PDA

View Full Version : Плосък корем



ralica_6
04-27-2012, 13:54
В темата, където си пуснах мнението нямаше много помощ по въпроса и реших, че като пусна тема ще привлека повече внимание... Някой?
Искам само да кажа, че по принцип съм слаба (точно много стегната не) и само тоя проблем ме вълнува най-много. Изглежда ужасно.

Здравейте, въпроса ми е по-скоро към женската част на форума. Искам да си изгладя коремчето, но не знам с какви точно упражнения. Мерси предварително...
http://prikachi.com/images/844/4622844u.jpg

wiiwa
04-29-2012, 11:22
Ъъъъ.. това твоя корем ли е ? Ако е твоя, взимай се в ръце ! Коремни преси, тичане и скачане на въже ще ти помогнат най-много според мен. Не яж нищи сладко и не пий газирано. КЪСМЕТ :)

Chacho
04-29-2012, 11:28
Тва в моя речник не значи слаба. Имаш за сваляне много. Кардио+РБД/НВД (равномерно-балансирана диета или нисковъглехидратна диета)

TheBeliever
04-29-2012, 12:21
С Чачо съм. И подут, и със сланинки. Коремните преси няма да помогнат. Кардио му е майката.

sexybanichka
04-29-2012, 12:24
Здравей .. имам точно същия проблем . Коремите са ни еднакви ;д
всичко си харесвам без корема .. ще се радвам ако и други помогнат

Chacho
04-29-2012, 12:37
Ние ще се радваме, ако сами си помогнете.

bathory
04-29-2012, 13:24
Бягай! Чак за НВД не е, ама яко кардио...

Chacho
04-29-2012, 14:28
Кой знае как се храни, за да се е стигнало до там на нейната възраст.

FuckingFreak
04-29-2012, 17:02
На някои момичета просто им е по ген заложено да имат клечести крака и коремче, както и обратното. Вече ти казаха какво да правиш.

ralica_6
05-05-2012, 09:40
Аз по принцип наистина съм слаба. Примерно преди като съм казвала и на другите, че имам да си усъвършенствам някои части на тялото :D те са ми казвали, че няма нужда, че съм си била супер слаба.
" Кой знае как се храни, за да се е стигнало до там на нейната възраст. " Това е малко странно, понеже аз почти нищо не ям (все ми го казват), но може би заради прекаленото пържено. :D На 14 съм... И мерси за отговорите. Аз по принцип не играя физкултура, имам проблеми и затова може би е така. Не съм го поддържала... Но още от миналото лято се бях захванала да правя Pump it up и да ви кажа имаше краен резултат. Бях се стегнала малко повече. Уж почвам да правя коремни преси, но не ги довършвам.
А колко време трябва да правя упражнения, до колко време ще се изглади корема ми?

FuckingFreak
05-05-2012, 13:55
Кардио ти трябва, не коремни преси, обясниха ти го вече.

Tikche
05-12-2012, 17:09
Аз тежа 40 килограма. Изглеждам перфектно, но и аз започвам да имам коремче, но то ни е заложено по ген в моето семейство. Баба ми има супер слабите и хубави крака, но и те си има коремче. Понякога, колкото и да се бъхтиш все някоя част от тялото ти не се дава лесно на отслабването. Тренирам още от малка...тенис, латино танци, гимнастика, плуване, коремни и какво ли не още и пак имам коремче, въпреки жалките ми 40 килограма на 19 годишна възраст. И диети да спазваш и да тренираш, ако ти е по наследство заложено няма какво да направиш толкова, НО никога не трябва човек да се отказва нали така. Аз пия само вода, само здравословни храни. До такава степен съм се пречистила от водата, че не мога да доближа нещо нездравословно. Тренирай старай се и запомни, че нищо не губиш, ако се опиташ. :)

SisiStrange
05-12-2012, 17:41
Уоу. Спри нездравословните храни. Т.е никакви шоколади, вафли, пържени меса, Мак Доналдси и прочие.

Наистина при някои хора е до ген, но генът залага да е леко изпъкнала точно областта на стомаха и това е в нормални граници. Не чак така.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101375.0 - Разгледай тук частта за супата.

lifelesscorpse
05-13-2012, 14:18
Вие май всички сте перфектни, щом така отговаряте... Нямам думи...

Joc
05-13-2012, 14:28
продължително кардио, намали въглехидратите, храни се по 5-6 пъти на ден като имаш 3 основни хранения наблягай на протеина и намали въглехидрата (по-малко картофи, бял ориз) и естествено по-малко пържено. Гледай 1то хранене да има повече въглехидрат и после да ги намаляш към вечерта (вечер въглехидрат не е добра идея). Другите 3 хранения да са леки (салатка, ябълка, протеиново барче ако имаш възможност). Добави и течен л-карнитин за по-бързи резултати.

SisiStrange
05-13-2012, 14:36
Вие май всички сте перфектни, щом така отговаряте... Нямам думи...
Е нали момичето иска да отслабне? Какво толкова сме и казали? Даваме и идеи.

ralica_6
07-29-2012, 18:04
Уоу. Спри нездравословните храни. Т.е никакви шоколади, вафли, пържени меса, Мак Доналдси и прочие.

Наистина при някои хора е до ген, но генът залага да е леко изпъкнала точно областта на стомаха и това е в нормални граници. Не чак така.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101375.0 - Разгледай тук частта за супата.

Извинявам се, че влизам толкова късно.
А това със супата не е ли за сваляне на килограми? Аз фактически нямам да свалям. 50кг съм. Примерно може 1, но иначе повече ще е доста странно.
Аз продължавам с тренировките, но трябва да си направя по-добра ревизия на храната. :D

FuckingFreak
07-30-2012, 05:46
Как да нямаш да сваляш бе, извинявай, ама ти видяла ли си се? Сега зависи за какво сваляне говорим - на кантара ли, на сантиметри ли...

ralica_6
07-30-2012, 15:12
Ъъъ, на кантара много ясно, извинявай, ти не разбираш ли какво пиша?
Не искам да приличам на някаква анорексичка. Всичко друго ми е добре, само малко стягане ми трябва. Абсолютно всички ми казват колко съм клечеста и постоянно ме сравняват...
За корема съм зле, знам.

petetyyy
07-30-2012, 15:30
Аз ходя на фитнес и всеки път правя там по 50 коремни преси. Все пак, мнението на повечето специалисти е, че има и по-ефективни упражнения от коремните преси, но нищо не ти пречи да отделиш 10 минути, за да направиш няколко серии. Доста лесни и приятни упражнения има в Космополитън. Можеш да си купиш някой брой, аз когато реша да практикувам някакви упражнения вкъщи винаги преглеждам списанията. Друг вариант е да се поровиш в интернет за някой американски сайт с упражнения за корем, изготвени от фитнес инструктури. Така можеш да си подбереш най-подходящите за теб и да ги съчетаеш. :)

malko_pisi
07-30-2012, 15:41
принципно не съм спортен тип човек... Коремът ми е плосък, само защото: не пия газирано, бира, не пия по време на ядене и след ядене... преди ядене пий от 1 до 1,5 литра вода и ще ядеш много по- малко...
Позволявай си по едно сладко или вредно изкушение на 2 седмици веднъж... Стискам палци... Вярвам че ще се справиш, не се изискват почти никакви усилия... и ще се почувстваш мноооого по-добре :))

divacheee
07-30-2012, 16:57
Ъъъ, на кантара много ясно, извинявай, ти не разбираш ли какво пиша?

:D

lDoLLl
07-30-2012, 21:07
До тук бяха казани доста неща, мога да добавя само две упражнения, изпитани от личен опит. :)
1. Парашутна почивка (докато търсех в интернет картинка разбрах, че се нарича и китайска почивка О.О)
http://zdrave.org/wp-content/uploads/2011/10/%D0%B3%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D 0%BA%D0%B0.jpg
За да е натоварването на коремните мускули максимално, краката трябва да се по-изправени от на снимката и да са ПО-НАДОЛУ (!важно!), трябва да дойдат някъде на нивото на раменете и всичко е точно. :))
Ако не са ти тренирани коремните мускули може да започнеш от 30сек. на ден и постепенно да увеличаваш (знам, че звучи като нищо работа, ама е бая зор), и постепенно да увеличаваш всеки ден с 5-10 секунди, най-добре е вече да стигнеш до минута/минута и половина. :) Това упражнение е страхотно за стягане, според мен лично е супер по-добро и ефективно от коремните преси, които ти натоварват гръбнак, гръбначни мускули и други, при това упражнение натоварването е почти изцяло в корема.






2.
http://www.revita.bg/root/files/2010/01/24/1edd24c7f1.jpg
Другото упражнение е ето това, супер тегаво е, не е за начинаещи определено, ама е също идеално за стягане. :))

betty-dimitrova
07-31-2012, 09:42
Първо трябва да си изчистиш корема от мазнините и тогава да стягаш. Не става само с упражнения. Ти и да си стегнеш мускулите на корема няма да се вижда стегнат заради мазнините.