PDA

View Full Version : Има ли тук опитни програмисти?



redbul2
04-25-2012, 10:57
...ученици или студенти? Желаещи да се пробват или просто да дават добри съвети на лично съобщение или в тази тема?

Както знаете сега фитнесът е на мода. Има една много добра руска (или английска в оригинал?) програмка "Атлет". Която за съжаление е почти неизвестна за трениращите. Но е много полезна и върши отлична работа.

С две думи представлява електронен дневник за запис и статистика. Има и допълнителни екстри. Таблици за съдържанието на различните видове хранителни вещества. Опция за изготвяне на отчети за произволно избран тренировъчен период. Принтиране на тези отчети или изпращането им по електронен път.

За съжаление програмата е разработена за WindosXP. Освен това отчетите,които изготвя са във формат MDI. Формат на Майкрософт вече изоставен от компанията. И могат да бъдат прегледани само чрез Microsoft Office Dokument Imaging от офиспакет 2003.

dimitar_ak
04-25-2012, 13:19
Не видях точно какъв е въпросът ти за програмата. Колкото за другото ти питане, то прилича малко на това да искаш съвет от лекар по телефона. Най-много за хрема да ти препоръча да кихаш.

Chacho
04-25-2012, 13:39
http://www.mdiconverter.com/

redbul2
04-25-2012, 15:43
Не видях точно какъв е въпросът ти за програмата.

Ами въпросът е може ли да се осъвремени и адаптира тая програма-електронен дневник. Да работи както с WindosXP, така и с Windos7. И да генерира отчети във формат PDF или XPS, а може и по избор.
Ако някой желае може да обясни с какъв програмен език се изработват подобни дневници и какво трябва да променя във файловете. Как става?
А ако има проблем с авторски права,тогава дали може да се изработи подобен дневник с малко променен дизайн и някои от опциите.

SunT
04-25-2012, 16:16
То по принцип всичко може, но дали някой ще се хване без пари.

redbul2
04-25-2012, 19:09
То по принцип всичко може, но дали някой ще се хване без пари.


Така е. Съвсем си прав. В България едва ли някой ще се хване без пари. Не сме Русия примерно. А това го казвам понеже програмата е на руски и се разпространява съвсем свободно от автора и. Може да се изтегли от техни сайтове. Само ще добавя,че от тези руски сайтове изтеглих най-добрите американски и руски книги за фитнес и културизъм. Както и списания IRONMAN и подобни. Всеки техен сайт има опция "Литература-изтегли". Ноо тук сме в България разбира се,не сме в Русия. Добре,че имахме чудесна учителка по руски и мога да използвам огромно количество литература на тоя език.

Иначе на мен не ми трябва нова преработена програма. Имам си една "Атлет" за WindosXP, изтеглена от наш сайт за софтуер. Върши ми отлична работа. Затова смятах да я разпространя в подобрен вариант. Евентуално като полезна екстра в един интересен нов сайт за фитнес и бодибилдинг с интересни преводни статии от чужди сайтове (по проблема виж в другата ми тема в "Информатика").
Ноо щом няма интерес,няма проблем. На мен не ми трябва. Аз си имам тая програма-дневник. Върши ми отлична работа. Не съм лично заинтерсован да се осъществи тая идея.

SunT
04-25-2012, 19:39
Не, не сме Русия :) Момиче съм.

redbul2
04-25-2012, 19:50
Момиче съм.
Хах,интересно! Момичетата в тийн проблем се интерсуват от програмиране и фитнес повече от момчетата :) А уж последните искаха да "станат машини" :D

torVPN
04-28-2012, 14:47
Културяга, който е спрял да мисли, но е дошъл за съвети.
Това, че се разпространява безплатно не означава, че всеки има правото да я ръчка/вие му викате благозвучно преработва/
а да беше попитал създателят и, защото нали само по руските сайтове висиш.

NomNomNom
04-28-2012, 16:09
Какво пречи да ти работи само с XP, и не разбрах защо искаш да я осъвременяваш.

redbul2
04-30-2012, 14:12
Ами значи това е една много полезна програмка и аз я предложих на някои познати,трениращи. Но при опит за инсталиране на Уиндос 7 им излизат инсталационни команди на някаква маймуница,нещо подобно на йероглифи. И не могат да я инсталират по тая причина. Трябва да си сменят седмицата с ХР само заради един дневник.

Освен това както писах, програмката изготвя автоматичен запис-отчет за някакъв тренировъчен период,който си изберем сами. Тоя отчет като файл може да бъде запазен на компа или изпратен на други трениращи. И да бъде прегледан от тях.

Но програмата генерира отчета във формат MDI,който вече бил изоставен от Майкрософт. А файловете се четат само от офис пакета 2003. Не са във формат PDF или поне XPS. Които два формата са използвани сега и популярни. Освен това след като инсталирах виртуални принтери за форматите PDF и XPS, програмата спря да изготвя отчети в MDI. Прави ги в XPS, но с йероглифи вместо на кирилица както беше досега.

Значи темата беше отправена към фенове на фитнеса,които разбират и от програмиране. Не става въпрос за някакво грубо преработване на програмката,която и без това е добра. А само за адаптиране към новите стандарти. Уиндос 7 и PDF или XPS.
Не знам кой е автора и програмиста на тая програма и защо не я осъвремени. Има я на 2 места. В един руски сайт и в списание (бившето списание,а сега само сайт за софтуер) "Download".