PDA

View Full Version : Как чалгата контролира поведението и живота ни?



Галя G
04-24-2012, 06:15
Монарх-робиня ли е поп-фолк дивата Цветелина Янева в клипа „Брой ме”? Или една статия за чалга, дрога, масони и илюминати…



Здравейте, задавали ли сте си някога въпроса какво е общото между чалгата, масоните, дрогата(опиатите) и световния музикален бизнес, както на тези, които ги притежават и стоят зад тях. Има ли според вас връзка между световноизвестните диви на черната поп музика Бионсе и Риана с всяка една селска кръчма дори и в най-затънтените краища на Балканите и в частност България, музиката, която се слуша в нея, както и опиатите(цигари, дрога и алкохол), които се употребяват там? Ако смятате, че това са различни понятия, които по-скоро са взаимно изключващи се, e добре да се замислите. Тази статия може да ви каже нещо ново...Защото...

Източник:

alchemicaltechnologies.blogspot.com

Amazing`
04-24-2012, 11:42
Абе музиката е едно от удоволствията, които имаме в тоя гаден живот, така че стига сте внушавали на хората че и тя е нещо лошо. Кво да правим? Да престанем да слушаме музика затва, че ни манипулира ли? Никога! Не можем да ги спрем, така или иначе..
А че чалгата действа на народа е вярно, ама тва е друг въпрос..

ParadOx
04-24-2012, 12:37
Ако се замислите с какво НЕ ни манипулират, то трябва да седим вкъщи и да зяпаме в една точка...
Нека всеки да си слуша каквото му харесва и да си мисли квото прецени

sunman
04-24-2012, 20:00
Да си правят квото искат........мен не ме интересува! :)

Галя G
04-25-2012, 09:25
Никой не казва, че не трябва да слушаме музика, но си мисля, че е хубаво знаем какви послания(скрити и явни) ни носи тя, а който иска да си тъне в невежество изборът си е негов.

JungleJaguar
04-27-2012, 10:41
Галя,ше ти кажа нещо.
Говорил съм неведнъж с музиканти и само нищожна част от тях са ми споделяли под секрет,че вкарват в записите си допълнителни определени послания на по-високи честоти,които не се чуват от хората,но изиграват ролята си.И наистина имат влияние върху човека.Защо мислите,че всички певци скочиха срещу MР3-ките?
Намират много оправдания,а просто не разкриват пред света,че при компресия от студиен запис,оригинални касетка или СD на МР3,ако ще и да е с 320kb на секунда,песента се запазва с високо качество (320kbps),но се унищожават добавените допълнително акустичночестотни послания,за които писах по-горе.

cho_loud
04-27-2012, 12:24
Чалгата е живот батее ! ;дд

Галя G
04-28-2012, 11:59
Никой не отрича, че и робите живеят...

DS
04-28-2012, 12:16
Не слушам чалга, поп-фолк и живея в среда без тях и живота ми е по-добре!
Слушайте си чалгата, яжте си пръжките и карайте България на майната й!
21 век ми чупите кръста и въртите кючеци, 15 годишни пикли ми излизат по-леко облечени от жрици на любовта!
Илюминати, опиати... чалгата е признака за пропадналото общество!

xNirvanAx
04-29-2012, 12:46
Всеки сам си избира какво и как да живее. То се е видяло, че тая наща "държава" отива по дяволите. При положение, че 90%, че и кусур отгоре слушат това нещо, наречено музика в което се пее само за ебане считам, че няма какво да се направи. :(

В градския транспорт – чалга. В заведенията – чалга. В училищата – чалга... :(

Ти им казваш - това не е музика, те - "А кфо уе метъл ли да слушам! Онова дет те прави ебаси човека!" О.О Аве чакай малко бе.. Никой не е казал, че трябва да слушате точно метъл бе мама му деба! Ако за вас съществува само чалга и метъл.. евала на тъпотията ви правя! Вземете си обогатете музикалната култура малко!

DS, доста е паднала границата. 12 годишните вече за чалга звезди се мислят и с батковци ходят. :(

mlakniwe2
04-29-2012, 14:15
Аз слушам всяква музика и не знам защо тряя да мразиш метъла или чалгата-всички жанрове ми харесват-като почнеш от чалга, метъл, хип-хоп, поп, народно, рок, хаус и тнт-всичките ги знам наизуст и според мен няма нужда от вманиачаване само в чалгата или само в метъла тва са простотии-защо просто не слушате всяква музика?

AfraidToDream
04-29-2012, 15:43
Като ми е забавно или като искам да ми е забавно, си пускам чалга. Но 100% не ме контролира. http://www.teenproblem.net/forum/images/icons/icon12.png

sunman
04-29-2012, 15:58
Със салатата, ракията и гюбеците по масите доникъде няма да стигнем! :)

mlakniwe2
04-29-2012, 18:00
Със салатата, ракията и гюбеците по масите доникъде няма да стигнем! :)


А с кое ще стигнем донякъде?

Cold_Tearsss
04-30-2012, 18:45
Галя,ше ти кажа нещо.
Говорил съм неведнъж с музиканти и само нищожна част от тях са ми споделяли под секрет,че вкарват в записите си допълнителни определени послания на по-високи честоти,които не се чуват от хората,но изиграват ролята си.И наистина имат влияние върху човека.Защо мислите,че всички певци скочиха срещу MР3-ките?
Намират много оправдания,а просто не разкриват пред света,че при компресия от студиен запис,оригинални касетка или СD на МР3,ако ще и да е с 320kb на секунда,песента се запазва с високо качество (320kbps),но се унищожават добавените допълнително акустичночестотни послания,за които писах по-горе.

TRUE TRUE STORY

http://www.southparkstudios.com/full-episodes/s15e11-broadway-bro-down

michel1
04-30-2012, 18:52
Сегашната музика е такава, но ретрото - тази от 80-те хем е приятна, хем не манипулира.
И най-гадната песен на Браян Адамс, Dire Straits и дори Bananarama са по-хубави от бозите в чалгата.
Хубава чалга имаше само в един кратък период преди 8-10 години.

Lewskarche
05-09-2012, 19:07
Не слушам чалга, поп-фолк и живея в среда без тях и живота ми е по-добре!
Слушайте си чалгата, яжте си пръжките и карайте България на майната й!
21 век ми чупите кръста и въртите кючеци, 15 годишни пикли ми излизат по-леко облечени от жрици на любовта!
Илюминати, опиати... чалгата е признака за пропадналото общество!

Напълно съгласен !

psychopath
05-10-2012, 15:50
На този спор му мина времето. Има известен отлив от чалга-феновете по посока - електронна и популярна музика ала дъ войс. Дори звученето на чалгата е повече като споменатите дъ войс лайна и бяга от познатите ритми от преди няколко години. Разбира се някои от изпълнителите залагат на 'класическите' маанета и етническо-малцинствени честоти.
Отдавна не е интересна тази тема, защото всичко е твърде очевидно. Сега други са 'героите на деня' : >

wenii
05-11-2012, 17:22
Тц тц тц .. отново спорове, относно кой, каква музика слуша .. не ви ли омръзва ? какъв ви е проблема бе, хора .. нека всеки си слуша това, което му харесва .. това, че един слуша различна музика примерно, не значи, че не разбира или нещо такова .. всеки си слуша музика, която му доставя удоволствие ..

B.Kingston
05-16-2012, 13:45
Точно така,няма база за сравнение! Gangsta rap 4 life bro !!!

bebzgirl
05-17-2012, 19:21
Не е така.Виж,мисля,че един човек,който не слуша само чалга,но въпреки всичко слуша и тази музика,не е по-малко интелектуален от някой наркоман,който се друса по хаус партита.Вярно е,че има хора,които не признават нищо друго освен чалга,но в момента не говорим за тях.Напротив именно чалгата ти дава по-голям интелектуален хоризонт,защото можеш да съпоставиш музиката,която се прави в България и изпълнителите и,със световната музика.Естествено се подразбира колко интелектуално назад са прослойките,за които тази музика е начин на живот.Въпрос на мислене е.Лично аз слушам чалга,има хубави песни,но не всички са такива.Напоследък излизат само песни с повърхностни текстове,но както и да е.Не мисля,че това е определящо за интелектуалния ми хоризонт.

wenii
05-17-2012, 21:31
+1111 ^^ !

SpIdeR628
05-24-2012, 15:01
Струва ми се, че някои изобщо не са разбрали за какво иде реч. Както и да е.. Каквото и да слушате и гледате, вече почти навсякъде има "mind" контрол. Въпросът не е там, че всеки слуша каквото му харесва. Да, така е като ви харесва чалга слушайте си я. Никой не ви спира. Статията е с цел да ви покаже нещата, които много малко хора виждат, осъзнават, разбират и т.н. ;)

Mo6no
05-24-2012, 21:18
Еййй, големи конспиратори се извъдихте. Каквото се търси, това се предлага. Затова я има чалгата. Не е виновен някой зъл илюминат :D

slicky
05-25-2012, 08:04
Колкото и да бягате от чалгата, все някога ще ви настигне.

prosto_chovek
05-26-2012, 19:25
вижте сега, на тази тема можем да си плямпаме до второ пришествие, просто защото, както аз и вие казвате, че чалгата промива мозъци, така и, ако посетите някое "елитно" столично заведение от типа на Най, Дай и така нататък, ще твърдят, че хеви метъла, примерно промива мозъци. Особено ако в тази тема влезе някой чалгаджия. МОЕТО мнение е, че чалга има, имало е под един или друг вид, и ще има (уви).
Чалгата е стил музика (или стил композиция от звуци), която е изключително подходяща за слушане в три случая. Първият е, ако принадлежиш на една много добре позната нам малцинствена (да, бе) етническа група, която няма да споменавам коя е. Просто защото в чалгата пеят главно нейни представители и защото това, което се възпява в чалгата, много точно изобразява начина на живот на тези хора - ядене, пиене, бой, секс и кючеци. Вторият случай, в който е много подходяща, е, когато си на възраст между 11 и 16 години, комплексиран си, тепърва откриваш за какво, аджеба, служи това интересно нещо между краката ти, много се радваш, когато чуеш някоя нецензурна дума и си мислиш, че като слушаш хаус и чалга, ще станеш много популярен сред себеподобните си. Лошото е, че много обеднява културата на подрастващите.
Третият, най - подходящ случай, е този, в който изпада почти всеки. И аз съм изпадал в този случай. Пиян си на мотика, кефиш се на някакъв купон, абсолютно ти е все тая какво бръмчи на фона, около теб има много чалгари и така - чалгата става подходяща.
Не мога да кажа, че промива мозъци, защото, за да седнеш да я слушаш, според ме, ти вече си с промит мозък, или поне едноцифрено ай кю.
За да уточня, не смятам всичко, което повечето хора наричат чалга, е чалга. Има поп - фолк песни, които граничат с естрадата, има такива, които са много подходящи за маса, но те не са просташки, те са закачливи, имат смисъл (някакъв), приятни са за слушане при определени обстоятелства. Малко са, но ги има.
Та така, чалгата не контролира нищо. Тя може, при прекомерна употреба, да те направи по - тъп, много по - ограничен, с много по - малка обща култура, в общи линии - боза.
Но това си е мое лично мнение, не го налагам на никого :)

psychopath
05-27-2012, 05:30
Доста се поплюнчи със заучени фрази и накрая не излезе нищо.
Това се търси - това се предлага.
Научете се да правите разлика между чалга-музиката (която е част от...) и чалга-културата.
Как беше лафа? "Не си тъп, защото слушаш чалга, слушаш чалга, защото си тъп..." :Д

Доста глупави неща написа, иначе. : )

prosto_chovek
05-27-2012, 11:02
има нещо такова :) между другото, много ми хареса това: "не си тъп, защото слушаш чалга, слушаш чалга, защото си тъп" :) абсолютно подкрепям :)