PDA

View Full Version : Въпрос относно аватара ми.



Niakoitam
04-23-2012, 08:34
Става въпрос за сегашният ми аватар.
Защо форума разваля снимката така.Гледам че доста хора имат и по високи и по широки от моя аватар.
Тази снимка е с резолюция 585x480. Обаче форума така я преработва че я прави хем по издължена на височина,хем по сплексана на широчина. Може ли да се оправи това по някакъв начин,защото така снимка страшно се разваля.Едната жена става доста по-дълга, а другата започва да прилича на дете. :)

Разликата мисля е...очеизвадна:
http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/fb2a4b6cc77d8b5f3d7bdd90667bb291/untitled1/

Wax
04-23-2012, 18:13
Просто ще си орежеш снимката, така ще формата да е 3:4 и тва е. Примерно 240 ширина на 320 височина.

Niakoitam
04-24-2012, 07:00
И как по точно да я орежа за да стане така?Тя си е достатъчно орязана по дефаут.Или да хвана да отрежа някоя от главите или някоя и друга част? Оригиналната снимка има и кори с яйца от дясно и някаква дъски за гладене ли са от ляво,но когато я сложа хептен я сплесква.

П.П И между другото сега забелязах че форума по някакъв си измислен начин преформатира снимката от 585x480. на 135x180 Ами при това разместване на широчина и височина много ясно че снимката ще изглежда точно по този начин.

Wax
04-24-2012, 08:16
http://i.imgur.com/OLeE7.jpg

радвай

Niakoitam
04-24-2012, 08:56
Е няма такъв форум просто. Пробвах всичко. Да намаля резолюцията.Няма ефект. С намаляване на едната се намалява и другата и изобщо не може да стане 3:4.Да търся в Google такава чрез опцията за намиране на снимки като предварително съм свалил преработеният от тук аватар.Освен една квадрадтна,която на форума пак не му харесва други няма.А тя даже е 140x140 обаче форумът пак ми се прави на интелигентен и я парави на гъз.Да оставям черни черти от страни или да си смаля снимката с яцата и дъските за да е по широка.Пак не.Да я изрежа такава каквато ми я дава ACDSee в този размер и само да я сложа.Не...пак решил че не му харесва.В профила си я дава както трябва въпреки че и одрязва главата на едната мацка, а тук я сплексва.Ебаси и "интелигентният" форум.Нищо че има хора, с бая по-големи снимки,които не ги сплесква,но това по всяка вероятност си е нещо останало още от добрият стар дизайн.Абе направо са го направири супер тоя форум.Няма що. А за снимката направена ми от теб...благодаря все пак.Това можеше да го направя още веднага само че не стига че спеставам тези неща от двете страни пък и на тази..част от главата на едната мацка липсва.Почти цялата татуировка на другата,част от дупето и т.н.Нямам нищо против и по-малка да е,но този форум поне да го направят да преформатирва качествено. А не аз му слагам снимка 4:3, а той "интелигентният" му форум с форум вика: 'Неее 3:4 ще е задължително...