PDA

View Full Version : След бръснене.



tBear98
04-22-2012, 20:37
Здравейте, имам следният проблем. След бръснене на краката ми се появяват много и малки пъпки в областта на бедрата. Много са дразнещи и гадни. Направо ме влудяват. Мисля, че са гнойни. Кажете ми как да се предпазвам от тях и как да премахна тези. Благодаря предварително.

PullMeCloser
04-22-2012, 20:38
Не са гнойни.
Какво използваш по време на бръснене? Гел/пяна ползваш ли? Хидратираш ли си кожата след това?

tBear98
04-22-2012, 20:48
По време на бръснене слагам душ-гел, а след бръснене не слагам нищо.

PullMeCloser
04-22-2012, 21:00
Пробвай да се бръснеш с пяна или гел за бръснене и след това да си хидратираш кожата.

nIkEnCeTy_bE
04-22-2012, 21:06
извинявам се, че използвам темата, но някой да е виждал този продукт в България? http://farm7.static.flickr.com/6028/6000895434_295330e756.jpg Ползвам го, но ми го носят от Германия, но както разбирате, не може постоянно и така. Представлява пяна за бръснене.

strawberry88
04-22-2012, 21:17
И аз се извинявам,че използвам темата,но и яз имам проблем с обезкосмяването. 8-) Когато си махна космите на ръцете с епилатор ми излизат много пъпчици ;x какво да правя???

PullMeCloser
04-22-2012, 21:23
Тези пъпчици не са ли по-скоро червени точици, които изчезват след няколко часа?
Пробвай да пръскаш с термална вода, не се къпи веднага след епилиране.

tBear98
04-23-2012, 11:37
PullMeCloser благодаря, ще пробвам. :)
И да попитам още нещо. Защо всеки път когато си бръсна триъгълника (бикини зона предимно) на сгъвката на бедрото и малко по-настрани се разкървява и то доста гадно? :х

strawberry88
04-23-2012, 13:01
Тези пъпчици не са ли по-скоро червени точици, които изчезват след няколко часа?
Пробвай да пръскаш с термална вода, не се къпи веднага след епилиране.

Не,пъпки са си.И изчезват за около 3 седмици и повече даже...защо става така :( м/у другото за пръв път ди ги махнах с епилатор на ръцете...само първите пъти ли излизат или...?

cheburashka
04-23-2012, 13:10
аз съм виждала момичета, които имат червени точки по целите ръцете/краката, а ползват епилатор редовно от доста време

ch0c0late44
04-23-2012, 16:42
извинявам се, че използвам темата, но някой да е виждал този продукт в България? http://farm7.static.flickr.com/6028/6000895434_295330e756.jpg Ползвам го, но ми го носят от Германия, но както разбирате, не може постоянно и така. Представлява пяна за бръснене.

Едва ли го има в България.Продуктите на Isana ги има само в Rossmann (голям магазин за козметика,нещо като dm) ,a Rossmann до колкото помня в бг нямаше

PullMeCloser
04-23-2012, 16:47
Не,пъпки са си.И изчезват за около 3 седмици и повече даже...защо става така :( м/у другото за пръв път ди ги махнах с епилатор на ръцете...само първите пъти ли излизат или...?


Ами аз на ръцете само с епилатор си ги махам, обаче когато започнах беше доста отдавна и вярно, че имаше зачервяване по-голямо, но не помня дали бяха пъпки. Пробвай с термална вода да пръскаш, може и да помогне, наистина успокоява след епилация. :) От личен опит го казвам, купи си малко шишенце да пробваш, на Авен е около 6-7 лева, а сега има и някакво намаление.

nIkEnCeTy_bE
04-23-2012, 16:51
Едва ли го има в България.Продуктите на Isana ги има само в Rossmann (голям магазин за козметика,нещо като dm) ,a Rossmann до колкото помня в бг нямаше

Май няма да. Но имах предвид дали няма някой вносител на тези продукти. Иначе да ми препоръчате някаква пяна за бръснене, но да не е на Belea, че не съм доволна.

strawberry88
04-24-2012, 10:18
Ами аз на ръцете само с епилатор си ги махам, обаче когато започнах беше доста отдавна и вярно, че имаше зачервяване по-голямо, но не помня дали бяха пъпки. Пробвай с термална вода да пръскаш, може и да помогне, наистина успокоява след епилация. :) От личен опит го казвам, купи си малко шишенце да пробваш, на Авен е около 6-7 лева, а сега има и някакво намаление.

Ок,благодаря. :)

cheburashka
04-24-2012, 10:50
тази термална вода за какво е? за раздразнения? бях чела за нея, но...

PullMeCloser
04-24-2012, 19:37
Успокоява кожата, фиксира грим, става за след епилация по тялото, за чувствителна кожа е подходяща, за слънчеви изгаряния... Аз вечер си пръскам лицето с нея и след 1-2мин попивам, имах леки зачервявания на някои места и от както я ползвам определено изчезнаха, пръскам също и след епилация и почти не ми се появяват червени точки.

Зайче..
04-24-2012, 19:42
PullMeCloser понеже спомена, че си пръскаш лицето с термална вода и т.н. искам да те попитам дали става за белези (по лицето, които са. И имам предвид за розово/червените петна, които остават след като стиснеш някоя пъпка) и ако да до колко време се оправя всичко?

PullMeCloser
04-24-2012, 19:56
Ами... белезите няма да ги махне. Не знам, не мога да ти кажа за петната от пъпки, аз нямам такива работи. Зимата кожата ми се зачервява, главно носа и бузките, от студа се получава при мен. Пръскам и кожата се успокоява, има видим ефект след примерно седмица, но трябва да си редовна. Прочети в интернет.