PDA

View Full Version : Притеснения за ръста и растежен хормон...



littlekittyyy
04-23-2012, 20:55
Здравейте! Момиче на 19 съм, висока съм 147. От 4-ти клас спрях да раста, имах и ранен пубертет, ако е от значение. Голям комплекс ми е ръста..винаги съм искала да съм висока, но уви. Генетиката със сигурност оказва огромно влияние, но все пак искам да се издължа поне с 3-4 см, ако е възможно, разбира се. Някой от този форум взимал ли е растежен хормон? Подействало ли ви е? Можеш ли свободно да си купиш от някоя аптека или е рисковано, и задължително трябва да е предписано от лекар?

DisappointedDreamer
04-23-2012, 21:07
Пусни тема в раздел Здравни проблеми и болести.
Не можеш да си купиш свободно растежен хормон.

Goddess
04-23-2012, 23:03
Не искам да те отчайвам, но си минала годините, в които растеш и се развиваш на височина и никакъв хормон няма да те направи по-висока, ако ти е заложено в гените. Но е хубаво да се посъветваш ии с лекар все пак..ако той каже, че има някаква надежда да се получи - не губиш нищо да пробваш. :)

littlekittyyy
04-24-2012, 19:04
Охх сигурно :( но много ми се иска да порасна поне с 3-4 сантиметра, пак е нещо. Не очаквам да стана 160-желаната от мен височина, но 3-5 сантиметра на това ниско тяло са си голямо постижение, според мен. Майка ми е висока 150, баща ми 170...бабите ми и дядовците са около 155-165 високи...поне 150 да бях, но 147 е толкова грозно и смешно...като някое джудже съм. Дори да нося токчета, пак изглеждам смешно отстрани...представете си ниските момичета с високите токове колко смешно изгелждат.
Майка ми ми каза, че на моята възраст е била 143-4см, и като се е омъжила се е издължила...баща ми също като се е оженил е пораснал. Дано и аз порасна някога, но дано да не е прекалено късно. Сериозно хора, голям комплекс ми е раста на тялото :( не мога да се гледам :(. Мисля да си направя експеримент и да взимам растежен хормон, но ме е страх от страничните ефекти, които би предизвикал и.... ме интересува дали се пълнее от него??

DisappointedDreamer
04-24-2012, 19:12
Експерименти не си прави. Консултирай се с лекар.

littlekittyyy
04-24-2012, 19:18
Това и ще направя...но ако ми каже, че няма да порасна повече направо не знам :( ще се наложи да се приема такава каквато съм...а е толкова трудно, но като нямаш друг избор :(
какво представлява един преглед при ендокринолог? Трябва ли да се събличам или нещо...как ще разбере дали имам шанс да раста още?

littlekittyyy
04-24-2012, 19:20
между другото, знам, че има упражнения, които могат да подпомогнат растежа на тялото. Знаете ли някакви упражнения за ускоряване на растежа в горните крайници на краката и ръцете? Долните крайници са ми по-дълги и е смешно :(

littlekittyyy
04-25-2012, 17:11
:(.............

FuckingFreak
04-25-2012, 17:25
Няма упражнения, с които да пораснеш.

PwNeDboy
04-25-2012, 19:41
Тренирай Баскетбол :Д .. сериозно консултация с доктор винаги има надежда ;)

kalpazanka
04-26-2012, 04:57
Задължително хормони се пият след консулт с ендокринолог! Ощ еповече, че си пълнолетна и вече не си зависима от мама и тате- хващаш си чантичката и отиваш при личния за направление! Никакви такива да пиеш растежен хормон на своя глава!

nimfetka7
04-27-2012, 09:18
E, радвай се поне, че си момиче и за момичетата е прието да са по-ниски :)

Nutella♥
04-27-2012, 09:47
Не разсъждавай така,помисли - има и момичета които са много високи и също им е комплекс,но всеки трябва да се приема такъв какъвто е.Не си нито първото,нито последното момиче което ще е с тази височина на тази възраст.Посети ендокринолог и той ще те посъветва най-добре!

tonique
04-27-2012, 09:51
Растежния хормон може да се купи без рецепта..
зависи в коя аптека си ... и за да ти подейства трябва да са ти намалени нивата на хормона...
иначе само където ще си дадеш парите ... а също така излиза и скъпо някъде 1500лв.+
зависи какви дози и някой качествен...

littlekittyyy
05-01-2012, 07:41
Да, но се притеснявам, че от него могат да ми пораснат ходилата...а те са достатъчно големи за ръста ми :] нося 37-38номер обувки на височина 147, ако от растежния хормон не порасна или порасна поне с 1-2см, и ходилата ми станат по-големи направо не знам...Най-вероятно ще се консултирам с лекар :]
Tonique какво искаш да кажеш с това "трябва да са ти намалени нивата на хормона" :]

пAteNцЕ
05-02-2012, 10:40
остави тва ами от хормона току виж ти израснали хриле дет се вика
а и като е ген не можеш нищо да направиш
междодругото един фр който живее в Германия го беше закъсал (тогава беше на 17) и му отпуснаха безплатно(защото беше по лекарско предписание а там щом ти предпишат нещо то ти е безплатно) хормоните би си ги в продължание на година и израсна с 2/3 санта(ама и той беше вече към края на пубертета и даже лекарите не даваха особени надежди)
та да кажа че момичетата растем по-рано и вече ти е според мен късничко да се замисляш колко си висока и как да пораснеш така че се приеми такава каквато си :)

tonique
05-02-2012, 19:49
Еми правеха се някакви изследвания при лекар, доколкото знам...
ама според мене не взимай, че при някой им растяла брадичката ли - там кво беше.. :D

littlekittyyy
05-03-2012, 08:18
оффф още по-отчаяна съм от преди :( а има ли някакво средство или някакви инжеции, които да стимулират производството на растежен хормон в тялото? Без да ми расте нищо, което не трябва и без да има гадни странични ефекти.

littlekittyyy
05-03-2012, 10:07
Между другото....да оставим генетиката на страна. Възможно ли е да съм спряла да ръста, защото преди бях много дебела? Майка ми е 150, баща ми май 170...аз 147, вече не съм дебела а закръглена, но ако е от това, след като отслабна как отново да започна да раста?

FuckingFreak
05-04-2012, 11:39
Метнала си се на майка си. Както и аз. Баща ми е 185, но аз не надвишавам 160. Въпреки че съм на 14, не очаквам да раста повече. Приеми се такава каквато си и стига си се отчайвала - ако имаше такова животно, с което всички ставахме по 175 с тела на манекенки, щеше ли да има ниски и дебели хора?

Violenza
05-04-2012, 15:50
Съмнява ме да ти предпишат каквито и да било хапчета или медикаменти, все пак не си джудже, почти 1,50 си, което е нормална височина.

tonique
05-05-2012, 18:09
Принципно слабите изглеждат по-високи - и не гледай да си с голями дрехи ..
Това също те прави ниска - гледай да са прилично по тебе, не да не можеш да дишаш .... :)