PDA

View Full Version : есе на тема "Можем ли да бъдем силни без насилие"



YoAnA_kiiss
04-22-2012, 11:53
Моля ви трябва ми спешно есе на тема "Можем ли да бъдем силни без насилие". :(
Ще съм много благодарна, ако някой ми помогне. Благодаря ви предварително!

In*The*Face
04-22-2012, 12:14
Под помощ имаш предвид някой да ти го напиша или да ти го даде на готово или?

YoAnA_kiiss
04-22-2012, 12:25
Трябва ми някаква насока как да го започна

In*The*Face
04-22-2012, 12:44
Тогава бих могла да ти помогна.
Щом е есе започни го с история. Нещо от рода на "Виждате ли онзи човек там? Да, точно този с бастуна и найлоновата торба в която прозира хлябът. Той е силен. Силен е, защото е един обикновен 78-годишен старец, живеещ със смешната пенсия, която получава. Силен е, защото се бори. А виждате ли онова момиче? С черната коса и бялата блуза. И тя е силна. Защото оцелява. Само преди година излезе от дома за сираци, а вече учи. Намери си работа. И тя се бори...." и разкажи за няколко такива истории. Преплети обикновени хора и характерите им. После направи паралел "Но ето онзи там, той е истинско нищожество. Защо ли? Защото всяка вечер се напива до припадък, но преди да изпадне в безсъзнание успява да пребие жена си и новороденият си син. Дали е силен ли. Не, не е. Един слабак, комплексирано, злобно, наподобяващо мъж същество. Точно както и онзи, който дебне под Подуянският мост и чака да изнасили поредното момиче. Но то ще бъде силно, защото ще го преживее. Ще се събуди омърсена и ще страда, но ще превъзмогне болката. А онзи там, той никога няма да бъде силен. Винаги ще е една гнусна буболечка, пълзяща и чакаща да бъде смачкана." Хубаво е да вкараш и нещо актуално като например полицаите които набиха семейство заради 5 кутии безбандеролни цигари. Много зависи по какво ти е есето и дали можеш да си позволиш да бъдеш цинична. Успех

YoAnA_kiiss
04-22-2012, 13:30
Благодаря ти много, много, много ми помогна, ти ме спаси :) :) :) :) :)