PDA

View Full Version : Без заглавие



BloodyDreamer
04-28-2012, 20:51
Заваля. Небето плачеше, а сълзите му падаха безпомощно като изтръгнати. По това време хората спяха, прегърнати от уюта на меките завивки. Само те – два погледа, които вечно се търсят, но нивга се не срещат, само те - две кървящи сърца, две души, безвъзвратно изгубени, бяха отхвърлени от топлината, горейки в собствен пъкъл... и плачеха. Той, защото я беше предал, и тя, защото знаеше. А Вселената страдаше с тях.
Но времето опрощаваше греховете им и накрая те заспаха под безмилостното тик-такане на часовника. Два удара се сляха в един, две дихнаия, синхронизирани до последната стотна, две души пееха една и съща песен. Забравиха болката и оставиха небето да плаче вместо тях.

***

Слънцето изгря рано и стопли асфалта, премръзнал от снощния порой. По обяд вече всичко беше сухо, а навън щукаха всякакви хора. Времето ги гонеше, а те бягаха в ужас, че ще ги хване.
В малката антикварна книжарничка на ъгъла на улицата грееше мека светлина. Сред безкрайните лавици, претрупани с дебели, прашасали книги и древни антики, един куп от рижави кичурчeта, съсредоточено се взираше в жълтеникавите страници, изписани на ръка. До езерцето от думи една вилица, подпомагана от нежна ръка, усърдно бучеше парче ванилова торта.
Вратата се отвори със скърцане. Чу се тихата песен на звънчета, последвана от глухи стъпки.
- Госпожице Прекрасна, поръчката Ви пристигна.
- Остави я на масичката, моля те.
- Голям топъл шоколад с много сметана и ванилово кексче. Голямо.
Той се приближи, сгуши се до нея на креслото, пъхна едно разбунтувало се кичурче коса нейде из кошницата от топло червено и я целуна по врата.
- Знам, че много обичаш да четеш, но, моля те, обърни ми малко внимание – пошепна и думите му погъделичкаха кожата ѝ. – Ще се постарая да бъда интересен – и продължи да я дарява с леки целувки.
Накрая тя се предаде и като погледна страницата, до която беше стигнала, затвори книгата. Прашинките по нея очевидно се разсърдиха и възмутено подскочиха, тупвайки обратно на изпокъсаната корица.
- Иха. Много ти е изстрадала книгата. Какво ѝ се е случило?
- Как какво – Вивиан естествено – и тя хвърли укорителен поглед към котарака, който точно в този момент критично оглеждаше отражението си в огромното резбовано огледало, сякаш произведено още през Средните векове. А сигурно не беше и чистено от тогава – цялото беше в прахоляк и мазни петна. Но иначе хич не беше лошо – от махагон. Солидна изработка, истинско произведение на изкуството.
- Вивиан?! Мислех, че е котарак, а не котка.
- Еми, да, попринцип е така. Обаче собственикът не е знаел – май е бил сляп или нещо такова. А и на респектираща възраст.
- Ясно. Това обяснява защо е толкова... ъм...
- Тлъстичък? – последва задружен смях, породен от точното описание. – Сигурно.
Смехът им постепенно заглъхна и те останаха, загледани през прозореца. Постояха прегърнати, докато не погледнаха към часовника, гордо закичен на стената, слуга на времето, който сякаш можеше да издържи и на най-напористия катаклизъм.
- Ужас! – тя подскочи и удари по масата, предизвиквайки нова вълна от разгневени прашинки. Грабна си раницата като замалко не прегази опашката на Вивиан и се заоглежда за нещо. – Ще закъснея за училище!
- Това ли търсиш? – той с усмивка ѝ подаде връзка с ключове, на която висяха един куп дрънкулки.
- Мерси, мерси. Хайде! – сграбчи го за ръката и го задърпа към вратата.

***

Часовете току-що бяха свършили и тя, макар и все още да страдаше, нямаше търпение да го види отново. Само че когато излезе в двора, ги видя. Той, нейният любим, човекът, който твърдеше, че колкото и клиширано да звучи, я обича повече от всичко друго на света... и онази, същата, от вчера. Със същите греховни устни, с които всяка вечер я приспиваше, сега той целуваше нейната ръка. Тя се пречупи. Избухна в сълзи и се затича към изхода, колкото може по-далеч от него. Само че той я видя.
- Не! Чакай! Изчакай, моля те, изслушай ме! – той се затича след нея, оставяйки момичето, на което се извиняваше за вчерашната целувка, за вчерашната грешка, зад себе си. - Знам, не си длъжна да слушаш обясненията ми, но моля те! – тя забави крачка и постепенно спря, а той хвана ръката ѝ.
- Знаеш ли, и вчера ви видях. Но си мислех, че... Надявах се, молех се, че не си го искал, че е станало не по твоя вина, че е било само един път, че няма да се повтори. Защото ноистина вярвах, че ме обичаш!
Двамата седнаха на пейката, загледани в далечината. Тишината носеше тежкото бреме на напрежението. Слънцето близна хоризонта и с бавно опиянение се потопи в него. Морските вълни жадно изпиваха и последните струйки светлина, а след себе си оставяха купол, осеян с безброй запалени фенери. Времето минаваше, а те продължаваха да мълчат. Накрая той се предаде и я погледна. Останаха така – тя, вперила поглед в безмилостната борба за надмощие между лампата и един нещастен комар, и той, захласнат по аленото състезание на различните кичурчета от косата й. Сякаш застинали в неловка тишина.
- Обичам те – прошепна той, все така съзерцавайки красотата ѝ - Беше глупаво, съжалявам. Беше отвратително глупаво. Най-голямата грешка, която някога съм правил и не знам дали наистина осъзнаваш колко точно съжалявам. Не знам дали ще можеш да ми простиш, но... Обичам те.
Тя се отказа, заряза комара и обърна поглед към него.
- Ами... – той протегна ръце, обхващайки лицето ѝ в шепите си и тя замълча, давайки време на сърцето си да обмисли действията си. Той се приближи, вдигна искрените си, умоляващи очи към нейните, изчаквайки реакцията ѝ и за един безкраен момент сля устните си с нейните. Сълзите се стичаха по страните ѝ, сърцето ѝ запрепуска, сякаш за да си навакса за ударите, изпуснати преди малко.
Заедно с нея небето заплака в божествена наслада. Два удара се сляха в един, две дихания, синхронизирани до последната стотна. Две души, макар и за момент изгубени, отново пееха една и съща песен.

---------------------------
Ако трябва да бъда честна, ми звучи малко разкъсано, сякаш средната част няма нищо общо с другите две. Но искам да чуя и вашите мнения. Иии ако се сетите нещо за заглавие, защото аз не се сещам... :)

DisappointedDreamer
04-29-2012, 09:07
ОБОЖАВАМ!!!!!! Страхотно пишеш и описваш. А края беше перфектния завършек - харесвам повторението, макар в началото да ми се стори малко странно. Браво!

BloodyDreamer
04-29-2012, 15:52
:) Благодаря ти. Много се радвам, че ти хареса. Ако обичаш повторенията, виж това (много е... депресирано, но си има история...):

Със изпочупени криле (За момичето, чийто криле бяха отнети)
Хиляда жерава летят към мен. С усмивка гледам полета им, душата ми се смее. Приближават се и чак тогава виждам… Хиляда жерава летят към мен, ала са всичките със изпочупени криле.

Гледаш ме. Усмихваш се. А в очите ти чета зимата на коравото сърце. Треперя. Харесва ли ти? Да виждаш мъката в очите ми, да гледаш как тялото ми танцува под агонизиращите импулси на болката, харесва ли ти? Страх ме е. Боли. Това ли искаш да чуеш? Не. Няма да го кажа. Вече цялата съм твоя. Насилствено притежание, но пак съм твоя. Но няма да ти се моля. Не….
Замахваш. Удряш, късаш, рушиш. Плътта ми страда, а с нея се разкъсвам и аз. Отново, отново, отново, отново… Всеки ден, всеки час. Отново, отново, отново…
Замахваш. Защо? Защо аз? Защо на мен? Какво ти направих? В ураган от болка, кръв и сълзи, тези въпроси изникват на повърхността. Изливаш цялата си агония върху мен, изстискваш последната капчица чистотата. И не спираш. Като художник, който смесва цветове, ти пълнеше моята неопетнена палитра с черното на своята душа. Но аз нямам повече бяло. Сега и аз съм черна…
Лежа привита на пода, уморена да танцувам със смъртта. Плътта се извива, кръвта целува пода. Замахваш. Отново, отново, отново…
Гледаш ме. Усмихваш се. А в очите ти чета зимата на коравото сърце. Треперя. Харесва ли ти? Да виждаш мъката в очите ми, да гледаш как тялото ми танцува под агонизиращите импулси на болката, харесва ли ти? Страх ме е. Боли. Спри. Моля те, умолявам те, спри! Убий ме вече.

*Произведението е вдъхновено от песента Taion на the GazettE. Песента, както и разказа, са посветени на Джунко Фурута, момиче, което е било отвлечено и в продължение на 44 дена е било малтретирано по нечовешки жесток начин. На нея, ако можех, бих дала цялото щастие на света.

BloodyDreamer
04-29-2012, 15:59
Или пък това:
Ноктюрно за една любов

Душата ми пее.
Плющи дъждът по перваза
на прозореца празен.
Гълъб самотен ме гледа
през чистотата на капчица бледа.

Къде си ти?...

И музиката в мене ехти.
Танцува моето нежно сърце
като подхванато от вятъра перце,
издигнато във вихъра на сълзите,
ръка протяга към звездите.

Сама съм.
А бяхме двама, в дъжда загледани.
На любовта два роба предани.
Бяхме двама, прегръщахме съня,
милеехме за топлото утро на деня.
И това сърдечно, усимхнато небе,
и онова слънце жарко – всичко наше бе.
Къпехме се във лъчите от лазурно синьо...
Ала съдбата е чаша, пълна все с горчиво вино.
И земята е твоя дом сега.
По-чиста от снега,
по-крехка от най-съкровеното.
Остана само вечен спомен...

Спи. Не ти се сърдя.
Аз знам, че ще ме чакаш.
Помня, беше вчера сякаш,
когато двама бяхме, а едно...
Ще се срещнем пак, дано...

Плющи дъждът по перваза
на прозореца празен.
И гълъбът все тъй прощално ме гледа
през чистотата на капчица бледа.
За теб душата ми пее.

daiana13
04-29-2012, 17:30
:) Благодаря ти. Много се радвам, че ти хареса. Ако обичаш повторенията, виж това (много е... депресирано, но си има история...):

Със изпочупени криле (За момичето, чийто криле бяха отнети)
Хиляда жерава летят към мен. С усмивка гледам полета им, душата ми се смее. Приближават се и чак тогава виждам… Хиляда жерава летят към мен, ала са всичките със изпочупени криле.

Гледаш ме. Усмихваш се. А в очите ти чета зимата на коравото сърце. Треперя. Харесва ли ти? Да виждаш мъката в очите ми, да гледаш как тялото ми танцува под агонизиращите импулси на болката, харесва ли ти? Страх ме е. Боли. Това ли искаш да чуеш? Не. Няма да го кажа. Вече цялата съм твоя. Насилствено притежание, но пак съм твоя. Но няма да ти се моля. Не….
Замахваш. Удряш, късаш, рушиш. Плътта ми страда, а с нея се разкъсвам и аз. Отново, отново, отново, отново… Всеки ден, всеки час. Отново, отново, отново…
Замахваш. Защо? Защо аз? Защо на мен? Какво ти направих? В ураган от болка, кръв и сълзи, тези въпроси изникват на повърхността. Изливаш цялата си агония върху мен, изстискваш последната капчица чистотата. И не спираш. Като художник, който смесва цветове, ти пълнеше моята неопетнена палитра с черното на своята душа. Но аз нямам повече бяло. Сега и аз съм черна…
Лежа привита на пода, уморена да танцувам със смъртта. Плътта се извива, кръвта целува пода. Замахваш. Отново, отново, отново…
Гледаш ме. Усмихваш се. А в очите ти чета зимата на коравото сърце. Треперя. Харесва ли ти? Да виждаш мъката в очите ми, да гледаш как тялото ми танцува под агонизиращите импулси на болката, харесва ли ти? Страх ме е. Боли. Спри. Моля те, умолявам те, спри! Убий ме вече.

*Произведението е вдъхновено от песента Taion на the GazettE. Песента, както и разказа, са посветени на Джунко Фурута, момиче, което е било отвлечено и в продължение на 44 дена е било малтретирано по нечовешки жесток начин. На нея, ако можех, бих дала цялото щастие на света.







Изключително красив начин на писане! Разплаках се.
Много ми хареса!

BloodyDreamer
04-29-2012, 19:47
Иха! Изобщо не съм очаквала подобни отзиви! Много благодаря ^_^

daiana13
04-30-2012, 07:36
Моля,но няма за какво да ми благодариш,ти наистина си много добра.Хайде пускай още,нямам търпение... :)

BloodyDreamer
04-30-2012, 17:41
O.o Наистина съм трогната.
Еми, ето още едно разказче:
Без заглавие
Отвън се чуваше скърцнето на старата, ръждясала люлка. Вятърът нахлуваше през зейналата паст на широко отворения прозорец и шепнеше настойчиво в ухото ѝ. Бледата лунна светлина, прокрадваща се плахо сред облаците, нежно галеше кожата ѝ и правеше мракът наоколо още по-осезаем. Студът впиваше зъбите си в нея и леденият му полъх пълзеше като отрова из вените ѝ.
Той изглеждаше толкова крехък, че я беше страх да помръдне. Затова стоеше, безпомощно вперила очите си в него.
Кожа, бледа като луната, коса, по-черна от абанос, и поглед безрадостен, който бавно и неусетно изсмукваше живота ѝ.
Ангел. Един нещастник. Дете на рая, обречено да страда до края на времето, със сърце по-чисто от любовта, и разум, опетнен от изкушението.
- Какво ти се е случило? – прошепна тя.
- Няма музика. Нито един проклет звук. Боли – ах, гласът му носеше старадние, пред което и най-голямото терзание ѝ се струваше нищожно. И тя замълча за момент, докато намери сили да продължи.
- Толкова ли я обичаш?
- Не, аз... не мога да понеса тишината, зашото тя крещи истината. А от истината боли... Попей ми, моля те – агонията в гласа му я накара за миг да намрази цялото си съществуване.
- Аз... – гласът ѝ пресекна. Нещо в нея се пречупи и тя се строполи на земята. Кървяща. Празна... И смехът му дяволски отекна. А сълзата, тъй човешка, крещеше болката на цялата Вселена.

BloodyDreamer
04-30-2012, 17:42
В клетката на моето страдание

Омразата в сърцето ми впива
своите остри като бръснач зъби
и отровата й във вените ми се влива.

Скръбта ме завладява
и пуста остава моята душа.
Болката ме подлудява.

По тези струни моите пръсти кървят.
Музиката е моето извинение,
ала дали тези ноти страданието ще прекратят?

Ще могат ли те да изкупят моя грях?
Ще ми помогнат ли да си простя,
че грешница аз бях

и на този пратеник на ада
продадох аз душата моя?
Ще продължи ли сърцето ми вечно да страда?...

Тези мисли дълбоки белези оставят,
но нямам вече сили да крещя.
А звуците в сълзите ми се давят.

BloodyDreamer
04-30-2012, 17:44
Като празен лист хартия...

Гледм те. Изпивам те.
Изпивам всяка твоя усмивка,
всяка дума, излязла от твоите уста.
Искам те. Жадувам те.
Жадувам за топлината на прегръдката ти,
твоята ръка, преплетена с моята.

Гледах те. Изпивах те.
Но ти не ме виждаше.
Беше прекалено зает да се усмихваш,
прекалено зает да говориш.
Исках те. Жадувах те.
Сърцето ми протягаше ръка към твоето,
но тези две ръце останаха далеч една от друга.
А ми беше толкова студено...

И без да съм те имала, те изгубих.
А любовта ми бе тъй чиста...
Като празен лист хартия.

BloodyDreamer
04-30-2012, 17:46
И като изключим още три кратки стихотворения и четири есета, това ми е цялото творчество :D Засега :D