PDA

View Full Version : Мълчалива :(



ves_
04-22-2012, 17:43
Здравейте! Не знам дали темата ми е за този форум и много се извинявам ако не е.
Много от приятелите ми казват, че съм мълчалива и че това е проблем и затова нямам гадже! Но аз се опитвам да се намесвам в разговорите, но в определени ситуации не знам какво да кажа и си мълча. Не мислех, че е толкова голям проблем, но явно се оказа,че е! Всъщност не знам как вие може да ми помогнете,тъй като това зависи от ме до някаква степен, но все пак ви моля за съвет как да се променя?

w0sh
04-22-2012, 17:56
Мълчаливите хора, не са млъчаливи заради срам, а защото имат бедна обща култура. реално те нямат адекватно мнение на никакви теми.

Хвани се, започни да четеш уикипедиа, или поне някаква литература, различна от Здрач.

ledenakrasota
04-22-2012, 18:07
Мълчаливите хора, не са млъчаливи заради срам, а защото имат бедна обща култура. реално те нямат адекватно мнение на никакви теми.

Хвани се, започни да четеш уикипедиа, или поне някаква литература, различна от Здрач.


Не съм съгласна, че мълчаливите хора няма какво да кажат. Голям процент са така, но и не малък просто не могат да бъдат на всяка манджа мерудия. ;)

Не се чувствай глупаво да изказваш мнението си по нещо. Ако няма какво да кажеш, все можеш да вметнеш някой израз на съгласие по даден въпрос или че просто не те вълнува дадената тема. Просто започни да го правиш. :)

ves_
04-22-2012, 18:07
да, мерси....ще се постарая :)

w0sh
04-22-2012, 18:25
Има разлика от "на всяко гърне похлупак" типове (като мен) и хора висока образованост. Когато човек среща и опознава околния свят и във времето, когато е сам със себе си, той научава как да действа с него, и че няма нищо страшно в това да се говори.

Не говоря да философства по темите, а че знанието дава кураж.

ledenakrasota
04-22-2012, 18:45
Има разлика от "на всяко гърне похлупак" типове (като мен) и хора висока образованост. Когато човек среща и опознава околния свят и във времето, когато е сам със себе си, той научава как да действа с него, и че няма нищо страшно в това да се говори.

Не говоря да философства по темите, а че знанието дава кураж.


"Глупавите спорят помежду си, а мъдрият сам със себе си." ;)

Знанието е сила, а не кураж. Не случайно едни от най-надарените умове не са били едни от големите дърдорковци.

Който знае, знае кога и къде какво да каже. :)

Увереността в говоренето се постига чрез практика без значение знанията.

Nara
04-23-2012, 08:12
Ако в определени стуации не знаеш какво да кажеш, по-добре си мълчи, отколкото някакви простотии да ръсиш.
Чети книги, гледай филми, новини, не вярвам приятелите ти да философстват на кой знае какви извисени теми, че да не можеш да се включиш и ти.
Колкото до това с гаджетата, ами ако им мълчиш и на тях определно е проблем, но пък винаги можеш да смениш темата с някоя интересна за теб, ако не ви върви разговорът.

Blab
04-23-2012, 08:37
знанието дава кураж.


по темата: явно не са ти интересни разговорите им.

ЛюБов
04-23-2012, 10:39
няма ништо не на всички им харесват много прикзливи хора просто бади себеси

SmilezZz
04-23-2012, 16:48
Не вярвам да си мълчалива, чак до такава степен, че да не можеш да кажеш дори и едно изречение. Отпусни се просто - няма смисъл да се притесняваш от това, какво ще кажеш. Просто ако разговора не върви, започни някакъв разговор, който теб те влече - интереси, хобита и подобни.

Аз също не съм от най - разговорливите: намесвам се в разговори, но само тогава , когато има какво да кажа. Не всеки може да каже нещо по дадена тема, така че това да не те притеснява.

umri
04-23-2012, 22:09
Мълчаливите хора, не са млъчаливи заради срам, а защото имат бедна обща култура. реално те нямат адекватно мнение на никакви теми.

Хвани се, започни да четеш уикипедиа, или поне някаква литература, различна от Здрач.
Добре е да може да се разговаря с някого на много теми, но не е задължително, ако си мълчалив, да си глупав, с ниска обща култура. Има толкова много плямпала, които от нищо не разбират, но са им нон-стоп отворени устите. Мен това много повече ме дразни от мълчанието. Или пък някои други, които имат сравнително висока обща култура, но смятат, че притежават света със знанията си и си налагат мнението навсякъде и се чувстват цели, когато само техния глас се чува. Това, пък, да не възприемаш чуждото мнение и да слушаш само себе си, е най-голямата грешка от всички, защото възпираш съзнанието си от получаване на полезна информация, която не знаеш или от различна гледна точка по някой въпрос.

Това да си срамежлив, далеч не те прави тъп. Вярно е, че всеобщата тенденция е, че мълчаливите хора са срамежливи, и в повечето случаи не е далече от истината. Трябва винаги да се търси балансът, и когато се усетиш, че прекаляваш, да си затваряш устата, защото може отсрещния да не иска да ти слуша мнението/речите, а когато този, на когото говориш, си му писнал и му е дошло до гуша от теб, тогава говоренето на него е загуба на време и енергия.

Балансът е много важно нещо, а за тия неща още повече. В това се корени цялата идея за Социалната Интелигентност и това как околните възприемат самия теб.

toad
04-24-2012, 00:08
Мълчаливите хора, не са млъчаливи заради срам, а защото имат бедна обща култура. реално те нямат адекватно мнение на никакви теми.

Хвани се, започни да четеш уикипедиа, или поне някаква литература, различна от Здрач.

Обикновено в голяма компания темите за разговор не са от някаква обществена висота , тъй че богата обща култура не е и нужна . Мен много от темите в компания ме отегчават и предпочитам да запазвам мълчание , не защото не мога да се включа или да изложа маса аргументи , а защото не ме вълнува . В такива случаи алкохола често помага. Не казвам , че момичето трябва да започне да пие често , а че просто трябва да се приеме такава каквато е . Дали има логично обяснение или не , просто си такава . Няма лошо да опиташ да се включваш повече в темите за разговор , но когато човек прави нещо насила просто си личи .

Hilary_
04-24-2012, 05:30
Може да не са ти интересни темите им. Или от притеснение мълчиш?
Опитай се да се включваш по - често. Заговаряй ги за нещо, което те вълнува, което те е в впечатлило през деня. (примерно)

Nara
04-24-2012, 11:13
Обикновено в голяма компания темите за разговор не са от някаква обществена висота , тъй че богата обща култура не е и нужна . Мен много от темите в компания ме отегчават и предпочитам да запазвам мълчание , не защото не мога да се включа или да изложа маса аргументи , а защото не ме вълнува . В такива случаи алкохола често помага. Не казвам , че момичето трябва да започне да пие често , а че просто трябва да се приеме такава каквато е . Дали има логично обяснение или не , просто си такава . Няма лошо да опиташ да се включваш повече в темите за разговор , но когато човек прави нещо насила просто си личи .

Алкохолът няма да и помогне по никакъв начин - или ще стане напълно неадекватна и ще започне да ръси глупости, или ще се свие в някой ъгъл и ще мълчи цяла вечер. За останалото съм напълно съгласна.

kpackapgo
04-25-2012, 07:34
Мълчаливите хора, не са млъчаливи заради срам, а защото имат бедна обща култура. реално те нямат адекватно мнение на никакви теми.

Хвани се, започни да четеш уикипедиа, или поне някаква литература, различна от Здрач.

Хаха аз ако не си мълча после никой няма да ми говори :D :D

Azoria
04-25-2012, 07:42
Да говориш по-малко е плюс , стига когато казваш нещо в него да има смисъл. :)