PDA

View Full Version : Някаква идея колко време важат оценките от държавните зрелостни изпити?...



blader
04-24-2012, 20:49
Завърших миналата година и записах във ВТУ но ми се наложи да прекъсна и тази година искам да кандидадствам в Пловдив но нямам възможност да ходя по изпити и мислех да кандидадствам с оценка от матурите щото ми е добра и се приема но не знам дали оценка от ДЗИ 2011 е валидна и тази година...бях чул че важат 3 години но някой хора около мене поставят това под въпрос и аз търсих но нещо явно не мога да си формулирам търсенето правилно или не съм достатъчно конкретен...не знам...таааа да...такова ми е и питането...
Колко време е валидна оценка от ДЗИ?...

blader
04-24-2012, 21:24
важно ми е бе хора...

mon4eto
04-25-2012, 20:31
Сега за първи път чувам оценката от ДЗИ да има валидност. Не се притеснявай , кандидатствай си с нея , няма да имаш проблеми.

blader
04-25-2012, 21:08
Най-искрено благодаря...
(sun)

Camaro
04-25-2012, 22:53
И аз ще кандидатствам в Пловдив в Паисий , като тази година също прекъснах в РУ . Но е задължително да се явиш на изпит , таксата е 30 лева

FantaMen
04-27-2012, 09:57
Аз до колкото знам оценката си остава завинаги.Т.е не може да я променяш да се явяваш пак (ако имаш оценка над 3.00) Следоветелно можеш да кандидатстваш с нея и след 20 години :)

blader
05-01-2012, 08:32
Аз четох в справочника на ПУ и в интернет и никъде няма ясна информация по тоя въпрос в крайна сметка...
Плюс това никъде не пише докога мога да подам документи за кандидадстване с оценките от ДЗИ...посочени са сроковете а подаване на документи за кандидадстване с оценки от конкурсни изпити а в специалност Английска филология(която аз съм си избрал...) пише че приемат и само с оценка от ДЗИ...много ще се радвам ако някой може да ми даде малко помощ ако аз евентуално нещо пропускам или не съм разбрал защото е някак притеснително...