PDA

View Full Version : По дрехите посрещат, а по ума изпращат.



Niakoitam
04-19-2012, 07:58
Тези дни нещо ме е напънало да пускам теми тук.Просто ей така...за да си поразсъждаваме и да виждам чуждите мнения за нещата.Не че аз се нуждая от някаква помощ:)

Та да ви питам и момчета и момичета и мъже и жени.
Много хора казват че за първото впечатление едно от най-важните неща е външният вид.Ако някои не ви впечатли чак толкова външно опитвате ли се да го/я опознаете? Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас. Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек,който е доста по обикновен,но по интелигентен поне според вашите разбирания кой бите избрали?Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства? Бихте ли направили компромис с възрастта.Например ако имате избор между момче/момиче по близо до вашите години, с което обаче някакси разговора трудно върви и доста по-малко момче/момиче, с което обаче се разбирате перфектно кой ще изберете? До какви години приемате разликата между вас нагоре и надолу ако си допадате по характер?Въпросът е и към двата пола.
А случвало ли ви се е понякога на пръв поглед един човек да не ви се види толкова красив,но като го опознаете всъщност да ви се стори доста по красив външно от първоначалното впечатление или пък обратното?
(това на мен специално ми се е случвало много пъти :) )

valdesbg
04-19-2012, 10:13
Няма втори шанс за първо впечатление. Външния вид е ключов. колкото и да е гениален и уникален човека... ако не се старае да подчертае индивидуализма си а се крие зад някакви стени с каквато и да е цел значи не заслужава вниманието ми. Ако успее да ми хване вниманието - ще се опознаем, ако ли не - всеки по пътя си. Моето внимание се привлича доста лесно.

Нещо ми липсва съспенса в историята за да пиша повече по темата.

Празноглавите ги отпращам независимо от другите качества които имат. По тая логика другата опция ще избера.

Възрастта е фактор. За момента 4 години е максимума, който бих допуснал. Малките момиченца не са за мен, колкото и да са обиграни и словоохотливи.

Не, не ми се е случвало първото впечатление да ме излъже. Много пъти съм опознавал даден чочвек, въпреки че първото впечатление ми е казало че е отрепка, и не съм бъркал. Просто няма случай, в който да не съм познал какво се крие под маската.

П.П. Нещо темите ти са станали доста.. еднообразни и предимно детски. Нямам стимула да пиша повече. Не знам защо.

Chacho
04-19-2012, 10:17
Напоследък станаха много хората, които си обясняват всичко в раздела с липса или имане на пари.

prinncess
04-19-2012, 10:38
Много хора казват че за първото впечатление едно от най-важните неща е външният вид.Ако някои не ви впечатли чак толкова външно опитвате ли се да го/я опознаете? Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас.
Дори и да не ме впечатлил чак толкова външно, ако въпросният човек ми допада като характер и държание, и ако има интерес към мен защо да не му дам шанс да ме опознае.


Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек,който е доста по обикновен,но по интелигентен поне според вашите разбирания кой бите избрали?Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства?
Зависи от човека и от това как се чувстваш с него, но бих предпочела този с който имам повече теми за разговори и общи интереси. :)


Бихте ли направили компромис с възрастта.Например ако имате избор между момче/момиче по близо до вашите години, с което обаче някакси разговора трудно върви и доста по-малко момче/момиче, с което обаче се разбирате перфектно кой ще изберете?
Разбира се, че бих стига да не е прекалено голяма разликата.

Niakoitam
04-19-2012, 10:39
Няма история. Това са просто нахвърляни въпросчета хей така просто от любопитсво какво мислят другите. :)
valdesbg болезнено искрен за това което мисли както винаги. Добре че си те знам та няма да се обиждам.Извинявам се че си запълвам времето :D
Chacho ми много неща говорят че не е като да не са фактор...особено за някои хора.Макар че от тези някои има такива дето си го признават и такива дето не си го признават. Е, има си и една част, за които парите наистина са без особен значение ама наистина наистина :)

Chacho
04-19-2012, 10:46
Парите поставят нямащите в ролята на мъченици. Странното е, че много взе да им харесва.

Niakoitam
04-19-2012, 10:58
Защо ти харесва толкова? Иначе парите единият ден ги имаш, а другият може би не.Така че хората дето летят твърде високо за това че ги имат да внимават че не знаят кога ще има откажат крилцата и дали някога няма да опрат точно до "мъченик".:)
Но нещо май наистина започна тръгва еднообразно темата.Следващият път трябва да си понапрегна мозъка малко повече ако искам да пиша тема и не е свързана с мен май :D

valdesbg
04-19-2012, 11:23
Някойтам правилно. Не е нещо лично срещу теб. Просто отбелязвам някои неща. Дали заслужават преразглеждане - решаваш ти :) А за болезнената искреност... ми.. такъв съм си. За мен това е добро нещо и ми помага :)

Blab
04-19-2012, 11:44
тъпчеш на едно място.

иначе:
усещам хората.
отглеждам взаимоотношенията си.
10 нагоре, 2 надолу.

Chacho
04-19-2012, 11:53
Blab, каня се да те питам от известно време. То е ясно, че ние не ти разбираме по половин мнение, ма ми е интересно дали ти се разбираш сама? Ей така, като минат 20 дена и си прочетеш старо мнение.

Hayashi
04-19-2012, 12:12
Ако някои не ви впечатли чак толкова външно опитвате ли се да го/я опознаете? Да. Още повече, че не държа толкова на външния вид. Но на момченце с изскубани веждички и гелосана косичка в стил гибон едва ли ще проговоря. Примерно. Както и на мадами с правоъгълни коси.


Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас. Както казах зависи. Не всички са родени като гръцки богове, но към умишлено загрозяващи се едва ли ще проявя някакъв интерес.

Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек,който е доста по обикновен,но по интелигентен поне според вашите разбирания кой бихте избрали? Абсолютно никакъв шанс няма да имам някакви по-близки взаимоотношения с човек без капка мозък.

Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства? Зависи от финансовите средства. Ако някой е на 22-23 и се е уредил към момента да има добри пари и хубава работа естествено, че ще ме респектира. Но иначе някой пикльо/пикла, които само се перчат с парите на мама и тате - просто няма шанс. Дори напротив, това определено би ме отблъснало от един човек.

Бихте ли направили компромис с възрастта.Например ако имате избор между момче/момиче по близо до вашите години, с което обаче някакси разговора трудно върви и доста по-малко момче/момиче, с което обаче се разбирате перфектно кой ще изберете? Аз от малка винаги съм дружала с по-големи и съответно всичките ми приятели са по-големи от мен. С по-малки наистина ми е трудно да намеря тема за разговор. Особено сега на моята възраст само изпити и университети са ми в главата, а на 2-3 години по-малките от мен това им е много далече в момента. С по-малък не знам дали бих излизала... не ми се е налагало да го мисля. Може би наистина нямаме общи интереси. Например на 14-годишните на всички им се чувствам като кака. (че то аз съм си, май xD)

До какви години приемате разликата между вас нагоре и надолу ако си допадате по характер?Въпросът е и към двата пола. 3 нагоре и 1 надолу. Ориентировъчно. Естествено тези неща не са константа и тепърва усещам, че ще се променят с годините. Естествено напълно включвам и вероятността да има индивиди и с 5 години по-големи от мен, които да са още на нивото на 12-годишен, ама случват се тези неща.



А който вика, че парите нямат значение е или будала, или лъжец.

Niakoitam
04-19-2012, 12:32
Ами...явно все пак имало какво да се каже по темата ;)

Поздравления Hayashi
Ето нещо такова очаквах и от другите форумци :)

ivcheto0o
04-19-2012, 12:56
Много хора казват че за първото впечатление едно от най-важните неща е външният вид.Ако някои не ви впечатли чак толкова външно опитвате ли се да го/я опознаете? Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас. Не,колкото и повърхностно за звучи
Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек,който е доста по обикновен,но по интелигентен поне според вашите разбирания кой бите избрали?Аз винаги съм си харесвала обикновени момчета.Предпочитам прилична и подържана външност+умствен капацитет.
Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства?Ами радвам се за него,ама сигурно ако не е достатъчно умен няма да ги има тези средства за дълго
Бихте ли направили компромис с възрастта.Например ако имате избор между момче/момиче по близо до вашите години, с което обаче някакси разговора трудно върви и доста по-малко момче/момиче, с което обаче се разбирате перфектно кой ще изберете? До какви години приемате разликата между вас нагоре и надолу ако си допадате по характер?Въпросът е и към двата пола.Някакси не си се представям с по-малък от мен.Досега може би най-много съм се разбирала с момчетата на моята възраст и с тези 1-2 години по-големи от мен.
А случвало ли ви се е понякога на пръв поглед един човек да не ви се види толкова красив,но като го опознаете всъщност да ви се стори доста по красив външно от първоначалното впечатление или пък обратното?-Да
10 букви...

SmilezZz
04-19-2012, 16:41
Не винаги съм била права в първото си впечатление. А от това изречение се подразбира, че макар на пръв поглед да не ми е допаднал или ми е направил лошо впечатление, давам си шанс (и на него) за опознаването. Макар, че в 95% от случаите съм права в първото си впечатление.

За нищо на света не бих се занимавал с празноглавец, каквито и други качества да притежава. Красотата е до едно време , а и дори и да изключим това, всеки си има някакъв чар, с който да привлича хората. Следователно ми остава да избера другата опция.

Или пък щом разговорите не вървят, мълчим през цялото време и ни е безинтересно - няма и смисъл да се занимаваме и да мислим за нещо по - сериозно, независимо дали е красив, близо на моите годинки или с финансова възможност. Щом няма съвпадение на характерите - каквото и друго да има, не е достатъчно, за да се поддържа една сериозна връзка.

Бих допуснала най - много 4 години разлика. С по - малко момче от мен надали някога бих се захванала, бих се позамислила, ако е с една годинка разликата и мисли наистина по - зряло от връстниците си.

Blab
04-20-2012, 22:14
Blab, каня се да те питам от известно време. То е ясно, че ние не ти разбираме по половин мнение, ма ми е интересно дали ти се разбираш сама? Ей така, като минат 20 дена и си прочетеш старо мнение.
Чаче, какво не ми разбираш пък ти?
лаконична съм, но чак пък толкова.
разбирам си, да, само поетичните ми пориви на хвърчащи листчета понякога ми бягат. но в това намирам красота:Д

Chacho
04-20-2012, 23:08
Често товариш малко думи с много смисъл, но и често си сецвам кръстта да им повдигна тежестта. Чаровно ми е писането ти, да не ме разбереш погрешно, но оставам с впечатлението, че нехаеш дали читателят ще усети посланието и сякаш споделяш пред себе си. Пък нали сме неопитна аудитория, която чака повече анализи и по-малко поезия.

"10 нагоре, 2 надолу."

Танго?

SisiStrange
04-21-2012, 06:43
Не бих ходила с празноглавец никога. Ако ще да е Антонио Бандерас на външен вид. Прекалено скучно би ми било.

Аз не мисля, че съществуват кой знае колко хора, които така ясно да са точно в дадена града: красавица, но празноглава. Нещастник, но с пари. Умна и прекрасна, но грозна. И толкоз. Хората имат милион качества и да се окачествяват така грубо, ми се струва несправедливо. Всеки ще се зарадва на умно и поддържано момиче. Може и да не е Мис Свят или Айнщайн. Всяка пък ще предпочете симпатичен и мил, амбициозен, ако ще и да не е постигнал всичко още, интелигентен мъж пред коя да е друга комбинация.

Първото ми впечатление не винаги е вярно, тъй че давам втори шансове.

horacio
04-21-2012, 09:39
Тези дни нещо ме е напънало да пускам теми тук.Просто ей така...за да си поразсъждаваме и да виждам чуждите мнения за нещата.Не че аз се нуждая от някаква помощ:)

Та да ви питам и момчета и момичета и мъже и жени.
Много хора казват че за първото впечатление едно от най-важните неща е външният вид.Ако някои не ви впечатли чак толкова външно опитвате ли се да го/я опознаете? Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас.
- Да... има много интересни хора. Принципно ми е готино да общувам с различни хора и да погледна нещата и през тяхна гледна точка. Но примерно някоя мъжка кифла, по-женствена и от мен няма да искам да опозная ;д такъв тип хора нямат с какво да ме грабнат.

Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек,който е доста по обикновен,но по интелигентен поне според вашите разбирания кой бите избрали?Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства?
- като че ли никога не съм си падала по красавци... колкото да си изплакна очите може, но някак си за друго не съм много сигурна.. а за финансовите средства не се впечатлявам, нека си ги има стига да не ми ги навира в лицето (да не натяква)

Бихте ли направили компромис с възрастта.Например ако имате избор между момче/момиче по близо до вашите години, с което обаче някакси разговора трудно върви и доста по-малко момче/момиче, с което обаче се разбирате перфектно кой ще изберете? До какви години приемате разликата между вас нагоре и надолу ако си допадате по характер?Въпросът е и към двата пола.
- Да, бих направила компромис. Вече наистина се убедих, че възрастта няма особено значение. Както може един 25 годишен мъж да се държи като загорял пубер, така може и някой 15-16 годишен да се държи по-зряло. Бих избрала по-малкото момче, щом се разбираме перфектно... друг е въпросът дали ще го погледна като нещо повече от приятел.

А случвало ли ви се е понякога на пръв поглед един човек да не ви се види толкова красив,но като го опознаете всъщност да ви се стори доста по красив външно от първоначалното впечатление или пък обратното?
(това на мен специално ми се е случвало много пъти :) )
- да, доста пъти ми се е случвало, дори с хора, които в момента са ми много близки... може би просто свикваш с чертите на човека или ддз. ;д
мдамммм днес ми е инт да отг на въпроси ;д

alleyy
04-21-2012, 14:00
Точно тези дни си говорехме с едни приятелки, че дрехите правят човека поне според мен е така.Външния вид има значение разбира се, няма какво да се лъжем, но не е най-важното.В днешно време примерно много момичета И момчета са красиви, но само докато не си отворят устата.Аз бих говорила с непознат, ако ме заговори с реплика от типа ' колко е часа ' и.т.н , но ако говориш за приятелство, харесване или повече от харесване съм много по-затворена..изградила съм стена около себе си, въпреки , че знам че не трябва да е така.

Starless
04-21-2012, 15:20
Ако някои не ви впечатли чак толкова външно опитвате ли се да го/я опознаете? Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас. Зависи, случвало се е и да давам, стига да не е грозен или както казаха другите женствен, или нещо, което веднага да ме отблъсне. (колкото и надуто да звучи).

Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек,който е доста по обикновен,но по интелигентен поне според вашите разбирания кой бихте избрали? Обикновения и интелигентния. Никога не съм търсила най-красивите и не съм си падала по тях. А интелигентността е много важен фактор, както и чувството за хумор.

Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства? Ситуацията не се променя. Щом е глупав, едва ли са негови, по-скоро на родителите му.

Бихте ли направили компромис с възрастта.Например ако имате избор между момче/момиче по близо до вашите години, с което обаче някак си разговора трудно върви и доста по-малко момче/момиче, с което обаче се разбирате перфектно кой ще изберете? Второто, разбира се. Е, има значение какво разбираме под доста - 5-7-10 години... В крайна сметка, не мисля, че толкова голяма разлика би повлияла добре на връзката, иначе за 1-2 години няма проблем. И все пак и колкото и голяма да е бих избрала втория вариант, друг е въпроса, че едва ли бих се чувствала много комфортно ако той е да речем 8 години по-малък или по-голям (същата работа..) ...

До какви години приемате разликата между вас нагоре и надолу ако си допадате по характер? 1-2 надолу, 2-3 нагоре. Най добре според мен е момчето да е 1 или 2 години по-голямо.

А случвало ли ви се е понякога на пръв поглед един човек да не ви се види толкова красив,но като го опознаете всъщност да ви се стори доста по красив външно от първоначалното впечатление или пък обратното? Да, не веднъж.

marilyn
04-21-2012, 16:44
Ако някои не ви впечатли чак толкова външно опитвате ли се да го/я опознаете? Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас? Ами ако не ме е впечатлил какъв шанс да му давам? Аз под външен вид не разбирам само красота, ами като цяло подържаност, хигиена, начин на обличане и така нататък. Ако е някъв запуснат примерно еми няма шанс...
Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек,който е доста по обикновен,но по интелигентен поне според вашите разбирания кой бите избрали?Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства?Разбира се, че бих избрала интелигентния... за какво ми е красив празноглавец? Не искам красива вещ, с която да се разхождам по улицата, а умно момче, с което да си имаме общи теми, общи интереси и тн. А и не държа гаджето ми да е "красавец" макар и да е относителна красотата. А относно парите.. пак не, мерси... Красив+празноглав+богат пак няма да ми се стори по-привлекателен...
Бихте ли направили компромис с възрастта? Дам
Например ако имате избор между момче/момиче по близо до вашите години, с което обаче някакси разговора трудно върви и доста по-малко момче/момиче, с което обаче се разбирате перфектно кой ще изберете? Сигурно нито единия.. щом не можем да си говорим значи не е за мен. А с по-малък... не знам.. не ми се получават нещата дори с връстниците, кво да кажа за по-малък... винаги съм харесвала по-големи момчета и винаги по-големи са ме харесвали мен.
До какви години приемате разликата между вас нагоре и надолу ако си допадате по характер? Надолу на дали. Нагоре... не знам... аз съм на 19.. допадала съм си и си 30годишни... относително е.
А случвало ли ви се е понякога на пръв поглед един човек да не ви се види толкова красив,но като го опознаете всъщност да ви се стори доста по красив външно от първоначалното впечатление или пък обратното?Принципно доста държа на първото си впечатление... но не държа толкова на красотата както казах...

jghgh
04-21-2012, 17:17
Често товариш малко думи с много смисъл, но и често си сецвам кръстта да им повдигна тежестта. Чаровно ми е писането ти, да не ме разбереш погрешно, но оставам с впечатлението, че нехаеш дали читателят ще усети посланието и сякаш споделяш пред себе си. Пък нали сме неопитна аудитория, която чака повече анализи и по-малко поезия.

"10 нагоре, 2 надолу."

Танго?

Мда, Блаб, това те оставя в положение все едно монологираш. Изобщо не се заяждам, ама по никакъв начин!
Просто едно е закачка с публиката и провокация тя да мисли (въпреки че всъщност едва ли изобщо искаш да имаш касателство с реципиента), друго е все едно сама на себе си говориш.
Караш ни да сме любопитни! :3


По темата друг път, ако ми се чете и ми се осмисля. Последно време съм по най-малкото съпротивление.

Незнам
04-21-2012, 18:22
Според мен, по този начин Blab малко или повече универсализира думите си. Това е общо правило при наслагване на голяма експресия в малко по-обем текст. Прекрасно е да се четат повече такива мнения във форума.

За темата, да кажем следното:
Много хора казват, че за първото впечатление едно от най-важните неща е външният вид. Ако някои не ви впечатли чак толкова външно, опитвате ли се да го/я опознаете? Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас? Рядко някого ме "грабва" със своя външен вид. Вероятно може да ме привлече някое красиво лице с характерни за моя вкус черти, но всичко зависи от последвалите отношения и ситуации.
Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек, който е доста по обикновен, но по интелигентен поне според вашите разбирания, кой бихте избрали? Интелигентният човек е винаги за предпочитане. Нека го затвърдим това.
Ами ако към първите има бонус – повече финансови средства? Същият избор.
Бихте ли направили компромис с възрастта. Например ако имате избор между момче/момиче по близо до вашите години, с което обаче някакси разговора трудно върви и доста по-малко момче/момиче, с което обаче се разбирате перфектно кой ще изберете? Очевидно е, че за да е пълноценна връзката/взаимоотношенията (тъй като не си специфицирал дали се отнася към приятелство или нещо по-сериозно) е по-добре да се избере втория вариант.
До какви години приемате разликата между вас нагоре и надолу, ако си допадате по характер? За мойта възраст (19 години): +2/3 и -2
А случвало ли ви се е понякога на пръв поглед един човек да не ви се види толкова красив, но като го опознаете всъщност да ви се стори доста по-красив външно от първоначалното впечатление или пък обратното? В повечето случаи преценявам доста конкретно дадения човек, може би понеже не бързам да съдя по-явните черти. Винаги наблюдавам колкото се може повече, освен ако не съм в онези трансцендентни състояния, в които изпадам понякога. За протоколи (ако се водят такива) – имало е такива персони, но с израстването ми – все по-рядко.

jghgh
04-21-2012, 18:28
е тя ако почне да си пише нормално мненията (и да си ги обяснява), няма да е толкова чаровна всъщност... така че нека си остане така, без думите ми да звучат повелително :д

therichbitch
04-21-2012, 20:31
Ако някои не ви впечатли чак толкова външно опитвате ли се да го/я опознаете? Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас.
Аз като срещна нов човек, да не би да го поставям в графата проекто-гадже? Т.е. да , опитвам се да го опозная, защото
това е нормалното човешко поведение при наличието на нова персона в комуникацията ти.

Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек,който е доста по обикновен,но по интелигентен поне според вашите разбирания кой бихте избрали?
Това с единствените 2 крайни алтернативи рядко го има в живота и е подходящо за вицове, загадки и разтягане на локуми. Ще си търся такъв, който има и от двете. Simple as that.

Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства?
Твърдо заявявам, че не съм меркантилна по никакъв начин. Не обичам да ми плащат сметки, не обичам подаръци ей така, за да се покажеш колко много държиш на половинката, видиш ли. Облагите от паричните средства на другия за допустими, когато се появи дете. Това е моето виждане.

А случвало ли ви се е понякога на пръв поглед един човек да не ви се види толкова красив,но като го опознаете всъщност да ви се стори доста по красив външно от първоначалното впечатление или пък обратното?
Не, разделям нещата доста успешно. Дори да съм с човек, който не ме привлича и не смятам за красив (което е силна дума и непрвилно употребявана за щяло и нещяло), ще съм наясно с това. Т.е. 'любовта е сляпа' при мен не важи. Аз пак ще си го обичам, но няма да си правя илюзии, че се е превърнал в красивия лебед.

За възрастта.. Еми предпочитанията се менят с годините ми естествено. Сега дори разлика от 7-8-9 години е допустима (на 20 съм). За по- малък- 1-2 може би, защото те на 17-16 и надолу са идиотчета повечето. Когато стана на 35, разлика от 20 години няма да е толкова фрапантна, но не я приемам. Ако ще и на 100 да съм, не бих легнала с човек, който може да ми е баща.



Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства? Ситуацията не се променя. Щом е глупав, едва ли са негови, по-скоро на родителите му.


тук много грешиш, в Б-я сме

anonymous708973
04-22-2012, 09:18
Много хора казват че за първото впечатление едно от най-важните неща е външният вид.Ако някои не ви впечатли чак толкова външно опитвате ли се да го/я опознаете?
- Не. Външният вид е изключително важно нещо за мен. Никой не ме грабва с характера си от пръв поглед, нито аз грабвам някого със своя в самото начало. Имаше един лаф във Фейсбук - "Тренирай, никой няма да те забележи заради характера ти". Не мога да отрека, че ако някой не е симпатичен, това по някакъв начин ме спира да комуникирам с него. Ако е симпатяга, дори и да не е супер чаровен или красавец, ми е кеф да си приказвам с него, но нищо повече не може да има. Отнася се и за отношението ми към момичетата, впрочем.

Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас.
- Шанс за нещо повече от приятели - не давам. Първото впечатление не се променя.

Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек,който е доста по обикновен,но по интелигентен поне според вашите разбирания кой бите избрали? Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства?
- Не избирам. Максималист съм и търся всичко. Финансовите средства привличат, неоспорим факт е, но... когато разговорите ти с дадения човек се изчерпват до "Къде ще ходим да ядем днес?" и "Какво ще гледаме по телевизията?", кел файда, че всяка седмица ще ме води на ресторант или че можем да прекараме лятото в 5-звезден хотел. Дразнещо е, че толкова хора мислят, че парите са определящи при избора на партньор. Не ми се иска да отварям тая тема обаче.

Бихте ли направили компромис с възрастта.Например ако имате избор между момче/момиче по близо до вашите години, с което обаче някакси разговора трудно върви и доста по-малко момче/момиче, с което обаче се разбирате перфектно кой ще изберете? До какви години приемате разликата между вас нагоре и надолу ако си допадате по характер?Въпросът е и към двата пола.
- Рядко общувам с връстници, че да си допадна чааак толкова с някого. Ориентирана съм към по-големите. В моята глава те са по-зрели, по-умни, по-препатили, могат да ме научат на нещо. Наистина не се възприемам с по-малко момче. Наречи ме сноб, ако искаш. Най-голямата разлика, която съм имала с някого, е 6 години. Готино беше, предвид, че човекът е доста различно ориентиран в живота си от мен, научих доста неща от него, повиших си общата култура. Засега мисля, че това е най-голямата разлика, която мога да възприема. Една съученичка ходеше с 29-годишен, когато беше на 15, та.. знам ли.

А случвало ли ви се е понякога на пръв поглед един човек да не ви се види толкова красив,но като го опознаете всъщност да ви се стори доста по красив външно от първоначалното впечатление или пък обратното?
- Хм, май не. Нещо подобно стана, когато започнах да излизам с приятеля си. В самото начало забелязах, че има готино излъчване, обаче с времето установих колко много всъщност ми действа то.

anonymous708973
04-22-2012, 09:38
Втори пост, грешка.

babity
04-22-2012, 11:43
Много хора казват че за първото впечатление едно от най-важните неща е външният вид.Ако някои не ви впечатли чак толкова външно опитвате ли се да го/я опознаете? Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас. Това ми се е случвало с приятели на мои приятели. Ще се държа възпитано, но нищо повече. За чак никакъв... запознанствата ми обикновено не започват с цел някаква зарибявка или нещо от сорта. Както казах, старая се да съм възпитана, но в началото определено предпочитам да наблюдавам мълчаливо докато си извадя точна преценка.
Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек,който е доста по обикновен,но по интелигентен поне според вашите разбирания кой бите избрали? Глупости! В живота рядко вариантите са чак толкова крайни. Не вярвам да е възможно да съм поставена точно пред този избор. Но в крайна сметка не се виждам нито с единия, нито с другия. Хубавичкия мога да си го праскам, а грозноватия да ми е приятел. Нито акъла мога да прежаля, нито химията.
Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства? Това на този етап не ме интересува.
Бихте ли направили компромис с възрастта.Например ако имате избор между момче/момиче по близо до вашите години, с което обаче някакси разговора трудно върви и доста по-малко момче/момиче, с което обаче се разбирате перфектно кой ще изберете? До какви години приемате разликата между вас нагоре и надолу ако си допадате по характер?Въпросът е и към двата пола. Била съм с близо 10 години по - голям от мен и трябва да кажа, че не възрастта ни попречи. Така че... не знам, т'ва за възрастта е относително. Ако е някакъв запазен/лачен може и голяма да е разликата, не ме бърка. С'а компанията ми малко се смени и съм заобиколена от набори и по - малки... Не мислех, че и това ще ми се случи, ама на едно момченценце '96 к'ви неща му обмислям... Това, в кръга на тъпия хумор. Много по - малките не ме задоволяват откъм акъл.
А случвало ли ви се е понякога на пръв поглед един човек да не ви се види толкова красив,но като го опознаете всъщност да ви се стори доста по красив външно от първоначалното впечатление или пък обратното? Обратното важи в пълна сила за мен. Ако знам няк'ви кофти неща за няк'во момиче, независимо колко добре изглежда, в моите очи никога няма да е красива. Просто защото няк'ви малки разпоретини ме отвращават, погнусяват и всичко останало. Т'ва какъв е по - характер по никакъв начин не може да промени мнението ми за някого в положителна насока, що се отнася до външност. Може просто да се разбираме, да попадне в приятелската зона и да си свикна с грозотата му, просто защото сме близки. Ама и това не е много сигурно...

Violenza
04-22-2012, 21:55
Много хора казват че за първото впечатление едно от най-важните неща е външният вид.Ако някои не ви впечатли чак толкова външно опитвате ли се да го/я опознаете? Давате ли му/и шанс или щом не ви е грабнал/а от веднага няма никакъв шанс с вас.
Външният вид + основните маниери, бих добавила.
Да, бих му дала шанс, ако "не ме е грабнал", но ако "изобщо не ми е харесал" - не. Стига да не е някаква абсолютна крайност, склонна съм да направя компромис с някои неща от външния вид.



Ако имате право на избор между празноглав/а красавец/красавица и човек,който е доста по обикновен,но по интелигентен поне според вашите разбирания кой бите избрали?Ами ако към първите има бонус и повече финансови средства?
Чак пък такива ситуации мнооого рядко се срещат. Не знам какво бих избрала, зависи какъв тип връзка търся за момента.



Бихте ли направили компромис с възрастта.Например ако имате избор между момче/момиче по близо до вашите години, с което обаче някакси разговора трудно върви и доста по-малко момче/момиче, с което обаче се разбирате перфектно кой ще изберете? До какви години приемате разликата между вас нагоре и надолу ако си допадате по характер?Въпросът е и към двата пола.

Винаги съм харесвала доста по-възрастни мъже. По-малък мъж от мен няма шанс да ме впечатли нито пък някой на моите години(или поне никога през живота ми не е се е случвало, но кой знае, един ден може и да стане). Най-голямата ми разлика с мъж е била 15 години, но не съм била на 17-18, следователно не е била фрапиращо голяма, не и за мен. Не одобрявам голямата разлика в годините когато става дума за деца, след една определена възраст годините вече нямат чак такова значение стига с дадения човек да имате едни и същи планове за бъдещето.



А случвало ли ви се е понякога на пръв поглед един човек да не ви се види толкова красив,но като го опознаете всъщност да ви се стори доста по красив външно от първоначалното впечатление или пък обратното?
(това на мен специално ми се е случвало много пъти :) )
Да. Наложи ни се да поработим заедно, следователно успяхме да се опознаем. Първоначално като се запознахме на външен вид не ми хареса никак, ама баш никак. По-късно обаче след като ни беше наложително да общуваме доста, наистина коренно ми се промени начинът, по който го виждах. Даже започна да ми се струва привлекателен.
Случвало ми се е и обратното.

Niakoitam
04-23-2012, 10:43
И все пак явно имало хляб в тази тема :D

Продължавайте в същият дух :)