , гримирани и фризирани.Всеки луд с номера си.А зайците все пак само са чували за Фашинг, тази година ще им е първото присъствие на него.Ще натрупат някакъв опит, ще видят за какво точно става дума и догодина с малко повече въображение може пък и да са по-оригинални.

+1...можеше и да сме по-оригинални,ако темата ни даваше възможност да бъдем...за др година никой не знае..

therichbitch
04-23-2012, 17:48
офф, се едно някой те е вързал на кво да се маскираш, когато темата беше 'ретро', имаше хора, маскирани на кво ли не...от всичките, които горе са изброени