PDA

View Full Version : Депресията и причините за нея при тийновете.



Minni G.
04-19-2012, 11:10
Здравейте, всички все някога сме изпадали в депресия. Обаче каква е причината за това? Понякога и ние не можем да си обясним, просто ни е "гадно" и се затваряме вкъщи, слушаме музика и сме раздразнителни. Реших да направя тази тема, защото често попадам на статии, на които първата дума е ПОМОЩ, дори аз съм пускала такава тема. Най-често в тези теми се пише за чувства, за любов, за приятели и родители. Споделете тук всичко, което ви притеснява, защото в нашата възраст притесненията могат да ни изиграят лоша шега.

TheBeliever
04-19-2012, 11:12
Депресия е много силна дума. Това, че ти е "гадно" няколко дни, и че изживяваш проблемчетата по-емоционално, не значи, че си в депресия.

Hayashi
04-19-2012, 11:14
Депресията си е сериозна диагноза.

А за това, че се случва да ти е криво понякога, най-често става като ти се прецакат хормоните. xD

Minni G.
04-19-2012, 11:39
За някои случаи наистина е силна дума, но помнете, че има и тийнове, които наистина си изпадат в депресия. :) Но добре, да не е депресия, нека тук пишем за нашите проблеми в любовта и отношението ни с родителите. :) Не знаех в кой раздел да я пусна, затова го направих тук. :) Ако решите я преместете.

w0sh
04-19-2012, 12:49
Мисля че бъркаш депресия с минорни и депресивни състояния.

Chacho
04-19-2012, 13:24
И май се опитваш с темата да създадеш раздел Любов в раздел Любов. Което ме засяга, след идеята ми за тема Кофата в раздел Кофата >:\

DisappointedDreamer
04-19-2012, 13:27
За някои случаи наистина е силна дума, но помнете, че има и тийнове, които наистина си изпадат в депресия. :) Но добре, да не е депресия, нека тук пишем за нашите проблеми в любовта и отношението ни с родителите. :) Не знаех в кой раздел да я пусна, затова го направих тук. :) Ако решите я преместете.

И к'во очакваш някой да си изпее проблемите пред целия форум?

Не си познала.


Защо да правим отделни теми като може да пишем тук? :)

Ако си мислиш, че си първата която дава тази идея, жестоко се лъжеш. Просто всеки си мисли, че неговия или нейния проблем е по-различен и уникален, и точно затова заслужава собствена тема.

Minni G.
04-19-2012, 13:27
Добре има ли значение? Просто исках да направя такава тема, защото често на нашата възраст се сблъскваме с нови неща които малко или много ни учудват. Често се дразним от отношението на родителите. Защо да правим отделни теми като може да пишем тук? :) Ако не искате, недейте. Аз например мисля, че ще е добре тук да си даваме съвети как д аизпускаме емоциите си, за да не прибягваме до агресия например. Мисля, че ще е добре. :)

granger
04-19-2012, 13:29
Дневник: Там хората си пеят квото искат да кажат и повярвай ми, не навсеки му се споделя,а ако има да споделя нещо го прави там ;)

TheBeliever
04-19-2012, 13:30
И к'во очакваш някой да си изпее проблемите пред целия форум?

Не си познала.

Ц. Хората редовно си изпяват проблемите във форума. За любовните проблеми - раздел Любов, за проблеми с родителите - раздел У дома.

Ама събирателна тема никому не е нужна.

Minni G.
04-19-2012, 13:31
И к'во очакваш някой да си изпее проблемите пред целия форум?

Не си познала.

Колко хора си изливат проблемите във форума? Доста. Ако не са проблеми то все има човек, който се дразни от нещо, търси помощ и пише тук. Сигурно слушате новини и знаете колко е нашумяла агресията в училищата. Това най-често се държи на спречките между ученици. Или пък децата с проблемни семейства. Трудно им е да го преживеят и понякога прибягват до самонараняване или си изливат яда върху себе си. В пубертета ние често сменяме настроенията си и малко хора ни разбират. Аз лично съм готова да помогна и отговоря на всеки въпрос тук. Затова направих темата, ако не я харесвате не я посещавайте не мога да ви задължа. :)

DisappointedDreamer
04-19-2012, 13:32
Ц. Хората редовно си изпяват проблемите във форума. За любовните проблеми - раздел Любов, за проблеми с родителите - раздел У дома.

Ама събирателна тема никому не е нужна.

Да, но това са най-често новорегистрирани потребители, които рядко се застояват. Аз по скоро за тях си мислех, но да права си.

DisappointedDreamer
04-19-2012, 13:33
Колко хора си изливат проблемите във форума? Доста. Ако не са проблеми то все има човек, който се дразни от нещо, търси помощ и пише тук. Сигурно слушате новини и знаете колко е нашумяла агресията в училищата. Това най-често се държи на спречките между ученици. Или пък децата с проблемни семейства. Трудно им е да го преживеят и понякога прибягват до самонараняване или си изливат яда върху себе си. В пубертета ние често сменяме настроенията си и малко хора ни разбират. Аз лично съм готова да помогна и отговоря на всеки въпрос тук. Затова направих темата, ако не я харесвате не я посещавайте не мога да ви задължа. :)




Ако си мислиш, че си първата която дава тази идея, жестоко се лъжеш. Просто всеки си мисли, че неговия или нейния проблем е по-различен и уникален, и точно затова заслужава собствена тема.




Ама събирателна тема никому не е нужна.


Вече ти отговорихме. Идеята е много тъпа.

Chacho
04-19-2012, 13:38
Ако тук се съветваме и си изливаме мъката, какво трябва да поместим в другите теми в раздела?

Minni G.
04-19-2012, 13:39
Ц. Хората редовно си изпяват проблемите във форума. За любовните проблеми - раздел Любов, за проблеми с родителите - раздел У дома.

Ама събирателна тема никому не е нужна.

Не се опитвам темата ми да е събирателна. Може тук да даваме примерни случки или пък нещата които пишат в списанията в разделите за писма към психолога. Често чета как тийновете имат проблеми и е хубаво тук да даваме наши съвети за живота или за дадени ситуации.

granger
04-19-2012, 13:39
Ще си излея моите проблеми: прекалено много безсмислени теми в тоя форон ,беее!
Вече се чувствам добре и пречистена!

Chacho
04-19-2012, 13:41
Аз в крайна сметка не разбрах точно кво треа да пишем тук. Просто да споделяме, да има и съвети, да се прави като рубрика?

DisappointedDreamer
04-19-2012, 13:43
Ще си излея моите проблеми: прекалено много безсмислени теми в тоя форон ,беее!
Вече се чувствам добре и пречистена!

:lol:


Не се опитвам темата ми да е събирателна. Може тук да даваме примерни случки или пък нещата които пишат в списанията в разделите за писма към психолога. Често чета как тийновете имат проблеми и е хубаво тук да даваме наши съвети за живота или за дадени ситуации.

събирай си изрезки от статии във вестници в една папка

fluffy_^
04-19-2012, 13:43
Здравейте, всички все някога сме изпадали в депресия. Обаче каква е причината за това? Понякога и ние не можем да си обясним, просто ни е "гадно" и се затваряме вкъщи, слушаме музика и сме раздразнителни. Реших да направя тази тема, защото често попадам на статии, на които първата дума е ПОМОЩ, дори аз съм пускала такава тема. Най-често в тези теми се пише за чувства, за любов, за приятели и родители. Споделете тук всичко, което ви притеснява, защото в нашата възраст притесненията могат да ни изиграят лоша шега.

Аз попринцип лесно мога да се издразня :D........И през повечето време ми е гадно ако няма с кой да лафя и си стоя в къщи слушайки музика ронейки сълзи xD Пък и си нямам на представа ..:) попринцип бързо си променям настроението..

leadyflame
04-19-2012, 15:31
Добре, че си ти, та целиЬо форум да бъде събран в една тема!!!

Minni G.
04-19-2012, 17:18
Аз в крайна сметка не разбрах точно кво треа да пишем тук. Просто да споделяме, да има и съвети, да се прави като рубрика?

да нещо такова :) но ако не ви е приятно недейте. :)

SmilezZz
04-21-2012, 20:25
Форумът е за това - всеки, който смята, че има проблем и се нуждае от помощ - да пусне тема. От събирателна тема няма нужда, тъй като проблемите могат да си изглеждат, че са еднакви , но всъщност имат доста различия.

Виж, ти ако имаш някакви проблеми и си изпаднала в лека "депресия" - сподели, ще се опитаме да помогнем. Но иначе не виждам смисъл от тая тема.