PDA

View Full Version : Сериозна тема: Може ли да се стане учител само с магистратура?



D1esel
04-24-2012, 16:42
Един приятел одеве ми се оплака по скайп, че не може да си намери работа, вече е завършил и продава дюнери нощно време на Раковска. Не съм сигурен точно какво е завършил, мисля че беше нещо като археология, етнология, нещо такова. Както и да е, говорихме си и ми сподели, че има желание да стане учител, но това, което е завършил не му стигало като тапия. Според вас има ли някаква магистратура, с която да стане учител? Аз му казах, че може би българска филология, ако искара като магистратура, но той каза, че всичко друго би учил, но не и българска филология. Вие какво мислите? Момчето е много добро и кадърно, наистина заслужава, така че, ако се сещате за нещо такова - моля, споделете.

Подчертавам дебело: Не става въпрос за мен!

D1esel
04-24-2012, 16:44
Завършил е френската гимназия. Не знам дали това би могло да му помогне по някакъв начин, знае добре френски. Може ли да завърши филология само по език примерно?

divacheee
04-24-2012, 18:25
Като е завършил френска гимназия не са ли му дали някакво свидетелство, което да удостоверява нивото му на владеене на езика ?
Аз завърших търговска гимназия и имам свидетелство с което мога да работя като счетоводител.. друг в въпроса, че работодателите искат минимум бакалавър.. :д
Не съм сигурна как стои въпроса с филологиите, мн съм далеч от тази материя.. но може да запише магистратура френска филология .. Не знам.. най-добре е да се информира на място в университета, където е завършил .. ако имат такива специалности ..

D1esel
04-24-2012, 19:26
Като е завършил френска гимназия не са ли му дали някакво свидетелство, което да удостоверява нивото му на владеене на езика ?
Аз завърших търговска гимназия и имам свидетелство с което мога да работя като счетоводител.. друг в въпроса, че работодателите искат минимум бакалавър.. :д
Не съм сигурна как стои въпроса с филологиите, мн съм далеч от тази материя.. но може да запише магистратура френска филология .. Не знам.. най-добре е да се информира на място в университета, където е завършил .. ако имат такива специалности ..

Би трябвало да са му дали. Но на мен ми се струва малко странно това с филологиите магистратури. Хората го учат 4 години, а той да мине за 1 и поливна... как ще стане? :D

RagioL
04-24-2012, 19:47
Още един пирон в ковчега на мъртвеца...йо-хо-хо и бутилка ром

D1esel
04-24-2012, 19:51
Още един пирон в ковчега на мъртвеца...йо-хо-хо и бутилка ром

не разбирам връзката на това, което казваш с действителността ...

RagioL
04-24-2012, 19:54
Гледах карибски пирати на скоро.

divacheee
04-24-2012, 20:07
Би трябвало да са му дали. Но на мен ми се струва малко странно това с филологиите магистратури. Хората го учат 4 години, а той да мине за 1 и поливна... как ще стане? :D

Мойто момче, и аз 4 години уча Мениджмънт... но идват хора от техническия и за 5 семестъра изкарват магистратура Мениджмънт .. Колкото и да е странно е така :) Неговата магистратура няма да е година и половина.. Той ще е ДОВО и ще е минимум 5 семестъра :)

EinGutesKind
04-24-2012, 20:24
Може, разбира се. Има специални магистратури за учители. А иначе няма магистратура "българска филология", а "актуална българистика".

D1esel
04-24-2012, 20:51
Може, разбира се. Има специални магистратури за учители. А иначе няма магистратура "българска филология", а "актуална българистика".

A с това ще може ли да стане даскал?

EinGutesKind
04-24-2012, 20:52
Да, по БЕЛ. Ако защити и докторантура, ще стане асистент и в университета.

D1esel
04-24-2012, 21:03
Да, по БЕЛ. Ако защити и докторантура, ще стане асистент и в университета.

О К :)