PDA

View Full Version : Волейбол



Inkognoto
04-21-2012, 17:32
Здравейте!
Въпросът ми е към тези, които тренират волейбол. Как протичат вашите тренировки, продължителност, натоварване, упражнения... Също бих искала някакъв съвет, как да тренирам силовите си атака, как да станат по тежки ударите ми ?
Благодаря предварително :)

tItEufFf
04-23-2012, 13:48
Аз живея и тренирам извън България. Тренирам се два пъти седмично и имам 1 мач всеки уикенд. Тренировките ми са по два часа, обикновено на теми. Понякога тренираме предимно сервиз и посрещно, друг път правим разни комбинации или пък тренираме блокадата. Обикновено в началото на тренировката имаме физически упражнения без топка - скачане, спринтиране и др.

За силата при атака - прави лицеви опори. Но трябва в същото време и да се учиш да си "чупиш китката" в момента в който докоснеш топката, защото иначе всичките ти атаки ще са вънка. Трябва да тренираш бързината на ръката си - аз го правя с ластици. Трябва и да тренираш отскока си, за да можеш да забиваш по-добре ;)

Inkognoto
04-23-2012, 19:42
Аз живея и тренирам извън България. Тренирам се два пъти седмично и имам 1 мач всеки уикенд. Тренировките ми са по два часа, обикновено на теми. Понякога тренираме предимно сервиз и посрещно, друг път правим разни комбинации или пък тренираме блокадата. Обикновено в началото на тренировката имаме физически упражнения без топка - скачане, спринтиране и др.

За силата при атака - прави лицеви опори. Но трябва в същото време и да се учиш да си "чупиш китката" в момента в който докоснеш топката, защото иначе всичките ти атаки ще са вънка. Трябва да тренираш бързината на ръката си - аз го правя с ластици. Трябва и да тренираш отскока си, за да можеш да забиваш по-добре ;)

Предполагам няма формула за тотален успех, всичко става с труд и много упоритост. Мерси за отговора! :)

tItEufFf
04-24-2012, 07:04
Тотален успех, няма такова нещо във волейбола. Никога не можеш да играеш перфектно цял мач, дори и да си във супер форма. Просто зависиш от много неща. Не е като бягането примерно, там в един момент се познаваш перфектно. Във волейбола има страшно много работи за трениране, а дори и когато си ги усвоил много добре, все ще се намери някой който да ти покаже че имаш още мноооого да учиш.
Ако попаднеш на добър треньор и добър отбор, нещата стават просто неусетно. Разбира се най-важното е да не се отказваш. Ако редовно тренираш и си мотивиран, ще видиш как с всяка тренировка ставаш малко по-добър от преди и просто изведнъж избухваш и почваш да правиш работи които дори не си очаквал. Но трябва време ..

На колко години си?

Inkognoto
04-24-2012, 13:17
На 17 години съм. Именно защото нямаме редовни тренировки, тренера не е от най-добрите и отбора не е много мотивиран. Аз обаче съм упорита и се опитвам да напредвам до колкото мога сама :\