PDA

View Full Version : Моля за съвет.



Нежна Красота
04-22-2012, 16:17
Имам странен трагикомичен проблем. Не мога/искам да се вкусна в "любовно изживяване". Да, изразих се глупаво, но не вярвам някой да не е разбрал. Била съм много пъти разочарована от момчета и сякаш се страхувам това да не се случи пак. Сега едно момче ме харесва, както и аз него, но нещо все ме спира да се отдам на чувствата си. Винаги се питам "ами ако стане пак като с другите?" и ще прецакам всичко, а не искам!! Обещах му да звънна за разходка/кафе, обаче все нещо ме спира да набера номера му и да се уговорим. Дайте ми съвет как да преодолея това и да не съсипвам нещо, което тепърва започва..

TheBeliever
04-22-2012, 16:23
Не мисли, а действай. Момичетата имаме ужасната склонност да премисляме елементарни нещица по 18273464 пъти, анализирайки и преценявайки всеки незначителен детайл, в търсене на скрит смисъл, разигравайки безброй сценарии, в търсене на и ние не знаем какво.

Вместо да задълбаваш в "ами какво ако" просто се пусни по течението и виж до къде ще те отнесе.

Nara
04-22-2012, 16:25
Е само от едното кафе, ако се вкарваш във филми. Недей да отиваш с нагласата, че ще се запознаваш с бъдещия съпруг или потенциално гадже, просто отиваш да си разнообразиш малко времето, да опознаеш нов човек и така. Гледай на него на първо време като на приятел, без да възлагаш кой знае какви надежди, за да не се разочароваш накрая.
Успех и пиши обади ли се и как е минало

Нежна Красота
04-22-2012, 16:34
Nara не се вкарвам във филми, проблема е друг. Той иска да излезе с мен, както и аз с него, но изпитвам странно чувство, което ме кара да не го правя. Абе, всичко в главата ми е много объркано.

TheBeliever благодаря ти за съвета, наистина ми е от голяма важност! :) Мисля да му звънна тези дни, така че се приготви за следващия съвет. Шегичка, ама наистина мисля да му звънна. :д

Зайче..
04-22-2012, 16:48
Момичетата имаме ужасната склонност да премисляме елементарни нещица по 18273464 пъти, анализирайки и преценявайки всеки незначителен детайл, в търсене на скрит смисъл, разигравайки безброй сценарии, в търсене на и ние не знаем какво.



Имам чувството, че си ми прочела мислите.. :д

elvira11
04-22-2012, 18:22
Аз мисля, че не трябва да мислиш за миналото и мен любовта до сега само ме е разочаровала, но не трябва да се отказваш. Дай шанс на това момче и не се притеснявай, че до сега с предишните не се е получило. Винаги може да се започне отначало стига да го искаш. Щом и ти харесваш това момче и чувствата са споделени опитайте няма какво да загубиш, ще загубиш само ако не опиташ и винаги ще си задаваш въпроса " какво щеше да стане ако ... " по добре да опиташ и да сгрешиш отколкото да не опиташ и само да се измъчваш с мисълта "ами ако с него ще е по-различно, ами ако той е момчето за мен". Моя съвет е а му се обадиш и да излезете :)

tBear98
04-22-2012, 20:50
Просто му звъниш, излизате, забавлявате се и така. Изобщо не се притеснявай. Не знам на колко години си и какво ти се е случвало в любовта, но не забравяй, че живота продължава и трябва да се нагодиш все някак. :)

ЛюБов
04-23-2012, 07:43
излез без да се замисляш живота е пред теб да разочаровали сате но не всички са досущ еднакви тои може да е по различен затова се отпусни и деистваи преди някоя да те изпревари

ЛюБов
04-23-2012, 07:48
излес преди даси го загубила

Нежна Красота
04-23-2012, 11:06
Преди два дни му обещах да му се обадя да излезем, обаче все не беше удобно. Мисля утре да му звънна. Според вас късно ли е вече или да звънна /предполагам, че ще ме разбере. Смисъл, че не съм можела да звънна/? Много благодаря на всички за съветите, наистина се нуждая от помощта ви! :*

DisappointedDreamer
04-23-2012, 11:16
Не е късно, звънкай му.

Nara
04-23-2012, 11:18
Въбоще не е късно, обаждай се :) А пък и е нормално, че не си звъннала събота/неделя - почивала си си, не ти е било до това и точка. Няма какво да му се обясняваш.

tBear98
04-23-2012, 11:40
Мисля, че е точно навреме. Ако беше прекалено рано можеше да изглеждаш като отчаяна, а ако е доста по-късно (да кажем след седмица-две) може да изглежда прекалено надуто и сякаш не ти пука. Просто му звънни и успех. :)

In*The*Face
04-23-2012, 11:43
Ако го харесваш достатъчно и искаш връзка, бъди директна. Обади му се вижте се и ако разговора тръгне добре, му кажи, че се обаждаш чак сега, защото ти е било много трудно да придприемеш тази крачка. Ако мислиш, че е рано за подобна откровеност - измисли друго.

Така или иначе решението на проблема е в твоите ръце. Всеки е бил нараняван поне веднъж в живота си, но ако това е пречка да се впуснем в друга връзка, да се влюбим или да се доверим, всички в даден момент ще останем един стари и незадоволени самотници. Колкото и да не ти се вярва, в случай, че си била не веднъж разочарована, не всички момчета/мъже са еднакви. Има лоши, има добри, както и при момичетата. Не пропускай възможността да попаднеш на някой, който си заслужава, заради онзи пред него, който те е наранил.

Нежна Красота
04-23-2012, 11:53
In*The*Face ние си признахме, че се харесваме, обаче аз не мисля да му признавам колко ми е било трудно да му звънна като се видим, за това ще си измисля нещо. Да, знам че това не е най-добрият вариант и постъпвам като дете, обаче съм си такава.. :х Иначе връзка искам.. смисъл аз неосъзнато мисля постоянно за него. По някое време се усещам и започвам да мисля за нещо друго само, за да се разсея и да си го избия от главата. Ето защо и взех решението, че трябва да му звънна. Благодаря на всички, които изразихте мнение. Все още съм отворена за съвети (докато не му звънна), а след това - други съвети! :д хаха

In*The*Face
04-23-2012, 12:00
Щом не си готова измисли друго. Била си заета, имала си за учене, варианти всякакви. Но ако нещата станат сериозни, наисатина те съветвам да бъдеш честна и да му признаеш, че си ранима. От тук натам няма какво да го мислиш. След като и двамата се харесвате, а ти мислиш за него, дори без да се усещаш, нямаш нужда от повече съвети по този въпрос. Обаждай се на момчето и действай : )

mery_127
06-24-2012, 10:09
Имам един проблем имах една кратка връзка с едно момче от моя квартал до преди две седмици докато не реших, че трябва да пробвам какво ще отговори на бившата си приятелка ако тя му предложи да са отново заедно.Той и каза "да" при което аз побеснях и почнах да му звъня, на другия деn докато бях на училище и излязох малко извън училището и се видяхме случайно, малко се скарахме аз го попитах дали се е интересувал изобщо от мен и дали още се интересува той ми отговори отрицателно.Той тръгна с едно друго момиче и сега е с нея но братовчетка ми е в неговата компания и ми каза че той нея обичал бил с нея просто така и тя му казала че щял да съжалява за постъпката си с мен и той казал,че знае.Постоянно се закача с мен кажа ли ,че ще излизам някъде пита ме с кого ,къде и какво ще правя там, постоянно се дразни с мен .А преди да тръгнем пак се дразнеше постоянно с мен и не знам пита ли го някои за мен той сменял темата и казвал ,че нему пука.А аз си мисля че още ме харесва но не знам аз му казах че го обичам а той нищо не ми е казвал кажете ми какво мислите по темата и моля да ми дадете един два съвета.Благодаря предварително:)

DisappointedDreamer
06-24-2012, 10:35
Не се занимавай. Това са детски истории. Ти не го обичаш, той не те харесва. Остави го и си изживей девството като нормалните хора.