PDA

View Full Version : Объркана... висше



Happiness1
04-20-2012, 19:49
Така.. проблемът за бъдещето.. Дните си минават..времето лети. А ето го и проблема: какво да избера да уча? Попринцип бих искала да работя в офис или на открито, но да е интересно и в приятна атмосфера. Според вас коя от следните 3 специалности е най-добра (вкл. интересна,печеливша и т.н.): 1. PR 2.Междунаровни отношения 3.Индустриален мениджмънт.. тези ми харесват, предложете други интересни и доходоносни :) Чували ли сте отзиви за тези професии? Споделете мнение :)

cskavd
04-20-2012, 19:56
Аз съм се насочил към Международни отношения в СУ, но като алтернатива ми е МИО в УНСС, което е същото :D Като цяло гледай нещо, което ще ти е от полза и ще е доходоносно.

TheBeliever
04-21-2012, 10:57
От изброените ПР-а е най-интересната и разчупена, поне според мен. Това колко доходоносна е една професия зависи главно от практикуващия я.

mog1
04-21-2012, 16:12
Аз съм се насочил към Международни отношения в СУ, но като алтернатива ми е МИО в УНСС, което е същото :D Като цяло гледай нещо, което ще ти е от полза и ще е доходоносно.

НЯМА ПОЧТИ НИЩО ОБЩО между Международни отношение (МО) и Международни икономически отношения (МИО) !!!

Едната е с политическа насоченост, а другата с икономическа и с всяка една специалност могат да се заемат съвсем различни позиции. Човек завършил МО се развива в съвсем различна област, за разлика от човек завършил МИО, и обратното! Внимавайте какво пишете, не бъркайте хората и прочетете малко, за да не се окаже, че искате да работите едно, а по погрешка сте записали друго.