PDA

View Full Version : 800 лв.



leviatan96
04-26-2012, 16:57
Пиша тази тема тук,защото мисля,че по-така де зрели хора преглеждат раздела.
Преди няколко минути гледах по новините как едно момиче от малък град намерило портмоне с 800 лв и кредитни карти.Без да се замисли ги върнало на собственичката,макар и да била бедна ,сирак и живеела в разпадаща се къща.Не помни кога за последно са и купували нови дрехи и въпреки трудностите казва,че дори не е помислила да ги задържи.Портмонето било на жена ,завърнала се от Холандия и там са били всичките и спестявания.Как мислите бихте ли върнали портмоне с пари колкото и да са (преди време имаше случай с 3000 лв. или евро)на собственика .Дали вие се нуждаете повече от тях,отколкото непознат човек.Дали е просто късмет,карма или дар от Бога.Аз честно може би не бих ги върнал ,защото ми трябва нов комп от години,но бих се чувствал гадно като знам,че играя ,а други гладуват .Вие сте...

JungleJaguar
04-26-2012, 17:32
800 лв може и да ги гепиш,ама примерно ако намериш 1 куфар с 5 млн евро има голяма вероятност още същия ден пред блока ти да паркират 7 черни Мерцедеса S класа и върви им обяснявай после,че тъкмо си тръгнал да им връщаш куфарчето ахахахах.

ScarlettS
04-26-2012, 21:39
Дали вие се нуждаете повече от тях,отколкото непознат човек.Дали е просто късмет,карма или дар от Бога.

В изброените не вярвам, но бих ги върнала. В сегашното ми положение дори не бих се замислила да си ги прибера. Нямам представа ако бях израснала като това момиче как бих разсъждала и постъпила. Не бих съдила момичето независимо дали ги е прибрала или не.
Винаги зависи от ситуацията и човека. Ако примерно някой близък от семейството ти е болен и ти трябва да събереш много пари за кратък срок, не 3000, ами много повече сигурно би откраднал. Може след години да върнеш парите, може и никога да не получиш възможност.
Разбира се, има и друг вариант - винаги може и да чакаш на дарения примерно, на милостта на хората, ако това считаш за по-морално. За мен лично не е така. Вече ако става въпрос за нов компютър, дрехи или нещо такова бих ги върнала и след като в този случай разполагам с време да измисля начин как да си осигуря достатъчно, бих си ги купила в крайна сметка с мои пари.

Rebirthing
04-27-2012, 10:45
Ако видя някои човек, че си забравя портмонето ще му кажа, но ако случайно на улицата попадна на портмоне с пари, най-много да се огледам, да го взема, да постоя 5-10 минути и после да си тръгна. Аз също съм губила пари, не е никак приятно, но вината си е изцяло в мен. А да държиш голяма сума в портмонето си е доста тъп ход, аз лично повече от 100-200 лв. не бих държала.
За протокола, намирала съм много скъпо бижу в снега, наоколо беше пусто, температурите бяха минусови, да е било -10, -15 градуса. Последното нещо което щях да направя е да стоя и да чакам на студа, някои да дойде и да си го в вземе. Прибрах го в нас, след месец го продадох.

JungleJaguar
04-27-2012, 11:46
^
REAL HUSTLA axaxax

Concussion
04-27-2012, 16:49
Ако видя някои човек, че си забравя портмонето ще му кажа, но ако случайно на улицата попадна на портмоне с пари, най-много да се огледам, да го взема, да постоя 5-10 минути и после да си тръгна. Аз също съм губила пари, не е никак приятно, но вината си е изцяло в мен. А да държиш голяма сума в портмонето си е доста тъп ход, аз лично повече от 100-200 лв. не бих държала.

...

+1 ....................

DownloadVirus
04-29-2012, 17:39
Ако видя някои човек, че си забравя портмонето ще му кажа, но ако случайно на улицата попадна на портмоне с пари, най-много да се огледам, да го взема, да постоя 5-10 минути и после да си тръгна. Аз също съм губила пари, не е никак приятно, но вината си е изцяло в мен. А да държиш голяма сума в портмонето си е доста тъп ход, аз лично повече от 100-200 лв. не бих държала.
За протокола, намирала съм много скъпо бижу в снега, наоколо беше пусто, температурите бяха минусови, да е било -10, -15 градуса. Последното нещо което щях да направя е да стоя и да чакам на студа, някои да дойде и да си го в вземе. Прибрах го в нас, след месец го продадох.

Като името на собственика фигурира ? Ще върнеш или няма?

Clown
04-29-2012, 19:50
Според мен няма значение колко пари има в портмонето , ако човек е възпитан правилно трябва да ги върне . Някой ще каже "ми да е внимавал повече" но как ще се чувствате ако на вас ви се случи .
Аз лично бих ги върнал .

Rebirthing
04-30-2012, 02:14
Като името на собственика фигурира ? Ще върнеш или няма?

Знаеш ли колко хора е възможно да има с едно и също име и фамилия ? Къде ще търся собственика, във фейсбук сигурно ? Разбирам да е портмоне с документи, да има лична карта вътре или поне шофьорска книжка, разбира се, че ще го върна !

DS
04-30-2012, 03:38
ХаХаХаХа... кой я измисли тая лиготия "Портмонето било на жена ,завърнала се от Холандия и там са били всичките и спестявания." 0.о
Историята която е дадена за пример е малко... нереална, но както и да е добри хора има!
Аз лично, ако намеря портфейл с пари (никога не ми се е случвало) вероятно няма да го върна (?на кого ли?), ако има и документи вътре, при всички положения ще го върна или предам в полицията!

amaz1nG
05-13-2012, 12:40
А я си представете , че парите били на няк'ва мутра която краде от хората ,а не на състрадателни и мили хора ?

alexsdreamm
05-20-2012, 17:28
Би трябвало да влезеш в положението на загубилия парите-това те прави Човек!

Ilikeliljon
05-20-2012, 18:15
Вече съм връщал паднали портмонета, въпреки настойчивите молби на приятели да се изпарим по-бързо, докато онзи не се е обърнал. Като гледах портмонето имаше 100-200 лв, ако не и повече. Не съм ги броил, защото цялата случка се разигра за около 30 секунди