PDA

View Full Version : Генекомасция



br0wN
04-23-2012, 07:44
Здравейте, проблемът ми е следния. На 13 години съм 170 см и около 80 килограма, имам малко наднормено тегло, но съм в процес на свалянето му.Исках да попитам дали имам геномасция или е просто следствие на излишните мазнини.Ходя на фитнес от около 2 месеца, не взимам никакви добавки и подобни и правя главно упражнения от лежанка (за гърди и ръце). Ето моя снимка:
http://prikachi.com/images/548/4680548D.jpg
Не изпитвам никаква болка когато си докосна гърдите и не усещам никакво топче както пише по форумите.В училище ми се подиграват за това и ме е малко срам да ходя на плаж/море, но все пак го правя.Моля помогнете, малко ме е срам да отида при личния си лекар.

DisappointedDreamer
04-23-2012, 07:54
Няма срам, не срам. Или отиваш при лекар, който може да ти помогне, или отиваш на плаж където 10000000 хора ще те зяпат.
Отслабни, влез в рамките на нормалното тегло за твоята височина, може да бягаш - така най-бързо се топят мазнини, и ако няма подобрение, посещаваш лекар.

awerw
04-23-2012, 17:08
Гинекомастията се получава когато ти се натрупа повече естроген точно при зърната. Отслабни, това е моят съвет, а може и да приемаш цинк на хапчета. Но според мен твоят проблем е в килограмите, а гинекомастия можеш да кажеш, че имаш тогава когато станеш слаб и пак са ти набъбнали зърната.

draid
04-23-2012, 21:31
Моята препоръка е на всяка цена да посетиш лекар. Сподели за опасенията си на вашите и нека те заведат при личната лекарка. Натрупването ми се струва много голямо, за да е просто от това че имаш наднормено тегло. Още повече, като гледам как е съсредоточено издуването... отиди на лекар за да си решиш проблема.

Едит: пише се Генекомастия

somniumtt
04-26-2012, 20:31
Момко, нямаш Гинекомастия, просто си малко дебел с извинение, спираш да ядеш всякакви тестяни, пържени храни и спираш и фитнеса, защото мусколите ти ще се напомпят и ще почнат да притискат мастната тъкан и ще станеш още по-дебел и ще си докараш стрии, купуваш си едно фолио Фино за запечатване на храни едно като найлон седи и си увиваш тила с него и почваш да бягаш всеки ден първо 500 метра после хиляда после 1 и 500 и така до 4-5 километра на ден бавно без зор с почивки, и най-важното е да не ядеш боклуци, слушай ме какво ти говоря и аз в 8 клас бях с наднормено тегло и почнах фитнеси и таекуондо и се нацепих целия със стрии още немога да се спрявя с тях и сега ще давам 1 чанта пари да ми ги махат с лазер така свалих за 4 месеца 15 килограма

kalpazanka
04-27-2012, 08:11
Едит: пише се Генекомастия

Едит: Гинекомастия. ;)

Момко, консултирай се с диетолог. Докато не отслабнеш, твоят собствен тестостерон ще се конвертира в естроген от собствената ти мастна тъкан.
Консултирай се и с ендокринолог за всеки случай, преди на тръгнеш да пиеш Менделеевата таблица във вид на хранителни добавки. ;)