PDA

View Full Version : Стрии ли имам?



Silver_flower
04-24-2012, 19:18
На бедрата ми(особено от вътрешната страна главно) се появиха лилаво-сини линии, недалеч една от друга. Много грозно стои, стигат до колената вече почти и сякаш леко избледняха, но не съм сиг, остават си зле, ако не можете по описанието да разберете, ще кача снимка. Дали не е, защото напълнях и кожата ми се разтяга? :( Някакви съвети плс... :(

DisappointedDreamer
04-24-2012, 19:21
Да. Имаш стрии. Получават се от рязкото сваляне или качване на тегло. Тренирай, храни се здравословно, пий повече вода, и има голям шанс те да изчезнат. Разбира се не напълно.

littlekittyyy
04-24-2012, 19:31
Сори, че се намесвам в темата....DisappointedDreamer стриите наистина ли изчезват като тренираш??

Зайче..
04-24-2012, 19:32
Извинявам се, че използвам темата, но имам подобен въпрос (а също и проблем). Като седна по бедрата ми (от вътрешната страна) се появяват едни неща като малки дупки. Уж са незабележими, защото като попитам някой дали ги вижда започва да ме разглежда и казва, че нямам нищо, обаче аз мисля че имам и се дразня. Та какво е това и как да го махна? :д

don't say anything.
04-24-2012, 19:37
Извинявам се, че използвам темата, но имам подобен въпрос (а също и проблем). Като седна по бедрата ми (от вътрешната страна) се появяват едни неща като малки дупки. Уж са незабележими, защото като попитам някой дали ги вижда започва да ме разглежда и казва, че нямам нищо, обаче аз мисля че имам и се дразня. Та какво е това и как да го махна? :д
Получава се от самата кожа, аз преди се бях притеснила ,че имам целулит ( точно от това нещо ). Просто се събира много кожа на едно място и се получава така. :) Не можеш да го махнеш :Д

DisappointedDreamer
04-24-2012, 19:38
Сори, че се намесвам в темата....DisappointedDreamer стриите наистина ли изчезват като тренираш??

На някои хора стриите им значително намаляват/изчезват след като влязат във форма и тренират.

Silver_flower
04-24-2012, 19:39
Мерси DisappointedDreamer :) Един ден като ходихме сега ваканцията в Ст. Загора вървяхме доста и като се върнах стриите се бяха увеличили доста. Май от натоварване се получават повече :( . За здравословното хранене... ъмм нямам шанс, мам всеки ден ми купува сладки неща и въпреки доброто ми желание да ги спра, не мога :D . А за водата - да, опитвам се постоянно да пия вода, обаче вече ще почна да следя количеството - искам да пия поне препоръчителната дневна доза за красота и здраве - 8 чаши. Бях чела, че стават белезникави с времето. Дали яе стане така наистина? Гледах снимки в нета и не съм очарована въобще. Дали да не отида на лекар? :(

DownloadVirus
04-24-2012, 19:48
Принципно не изчезват , а просто се сливат с кожата.

DisappointedDreamer
04-24-2012, 19:57
Мерси DisappointedDreamer :) Един ден като ходихме сега ваканцията в Ст. Загора вървяхме доста и като се върнах стриите се бяха увеличили доста. Май от натоварване се получават повече :( . За здравословното хранене... ъмм нямам шанс, мам всеки ден ми купува сладки неща и въпреки доброто ми желание да ги спра, не мога :D . А за водата - да, опитвам се постоянно да пия вода, обаче вече ще почна да следя количеството - искам да пия поне препоръчителната дневна доза за красота и здраве - 8 чаши. Бях чела, че стават белезникави с времето. Дали яе стане така наистина? Гледах снимки в нета и не съм очарована въобще. Дали да не отида на лекар? :(

На колко си? Може просто да е и от ръстежа.
няма нищо лошо в това да си похапваш сладко, просто гледай да е в по-умерени количества

TheBeliever
04-24-2012, 20:08
Лилаво-сини и стават повече след физическо натоварване? Ако не се притесняваш качи снимка защото на мен не ми звучи като стрии.

Silver_flower
04-24-2012, 20:18
Ок, ще кача, обаче може ли утре, защото тати вечер идва да ми взима лаптопа, за да не стоя до късно. Ще опитам сутринта, тъй като и без това съм 2-ра смяна На 13 съм, DisappointedDreamer :).

DisappointedDreamer
04-24-2012, 20:28
Лилаво-сини и стават повече след физическо натоварване? Ако не се притесняваш качи снимка защото на мен не ми звучи като стрии.

И аз имам лилаво-сини ама са съвсем малко и не се увеличават след физическо натоварване. Затова според това което аз имам и това, което авторката е описала, съдя че са стрии.

Иначе авторке, мисълта ми беше че някои хора в пубертета много бързо се издължават и порастват, и това може да доведе до стрии - брат ми има по коленете, тъй като много бързо се издължи на височина. Виждала съм и хора, които имат стрии по гърба, поради същата причина. Иначе може да споделиш с майка ти и да отидете на лекар, дерматолог, каквото там е.

TheBeliever
04-24-2012, 20:31
Но авторката казва, че след един ден разхождане нейните се увеличили доста. А стриите не се получават от днес за утре.

DisappointedDreamer
04-24-2012, 20:36
И аз имам лилаво-сини ама са съвсем малко и не се увеличават след физическо натоварване.

Да, разбрах какво има авторката. Просто дадох предположение, по такова какво тя може да има.

Silver_flower
04-24-2012, 20:41
Утре ще кача снимка/и, дано тогава стане по-ясно, може би не съм го обяснила точно. На места са и червени. :(

FuckingFreak
04-25-2012, 14:40
Стрии трябва да са.
Иначе говори с майка си да ти скрива сладкото - като си го ядеш и не тренираш ако ще и по 80 чаши на ден вода да пиеш, не виждам как ще изчезнат - само ще избелеят.