PDA

View Full Version : Няколко въпроса за вярващите ?!?



Lewskarche
04-25-2012, 13:34
Тъй като аз лично не вярвам в бог искам да попитам хората които вярват да ми отговорят на няколко въпросчета :

1.Този господ , от къде се е създал за да ни създаде нас.
2.Нали казват , че господ е на небето над облаците ? Защо съм летял с самолет на 11 000 метра височина над облаците и не го виждам никъде ? Защо космонавтите като гледат Земята не го виждат?
3.Какво ви дава надежда да вярвате в бог ?

Аз лично вярвам в Себе си , в способностите на човека и в някаква мистична сила , по скоро извънземни отколкото бог

П.П. Говорил съм с поп и го попитах от къде се е създал бог и той ми отговори " Ако ние знаехме , щяхме да сме много по силни от него " - и в тоя момент му се изсмях в лицето от сърце и станах и си тръгнах !
Попа ми каза , че дори не трябвало да се говори за това дали вярваш или не , защото било твърде личен въпрос. къде е логиката ?

JungleJaguar
04-25-2012, 14:42
Ми брато ето ти една тема на един извънземен,която ще ти даде отговор на всички вселенски тайни АХАХАХАХАХ.

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/478115-Краят-На-Света-Наближава-Човеци-Пригответ-е-Се-!

gandalfepi4
04-25-2012, 16:02
1.Този господ , от къде се е създал за да ни създаде нас.

Идеята им е че логиката изведнъж се счупва и той/тя/то/те е единственото явление, което не изисква начало и е "безвременно", което само по себе си е напълно безсмислено тъй като времето е функция на съществуването, но това е стандартния отговор на ретардите


2.Нали казват , че господ е на небето над облаците ? Защо съм летял с самолет на 11 000 метра височина над облаците и не го виждам никъде ? Защо космонавтите като гледат Земята не го виждат?

Бог не е човек в небето от няколко века вече, сега дефиницията им го поставя горе-долу при бозонните струни - хем го има, хем го няма НО и е сложно и многослойно нещо на всичкото отгоре. Откачена работа пак ама така си викат по-засуканите вярващи


3.Какво ви дава надежда да вярвате в бог ?

Това си зависи от конкретния човек вече. По мое впечатление повечето просто следват това дето мама и тати са ги научили и си искат да си играят на някакви си игрички техни, даже библията не си четaт тъпаците


Аз лично вярвам в Себе си , в способностите на човека и в някаква мистична сила , по скоро извънземни отколкото бог

lulz, вярва в "някаква мистична сила" ама онези дето вярват в Яхвето са чалнати а? А какво общо имат извънземни форми на живот с религиозни идеи никога не съм могъл да разбера.


Говорил съм с поп и го попитах от къде се е създал бог и той ми отговори " Ако ние знаехме , щяхме да сме много по силни от него " - и в тоя момент му се изсмях в лицето от сърце и станах и си тръгнах !
Попа ми каза , че дори не трябвало да се говори за това дали вярваш или не , защото било твърде личен въпрос. къде е логиката ?

Т'ва звучи като бати измислицата ама айде

ScarlettS
04-25-2012, 16:17
1. Хората са го създали.

Човек, убеден в съществуването на бог, му придава всички свои вярвания, идеи, предразсъдъци и изобщо собствените си възгледи за света. После защитава тези 'божии истини' (всъщност своите собствени), като всяко нещо може да бъде оправдано с божията воля и в крайна сметка през целия си живот вярващият е бил верен на своя бог (себе си), без разбира се да го осъзнава. Какво като вярваш в себе си? И те вярват в себе си. Неслучайно има толкова различни религии, а всеки техен член в днешно време сам си добавя и съставя своите вярвания към тези религии. Всеки християнин е с коренно различни убеждения по основни теми, повечето дори не са чели библията. Религиозните си вярват в каквото им падне и си защитават въпросните вярвания с наличието на бог. По някаква огромна случайност техния бог винаги проповядва представи за морала и света като цяло, абсолютно винаги съвпадащи с техните.

Отдавна е минало времето, когато е нужно да си обясняваме природните феномени, или да вярваме и да се молим примерно за здравословното положение на някого - има си медицина за тази работа. Науката е обяснила толкова много неща, представя и доказва по рационален начин, обаче религиозните пак са мнозинство в света, следователно нуждата от бог изобщо не произлиза оттам (което по принцип е най-разпространената теория). Те искат да има бог и за тях има бог. Те си го създават по свое подобие и си вярват в него. Каквото и да им кажеш, все едно да им обясняваш, че те самите не съществуват.

Сещам се за един цитат подходящ в случая:

''Man created God in his image: intolerant, sexist, homophobic and violent.''

Concussion
04-25-2012, 16:46
Гандалф го е казал най-добре. :)

npp
04-26-2012, 07:59
Тъй като аз лично не вярвам в бог искам да попитам хората които вярват да ми отговорят на няколко въпросчета :

1.Този господ , от къде се е създал за да ни създаде нас.
2.Нали казват , че господ е на небето над облаците ? Защо съм летял с самолет на 11 000 метра височина над облаците и не го виждам никъде ? Защо космонавтите като гледат Земята не го виждат?
3.Какво ви дава надежда да вярвате в бог ?

Аз лично вярвам в Себе си , в способностите на човека и в някаква мистична сила , по скоро извънземни отколкото бог

П.П. Говорил съм с поп и го попитах от къде се е създал бог и той ми отговори " Ако ние знаехме , щяхме да сме много по силни от него " - и в тоя момент му се изсмях в лицето от сърце и станах и си тръгнах !
Попа ми каза , че дори не трябвало да се говори за това дали вярваш или не , защото било твърде личен въпрос. къде е логиката ?

Бог е единственото същество, което не е създавано от никой, Той е самороден, като при това никога не умира напълно, Той се ражда в началото на всяка вечност, и умира в краят на всяка една, обаче винаги след смъртта Му остава Неговото семе, от което Той отново се ражда в началото на всяка следваща

"Аз съм Алфа и Омега, първият и последният, началото и краят." Откровение 22: 13,

"В началото бе Словото(т.е. Божието Семе); и Словото беше у Бога(т.е. и Бог се роди именно от това Семе); и Словото бе Бог(т.е. понеже Семето бе самият Бог). То в начало беше у Бога(т.е. Божието Семе съществуваше още (от-)преди началото). Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало." Йоан 1: 1-3,

"На какво да оприличим Божието царство? или с каква притча да го представим? То прилича на синапово зърно, което, когато се посее в земята, е по-малко от всичките семена, които са на земята; но когато се посее, расте, и става по-голямо от всичките злакове, и пуска големи клони, така че под сянката му могат да се подслонят небесните птици(т.е. множество св. ангели)." Марк 4: 30-32

Небето, за което се говори в Библията е светът на доброто, нещо което по принцип не може да бъде осезано с фичическите сетива, понеже за нас човеците в своята същност то представлява любов към останалите човеци/одушевени, което включва и правенето на добро

истинският Господ Бог дава надеждата за вечно спасение и живот на всички човеци/одушевени, ето защо и досега е имало немалко хора, които са вярвали в Него и са се отдавали на това да Му служат, понеже това е единственото нещо, което води към вечно спасение и живот за цялото човечество

"Влезте през тясната порта(т.е. внимавайте да следвате правилната вяра в истинският Господ Бог), защото широка е портата и пространен е пътят, който(т.е. защото обикновено през времето на условията под греха най-популярна и достъпна е вярата и духовността/религията, която) води в погибел, и мнозина са ония, които минават през тях(т.е. и обикновено мнозина биха могли да последват такива вероучения и вероизповедания). Понеже тясна е портата и стеснен е пътят, който води в живот(т.е. понеже правилната вяра, която осигурява Вечен Живот за всички човеци е най-малко популярна и разпространена), и малцина са ония, които ги намират(т.е. и затова обикновено малцина са онези, които я намират)." Матей 7: 13-14

In*The*Face
04-26-2012, 08:43
Тъй като аз лично не вярвам в бог искам да попитам хората които вярват да ми отговорят на няколко въпросчета :

1.Този господ , от къде се е създал за да ни създаде нас.
2.Нали казват , че господ е на небето над облаците ? Защо съм летял с самолет на 11 000 метра височина над облаците и не го виждам никъде ? Защо космонавтите като гледат Земята не го виждат?
3.Какво ви дава надежда да вярвате в бог ?

Аз лично вярвам в Себе си , в способностите на човека и в някаква мистична сила , по скоро извънземни отколкото бог

П.П. Говорил съм с поп и го попитах от къде се е създал бог и той ми отговори " Ако ние знаехме , щяхме да сме много по силни от него " - и в тоя момент му се изсмях в лицето от сърце и станах и си тръгнах !
Попа ми каза , че дори не трябвало да се говори за това дали вярваш или не , защото било твърде личен въпрос. къде е логиката ?

Имам чувстворо, че 1-ви и 2-ри въпрос са зададени от дете на 5 годинки. Ти виждал ли си 200 милиона евро на банкноти по 10? Едва ли. Това обаче не значи, че не съществуват. Не всяко нещо има своето логично обяснение. То е като да се чудиш кое е първо яйцето или кокошката. И двете съществуват, но ако е яйцето, от къде се е взело без да е снесено, а ако е кокошката, от къде се е взела тя без да се е излюпила от яйце. Надеждата ми дава надежда да вярвам в Бог и това по никакъв начин не ми пречи да вярвам в себе си и способностите си. Хубаво ми е просто да вярвам, че има някой там някъде и нещата които ни се случват, било то и лоши не са случайни, а са с някаква цел. Всеки възприема Господ по свой начин. Това е моят. Той ми дава вяра, увереност и спокойствие.

cvetemoe
04-26-2012, 11:53
и моля пишете Господ с главна буква.

Lewskarche
04-26-2012, 11:59
Е добре ,, не се ли замисляте как изглеждате отстрани да се молите на господ за да сте здрави и да имате успехи ??? На мен ми е смешно

JungleJaguar
04-26-2012, 12:05
Първо са кокошката и петела.После яйцето.Защото кой ще направи яйцето и кой ще се грижи за пиленцето като се излюпи?
Яйцето ли ?
Кой ще храни примерно орлето като се излюпи?
Черупката от яйцето ли?
Нали мама и тати го пазят,топлят го и го хранят иначе ще умре докато е малко.
Това важи и за нас хората.

Все едно първо да се появи бебе,а после майка му и баща му.
Ами кой ще го направи,кой ще го кърми,нали ще умре?

defender
04-26-2012, 12:18
Е добре ,, не се ли замисляте как изглеждате отстрани да се молите на господ за да сте здрави и да имате успехи ??? На мен ми е смешно
то като се замисля, а ти как успя пък да си направиш такива фундаментално погрешни изводи, кой ти помогна, а колко глави от Библията си прочел (оооо, казваш че не си прочел) но както виждам това не ти е попречило сам да си съставяш и правиш изводи за Бог и да им си вярваш.

gandalfepi4
04-26-2012, 12:33
и моля пишете Господ с главна буква.

Лапай пишки бе - титли и определения не се пишат с главна буква. Не се ръгай при големите.

gandalfepi4
04-26-2012, 12:40
то като се замисля, а ти как успя пък да си направиш такива фундаментално погрешни изводи, кой ти помогна, а колко глави от Библията си прочел (оооо, казваш че не си прочел) но както виждам това не ти е попречило сам да си съставяш и правиш изводи за Бог и да им си вярваш.

Щото библията е много ценно четиво нали? История дето в нормална книга/журнал би се побрала в две-три страници минимум с сбъхтана в половин параграф, а останалото "И на Малахай се роди син Енос, и на Енос се роди син Кънчо, и на Кънчо се роди син Илай, и на Илай се роди син Сет, и на Сет се роди син Юда, и на Юда се роди син Ишмаел, и на Ишмаел се роди син Панко, и на Панко се роди син... и, и, и, и, и,и,и,и,и,и,и,и,и,и,и,и,и,и,и,ии иии!" пфу! Най-тъпата книга на света бати - епоса на Гилгамеш дето е толкова подобен е по-интересен и смислен, гръцките митове в Кун също, северните еди са десет пъти по-красиви и вдъхновяващи, в тъпия Коран даже, дето е направен от епилептик шизофреник има някаква красота, ред и информативност, и логика, в тъпата Книга на Мормон има повече стойност от библията.

Но нищо, не е като да си я чел и без това.

Concussion
04-26-2012, 12:43
и моля пишете Господ с главна буква.

Ахаха, само това ли ще кажеш?! Това ми напомни за...


И КУРВО, БОЖЕ се пише с главна буква!

defender
04-26-2012, 12:49
Атеизма заменя вярата в Бог, с вяра в самоизводите си, самозалъгвайки се сляпо, че е компетентен. Типичен пример е автора на тази тема, които с лекота си прави изводи за вярата и Бог, и им си вярва, защото и той не знае как, но има някаква загадъчна необоснована увереност, в изводите си, че са фрапиращо прави, и той им си се възхищава самодоволно и дори иронизира вярващите.

Concussion
04-26-2012, 12:54
Атеизма заменя вярата в Бог, с вяра в самоизводите си, самозалъгвайки се сляпо че е компетентен.

Много е тъп този Атеизма, как се самозалъгва само и се мисли за мноу компетентен, я ми дай адреса му!

defender
04-26-2012, 13:09
Много е тъп този Атеизма, !
това не тъпота, това е много хитра заблуда, основаваща се на самодоволството.

ПП: Скарлет как е, кво правиш, не ми се обаждаш. Затъжих се.

ScarlettS
04-26-2012, 13:23
Ти виждал ли си 200 милиона евро на банкноти по 10? Едва ли. Това обаче не значи, че не съществуват. Не всяко нещо има своето логично обяснение.

Това ми е един от любимите аргументи. :D :D

Всяко нещо, което се приема без доказателство, може и да се отхвърли без доказателство. А такива за бог доколкото знам липсват. Много ми е интересно защо считаш, че някои неща просто нямат логично обяснение. Защо пък така се е случило, че толкова много факти могат да бъдат изследвани и доказани, а нелепи неща като бог да си остават мистерия и 'просто да не могат да бъдат обяснени'. Според теб в резултат на какво някои неща са смислени, а други не?


и моля пишете Господ с главна буква.

Не виждам нито лексикална, нито морално логична причина да го правя. :D


то като се замисля, а ти как успя пък да си направиш такива фундаментално погрешни изводи, кой ти помогна, а колко глави от Библията си прочел (оооо, казваш че не си прочел) но както виждам това не ти е попречило сам да си съставяш и правиш изводи за Бог и да им си вярваш.

Открай време се питам същото за теб :) Поне прочете ли библията вече?

cvetemoe
04-26-2012, 13:26
и моля пишете Господ с главна буква.

Лапай пишки бе - титли и определения не се пишат с главна буква. Не се ръгай при големите.
учебник "Граматика на българския език"
- Главна буква се използва при названията на християнския бог и отнасящи се до него местоимения: Бог, Господ, Св. Троица, Спасител(ят), Бог-Отец, Бог-Син, Бог-Св. Дух, Светият Дух, Той, Му, Него, Свой, Негов, и изразът дай, Боже!.

, отделно, че си го пише и в канона

ScarlettS
04-26-2012, 13:32
^
Къде пише, че сме длъжни да спазваме канона?

Concussion
04-26-2012, 13:36
учебник "Граматика на българския език"
- Главна буква се използва при названията на християнския бог и отнасящи се до него местоимения: Бог, Господ, Св. Троица, Спасител(ят), Бог-Отец, Бог-Син, Бог-Св. Дух, Светият Дух, Той, Му, Него, Свой, Негов, и изразът дай, Боже!.

, отделно, че си го пише и в канона

Да иба исус в гъзааа. - Според теб как се справям, спазвам ли канона?

defender
04-26-2012, 13:41
^
Къде пише, че сме длъжни да спазваме канона?
ами тогава спазвайте граматиката, бъдете едни образовани, интелигентни и представителни атеисти.

ПП: и да се облечете добре.

ScarlettS
04-26-2012, 13:55
^
С граматиката нямам проблем.


учебник "Граматика на българския език"
- Главна буква се използва при названията на християнския бог и отнасящи се до него местоимения: Бог, Господ, Св. Троица, Спасител(ят), Бог-Отец, Бог-Син, Бог-Св. Дух, Светият Дух, Той, Му, Него, Свой, Негов, и изразът дай, Боже!

Между другото, как изобщо реши, че говоря за християнския бог специално в тази тема?

cvetemoe
04-26-2012, 14:05
Между другото, как изобщо реши, че говоря за християнския бог специално в тази тема?
Темата и въпросите на автора предразполагат към това, а и щом автора все пак спомена, че е говорил и със свещеник.
А ти за кой бог говориш?

ScarlettS
04-26-2012, 14:15
^
Говоря за идеята за бог като цяло, на която и да било религия, че дори и на човек без обособена религия, а просто съставена собствена представа за бог, съзнателна сила или висш разум, създал и управляващ света.

gandalfepi4
04-26-2012, 15:33
lol, на цветко му стана здрав като е видял нещо, което да му подкрепя позицията. Не че е важно в случая - това е само и единствено фаворитизъм и нищо друго (иначе защо ако се говори за гръцкият Пантеон/Богове не трябва да се ползва главна буква?) и не виждам никаква причина да спазвам това.

По същия и начин не виждам защо определението бог да е по-различно от определението машина или животно или тъпизъм и да трябва да се пише с главна, не виждам защо титлите яхве, аллах, яхова и тн (понеже не са имена а просто произношение на другоезични определения) да бъдат погрешно третирани като собствени имена.



А що се отнася до гейски май най-добре да си седне на неизбърсания гъз и да види кой е атеист и кой не преди да започне да ръси определения спрямо образоваността ни (а след като види че сме по-умни от теистите според статистики и важни изобретения да не си и помисля да започне да плюе обидни за самият него лайна как всъщност това колко е интелигентен и успял човек не е индикатор за това колко е умен понеже той има някаква изнасилена, измъчена полу-жива, изродена гавра спрямо стандартната дефиниция, която държи да бъде използвана от другите хора на планетата, нито един от които не е такъв ултра, мега дебил като него самия)


бон соар от мен че стана късно

libal44
04-26-2012, 16:02
1.Този господ , от къде се е създал за да ни създаде нас.


Идеята е, че това е нещо съществуващо безусловно, защото всичко познато има своето условие, за да съществува, а това условие, също съществува условно и така може да се продължи до безкрайност.Та бог е нещото, което съществува безусловно и е дало началото на самото движение...пък ти го наричай бог, преобразуваща се енергия и там каквото те устройва.
Това разбира се се осмисля единствено от времето, разглеждано като нещо праволинейно.

gandalfepi4
04-26-2012, 16:32
Идеята е, че това е нещо съществуващо безусловно, защото всичко познато има своето условие, за да съществува, а това условие, също съществува условно и така може да се продължи до безкрайност.Та бог е нещото, което съществува безусловно и е дало началото на самото движение...пък ти го наричай бог, преобразуваща се енергия и там каквото те устройва.
Това разбира се се осмисля единствено от времето, разглеждано като нещо праволинейно.

Това някаква непозната на земляните физика ли е? Има доста неща които са независими (ако се опитваше да изразиш това) и не помня някое от тях да се кава Коцекоатл или Вишну или Яхве.

Най-малкото че около места с екстремни условия (черни дупки примерно) вселената трябваше да се счупва по твоята логика ама не помня да съм чел че става така. Не може да reduction-ваш ad absurdum и да кажеш ergo бог/"енергия". Доста по-подредено ни е битието

libal44
04-26-2012, 17:25
Подредено е до момента, в който стигаме до въпроса с изначалното задействане на нещата. Времето го намесих с идеята, че видяно праволинейно (искам да наблегна на това), в условията му всичко има начало и това начало съществува условно (аз съм жив, защото мама и тати се срещнаха преди много години, а те са живи защото тяхната мама и тати... :P ) , но в определен момент, дадено начало трябва да е там безусловно. Не съм си изяснил още дали времето е субективно, обективно и тн, а ефектът на гравитацията върху него не съм изследвал и не съм компетентен по въпроса. Ако може да дадеш пример за нещо безусловно.

gandalfepi4
04-26-2012, 18:33
Подредено е до момента, в който стигаме до въпроса с изначалното задействане на нещата. Времето го намесих с идеята, че видяно праволинейно (искам да наблегна на това), в условията му всичко има начало и това начало съществува условно (аз съм жив, защото мама и тати се срещнаха преди много години, а те са живи защото тяхната мама и тати... :P ) , но в определен момент, дадено начало трябва да е там безусловно. Не съм си изяснил още дали времето е субективно, обективно и тн, а ефектът на гравитацията върху него не съм изследвал и не съм компетентен по въпроса. Ако може да дадеш пример за нещо безусловно.

Няма как да има нещо по-"безусловно" от нищото, а празен вакуум има свойството да самозаражда материя

http://en.wikipedia.org/wiki/Vacuum_energy

oт там насетне всичко е възможно най-малкото, всички фундаментални частици си бълбукат из нищото - самозараждат се и умират

http://en.wikipedia.org/wiki/Elementary_particle

Друг пример дето ми идва сега е "струната" :

http://en.wikipedia.org/wiki/Bosonic_string_theory

Просто въпросът ти е грешен - малко като да питаш какво става като се сблъсква неспирна сила с неподвижим обект или къде е краят на кръг.

Все пак аз съм баси пикливия аматьор тъй че тази информация я поемай с шепа сол




ПС

a за педала гейски да отбележа че като си дръви пишлето колко е морално банкруптирала позиция aтеизма спрямо теизма нека да не забравя че ТЕИСТ е и най-праведния и миролюбив християнин и истинският (не левейски дрисльо) сатанист от Африка дето корми деца в жертва на демони. Пак са теисти ама са им малко различни моралните призми, колкото на атеистичния хуманист и атеистичния социален дарвинист, да те еба в черепа пуст и празен

defender
04-26-2012, 19:52
Атеисти, какво ви дава надежда да сте атеисти? Вече ви разбрах почти всички доводи и продължавате да ме озадачавате и се чудя на акъла и философията на атеизма и на противоестественото му съществуване.
Според мен вие си вярвате в някаква степен в Бог, само че тука във форума ми се правите на много хард. Ама иначе сте някакви нежни душички, ню-ню на бати шушунчетата.

gandalfepi4
04-26-2012, 20:30
Атеисти, какво ви дава надежда да сте атеисти?

Въпросът ти е несмислен. Когато нещо е доказано за вярно го приемам за вярно, когато не е доказано за вярно не мога да го приема за вярно дори и да искам. Това е. Точка. Финито.



Вече ви разбрах почти всички доводи

Разбрал си курец. Кажи ми какво си разбрал. Сериозен съм. Изброй два или три. Давай, нищо нямам против, изброй ми два-три мои/общо-атеистки довода за невъзможност да се приема съществуването на богове.


и продължавате да ме озадачавате и се чудя на акъла и философията на атеизма и на противоестественото му съществуване.

Каква е философията на атеизма бе кретенино, ебач на овце! Каква е философията на ТЕИЗМА а? Философията на мормоните може би? Те са теисти и си имат някаква философия, твоя ли е? Твоя ли е философията на онези кретени в Индия, които колят кози и пият топлата им кръв за да се превърнат в живата богиня Кали? Твоя ли е философията на мюсюлманите които се взривяват? Tвоя ли е философията на сатанистите в Африка, които колят бебета и ги ядат, за да получат сили от дявола?

Бати дебила пръдлив, ш'си избиеш зъбите в клавиатурата за да набуташ един билион хора в някаква си твоя малка графичка. Има натурализъм, хуманизъм, има атеистични религии, има цялото разнообразие което има и при генералното понятие теизъм. Счупѝ ти се куро да покажеш колко не разбираш че да ти се смеят и патките по полето. Баси олигофренчето нагло, тъпо, тесногръдо.




Според мен вие си вярвате в някаква степен в Бог, само че тука във форума ми се правите на много хард.

В кой бог вярваме? В Зевс ли? В божественият Буда ли? В Один ли? В Коцекоатл ли? В бога на козите от острова Борнео ли? В стотиците богове от религията шинто ли вярваме? В бога на Авраам ли вярваме?

Боклук тъп си ти. Не разбирам как може да не си умрял от тъпотия до сега. Сигурно в даскалото ти те спраскват от бой, ама и ти харесва та продължаваш да си тъп.

defender
04-26-2012, 21:22
Въпросът ти е несмислен. Когато нещо е доказано за вярно го приемам за вярно, когато не е доказано за вярно не мога да го приема за вярно дори и да искам. Това е. Точка. Финито.

Какви доказателства бе бате, ако онова което досега си говорил са ти доказателствата, не мога да се сдържа да не възкликна ха-ха. Направо ти се чудя.
Само това успя да ме провокира, за да не заблуждаваш хората в някакви уж кои знае какви доказателства. Останалата част от мнението ти за мен го причислявам към категория спам и емоционално оригами за забавление на аудиторията.

ScarlettS
04-26-2012, 22:04
^

Ама защо са ни доказателства за липсата на бог? Ти си този, който представя някакво положително твърдение, което съответно уж трябва да защити. Аз досега не съм видяла достоверен аргумент, доказващ тезата ти за съществуването на бог. Ти си този, който трябва да даде доказателство. Аз на базата на липсата на предоставени такива не само от теб, но и от всички други вярващи, просто подминавам въпросното твърдение и не вярвам в него.

Когато аз утре кажа, че вярвам в нещо нерационално и противоречащо на вече доказаните принципи, като съответно нямам нищо, с което да докажа истинността му, ти също имаш правото да не ми повярваш. Това е и моята позиция. Не считам теорията за съществуването на бог за правдоподобна и досега никой не ме е убедил със смилени и логично издържани аргументи в противното => не вярвам и дори да исках, не бих могла да повярвам във въпросната теория.


Разбрал си курец. Кажи ми какво си разбрал. Сериозен съм. Изброй два или три. Давай, нищо нямам против, изброй ми два-три мои/общо-атеистки довода за невъзможност да се приема съществуването на богове.

Това защо го пропусна? Поне ако не друго, докажи, че разбираш противположната гледна точка, дори да не я споделяш.

defender
04-26-2012, 23:01
^
ееее, как да не я разбирам, нали ви слушам "лекциите" вече повече от 5-6 месеца. А с линковете на Гон4о изчетох половината Уики, баси.
Какво да ви доказвам повече, то сакън да не ви докажа.

bowlingForBeer
04-27-2012, 03:46
то като се замисля, а ти как успя пък да си направиш такива фундаментално погрешни изводи, кой ти помогна, а колко глави от Библията си прочел (оооо, казваш че не си прочел) но както виждам това не ти е попречило сам да си съставяш и правиш изводи за Бог и да им си вярваш.

А ти, човек, колко глави от библията си прочел? Защото аз лично от край време не вярвам в Бог, но едва след като я прочетох, започнах да се възприемам като атеист. Това не може да бъде морал, ти ебаваш ли ме...

JungleJaguar
04-27-2012, 05:21
Добре де представете си,че ние сме донесени на тая планета от някои?
Като колония да завладеем тази чужда планета.
Щото реално на тая планета има само животни и растения от милиарди години.
И изведнъж идваме ние отнякъде и я превземаме.
А нашия Бог може да са някви що да не извънземни,дето са ни създали.Да,звучи бая напушено,ама никъде никога не видях някой да докаже ,че има Бог.
Само тъпотии като Бог е във вечността,Бог е светлина и т.н.
Как и откъде дойдохме на тая планета?
Кои са нашите създатели и откъде са те?

То и в библията е казано-нека създадем човека ПО НАШ ОБРАЗ И ПОДОБИЕ.
По чие подобие сме ние-Тяхното,а не неговото.
Значи са участвали повече същества в нашето създаване.
Значи имаме не създател,а създатели !
А вече,за да колонизираш дадена планета и да създадеш напълно нова интелигентна раса същества хибриди по твое подобие и то в такъв огромен брой е повече от ясно,че са нужни доста напреднали технологии.

In*The*Face
04-27-2012, 06:17
Всяко нещо, което се приема без доказателство, може и да се отхвърли без доказателство. А такива за бог доколкото знам липсват. Много ми е интересно защо считаш, че някои неща просто нямат логично обяснение. Защо пък така се е случило, че толкова много факти могат да бъдат изследвани и доказани, а нелепи неща като бог да си остават мистерия и 'просто да не могат да бъдат обяснени'. Според теб в резултат на какво някои неща са смислени, а други не?

Естествено, че може да бъде отхвърляно. За това има вярващи и невярващи хора. Но ти бъркаш доказани с недоказани факти и смислени с безсмислени. Ние знаем, че хора са стъпвали на Луната, нали? Само че има и куп документални филми които оспорват тези доказателства, позовавайки се на аргументи като развято знаме и сенки, които се виждат на снимките. По същия начин знаем, че Дева Мария е заченала непорочно, че Исус е бил разпнат, а после е възкръснал. Виждаме икони, четем легенди и т.н Ти си избираш на кое да се довериш. А считам, че някои неща нямат логично обяснение, защото в противен случай всичко е химия, физика, биология, математика и твърда наука. Въпроса е с каква мисъл ти е приятно да живееш. На мен ми е приятно да вярвам. В моите представи Бог не е белобрад старец с бяла тога живеещ в облаците. А просто нещо по-силно от мен, от теб, от хората като цяло. Просто някаква надежда.

gandalfepi4
04-27-2012, 06:52
Какви доказателства бе бате, ако онова което досега си говорил са ти доказателствата, не мога да се сдържа да не възкликна ха-ха. Направо ти се чудя.

Аз къп казвам че си педалче, което дори и не е запомнило едничко. Докажи противното, кажи ми едно доказателство, което съм дал преден разговор.


Само това успя да ме провокира, за да не заблуждаваш хората в някакви уж кои знае какви доказателства. Останалата част от мнението ти за мен го причислявам към категория спам и емоционално оригами за забавление на аудиторията.

Щото ти счупѝ мозъчето ли или щото не можеш да ме барнеш и с пет метров прът?


ееее, как да не я разбирам, нали ви слушам "лекциите" вече повече от 5-6 месеца. А с линковете на Гон4о изчетох половината Уики, баси.
Какво да ви доказвам повече, то сакън да не ви докажа.

Май отговорът на горният ми въпрос става очевиден вече а? Сериозно, кажи 2-3 и докажи че не си леке, което нищо не му пробива акъла и само дрънка тъпотии на самосвал. Аз от раз съм способен да се сетя за представените от тебе чужди идеи за аргументи, не виждам какво ти пречи на тебе.

Или пак ще почваме спора където ти се пъчиш като каплун как имаш 600 книги дето си изчел на компа, а като те замоля да пуснеш едно скрийнкапче и аз да пусна пръв мое скрийнкапче на пдф книжки дето имам да се дърпаш като шебек на верига и да се опитваш с кървава лига на уста да извъртиш разговора, само и само да не лъсва още повече какъв си лъжец и колко е безсмислена всякаква комуникация с теб, че и самото ти съществуване

gandalfepi4
04-27-2012, 07:15
Естествено, че може да бъде отхвърляно. За това има вярващи и невярващи хора. Но ти бъркаш доказани с недоказани факти и смислени с безсмислени. Ние знаем, че хора са стъпвали на Луната, нали? Само че има и куп документални филми които оспорват тези доказателства, позовавайки се на аргументи като развято знаме и сенки, които се виждат на снимките.

Ми не знам как да ти кажа но има мъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъ ъъъъъъничка разлика между хората които използват жалките си идеи за "факти" и логика за да спорят че земята е всъщност плоска (примерно)

http://theflatearthsociety.org/cms/

и тези които твърдят че или им вярваш и служиш на доктрината или след като умреш твой втори мозък, който не може да се засече по никакъв начин бива възстановен насилствено и телепортиран в алтернативно измерение, където го обгрижват с негативни стимули до края на времето


По същия начин знаем, че Дева Мария е заченала непорочно, че Исус е бил разпнат, а после е възкръснал. Виждаме икони, четем легенди и т.н

Ми то и мюсюлманите имат легенди и картинки и артефакти бе! То и бахаите. То и мормоните. То и сайънтолозите. То и пастафарианците. То и другите хиляди религии с десетки хиляди деноминации. Какво правиме? Играме си на тука има-тука нема ли? Ако нещо е доказано се приема за доказано, ако не е - не. Има спорности около Шекспир, Омир, някои философи - на никой не му пука, нито един от тези индивиди не е твърдял че ако го следваш ще те прати в хубаво място, а ако не ще те прати на лошо, ако го е твърдял се гледа дали има нещо с което да се подкрепи това и ако няма му биеш чимбера


Ти си избираш на кое да се довериш. А считам, че някои неща нямат логично обяснение, защото в противен случай всичко е химия, физика, биология, математика и твърда наука.

Значи ти не си избрала кое ти е логично и доказано и вероятно и подкрепено от мнението на експерти, а си избрала в какво искаш да си представяш че е вярно и се преструваш че е вярно? Баси якото, я да пробвам и аз - искааам да живея във вселена където голи бисексуални нимфоманиачки ме обгрижват постоянно, имам да плюскам каквото си поискам и като пърдя мирише на теменуга ... според тебе стана ли? Имаш толкова доказателство да ми повярваш колкото и на другите неща все пак... или не точно?


Въпроса е с каква мисъл ти е приятно да живееш. На мен ми е приятно да вярвам. В моите представи Бог не е белобрад старец с бяла тога живеещ в облаците. А просто нещо по-силно от мен, от теб, от хората като цяло. Просто някаква надежда.

Ми на мен ми е приятно да живея като шиитски мюсюлманин и моята "надежда" и "трансцендентална сила" искат да изколя семейството и приятелите ти, да те взема за сексуална робиня, да ти отрежа клитора и лабията, да те малтретирам физически и психически, да те облека в черния чувал с дупки за очи и да не можеш и на доктор да отидеш без мое писмено позволение, да те чукам докато не ми родиш син, на който да му направя ненужна операция, която има някакъв шанс да го убие, малко по-голям шанс да му направи пишката неизползваема и още по-голям шанс да му обезобрази пишката доста гнусно, след което да го водя на приятни религиозни карнавали където другите ми братя във вярата се кълцат с ножове на вериги и си режат челата на децата да кървят в някаква какафония и оргии на ужаса (все факти).

Може да ми е приятно да живея като сатанист от Африка, който взема децата на хора, убива ги и ги яде ритуално.

Може да ми е приятно да живея и като... ами като някои от християните които пускат бомби по джамии и болници, които застрелват доктори, които си бият децата докато не умрът или не го водят в болница, коя си ти че да кажеш че те са в грешка, когато собствената ти идея за реалността е не кое е исторически подкрепено с факти, ами кое ти е приятно?


Има БОЛ доказателства които обезвалидяват исляма - пускал съм такива във форума. Ако не бяха хората като тебе нищо от по-по-горния параграф нямаше да е факт, вместо ужасяваща фантазия. Има и БОЛ доказателства които обезвалидяват идеята за дявол и християнството като цяло - пускал съм такива във форума. Ако не бяха хората като тебе нищо от горните два параграфа нямаше да е факт, вместо ужасяваща фантазия.

Ама като тези тъпаци


http://theflatearthsociety.org/cms/

ти и милиарди други идиоти си запушват ушите и започват да си пеят "не те чувам, чорапа си обувам" и правят света доста по-кърваво, богато на трупове и страдание, малоумно място отколкото може да е. Поздравления, това е и твое постижение все пак. Щото ще предадеш същия манталитет на децата си, а те на внуците и тн

ScarlettS
04-27-2012, 11:46
In*The*Face, няма какво да ти обяснявам, Гандалф се изрази достатъчно точно.


Добре де представете си,че ние сме донесени на тая планета от някои?
Като колония да завладеем тази чужда планета.
Щото реално на тая планета има само животни и растения от милиарди години.
И изведнъж идваме ние отнякъде и я превземаме.

Виж сега, и аз вярвам, че има живот някъде из вселената, но не вярвам, че са дошли и са ни създали. Не сме се появили просто отнякъде, отнело е милиони години да достигнем сегашното си ниво на развитие. Какво не и одобряваш на еволюцията, че държиш извънземните да са ни 'донесли' тук?

JungleJaguar
04-27-2012, 14:16
Скарлетче,нали не споделяш теорията на Дарвин,че ние сме маймуни,които са еволюирали милиони години,за да станем това,което сме сега?
По тази логика всички маймуни отдавна трябваше да са като нас напреднала раса хора.Че и по-напреднали от нас даже,защото и като вид са доста преди хората.

Защо само ние се различаваме от всички други на тази планета-ами факта,че имаме интернет,таблети,космическ и и нано технологии,а ако ни пуснат в джунглата без оръжия и 99 % от хората пълнят гащите,страх ги е от зверовете и не могат да оцелеят.Ами нали сме живели в природата на едно със животните,нали сме еволюирали и това за нас би трябвало да е детска игра.Все едно да си компютърен хакер,а да ти дадат едно старо сметало и ти да не можеш да сметнеш 3+3. Всички същества освен нас са спецове в природата,какво ти говори това-че природата е съвършена,а хората с таблет с Wi-Fi не са естествена еволюция.

Ми и племената от джунглите защо ги има?
Та те са по-стара раса от нас,живяли са като нас,оцелявали са като нас,а ние със смартфоните,а пък те с лъковете?

Извинявай,ама съм надул яко едни слушалки тука и хем слушам хем се мъча да пиша ахахахах

Rebirthing
04-27-2012, 15:04
Може да не са ни "донесли" извънземните, нито пък да са ни създали, а просто да си на "ъпдейтнали".

gandalfepi4
04-27-2012, 16:02
Скарлетче,нали не споделяш теорията на Дарвин,че ние сме маймуни,които са еволюирали милиони години,за да станем това,което сме сега?

Брато, поздравления! Аз си нямах и идея че си такъв титаничен гений че 99.9% от биолозите по света да са пълни глупаци в сравниение с тебе

http://en.wikipedia.org/wiki/Level_of_support_for_evolution#Scientific_support


По тази логика всички маймуни отдавна трябваше да са като нас напреднала раса хора.Че и по-напреднали от нас даже,защото и като вид са доста преди хората.

Вярно! То и за'тва Американците не са дошли от Европа ами просто са се появили магически в Америка, нали ако бяха дошли от Европа ние до сега също да сме станали Американци?


Защо само ние се различаваме от всички други на тази планета

Вярно! Толкова сме различни че генетичният ни код е 99% еднакъв с този на шимпанзетата, това ако не е космическа разлика не знам какво е! То конете и магаретата са по-различни генетично и пак са способни да правят поколение, ама ние въпреки всичко сме напъъъълно различни от всичко друго на тая планета.


-ами факта,че имаме интернет,таблети,космическ и и нано технологии,а ако ни пуснат в джунглата без оръжия и 99 % от хората пълнят гащите,страх ги е от зверовете и не могат да оцелеят.

Ти таблет можеш ли да направиш? Можеш ли и едно кабелче да направиш? Знаеш ли къде да изпокаеш метала за кабелчето? Щото ако не явно не си човек.

И си напълно прав за хората в джунглата, това че ако някой ти пусне разглезените идиоти от квартала в дивото те няма да оцелеят. По тази причина диваци из джунглите няма. Просто няма бушмени, няма хора из островите. Няма такова нещо. А ако има те само с картечници и слънчеви панели се разхождат из пущинака, не с едните гащи на гъза и лъкче от клечки


Ами нали сме живели в природата на едно със животните,нали сме еволюирали и това за нас би трябвало да е детска игра.

Мда, напълно! На мене баща ми е бил бодибилдър и може да вдигне 29384293874923784 тона с пишка, а аз не мога - значи не съм негов син, майка ми може да говори китайски, арабски, английски, немски, исландски, испански, румънски и може на сън да програмира компове, а аз не мога - значи не съм роден от нея... БРАТО И МЕН СА МЕ ПУСНAЛИ ИЗВЪНЗЕМНИТЕ!!!!



Все едно да си компютърен хакер,а да ти дадат едно старо сметало и ти да не можеш да сметнеш 3+3.

Именно! Браво, закова ги тъпите учени и експерти! То и за'тва си знам че негрите в Америка всъщност са донесени от извънземните също, нали ако бяха генетично Африканци щяха да говорят не на английски ами на суахили, банту и берберски?! И неграта са ги пуснaли извънземните!



Всички същества освен нас са спецове в природата,какво ти говори това-че природата е съвършена,а хората с таблет с Wi-Fi не са естествена еволюция.

Ми да! То ако пуснеш един човек из някоя горичка с плодчета, зеленчучета, ядки, коренчета, рибки и животинки за папкане той ще умре моментално, но ако извадиш от зоoпарка полярната мечка и я шибнеш в Сахара ще има стада полярни мечки след година две из пустинята.


Ми и племената от джунглите защо ги има?
Та те са по-стара раса от нас,живяли са като нас,оцелявали са като нас,а ние със смартфоните,а пък те с лъковете?

Ми да, те са извънземни!!!!!!!

...

пфу, обърках се - ние сме извънземни, а те не са хора! Сравни се с един тъп пич от племе в джунглата:

Той знае кои храни там се ядът и как се набавят, как да си прави подслон и рудиментарни оръжия и дрехи

Ти пък знаеш как да направиш симфония, картина, скулптура, самолет, компютър, атомна бомба и небостъргачи (иначе не си човек, а животно някакво)

Явно е че единият от вас е извънземен!

In*The*Face
04-27-2012, 16:07
Ми на мен ми е приятно да живея като шиитски мюсюлманин и моята "надежда" и "трансцендентална сила" искат да изколя семейството и приятелите ти, да те взема за сексуална робиня, да ти отрежа клитора и лабията, да те малтретирам физически и психически, да те облека в черния чувал с дупки за очи и да не можеш и на доктор да отидеш без мое писмено позволение, да те чукам докато не ми родиш син, на който да му направя ненужна операция, която има някакъв шанс да го убие, малко по-голям шанс да му направи пишката неизползваема и още по-голям шанс да му обезобрази пишката доста гнусно, след което да го водя на приятни религиозни карнавали където другите ми братя във вярата се кълцат с ножове на вериги и си режат челата на децата да кървят в някаква какафония и оргии на ужаса (все факти).

Може да ми е приятно да живея като сатанист от Африка, който взема децата на хора, убива ги и ги яде ритуално.

Може да ми е приятно да живея и като... ами като някои от християните които пускат бомби по джамии и болници, които застрелват доктори, които си бият децата докато не умрът или не го водят в болница, коя си ти че да кажеш че те са в грешка, когато собствената ти идея за реалността е не кое е исторически подкрепено с факти, ами кое ти е приятно?


Има БОЛ доказателства които обезвалидяват исляма - пускал съм такива във форума. Ако не бяха хората като тебе нищо от по-по-горния параграф нямаше да е факт, вместо ужасяваща фантазия. Има и БОЛ доказателства които обезвалидяват идеята за дявол и християнството като цяло - пускал съм такива във форума. Ако не бяха хората като тебе нищо от горните два параграфа нямаше да е факт, вместо ужасяваща фантазия.

С тази разлика, че това, че аз вярвам в съществуването на Бог не може да нарани, обиди, застраши никого. Това си е моят вътрешно убеждение което нито проповядвам, нито натрапвам, нито променя начина ми на живот. Не съм облечена в расо, не съм забулена и окичена с кръстове, не ходя на църква всяка сутрин, не опъвам килимче самобичувайки се, не принасям в жетва невинни животни, не водя разговори в които да убеждавам невярващи да приемат който и да е от Боговете. Живея нормален и спокоен живот. Приемам фактите такива каквито са, но вярвам, че има неща които няма как да бъдат доказани. Вярвам, че има чудеса и има предостатъчно примери за тях. Които не могат да бъдат обяснени с наука и теореми. Не отричам исторически факти, не оспорвам неоспорими неща. Просто си позволявам да се надявам и вярвам, че има някой, който вижда, който знае, който помага. Защото в сегашният свят и да се помоля на докторите в болницата да излекуват баба ми, може да не ме огрее. И не заради друго, а защото те или не са достатъчно компетентни или не са достатъчно отговорни или са достатъчно корумпирани. И в следващите 48 мъчителни часа, в които я чувам как вика единственото което ми остава е да вярвам и да се моля. Дали има кой да ме чуе не знам, но по никакъв начин не може да ми навреди, че го правя. Нито на мен, нито на когото и да е.






ти и милиарди други идиоти си запушват ушите и започват да си пеят "не те чувам, чорапа си обувам" и правят света доста по-кърваво, богато на трупове и страдание, малоумно място отколкото може да е. Поздравления, това е и твое постижение все пак. Щото ще предадеш същия манталитет на децата си, а те на внуците и тн

Това пък изобщо не знам как да го коментирам...

bowlingForBeer
04-27-2012, 17:09
Скарлетче,нали не споделяш теорията на Дарвин,че ние сме маймуни,които са еволюирали милиони години,за да станем това,което сме сега?
По тази логика всички маймуни отдавна трябваше да са като нас напреднала раса хора.Че и по-напреднали от нас даже,защото и като вид са доста преди хората.

Защо само ние се различаваме от всички други на тази планета-ами факта,че имаме интернет,таблети,космическ и и нано технологии,а ако ни пуснат в джунглата без оръжия и 99 % от хората пълнят гащите,страх ги е от зверовете и не могат да оцелеят.Ами нали сме живели в природата на едно със животните,нали сме еволюирали и това за нас би трябвало да е детска игра.Все едно да си компютърен хакер,а да ти дадат едно старо сметало и ти да не можеш да сметнеш 3+3. Всички същества освен нас са спецове в природата,какво ти говори това-че природата е съвършена,а хората с таблет с Wi-Fi не са естествена еволюция.

Ми и племената от джунглите защо ги има?
Та те са по-стара раса от нас,живяли са като нас,оцелявали са като нас,а ние със смартфоните,а пък те с лъковете?

Извинявай,ама съм надул яко едни слушалки тука и хем слушам хем се мъча да пиша ахахахах

И после образованието ни куцало. Я го вижте тоз' нахакан младеж колко много знае!

Кратък урок по еволюция.
"Помня, когато една точица енергия каза Бум. Беше бая голямо, та затова аз и колегите ми от църквата го нарекохме Голям Бум. Всичко беше пихтия, абе супер малоумно, но нека не ви затормозявам с излишни безинтересни неща, които в случая имат огромно значение за шанса, който беше даден на човечеството, за да съществува, и да се пренесем 9,2 милиарда години в бъдещето. Земята не беше кой знае какво. Нямаше МакДоналдс, нямаше дори Металика! Беше пълна скука. В четвъртък вечер нямаше къде дори да отидеш на караоке, въпреки че дори календарът още не беше измислен. Но избързвам. Почти милярд години трябваше да изминат, за да се появят първите бактерии. Едва преди 600 милиона години се появиха първите сложни организми. И добре, че се появиха те, защото тая вегитарянска диета ми ебаваше стомаха вече.

...

Но нека се пренесем направо на по-интересното. Хората, както им казват по ново му. Не бяха много забавни. По цял ден си човъркаха с некви камъни и се забавляваха. Ходеха още на четири крака, но пък имаше бая видове от тях. По-късно 4-5 от тия видове започнаха да еволюрат още повече. Все едно пиеха по 6 редбула на ден ви казвам. Това неандерталци, това хомосапиенс, това хомоеректус си ебаваха майките на различни места по света. Едни в Африка, други в тия осровчета, на които още не сме им дали име между Азия и Австралия. По едно време даже и кроманионци имаше. Преди 35 000 години хомосапиенс, докато се бяха напили, не разбраха как стигнаха до Европа, където завариха неандерталците. Голямо мазало щеше да стане. Не се ебаха, споко. Поне го няма на порно. Кой знае, може да изникне по някое време. Но пък за по-малко от 10 хиляди години неандерталците изчезнаха. Само да уточня, за идиоти като тоя, който съм цитирал - да, те са от друг вид маймуни. Шимпанзетата и горилите не са толкова умни, колкото нас. Това беше малко лирическо отклонение. Изчезнаха, защото мозъкът им не беше толкова развит, колкото този на модерния човек. Всеки имаше не повече от 30 приятеля във фейсбук, докато натрапниците, в случая хомосапиенс, вече гониха 200. Социални типове ви казвам, знаеха как да правят приятели, събираха се в Борисовата и пиеха бира. Ебати добрите купони правиха."

-- Едгаp Алан По - Главен секретар на Адам и Ева и виден архиолог от 3ти век преди христа.

JungleJaguar
04-27-2012, 18:21
офф тез дето ми разделяте мнения на 1000 части и отговаряте сте ми ясни.Ама всичко ти е ясно на тебе-та ти четеш уикипедия.Аз пиша 1 мнение,той ми говори 1000 съвсем различни тъпотии-американци,горички,бодибил дъри ,европеици,плодчета и пишки ахаахах ама си забавен де ахаахах

gandalfepi4
04-27-2012, 18:36
С тази разлика, че това, че аз вярвам в съществуването на Бог не може да нарани, обиди, застраши никого. Това си е моят вътрешно убеждение което нито проповядвам, нито натрапвам, нито променя начина ми на живот. Не съм облечена в расо, не съм забулена и окичена с кръстове, не ходя на църква всяка сутрин, не опъвам килимче самобичувайки се, не принасям в жетва невинни животни, не водя разговори в които да убеждавам невярващи да приемат който и да е от Боговете. Живея нормален и спокоен живот.

С изключение на това че грубо отхвърляш логика, наука и история. МОЖЕ да няма никакъв ефект за тебе или за околните, правилно го каза, НО ти и другите като теб допринасяте неимоверно за съществуването на агресивните отрепки като им давате среда в която да растат. Детето ти преспокойно може както ти отхвърляш факти да рече да отхвърля медицина (както ТОЛКОВА МНОГО ДРУГИ) и да си убие своето дете и твое внуче. Ей така, от едната си религия. Става, при това не толкова рядко, не се чуди.


Приемам фактите такива каквито са, но вярвам, че има неща които няма как да бъдат доказани.

Ми в библията пише че около годината 32 в римската империя се е отворила земята, разни мъртъвци са възкръснали и са отишли в градовете, където всички били ужасени и шокирани и извършили пред тях много чудеса. В същият ден и пише че е имало земетресения и страшна лупурдия от небесата и всякакви магически явления. По някакви необясними причини никой от живеещите там евреи и римляни не отбелязва това от този ден. Нищичко.

Библията лъже ли или не?

Иисус казва на 2-3 места че светът ще свърши някъде около годината 60, да закръглим щедро до края на първи век сл. н.е. Сега, два милениума по-късно светът все още не е свършил.

Библията лъже ли или не?

В библията се говори за световен потоп и два периода в които цялата човешка раса е репродуцирана от миниатюрен брой хора, като това е подкрепено от генеалогии и не може по никакъв начин да е метафора. Според историци, биолози и геолози това е не само погрешно, но и абсолютно невъзможно.

Библията лъже ли или не?

В библията се споменава че евреите са били роби в Египет и че са излезли от там на поход в пустинята. Отново, всички факти показват че евреи в Египет не е имало, не е имало преход в пустинята, не е имало "чуми".

Библията лъже ли или не?

В библията се казват и още куп глупости които противорекат на научният консенсус, ОТДЕЛНО И ЧЕ СЕ ЗНАЕ КОИ ЧАСТИ ОТ ВЪПРОСНАТА КНИГА ОТ КОЙ СА ИЗФАБРИКУВАНИ И ИЗМИСЛЕНИ, ЧЕ И ЗАЩО.


А ти твърдиш че приемаш фактите такива каквито са...?

Има неща които не могат да бъдат доказани, вярно, но като има една религия от 1000 на която решаваш да се довериш ти доста буквално се обричаш на вечно мъчение според други. Или си сигурна в избора си на религия, или не практикуваш. Всичко друго е обидно за теб самата, мисловна мастурбация и нищо повече.


Вярвам, че има чудеса и има предостатъчно примери за тях. Които не могат да бъдат обяснени с наука и теореми.

Пример за едно и защо да не се приеме автоматично за дрънканиците на откачалка/лъжец?


Не отричам исторически факти, не оспорвам неоспорими неща.

Ми хубаво, в такъв случай да знаеш че ТОЧНО историята отрича доста брутално и трите Абрахамски религии


Просто си позволявам да се надявам и вярвам, че има някой, който вижда, който знае, който помага.

Не, не само се надяваш. Не това каза по-горе. Ти се държиш не сякаш ти е приятно да мислиш че може да има свръхестествени същества, които да те държат за домашен любимец и да те глезят ами за конкретно божество от конкретна религия, и двете от които отхвърляни от история и наука.


Защото в сегашният свят и да се помоля на докторите в болницата да излекуват баба ми, може да не ме огрее.

Ах колко ми е отвратително това. Брой до 5. Давай.

1
2
3
4
5

Едно дете умря от глад. Едно на пет секунди.

Толкова много мъка, толкова много болка, толкова много страдания, толкова много деца родени без мозък или без крайници просто поради генетична случайност, толкова много жени държани от бебета за секс робини, обекти за ебане, толкова много хора одирани и кастрирани живи, толкова много животни измъчвани, толкова много природни стихии, НО ВСИЧКО Е НАРЕД ПОНЕЖЕ НЯКОЙ ГО ПРАВИ ОТ ДОБРО!

Имам изнасилена приятелка, защо не ѝ кажеш как твоят бог е гледал с пълно мълчание и е позволил това да стане, след което е обърнал внимание да даде на бабето ти 2-3 годинки живот.


Толкова бездушни и коравосърдечни ставате от тъпия ви, животински страх, толкова ми е жал и гнус...

Да беше това най-малкото зло на всичкото отгоре пък то...


И не заради друго, а защото те или не са достатъчно компетентни или не са достатъчно отговорни или са достатъчно корумпирани. И в следващите 48 мъчителни часа, в които я чувам как вика единственото което ми остава е да вярвам и да се моля. Дали има кой да ме чуе не знам, но по никакъв начин не може да ми навреди, че го правя. Нито на мен, нито на когото и да е.

Колко сърцераздирателно *подсмрък* и моята баба умря на скоро, с доста тежка деменция, беше ми много забавно и кеф да стоя до нея, докато не ме познава или когато ме познава да ме пита за измислени неща и да ѝ давам комфорт до колкото мога, ама какво да се прави. Ако имаше бог щеше да си вдигне апатичният задник и поне да ѝ върне ума че да умре като човек, а не като животно, но дори това не ѝ остави.

И така. Не съм дете, свърших това, което трябваше да се свърши и не мръцках и пръцках колко ми е тъжничко и колко ме боли чурката, и колко ми се иска дядо Мраз да е истински че да ми донесе в чувала баба обратно от мъртвите.

Баси обидното и жалко, събчовешко държание. Но моето мнение и чуства кучета ги яли, не са важни - важно е това че за едната си мисловна чикия, единия страх и едното малодушие хора като теб допринасят за много, много, много жертви И се държат като олигофрени в процеса.

Отново, поздравления


ПС А ако просто искаш да ти е кеф и друго не ти пука има хероинец, кокаинец, добрия стар алкохол - целия си живот можеш да го изживееш напъъълно хубавко и розовичко. Нищо не ти пречи.

ScarlettS
04-27-2012, 18:46
JungleJaguar, за еволюцията няма какво да добавя, но в елемента с 'пренасянето' на хора или подобряването им има друг проблем. Повечето разумни цивилизации или се самоунищожават или в следствие на някаква природна катастрофа измират - говоря за човечеството като цяло, не просто огромни части от населението. Хората ще съществуват в период от време (може да са милиони години), който сравнен спрямо времето, нужно за пътуване от една населена планета до друга, е нищожно. Тоест дори да са напреднали без да са се самоунищожили, въпросните 'ужасно развити' извънземни докато стигнат до нашата планета, преминавайки през слънчеви системи и галактики някак пренебрегвайки многобройните физични трудности, които правят подобно пътуване почти невъзможно, докато стигнат до нас, отдавна ще сме измрели, а и планетата може вече да не е годна за живот. Това е и причината да не вярвам, че извънземни изобщо някога ще ни посетят или че ще засечем някакъв сигнал от тях, макар да мисля, че съществуват някъде там.

bowlingForBeer
04-27-2012, 18:46
офф тез дето ми разделяте мнения на 1000 части и отговаряте сте ми ясни.Ама всичко ти е ясно на тебе-та ти четеш уикипедия.Аз пиша 1 мнение,той ми говори 1000 съвсем различни тъпотии-американци,горички,бодибил дъри ,европеици,плодчета и пишки ахаахах ама си забавен де ахаахах


Ще използвам прости думички, за да ме разбереш. Има много видове маймуни. Всички те еволюират. Някои по-малко, други повече. В последствие се появяват различни видове хора от различни видове маймуни.

И ми е много интересно как не отричаш нито един друг прогрес на човечеството, освен идеята за еволюция, въпреки че е доказана, и, въпреки че е една от петте най-велики идеи в науката. Да. Науката. Където се търсят доказателства, а не се приемат насляпо идеи.

Но пък поне следваш идеята на християнството да бъдеш расист. Сега го видях това в предишния ти пост.

Rebirthing
04-27-2012, 18:57
ScarlettS, а може би извънземните не са дошли по "класическия" начин. Имам предвид... http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1377370/Teleporting-breakthrough-scientists-transport-light-particles.html

bowlingForBeer
04-27-2012, 19:07
Това предполага за достигане на скорост, по-голяма от тази на светлината, което е невъзможно. А дори да беше, човек щеше да се озове в бъдещето, преди да е тръгнал от настоящето.

defender
04-27-2012, 19:09
....................Библията лъже ли или не?.....................
Библията не лъже и бих те ПОСЪВЕТВАЛ да си изтриеш това мнение, защото заблуждава нагло хората, които все още не са утвърдени във вярата и вярват в простота на духа.

gandalfepi4
04-27-2012, 19:11
Пътуване със светлинна скорост е невъзможно за обект с маса първо, второ пътуване във времето може да се извършва само в бъдещето

gandalfepi4
04-27-2012, 19:15
Библията не лъже и бих те ПОСЪВЕТВАЛ да си изтриеш това мнение, защото заблуждава нагло хората, които все още не са утвърдени във вярата и вярват в простота на духа.

OOOOOO, какъв филантроп се извъди... хммм, знаеш ли какво - няма XD

Покажи какъв си филантроп и ме опревергай. Цитирай ми мнението да не каже някой че съм си го променил и покажи кое от конкретните ми исторически твърдения е погрешно

ScarlettS
04-27-2012, 19:18
Ироничното е, че точно представителят на християнството е против 'наглото заблуждаване на хората'.

bowlingForBeer
04-27-2012, 19:26
Библията не лъже и бих те ПОСЪВЕТВАЛ да си изтриеш това мнение, защото заблуждава нагло хората, които все още не са утвърдени във вярата и вярват в простота на духа.

Простоата на духа е именно вярата. Че нещо става без да се търси обяснение защо.

defender
04-27-2012, 19:29
обяснение има за всичко, но не всички хора имат сила, време или възможност да го постигнат, затова при тях има вяра в простота на духа, Бог е помислил за всички. Вярата е универсална сила, достъпна за всеки.

bowlingForBeer
04-27-2012, 19:34
Това са хипитата, бе пич.

gandalfepi4
04-27-2012, 21:12
обяснение има за всичко, но не всички хора имат сила, време или възможност да го постигнат, затова при тях има вяра в простота на духа, Бог е помислил за всички. Вярата е универсална сила, достъпна за всеки.

Мда, универсалната "сила" да се преструваш че нещо е вярно когато не е и да го използваш за извинение на собствената си апатия и ленност.

JungleJaguar
04-27-2012, 22:07
Това предполага за достигане на скорост, по-голяма от тази на светлината, което е невъзможно. А дори да беше, човек щеше да се озове в бъдещето, преди да е тръгнал от настоящето.

Аре бе !
Ти за неутрино да си чувал?
На практика тези частици се движат със скорост по-висока от тази на светлината.
Първо заблуждават цял свят,защото все още не бяха го доказали,че това е предела,че телепортацията е невъзможна,че дрън,дрън,а само преди 6 месеца откриха,че все пак има неща,които се движат с по-голяма скорост от светлината,а преди години успешно направиха и телепортация на частици на разтояние 10 км,което е малко,но си е пак телепортация.

И не ти трябва да се движиш със скоростта на светлината.Смятам сте чували за Прохода на Дървояди.Айнщайн още доказва,че пространството може да се моделира.Ако приемем,че един лист хартия е пространството и вместо да пътуваме дълго от единия до другия край ,можем да прегънем листа,да пробием дупка и да минем до другия край.
Друг е въпроса,че това на този етап звучи повече от фантастично.

Rebirthing
04-27-2012, 22:19
Всъщност това за неутринно не е много ясно...миналият месец четох, че всъщност измерванията били грешни.
Но може пък извънземните да са използвали друг метод, знам ли ? Примерно червейните дупки. Ясно е, че са хипотетични, но са теоретично възможни...

gandalfepi4
04-28-2012, 08:19
Всъщност това за неутринно не е много ясно...миналият месец четох, че всъщност измерванията били грешни.
Но може пък извънземните да са използвали друг метод, знам ли ? Примерно червейните дупки. Ясно е, че са хипотетични, но са теоретично възможни...

Неутриното е просто интересна частица, нищо което да може да те води напред или назад във времето. Освен това и черните дупки си отделят енергия (радиацията на Хоукинс) тъй че май, май-май ще си останат само хипотетични.

In*The*Face
04-28-2012, 09:19
Имам много какво да пиша, но не виждам смисъл да го правя. Ти се опитваш да впечатлиш с ораторски умения, обща култура и брутален изказ. В първият пост единствения смислен въпрос беше "Какво ви дава надежда да вярвате в Бог". И аз отговорих кратко, просто и ясно как стоят нещата за мен. От тук на там да ми даваш примери за коления и бесения и звески убийства е просто умело изместване на нещата. Има едно много хубаво предаване "Табу". Там показват как хора промушват езиците и ушите си, самобичуват се, причиняват си зверски болки, друсат като маймуни и безумстват, отглеждат кукли, в които смятат, че са се вселили духовете на децата им, обличат се като супергерои и т.н и т.н Голяма част от хората показани в тази поредица не следват религии. Едни вярват в силата на телата си, други в шаманството, на трети просто им харесва да ги жилат отровни мравки. За това не е виновна библията, нито Господ, нито каквото и да било друго. Изнасилвания стават всеки ден, в затвора много хора изобщо не вярват в Бог. Така че да ми оправдаваш всички изродии случващи се по Света с религия и вяра е повече от безумно. В някои секти, хората се изправят против съществуването на каквито и да е Богове и се докарват до кома, за да доказват, че светлина в тунела няма. Така както моето дете може да убие своето, така и твоето може. Защото тук изобщо не става въпрос до това дали ще вярва, че има някой или не.

Чудо, което лекарите и физиците не могат да обяснят http://www.factor-news.net/index_.php?ct=1&id=7564

Чудо, без обяснение след дадени 0% шанс това да се случи http://www.chudesa.net/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BE-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B8/

Няма смисъл от повече. Последният сайт е достатъчен. Ако искаш поразгледай, почети, а после се върни, за да дадеш доказателства, че тези неща не са чудо, а докторите са сбъркали или директно започвай разследване на описаните неща. Как видиш ли така се е получило.

Всеки може да бъде брутален, да дава примери, с които да "доказва" тезата си, да обижда, да прехвърля вина върху група от хора или вярванията им. В случая не става дума за това. Аз живея с мъж, който не иска и в църква да влиза. Който не вярва в съществуването на Бог. Още не съм го заклала или пък той мен, ама никога не е късно. Всичко, което преминава границите на умереното може да бъде окачествено като опасно. А що се отнася до края на света. В Библията пише едно, науката казва друго, маите - трето. Библията греши, науката също, защото трябваше да сме част от миналото още през 2000 според хиляди изследователски прогнози.

Спирам да пиша в тази тема.

defender
04-28-2012, 09:30
Всеки може да бъде брутален, да дава примери, с които да "доказва" тезата си, да обижда, да прехвърля вина върху група от хора или вярванията им. В случая не става дума за това.
Според мен може би причината за това е несигурност и психофизични колебания и аномалии в личността и убежденията, страх, изпотяване на студени вълни и естествено грешка в интремастурбирането на виртуалните му частици, която може да доведе до син екран и възможна преинсталация.

ScarlettS
04-28-2012, 09:55
Изнасилвания стават всеки ден, в затвора много хора изобщо не вярват в Бог.

Да, но пък мнозинството вярват. Изследвания показват, че навсякъде процентът на атеистите по затворите е значително по-малък в сравнение с този на вярващите.


Библията греши, науката също, защото трябваше да сме част от миналото още през 2000 според хиляди изследователски прогнози.

Не знам кои псевдоучени визираш, но именно християните са тези, които през 2 години твърдят, че идва краят на света. Никой сериозен учен не е застанал зад подобно становище, доколкото знам.

gandalfepi4
04-28-2012, 10:12
Имам много какво да пиша, но не виждам смисъл да го правя. Ти се опитваш да впечатлиш с ораторски умения, обща култура и брутален изказ.

Мда, простак с простака. Що ли не взема да впечатлявам с тъпизми, глупости НО поднесени с финес и деликатност.




В първият пост единствения смислен въпрос беше "Какво ви дава надежда да вярвате в Бог". И аз отговорих кратко, просто и ясно как стоят нещата за мен. От тук на там да ми даваш примери за коления и бесения и звески убийства е просто умело изместване на нещата. Има едно много хубаво предаване "Табу". Там показват как хора промушват езиците и ушите си, самобичуват се, причиняват си зверски болки, друсат като маймуни и безумстват, отглеждат кукли, в които смятат, че са се вселили духовете на децата им, обличат се като супергерои и т.н и т.н Голяма част от хората показани в тази поредица не следват религии.

ТОЧНО тези иначе напълно нормални хора от Индия които си навират калашници в главите го правят само и единствено от религия. Не казвам че религията е бичът на хората. Aко така си ме разбрала сори. Не казвам и че е гигантски проблем, но не може да отречеш че е една от малкото останали сили в този свят, която дава причина на иначе нормални и добри хора да се държат като животни и да нараняват (много или малко) други и себе си, както и дава покров на тези които биха се държали така и без нея.


Едни вярват в силата на телата си, други в шаманството, на трети просто им харесва да ги жилат отровни мравки.

Вярно, ама тези които крадат париците на бедни бабички, набутват глупости в учебната система, правят данъчни измами, убиват невинни хора, изнасилват деца и остават ненаказани по почти никакъв друг начин не биха могли да функционират така без хора като теб. Виж примерно ПЗ Майърс - фундаментален християнин се нарича, НО бие баси злобните шутове на "братята" си във вярата понеже разпознава този потенциал за деструктивност. 99% от религиозните не са като него, ако бяхТЕ нямаше да ти пиша.


За това не е виновна библията, нито Господ, нито каквото и да било друго. Изнасилвания стават всеки ден, в затвора много хора изобщо не вярват в Бог.


XD, всъщност:

http://www.opposingviews.com/i/atheism-rare-among-prison-population


Така че да ми оправдаваш всички изродии случващи се по Света с религия и вяра е повече от безумно. В някои секти, хората се изправят против съществуването на каквито и да е Богове и се докарват до кома, за да доказват, че светлина в тунела няма. Така както моето дете може да убие своето, така и твоето може. Защото тук изобщо не става въпрос до това дали ще вярва, че има някой или не.


Теизма и религията не са свързани, аз съм против двете


Чудо, което лекарите и физиците не могат да обяснят http://www.factor-news.net/index_.php?ct=1&id=7564

Чудо, без обяснение след дадени 0% шанс това да се случи http://www.chudesa.net/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BE-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B8/

Няма смисъл от повече. Последният сайт е достатъчен. Ако искаш поразгледай, почети, а после се върни, за да дадеш доказателства, че тези неща не са чудо, а докторите са сбъркали или директно започвай разследване на описаните неща. Как видиш ли така се е получило.


Ох миличката. Толкова си наивна и миличка чак драго ми става. Не сладур. Позволи ми да съм малко по-на ти с матри'ала от теб по този въпрос след като приятелката ми работи в организация защитаваща правата на въпросните деца в България - едно тъпо журналистическо изказване, една немърлива работа на лекар, една страхотна работа на друг - толкова много потенциални обяснения има. Да порасте ръка на някой и тогава няма какво да се каже, не някой журналист да изцепи нещо и всички да се връзват - нали във вестник Шок веднъж пишеше как Слави е скопен, а след няколко дена как Слави е забременил един коя си. И това ли е чудо?



Всеки може да бъде брутален, да дава примери, с които да "доказва" тезата си, да обижда, да прехвърля вина върху група от хора или вярванията им. В случая не става дума за това. Аз живея с мъж, който не иска и в църква да влиза. Който не вярва в съществуването на Бог. Още не съм го заклала или пък той мен, ама никога не е късно.

Сега защо изпачаваш думите ми? Хм? Защо?


Всичко, което преминава границите на умереното може да бъде окачествено като опасно. А що се отнася до края на света. В Библията пише едно, науката казва друго, маите - трето. Библията греши, науката също, защото трябваше да сме част от миналото още през 2000 според хиляди изследователски прогнози.



Ако говориш за едната година дето трябваше да се промени заради григорианския календар говориш глупости - това няма нищо общо с обективни факти, а с тъпа система за измерване на времето. Това че религията на християните и маите грешат за края на света обаче е доста сериозно нещо, което доста подкопава (да не кажа разрушава) авторитета им.


Пиши където си искаш ама поне направи опит да четеш преди това, да не се връзваш от по-силни думички и да не бъдеш овца в стадо

defender
04-28-2012, 10:31
Не знам кои псевдоучени визираш, но именно християните са тези, които през 2 години твърдят, че идва краят на света. Никой сериозен учен не е застанал зад подобно становище, доколкото знам.

Края на света ще дойде не като нещо, което може да се предвиди от учени или от който и да е, или да се предвиди от прогнозата за времето. Той ще дойде изведнъж, точно когато никой не го очаква и нищо не дава признаци за това.

Всъщност под край на света се разбира второто пришествие на Иисус, което ще стане изведнъж, като светкавица от ясно небе.

Concussion
04-28-2012, 10:41
Да, но пък мнозинството вярват. Изследвания показват, че навсякъде процентът на атеистите по затворите е значително по-малък в сравнение с този на вярващите.

Мхм, в затворите има много мисионери, аз лично познавам няколко такива, огромен е броят на повярвалите и "приели Иисус" в затвора. В някои се правят и водни кръщения даже. Това е хубаво, щото голямата част от тях като излязат вече са нови хора и не вършат повече престъпления.

defender
04-28-2012, 10:46
Пиши където си искаш ама поне направи опит да четеш преди това, да не се връзваш от по-силни думички и да не бъдеш овца в стадо[/b]
а аз очакваш, с финес и деликатност да кажеш: "извинявай In*The*Face и прощавай".

JungleJaguar
04-28-2012, 14:04
Всъщност това за неутринно не е много ясно...миналият месец четох, че всъщност измерванията били грешни.
Но може пък извънземните да са използвали друг метод, знам ли ? Примерно червейните дупки. Ясно е, че са хипотетични, но са теоретично възможни...

Да,и на теория ако ти засееш семе от растение на Земята,аз да засея в кораб,който се движи със скоростта на светлинатаи двамата ако го поливаме редовно,ще излезе,че за еднаквият период,в който се грижим за растенията си,твоето цвете ще има вече поколения, а моето ще е израсло малко.С по-голяма скорост времето тече по-бавно.Така,както аз пеша ще вървя 10 часа,за да измина 50 км,а един изтребител би го минал за 3 мин.

gandalfepi4
04-29-2012, 11:35
Да,и на теория ако ти засееш семе от растение на Земята,аз да засея в кораб,който се движи със скоростта на светлинатаи двамата ако го поливаме редовно,ще излезе,че за еднаквият период,в който се грижим за растенията си,твоето цвете ще има вече поколения, а моето ще е израсло малко.С по-голяма скорост времето тече по-бавно.Така,както аз пеша ще вървя 10 часа,за да измина 50 км,а един изтребител би го минал за 3 мин.

Не е на теория само, така си става.

http://www.youtube.com/watch?v=gdRmCqylsME

Това че нещо ти е извън капацитета не означава че има световна конспирация. То и аз не си представям как едно парче метал се удря в друго парче метал и става атомна експлозия, но не дрънкам на всеослушание как Хирошима и Нагазаки са били поразени от извънземните

dreamwalker
04-29-2012, 12:23
Ахх... Ама не си струва да спорите с gandalfepi4. *facepalm* Не знаете ли, че той е световен експерт по всичкология? Може да опровергае всяко нещо, което кажете, защото той ВИНАГИ знае най-много и ВИНАГИ всичко, което каже трябва да се приеме като неопровержимата истина! ;]]

defender
04-29-2012, 12:26
^
хихихихих, сега ще стане интересно.

gandalfepi4
04-29-2012, 12:36
Ахх... Ама не си струва да спорите с gandalfepi4. *facepalm* Не знаете ли, че той е световен експерт по всичкология? Може да опровергае всяко нещо, което кажете, защото той ВИНАГИ знае най-много и ВИНАГИ всичко, което каже трябва да се приеме като неопровержимата истина! ;]]

По-скоро той винаги като прави изказване го подкрепя с нещо и в случаите в които се оказва, че греши се извинява и поправя за разлика от повечето олигофрени, които се изказват по един от двата начина:

1 - Не ми пука какво мислиш, дори да е грешно и/или опасно понеже съм апатичен и мързелив/а.

2 - Грешиш понеже така вярвам тъй че няма смисъл да спорим за нищо.

dreamwalker
04-29-2012, 12:42
Аз нямам нищо напротив някой да ми докаже, че висша сила НЕ съществува. Въпросът е дали има такъв човек. ;]] И... благодаря, че отговори кратко без да ме караш да изчитам половината Уикипедия. Мислех, че ще разработваш сложни психологични прогнози за това дали съм права и в крайна сметка щеше да се окаже, че аз греша. ;]

defender
04-29-2012, 12:46
По-скоро той винаги като прави изказване го подкрепя с нещо

То и вярващите правят изказване и за да подкрепят своите твърдения, използват Библията или нещо от живота си, което потвърждава изказването им.
Какъв е проблема тогава, на атеистите?


Мислех, че ще разработваш сложни психологични прогнози за това дали съм права и в крайна сметка щеше да се окаже, че аз греша. ;][/b]
ама то, според мнението му се оказва, че уж пак ти грешиш.

dreamwalker
04-29-2012, 12:48
Defender, мислех, че всички вече знаят, че Библията е малко поредактирана от Първия вселенски събор.

gandalfepi4
04-29-2012, 12:56
Аз нямам нищо напротив някой да ми докаже, че висша сила НЕ съществува. Въпросът е дали има такъв човек. ;]] И... благодаря, че отговори кратко без да ме караш да изчитам половината Уикипедия. Мислех, че ще разработваш сложни психологични прогнози за това дали съм права и в крайна сметка щеше да се окаже, че аз греша. ;]

Мда, и аз харесвам да пиша кратичко и ясно когато може :)

Иначе аз реших вече да се идентифицирам като игностик - дай ми дефиниция за това, което наричаш "висша сила" и ш'си дам мнението. Иначе става манжда с грозде - аз се изказвам защо не може да има християнски бог, ти всъщност си говорела за египетските богове, страничните наблюдатели мислят че говорим за деизъм по принцип...

defender
04-29-2012, 12:56
Defender, мислех, че всички вече знаят, че Библията е малко поредактирана от Първия вселенски събор.
айдеееееееее, мюсюлманите пак атакуват.
Абе вие не разбрахте ли, че не можете едновременно да вярвате и в Коран и в Евангелието бе хора, двете имат коренни разлики.
Евангелието е променено не от вселенския събор, а е променено от лъжепророка Мухаммед и така се е образувала Корана.

dreamwalker
04-29-2012, 13:04
Defender, какви точно ги говориш и ти сам не знаеш... ;]]
Висша сила - Създателят на ВСИЧКО освен на себе си, защото Той винаги е съществувал. Това аз определям като висша сила.

defender
04-29-2012, 13:09
^
а ти си мюсюлманка, нали?
И защо изведнъж реши да засегнеш темата за Вселенския събор и да насочиш въпроса към мен? Какво те накара да го направиш?

Rebirthing
04-29-2012, 13:12
Неутриното е просто интересна частица, нищо което да може да те води напред или назад във времето. Освен това и черните дупки си отделят енергия (радиацията на Хоукинс) тъй че май, май-май ще си останат само хипотетични.

Абе нека се окажат хипотетични, тогава вече ще си променя мнението...

In*The*Face - ти сериозно ли вярваш на подобни сайтове като чудеса.нет ?! УОУ ! Това, че лекарите са сбъркали в предположението си, значи ли, че непременно това е чудо ? Да питам ли как на умиращите от глад деца не им се случват такива чудеса ? С какво един единичен случай е чудо след като чудеса не се случват на милионите страдащи, а ?

dreamwalker
04-29-2012, 13:13
То и вярващите правят изказване и за да подкрепят своите твърдения, използват Библията или нещо от живота си, което потвърждава изказването им.
Какъв е проблема тогава, на атеистите?


ама то, според мнението му се оказва, че уж пак ти грешиш.

Беше моментен проблясък. Видях как засягаш темата за Библията. ;]] И между другото защо реши, че съм вярваща? Защото леко иронизирам главният ти събеседник в този раздел ли?

defender
04-29-2012, 13:18
реших, че си вярваща, защото виждам как разсъждаваш и изобщо по поведението ти във форума. Ти си 99.99% вярваща, обаче се опитваш да го криеш.
"по делата им ще ги познаете"

dreamwalker
04-29-2012, 13:23
Както се казва... може и да си прав, може и да не си. ;]] Искам само някой да ми докаже, че висша сила* не съществува.

*поясних критериите си в един от по-горните си постове

defender
04-29-2012, 13:28
Искам само някой да ми докаже, че висша сила* не съществува.
амииии, вакума еякулира виртуални частици...... кво ше кажеш?

gandalfepi4
04-29-2012, 13:43
Висша сила - Създателят на ВСИЧКО освен на себе си, защото Той винаги е съществувал. Това аз определям като висша сила.

Предполагам това определение изключваше нещата които нямат натуралистично обяснение (кокошка идва от яйце, граните идва от лава, etc)?

Ако това ти е била идеята както смятам то трябва да стигнем до някаква точка във времето (примерно секунда преди Големия взрив) когато въпросният агент е направил... "нещо". ОК - както казах вече има доста, хубави хипотези, някои от тях дори приети за теории, които се занимават с точно този въпрос - мултивселени, струнна теория, такива ми ти работи.

Ако една или повече от тях бъдат доказани и се стигне до момент в който буквално се стига до създаване ex nihilo (подобно на виртуалните частици) то това би ли доказало за теб че такава висша сила не е имало и няма? Ако не, тогава какво, ако да - тогава това ще стане (уви) в бъдещето, тъй като за момента още се работи по този сравнително нов въпрос.



Възможно е и да се опитам да "атакувам" тази идея и още един начин - не може "някой" винаги да е съществувал. Самото "съществуване" е действие, което продуцира свое собствено време и хронология. Ерго въпросният някой БИ имал точка от своето битие, която да може да се нарече момент нула. Изключение на това правило е самото нищо, пълен вакуум, което е доста различно от напълно формирана "личност" със свои индивидуалност, способности, характеристики, възможности и тн

JungleJaguar
04-29-2012, 13:56
Не е на теория само, така си става.

http://www.youtube.com/watch?v=gdRmCqylsME

Това че нещо ти е извън капацитета не означава че има световна конспирация. То и аз не си представям как едно парче метал се удря в друго парче метал и става атомна експлозия, но не дрънкам на всеослушание как Хирошима и Нагазаки са били поразени от извънземните

Кое ми е извън капацитета бе пич ?

Сляп ли си,че написах,че щом се движиш с по-висока скорост времето тече по-бавно?
Поредния ти смешен опит да се изкараш най-знаещият.

gandalfepi4
04-29-2012, 14:19
^ Tц, така те разбрах че пак смяташ въпросната теория за някаква глупост просто. Сори, моя грешка.

dreamwalker
04-29-2012, 14:24
Предполагам това определение изключваше нещата които нямат натуралистично обяснение (кокошка идва от яйце, граните идва от лава, etc)?

Ако това ти е била идеята както смятам то трябва да стигнем до някаква точка във времето (примерно секунда преди Големия взрив) когато въпросният агент е направил... "нещо". ОК - както казах вече има доста, хубави хипотези, някои от тях дори приети за теории, които се занимават с точно този въпрос - мултивселени, струнна теория, такива ми ти работи.



Дотук добре,но...


Възможно е и да се опитам да "атакувам" тази идея и още един начин - не може "някой" винаги да е съществувал. Самото "съществуване" е действие, което продуцира свое собствено време и хронология. Ерго въпросният някой БИ имал точка от своето битие, която да може да се нарече момент нула. Изключение на това правило е самото нищо, пълен вакуум, което е доста различно от напълно формирана "личност" със свои индивидуалност, способности, характеристики, възможности и тн
[/b]

Значи според теб не е възможно "личност" и вакуум да са едно? Да не забравяме, че засягам НЕ напълно доказани неща. Примерно... никой не е виждал вакуум, доколкото знам. Това въобще възможно ли е? Или само теории.

gandalfepi4
04-29-2012, 14:43
Значи според теб не е възможно "личност" и вакуум да са едно? Да не забравяме, че засягам НЕ напълно доказани неща. Примерно... никой не е виждал вакуум, доколкото знам. Това въобще възможно ли е? Или само теории.

Aми разбира се че е създаван квантов вакуум, то нали там се наблюдават (повтарям, наблюдават) въпросните ефекти. Ето да не са само моите празни приказки:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vacuum#In_quantum_mechanics

http://www.nationmaster.com/encyclopedia/Casimir-effect

http://www.nationmaster.com/encyclopedia/Lamb-shift

А доколкото ми е известно абсолютен вакуум има толкова колкото и неспируема сила или непомръдвуем (пфу!) обект, или лилава музика.


A oтностно дали вакуумът, какъвто и да е бил той, може да е личност - ми не, няма и не може да има характеристиките на личност (иначе нямаше да е вакуум все пак). Или ще е едното или ще е другото.

defender
04-29-2012, 14:53
^
а вакума ли е причина за големи взрив или големия взрив e причина за вакума.
Вакума ли заражда живота, животинското разнообразие и физичните закони.
Във Уики също пише че вакума поражда виртуални частици, които се появяват, но после изчезват.
Вакума ли поражда страданието и радостта, вакума ли поражда чувството за вина, и т.н.
Любовта вакум ли е.
Вакума има ли разум.

gandalfepi4
04-29-2012, 15:04
^
а вакума ли е причина за големи взрив или големия взрив e причина за вакума.

Първото, въпреки че въпросът ти не е много правилен

Вакума ли заражда живота, животинското разнообразие и физичните закони.

Не, саморепродуциращи се молекули

http://www.cc.gatech.edu/~turk/bio_sim/articles/hutton_rep_molecules.pdf

Във Уики също пише че вакума поражда виртуални частици, които се появяват, но после изчезват.

Да, но не и преди да интерактират една с друга

Вакума ли поражда страданието и радостта, вакума ли поражда чувството за вина, и т.н.

Не, това са чуства които са зависими от наличието на определени условия в устройството и химията на мозъка, заради и което при някои индивиди те са или различни или несъществуващи

Любовта вакум ли е.

Не, любовта е комплекс от гореспоменатите условия и определено поведение

Вакума има ли разум.

Доколкото и един камък има разум, до толкова и вакуумът

defender
04-29-2012, 15:12
съжалявам не мога да приема твърденията ти - аз съм атеист,
Много по-разумно и логично е Висш разум да е причина за всичко това.

ако един компютър го разглобиш на части и го оставиш на случайността да го сглоби така, че той да тръгне е много по-малко вероятно от това, този компютър да е бил сглобен от разумно същество. Човека е много по-сложен от компютър.
Кое е по-логично според теб.

gandalfepi4
04-29-2012, 15:24
съжалявам не мога да приема твърденията ти - аз съм атеист,
Много по-разумно и логично е Висш разум да е причина за всичко това.

Персоналната интуиция и желания на който и да е било не са от абсолютно никакво значение за обективната реалност - има само една единствена истина по въпроса, а живялите всички хора (към 110 билиона ако не ме лъже паметта) са имало толкова желания и интуиция за нея. За мен пък е много по-разумно и логично натуралистични процеси да са причина за всичко това. На никой не му пука кой какво мисли, единственото което е от значение е какво сочат доказателствата, ако искаш да се преструваш че живееш във вселена в която въпросните доказателства ги няма вземай иглата с хероина, набий си я в мозъка и си живей така.


ако един компютър го разглобиш на части и го оставиш на случайността да го сглоби така, че той да тръгне е много по-малко вероятно от това, този компютър да е бил сглобен от разумно същество. Човека е много по-сложен от компютър.
Кое е по-логично според теб.

Хаха, колко ме зарадва. Помня го този пример. Говориш за еволюцията нали?

Ми да всъщност, прав си в случая. Прав си на 100%.

Единственият проблем е че никой не казва че въпросните процеси са случайни. По-точна аналогия е да се опитваш да спечелиш от тотото ама всеки път като оцелиш едно число от печелившата комбинация то да става статично и до най-много дузина пъти да уцелиш джакпота. Най-малките самореплициращи се молекули които не са живи са доста простички, както и малките простички промени, които могат да им помогнат или попречат да си вършат тази функция.

Ако искаш го мисли така - има разглобен компютър, който бива сглобяван на случаен принцип НО всеки път щом нещо пасне както трябва то остава така, а когато пасне погрешно се разглобява наново от пич наричан "Натурална селекция"

gandalfepi4
04-29-2012, 16:10
а по какъв принцип се определя кое пасва и кое не пасва, кой решава.

Както казах има един пич наречен "Натурална селекция" (въпреки че има и доста други по-малки фактори и механизми - черна кралица, пунктуиран еквилибриум, природни налягания, може би дори някакви макиавелски механизми). Самата среда определя това.


Щом е така то тогава, защо има такова биологично разнообразие, което се различава едно от друго (защо има дървета, има камъни, има хора), ами то тогава трябваше да има само един биологичен вид, при който всичко си пасва, останалите биологични видове трябваше да изчезнат.

Ами, то Е така донякъде. Ние всичките тръгваме от клас архиерея - от там идват и гъби и растения и животни дори. Просто тъй като се размножават и има мутации и различни селекции на различни места някои от тях се променят, но все още сме едно и също нещо на теория - както негрите и жълтурите са все хора. Примерно хората сме 50-60-ина % идентични генетично с бананите. Това е факт, колкото и да е смешно.

Има един вид който е покорил земята и който е най-успешният по приницип - нематодите. Други такива са хлебарки и тн.

Но диверсификация си има навсякъде, кой е казал че те като могат да оцеляват навсякъде почти изведнъж трябва да им размръзне генетичният код и да не се променя като се размножават?

Ти примерно защо ако се размножиш със сестра си дето ти е близначка или няма да направиш поколение или ще направиш увредено, неспособно да се размножи поколение? Твърде ви е еднакъв кода. Разнообразие си има при хората бол има и при животните, а с билионите години то само се увеличава, а не обратното.



Щом нещо пасне, при смяна на поколенията то това пасване запазва ли се.
например един щъркел еволюира и има три крака, при неговото поколение това запазва ли се, неговите щъркелчета с три крака ли ще се родят или отново с два крака.

Хубав пример, само да те поправя че това не е еволюция, а мутация. И зависи - ако е по-успешен така по някаква причина то неговият код ще се запази, ако пък (очакваната опция) е по-неуспешен ще бъде изтребен.

Aко примерно някакви хора решат че такива щъркели им харесват много ще започнат да ги развъждат, но не си го представям да стане в дивото.

Отделно и че това е просто израждане - става въпрос за такава мутация, която да е породена от някакъв дефект, не нещо качествено ново. Те са дооооооооооста по-плавни и незабележими - малки промени в цвят, в размер, в различни способности за процесиране на различни вещества. Те на свой ред отключват възможността за други промени, които не са възможни при оригиналният вид - ето примери:

http://www.detectingdesign.com/images/HumanEye/humane7.jpg

Виж колко елегантно, това е еволюцията на окото и може да се проследи в много видове - съвсем мъъънички промени, НО довеждат до такава промяна в ситуацията че позволяват да се случи нещо ново, което преди не би било възможно или било просто откачено (примерно някаква амеба с прикрепено око дето е 1000 пъти по-голямо от нея). Има и много други:

http://www.nature.com/nature/journal/v420/n6913/images/nature01196-f5.2.jpg

Така еволюират пера от люспи. Не е като тиранозавър да излюпи кокошка, това би било лудост. Първо има някакъв модел при който люспите са изменени и перушиноподобни:

http://www.wired.com/images_blogs/wiredscience/2012/04/y_huali.jpg

Посля такъв при който тази перушинестоподобна структура е малко по-концентрирана по крайниците

http://dsc.discovery.com/news/2009/09/28/gallery/feathered-dino-580x340.jpg

И накрая разбира се

http://static.ddmcdn.com/gif/dinosaur-feather-3.jpg

и

http://www.dinosaurtheory.com/Feathered_Dinosaur.jpg

Разбира се те са дооооооооста повече и е доста по-така:

http://www.dinosaur-world.com/feathered_dinosaurs/thumbs/feathered_dinosaurs2_low-rez-full-size.jpg

но за аналогия стига. Всяка структура, колкото и сложна да изглежда може да бъде произведена от друга, по-проста и вероятно с различна функция, която да бъде намерена в някой роднина на въпросния вид:

http://www.flickr.com/photos/jurvetson/3754115390/

А ДНК приликите между въпросните видове (или живите им репрезентатори) това го потвърждава вече на 100%.

По тази причина и Ватикана официално прие еволюцията. Просто е неотречимо.

Са, можеш да кажеш че Бог го е манипулирал този процес и че това е загатнато метафорично в библията, това е друга тема, ама като го отричаш просто се излагаш като някой който отрича че Земята е кръгла. Просто е доказано.

defender
04-29-2012, 16:20
ами браво, поздравявам те за труда и старанието, които хвърляш, в постовете си, заради мен.
Дано някой ден да станеш и толкова усърден вярващ християнин.

gandalfepi4
04-29-2012, 16:25
^ Тоест чатна ли що е то еволюция и защо е прието от буквално 99% от учените в тази сфера и гигантското мнозинство учени на планетата?

defender
04-29-2012, 16:30
всичко съм чатнал,

gandalfepi4
04-29-2012, 16:32
Значи и ти както гигантското мнозинство учени, повечето хора на планетата и най-голямата християнска организация приемаш този доказан факт?

defender
04-29-2012, 16:35
^
аз си знам

ledenakrasota
04-29-2012, 16:51
^
аз си знам

Човек се учи цял живот. Дори Аристотел е казал, че нищо не знае, въпреки, че можем да си мечтаем за неговото ниво на интелигентност. Колкото повече научаваш, толкова повече разбираш, че нищо не знаеш. Само някой неразбрал индивид, може да каже, че знае нещо. Човек учи цял живот. :)

defender
04-29-2012, 16:56
^
"Колкото повече научаваш, толкова повече разбираш, че нищо не знаеш."

Съгласен съм.

gandalfepi4
04-29-2012, 17:04
OOOOoooхххх...!

Колко съм недосетлив! Абе момчѝ, я кажи каква е позицията на Православната църква по този така важен въпрос бе?

Аз чувам че нещо... схизма сякаш имало по въпроса. Нещо не могли да се разберът по между си, нещо се карали две големи групи по тоя въпрос в твойта църква.

Вярно ли е че въпреки екзалтацията на въпросните индивиди не могат да си кажат консенсуса като зрели хора по един такъв въпрос?

defender
04-29-2012, 17:12
по кой въпрос.

gandalfepi4
04-29-2012, 17:20
Еволюцията вярна ли е или не.

ledenakrasota
04-29-2012, 17:22
Еволюцията вярна ли е или не.

Еволюцията на човека в маймуна е един неоспорим факт.

defender
04-29-2012, 17:25
Еволюцията вярна ли е или не.

Това не е важно за мен, целта на вярата, към който се стреми всеки вярващ е друг.

ledenakrasota
04-29-2012, 17:30
Това не е важно за мен, целта на вярата, към който се стреми всеки вярващ е друг.

Беше просто ирония...

defender
04-29-2012, 17:30
е и кво, че е ирония

gandalfepi4
04-29-2012, 17:47
Това не е важно за мен, целта на вярата, към който се стреми всеки вярващ е друг.

Аз не те питах ТЕБ какво мислиш по въпроса, а изрично каква е позицията на църквата ти по него.

npp
04-30-2012, 11:21
това за еволюцията е измама на дявола, той иска да накара духовниците/вярващите да повярват в това че е имало някакви милиарди години, през които човеците са еволюирали от микроорганизми през множество видове преди да достигнат до човешкият вид, но така сякаш няма никакъв Бог или поне не такъв, на който (да) може да се разчита, всичко в това отношение е изфабрикувано чрез процес на материализация от атомно/молекулно ниво

"оная тайна, сиреч, беззаконието(т.е. верческото/духовното беззаконие), вече действува, но само догдето се отмахне отсред оня(т.е. но само до момента когато тя ще бъде разкрита и унищожена от страна на истинският Господ Бог), който сега я възпира; и тогава ще се яви беззаконният(т.е. духът на лъжепророкуването, чието явление може да достигне до своят връх - "звяра/вторият звяр"), когото Господ Исус ще убие с дъха на устата Си и ще изтреби с явлението на пришествието Си, тогава, чието идване се дължи на действието на сатана, съпроводено от всякаква сила, знамения, лъжливи чудеса и с всичката измама на неправдата, между ония, които погиват(т.е. които вършат верческо/духовно беззаконие), защото не приеха да обичат истината, за да се спасят." 2 Солунци 2: 7-10

ето част от една история за материализация, която е била извършена от един от големите исполини:

"Самотните ми размишления бяха прекъснати от звука на приближаващи се стъпки. В тъмнината нечия ръка нежно ми помогна да стана и ми даде сухи дрехи.
— Ела, братко - каза спътникът ми. - Учителят те очаква. Той ме поведе по пътя през гората. Тъмната нощ внезапно се освети от равномерно сияние в далечината.
— Дали не изгрява слънцето? - попитах аз. - Нима е изминала цялата нощ?
— Още е полунощ. - Моят водач тихо се засмя. - Онази светлина е отблясък от златния дворец, материализиран тук тази нощ от несравнимия Бабаджи..... Виж!
Пред нас се издигаше огромен дворец от блестящо злато. Обсипан с безброй скъпоценни камъни, разположен сред прекрасни градини, той представляваше неописуемо великолепно зрелище. Светци с ангелски изражения се бяха разположили край блестящите порти, почти червени от блясъка на рубините. В декоративните арки бяха инкрустирани диаманти, перли, сапфири и смарагди с необикновена големина и яркост.
Последвах спътника си в просторната приемна зала. Аромат на тамян и рози се носеше из въздуха, матовите лампи излъчваха разноцветно сияние. Малки групи посветени, някои със светла, а други с тъмна кожа, пееха мелодично или седяха в медитативни пози, потънали във вътрешен покой. Трепетна радост изпълваше атмосферата.
— Любувай се, наслаждавай се на изящното великолепие на този дворец, защото той е създаден единствено в твоя чест. - Водачът ми разбиращо ми се усмихна, когато нададох няколко възторжени възгласа.
— Братко - казах аз, - красотата на това творение надхвърля границите на човешкото въображение. Моля те, обясни ми тайната на неговия произход.
— С удоволствие ще ти изясня. - В тъмните очи на моя спътник просветна мъдрост. - В действителност в тази материализация няма нищо необяснимо. Целият космос е материализирана мисъл на Създателя....."

defender
04-30-2012, 11:47
лош дявол, лош, ....................... палавник

xXWinnerXx
05-13-2012, 21:39
аз имам чуватвото че брат ми (млад човек) си е чалнат на тая тема, моли се по 40 минути вечер, изобщо мн е странен но не ми се изброява, докато майка ми го пражи това, той "видя" от нея а аз от баща ми на който хич не му дреме за господ и агидката му, мисля си обаче че вярващите не търсят причина за това-онова, и точно затова светът не може да се развива и хората да поумняват, докато продължават да четат библии, корани (всяка втора дума е "защото бог така направил" и ако това не е промиване на мозъцитее...) и най главното да не търсят първопричина, да не търсят знание и разбиране на нещата. човекът трябва да определи точно в какво вярва, да потърси дълбоко в себе си на какво всъщност се моли и чак тогава когато човекът проумее (поне да не бъде неговото мислене тип "защото бог така е направил и аз го следвам като овца") донякъде причините, и нещата в света, ще можем да живеем в мир, разбирателство и т.н.

defender
05-14-2012, 08:21
аз имам чуватвото че брат ми (млад човек)...... моли се.......вечер
Това е много хубаво, че брат ти се моли вечер. А на тебе пък къв ти е проблема от тая цялата работа, е те тва не разбрах. Изобщо много странно.


....... и точно затова светът не може да се развива и хората да поумняват,
ехееей, ама давай бе, дааавай, ама развивай се, ти нали не си като "задръстените" вярващи (и никой не те кара насила), а си поредното "готино, модерно, интелигентно, живеещо в 21 век" атеистче. Хайде, дерзай в развитието и прогреса.

npp
05-14-2012, 11:20
има и разлика между молитва и молитва, досега е имало праведни молитви, но е имало и неправедни, така че по-добре е най-напред да се говори за това що е правилна молитва, докато това дали някой се моли без значение с каква молитва, не е гаранция че по този начин се постъпва основателно/правилно

defender
05-14-2012, 11:28
има и разлика между молитва и молитва, досега е имало праведни молитви, но е имало и неправедни, така че по-добре е най-напред да се говори за това що е правилна молитва, докато това дали някой се моли без значение с каква молитва, не е гаранция че по този начин се постъпва основателно/правилно

това наистина е така,
но ако в молитвата се моля npp да се освести и да се откаже от ереста си(666), това праведна молитва ли е.

npp
05-14-2012, 11:35
а ако в молитвата се моля npp да се освести и да се откаже от ереста си(666), това праведна молитва ли е.

кое наричаш ерес?!, едно е да кажеш че нещо е ерес, а друго е направо да посочиш в какво се състои тя, понеже всеки, който е научил думи като ерес, престъпление, беззаконие, и пр., би могъл както му скимне да посочва с тях който си поиска без въобще да разполага с основателни доказателства.....

"И на челото й имаше написано това име: Тайна; великий Вавилон, майка на блудниците(т.е. майка на антихристите и злодеите) и на гнусотиите(т.е. и на злините) на земята." Откровение 17: 5

който е истинен той не крие истината, но я показва, а който лъже, прикрива лъжата си за да не се разбере че лъже

"първосвещеникът попита Исуса за учениците Му и за учението Му. Исус му отговори: Аз говорих явно на света, винаги поучавах в синагогите и в храма, гдето всички юдеи се събират, и нищо не съм говорил скришно. Защо питаш Мене? питай ония, които са Ме слушали, какво съм им говорил; ето, те знаят що съм казвал. Когато рече това, един от служителите, който стоеше наблизо, удари плесница на Исуса и рече: Така ли отговаряш на първосвещеника? Исус му отговори: Ако съм продумал нещо зло, покажи злото; но ако добро, защо ме биеш?" Йоан 18: 19-23

defender
05-14-2012, 11:55
с тебе много сме си говорили и спорили на тази тема и сме стояли по нощите, съжалявам, че нищо не си схванал. Като искаш да разбереш какво е ерес, чети какво проповядват основните деноминации, сравни ги с твоето лъжесвидетелство и сам си открии разликите и сам си прецени, защото точно заради такива пишман-свидетели на Словото има толкова секти, най вече (90% от тях) протестантски, но като сложим, че и протестантството се е пръкнало от католицизма.

и не ми отговори дали такава молитва ще е праведна.

npp
05-14-2012, 13:32
с тебе много сме си говорили и спорили на тази тема и сме стояли по нощите, съжалявам, че нищо не си схванал. Като искаш да разбереш какво е ерес, чети какво проповядват основните деноминации, сравни ги с твоето лъжесвидетелство и сам си открии разликите и сам си прецени, защото точно заради такива пишман-свидетели на Словото има толкова секти, най вече (90% от тях) протестантски, но като сложим, че и протестантството се е пръкнало от католицизма.

и не ми отговори дали такава молитва ще е праведна.

щеше да е праведна ако ти беше праведен, а аз неправеден, обаче уви не е така, тъй като "скимтенето" не е признак за праведен човек, а по-скоро за нещо като подивял дявол без разум

defender
05-14-2012, 13:37
щеше да е праведна ако ти беше праведен, а аз неправеден, обаче уви не е така.......... подивял дявол без разум
е браво изобличи ме, ама ти нали каза, че си официален представител на Истинния Бог за Земята, кой като тебе.

npp
05-14-2012, 13:42
е браво изобличи ме, ама ти нали каза, че си официален представител на Истинния Бог за Земята, кой като тебе.

оказа се че в системата на вярата е пълно с страхливи хора, иначе с мозък, но ги е страх да покажат любов към всички останали човеци, понеже собствените им души за тях сякаш са им единствените скъпи

xXWinnerXx
05-15-2012, 21:01
Това е много хубаво, че брат ти се моли вечер. А на тебе пък къв ти е проблема от тая цялата работа, е те тва не разбрах. Изобщо много странно.


ехееей, ама давай бе, дааавай, ама развивай се, ти нали не си като "задръстените" вярващи (и никой не те кара насила), а си поредното "готино, модерно, интелигентно, живеещо в 21 век" атеистче. Хайде, дерзай в развитието и прогреса.
Браво беее, много добре си ми извъртял думите, поздравления. А моя проблем е че се притеснявам за него (млад, здрав) да се моли по толкова време (но все пак това си е моето виждане). Не съм казвал че вярващите са задръстени, като цитираш, цитирай правилно, нещо го имаш навика да извърташ какво казват хората, за да ти се хареса на странните виждания, исках да кажа че хората като цяло не биха могли да се развиват и да откриват и измислят нови неща при положение че по 2 часа се молим на БОГ и за всичко казваме "защото бог така е направил, наредил и т.н.".
ПС: май си доста заядливичък, както гледам не само с мен се заяждаш, изглежда отдавна си в същите взаимоотношение и с други хора

defender
05-15-2012, 21:17
^
и аз виждам как в опита си да ми разясниш какво точно си искал да кажеш в първото си мнение и изведнъж се получи така, че второто ти мнение е доста по различно от първото.

ПП: добре, все пак извинявай, ако съм ти бил извъртял мнението.

gandalfepi4
05-16-2012, 07:11
^ Не си противоречи ама никак. Това че ти възприемаш всяка миниатюрна критика като обявена кръвна вендета срещу всичко дори минимално свързано с образа ти е корена на параноята ти. Явлението е често наблюдавано при кретеноиди с които не може да говори нормално човешко същество.

defender
05-16-2012, 10:04
^ Не си противоречи ама никак.
Не казвам, че си противоречи, а че второто му мнението се различава от първото, и ако в първото си мнение той се беше изразил като при второто, може би и аз нямаше да го коментирал така, както съм го коментирал.
баси, за какви неща трябва се обяснявам. Притятел 4, чувствам в тебе вече някаква преднамереност.

gandalfepi4
05-16-2012, 10:31
"не казвам че си противоречи, а че мненията му не са еднакви"

Сега разбирам защо твърдиш че библията не си противоречи

defender
05-16-2012, 10:53
противоречие е когато първото му мнение е противоположно на второто му мнение.

Когато някой ти каже "карам кола" - това е едно, а когато ти каже "карам скъпа, бърза, синя кола" - това е друго, въпреки, че между двете няма противоречие, но се различават. Във второто си изказване той дава повече информация на слушателите и е по-лесно да бъде разбран правилно и тогава слушателите ще реагират по правилния начин..