PDA

View Full Version : Проблем с монитора ...



chochkoo
04-23-2012, 18:04
Здравейте!
Имам монитор Philips 190s5/190s6 и имам проблем с него. Донесох си го от Белгия втора ръка е но е като нов. Само един проблем има. Има бутон който автоматично настройва картината и я фиксира в центъра на екрана (на кратко изчиства изместванията които образуват черни черти по края на екрана). Когато използваш тази функция се появява един надпис че автоматично си настройва картината. Всъщност надписа се появява от само себе си без да съм натискал нищо по монитора. Проблема е там че картината не се намества а се РАЗМЕСТВА и половината от нея се скрива от екрана (или се свива странично). От както този проблем се появи от всички 7 бутона на монитора работи единствено този за включване/изключване. Колкото и да натискам други бутони, колкото и да ги задържам и да рестартирам компютъра проблема си остава. Една черта стои постоянно отгоре и измества картината вертикално което ми скрива лентата на задачите и менюто Старт. Ако някой знае нещо и може да помогне да пише на abraka@abv.bg , в скайп на dj_visage141 или тук във форума.
Благодаря предварително. :)

Wax
04-23-2012, 19:19
Проблема ти е хардуерен. Сервиз му е майката.

MaGuSs
04-23-2012, 22:26
Проблема ти е хардуерен. Сервиз му е майката.
Майка ти е хардуер. Проблема му е в монитора, а не в компонентите на компютъра.

Извинявай, ама не се изцепвай неподготвен, че ми убиваш малкото нервни клетки, които ми остават.

Wax
04-24-2012, 05:33
Аххахаха май се изказваш ти неподготвен :lol:
Аз казах монитора да занесе на сервиз, защото явно платката с бутоните зо управление е дала или на късо или е повредена нещо. А ти ми говорищ за компютърни компоненти - щото монитора не може да изгърми :lol: