PDA

View Full Version : как да го забравя !?



kristal4ee
04-28-2012, 20:11
извинявам се за тъпата тема, но искам да ми дадете съвет как най-лесно да забравя едно момче :) адски ще съм ви благодарна ако ми помогнете :)

blaaablaaablaaa
04-28-2012, 20:44
1 От колко време се познавате? 2 От колко време имаш чувства към него? 3 На колко % "не можеш дад дишаш без него" (небуквално, затова е в кавички)? 4 Защо искаш да го забравиш (може пък да има предистория).
5 Ново хоби. Запознай се с някого. Излизай с приятели. Прави каквото и да е, за да се разнообразяваш. Или пък потъваш в депресия и ако не си достатъчно опитна и здрава психически (не в този смисъл, просто не се сещам за правилното прилагателно), за да съумееш да излезеш от нея навреме, рискуваш да се прецакаш тотално. Затова... Те съветвам да не прибягваш до нарочно навлизане в депресия. Ако е било нещо наистина силно и за дълго време, ще е трудно. За този вариант бяха въпросите ми по-горе.

kristal4ee
04-28-2012, 21:05
познаваме се от 2 месеца и имам чувства от самото начало.. адски много ми липсва когато не го видя, постоянно си мисля за него.. Искам да го забравя,защото знам какво ще стане.. преди време си харесвах едно момче, ходихме 1 месец, но после като скъсахме аз се влюбих още по-силно в него и ме държа около 6/7 месеца, много се измъчвах, живота ми беше скапан от сякъде постоянно си мислех за него и не спирах да се обвинявам.. не искам и сега да стане същото и съм много уплашена да не се повтори същото :( много е кофти.. а това момче, което искам да забравя ходихме и скъсахме онзи ден :(

blaaablaaablaaa
04-28-2012, 21:51
Май си тийн (I am Captian Obvious :D ). 2 месеца... Значи точно са те подхванали хормоните... Отново. (На приливи и отливи,а?) Обикновено такъв тип харесване трае 4-6-8 месеца, после стихва до ниво първично харесване по външност с остатъци от спомена за старите ти чувства. За 2 месеца едва ли си развила някакви супер дълбоки чувства от рода на "няма да спра да те обичам до живот". Остава ти още около 2-4-6 месеца. <<< И всичко това е само в случай, че отново е като преди. >>> Не мога да отгатна какво точно става в сърцето ти. Трябва да призная, че има и възможност да се превърне в нещо голямо, винаги го има и този процент, просто не виждам в бъдещето. Според отговорите на въпросите ми... Следвай номер 5 - хоби, излизане, запознанства, разнообразие...

kinkygirl
04-28-2012, 22:20
ограничи контактите си с него..колкото повече е далеч..толкова по-бързо ще го забравиш :)

balu4ka
04-29-2012, 05:45
За два месеца-правиш драми?!Ами,сега се представи цели 2 години,ще се бесиш ли ?Животът е такъв,не си го прави по-сложен.Ще имаш много такива кратки връзки,но ще започнеш да им отдаваш все по- малко значение.

SmilezZz
04-29-2012, 05:55
Няма такъв лек , за да забравиш някого. Всичко си зависи от теб. Налагаш си силна воля и си казваш: "От днес вече няма да мисля за него" и подобни, и го изпълняваш. Друго няма какво да правиш.
Също така излизай с приятели, намери си някакво хоби. И с времето нещата ще поутихнат.

diditkaa
04-29-2012, 17:10
Познато .. просто намери друго занимание, не ходи по него.. игнорирай го . При мен се получи така, дано и при теб стане :)

Glamour92
04-29-2012, 17:15
Дистанцирай се,колкото можеш.
Наскоро(с изненада,признавам си) установих,че разстоянието е в състояние да унищожи всичко онова,с което човек се мъчи безуспешно...

kristal4ee
04-30-2012, 06:50
мерси много ! давайте още съвети и разказвайте ваши истории, много ми помагате ! :)

elizabethg
04-30-2012, 07:42
Не можеш да кажеш на сърцето си какво да прави...

elizabethg
04-30-2012, 07:44
Когато бях в 9-ти клас си харесах едно момче от 11-ти клас.Не го познавах,никога не бяхме си говорили,но аз го харесвах цели 3 години... :O :D :D :D Представяш ли си колко зле съм била...Но все пак това беше отдавна и аз бях малка. :D

kristal4ee
05-02-2012, 06:38
моля ви кажете още нещо !! така като ми давате съвети някак си наистина вярвам, че мога да го забравя

ALetterFromTheSky
05-02-2012, 07:29
Знаеш ли... когатто си имала нещо с човека , когото обичаш... и то свършва минават месеци, казваш си , че си го забравила, продължаваш и в един момент отново съдбата ви среща и осъзнаваш, че нищо не се е променило... това говоря за сериозна връзка на по-зрели години. Дано успееш да го забравиш, защото аз не успях хахах

Hilary_
05-02-2012, 09:55
Най - лесно се забравя с друг.

пAteNцЕ
05-02-2012, 10:00
не можеш да го забравиш но можеш да го преодолееш

marilyn
05-02-2012, 13:59
Струва ми се, че си някво лапе, ама няма значение.
Както ти казаха и преди мен-дистанцирай се. Освен това гледай да си запълваш времето изцяло и да нямаш много време за мислене. Гледай си даскалото, учи си редовно, излизай си с приятелите, забавлявай се...времето лекува.

БетинA
05-02-2012, 14:20
Знаеш ли... когатто си имала нещо с човека , когото обичаш... и то свършва минават месеци, казваш си , че си го забравила, продължаваш и в един момент отново съдбата ви среща и осъзнаваш, че нищо не се е променило... това говоря за сериозна връзка на по-зрели години. Дано успееш да го забравиш, защото аз не успях хахах

Да, аз също не успях.. Но ти не се притеснявай, както спомена ALetterFromTheSky това се отнася за сериозните връзки, продължили със сигурност, повече от 2 месеца

inkognito78
05-02-2012, 16:59
Здравейте на всички. Значи моята историйка е следната, бях с едно момиче около 4, 5 години, но неможе да се нарече и враска това което имаше между нас понеже се виждахме рядко, но ни свързваха куп неща и към края които се предосещаше по някакъв начин не се бяхме чували, нито виждали, нито писали 4 месеца някъде.. и... аз реших да и пиша за да си изясним нещата понеже нямаше как да оставя всичко така, но тя вече го беше решила, просто искаше да приключи всичко и там да си остане в миналото и недоумявах как така го е решила без да си поговорим за това.

Аз ако не и бях писал така щяха да си останат нещата... просто мълчание и нищо друго.... (такъв човек е тя) поговорихме си, и си изяснихме нещата напълно.... и аз нямаше какво друго да направя освен да и кажа че след като го е решила това окончателно, поне да ме изтрие от живота си, но тя ми отговори друго... че тя нетрила профили и телефонни номера и след като толкова много искам аз да го направя, но тя беше напълно наясно че няма как да стане, невъзможно ми е да я махна, и немога да се преборя все още с чувствата си към нея, макар да зная че всичко е приключило.... такъв човек сам си обикна ли някого, много време трябва да мине за да го забравя.. и въпроса ми които се питам и до ден днешен е, защо след като е приключило всичко още не ме е заличила напълно от живота си и не ме махне отвсякъде след като е безразлична и неиска и да знае дали сам жив... това ми е въпроса? аз се държах с нея като принцеса едва ли не (в буквалният смисъл на думата)... и тя това го осъзнаваше дори ми казваше че досега никoй не се държал така с нея... то бяха подаръци и уважение и какво ли още не, да не изброявам че ще стане много дълго.. ) дори бях стигнал до там да я оредя да работи като стюардеса в чужда авиокомпания и тя ахваше от тези неща които правех за нея и не само. Но след извесно време тя започна да се отдалечава от мен, незнайно защо оправдаваше се с това че несме се разбирали, нямаме общо чувство за хумор и че сме говорили на различен език... (то кой ли може да говори с жена на един език)... обикаляхме също надлаш и нашир цялата страна с нея и се разбирахме префектно, за това казвам че невярвам в нейните думи че не сме си говорили на един език.. и разбирали също така, след известно време спря да ми отговаря на обажданията аз и писах в skype тя ми затваря и несикаше просто да си говорим... а... дали сам я обидил или наранил с нещо.. поне от нейните думи понеже си поговрих с нея и за това нямало такова нещо... щяла да ме запомни с добро и нямало проблеми, никакви в това отношение и изобщо каквито и да било.. просто ей така инстиктивно каточели го реши, което ме изненада много! ... дори тя наскоро замина да работи в чужбина и след като разбрах че ще напуска страната и след нашият разговор които се проведе като за последно в които тя ми каза че иска да приключи всичко... и там да си остане в миналото и каквото било било... аз и казах това което казах, че да ме махне и да ме истрие от живота си щом така е решила но тя неможела...? .... което ме замисли.. защо ли.. и на следващият ден аз и написах смс и съобщение с добри пожелания, дори когато вече е била пристигнала в съответната страна е прочела какво сам и написал и ми отговори сякаш несме си говорили за тези неща предната вечер а именно че всичко е приключило, и след това и писах още два пъти дори и побликувах побликация на стената и в ФБ... и очаквах да ми отговри на тези други две съобщения които и писах или пък да хареса дори или пък да коментира това което побликувах на стената и.. но... без резолтат вече 20 дена при условие че я виждах че влиза на линия... и така до ден днешен.. нищо... ( защо точно така е постъпила и какво сам и причинил... наистина незнам какво е станало... нищо не ми казва, само едно и също повтаряше неискам, дори в един от последните ни разговори в skype след като ми каза че всичко е приключило преди да е започнало каквото и дaбило аз и казах че ми се иска да не я изгубя и че искам да си останем поне приятели.. ДА... признал сам и мнoгoкратно в стотици съобщения и не само... дори и към края какво чувствам към нея и че това никога няма да изчезне.. или пък да се промени, тя ми отговори на това мое искане като толкова искаш се драш така пиши ми звъни ми, ако искаш.. и след около час време в което неси писахме тя си бе променила коренно мнението, а именно че неиска да продължаваме каквото и дaбило дори и приятество..? и тогава се изненадах отново а тя не е малкa на 25 е... ами друго в моента не се досещам да кажа, просто нейсакам да я изгубя напълно и немога да го преглътна това, поне ми се иска да си говорим макар и отвреме навреме.... това е... и за това сам говорил с нея но... се надявам че ще благоволи един ден да ми откликне на съобщенията и поне да си пишем.... защото ако е някое друго момиче досега да ме е изтрила не само от профилите си и от телефона си ами и от паметта си.. най вероятно.. ще се надявам да ми отговоритe
, благодаря предварително

ALetterFromTheSky
05-02-2012, 17:07
Абе ти що не си копнеш темата във всеки раздел? Дай да си слагаме и нашите в чуждите, амаааан

Aanonim4eto0o
05-02-2012, 17:55
Не го търси! Опитай се да не мислиш за него. А пък както казаха по-горе най-добрия начин да го забравиш е като си намериш нов :)

fenasf
05-02-2012, 18:11
1. Блок отвсякъде
2. Намираш друг

plain and simple

nekuffff
05-02-2012, 18:11
Защо сте скъсали,след като едва издържаш правила ли си опити да се сдобрите т.н.,ако е нещо сериозно,например изневяра не си струва,просто си казваш,че както е постъпил с теб,така ще постъпи и с друга,което е така,всяка ще го оставя и накрая ще остане сам :)

anelka_99
05-02-2012, 18:48
Аз съм по същия начин аз него го харесвам мнго самоче тои мене маи савсем малко и не си признава и ми е мн мн мн тъпо и незнам

kristal4ee
05-04-2012, 07:21
други съвети :))

leadyflame
05-04-2012, 09:10
Е какви други съвети искаш, след като хората си казаха най-важното. Всичко зависи от теб и желаеш ли наистина да продължиш.