PDA

View Full Version : Малко информация относно коремните мускули...



bReAk3R
04-28-2012, 22:13
Здравейте. Мисля, че вече ми дойде времето и аз да стягам части от тялото, за това сметнах да напиша една темичка тук за помощ от по-напредналите. Значи правя упражнения за корем от около 3 седмици. Първоначално правих само коремни преси, после говорих с баща ми, той разбира ужасно много по темата фитнес и преди 5 дни г/д ми направи програма за плочки и ето че оформих някакви... Не знам дали е от общата тренировка (3те седмици) или тия дни, но се оформиха и като не съм стегнал корема (обаче по-малко) и като стегна. Та зарибих се да ги правя и само това правих + ровене в нета на все повече упражнения и форуми. В много форуми пишеше, че ако се правят повече от 2-3 пъти в седмицата тренировка, се натоварва корема и там някви опасни неща и т.н. и т.н. Та затова се обръщам към "разбирачите" в този форум.
Колко пъти в седмицата трябва да натоварвам мускулите на корема, ще стане ли наистина нещо ако не е под 3 пъти? Също така баща ми ми каза, че организма ми преработва всичко, тъй като съм малък, тоест мога да ям всичко, тук също искам да чуя мнението ви. И последния ми въпрос е дали до лятото е възможно да ги направя? Постоянство и воля... Търпелив съм и имам воля.
Между другото да поясня, на 13 съм (все още), 54 килограма съм и не знам има ли значение, но все пак ще кажа, висок съм около 1.70. Имам някаква мазнина на корема, паласки съвсем малко. Благодаря предварително... :)

anonymous708973
04-28-2012, 22:21
Слушай татко си и не взимай добавки. :)

bReAk3R
04-28-2012, 22:25
Добавки никога за нищо на света няма да взема. о_O Просто проблемът ми е храната. Ще ми попречи ли това, че нямам режим? Също така за излишните мазнини. Те са малко де, но пак е достатъчно да скрият долната ми коремна преса. Между другото искам да се извиня в този пост за да не едитвам ония ако има друга такава тема...

ledenakrasota
04-28-2012, 22:36
Нямаш мазнина, но имаш паласки. :shock: Отвори си учебника по биология и добре се осведоми за организма си. Определено слушай баща си. Не знам какво очакваш ние да ти кажем. Освен някой по-навътре от форума. В раздела на момчетата можеш да прочетеш много.

На 13 години за такъв ръст кг са ти достатъчни. Просто явно ти трябва стягане. Също говориш и като професионалист с вашите си знания или определения (каквито и да са). По-добре говори с жена спортист за режима ти, защото си във възраст, когато организмът ти се развива и не трябва да се подлагаш на драстични мерки с храната. :)

Chacho
04-28-2012, 23:02
Няма нищо лошо в добавките, всеки осведомен човек ще ти каже това. Но не са за твоята възраст, няма да имаш полза от тях.

От хранителен режим също нямаш баш нужда, но баща ти може да ти подбере по-качествена храна така или иначе. Не да следиш калории, но на тая възраст можеш да се научиш на някои хранителни навици (да се храниш редовно, да откажеш някои вредни храни). Най-доброто нещо, което можеш да направиш на тая възраст е да се подготвиш физически за късния пубертет. Да натрупаш издръжливост, малко сила, техника и най-вече да добиеш знания. По-добре е сам да знаеш какво да правиш, вместо баща ти да ти казва. А баща ти може да ти посочи откъде да се учиш.

Колкото до плочките, в момента си дребничък. Стига да се сгънеш 100 пъти на коремни преси, ще се покажат, нямаш много мазнини като гледам по килограмите и ръста. Трудното е да се направят плочки на по-големи килограми, когато натрупаш мускули. В момента тялото ти не може да се манипулира (а и въобще не е препоръчително), така че няма кви сериозни резултати да очакваш. Започвай с този спорт с идеята, че след няколко години ще направиш нещо по-значително. Знам, че звучи гадно, щото не ти се чака и искаш отсега да бъхташ като хората, но ще ти издам тайна, че всичките ти връстници са такива и, ако успееш да преодолееш тва първично желание, ще излезеш една крачка пред тях.

Поздрави и успех!

divacheee
04-29-2012, 06:14
Няма нищо лошо в добавките, всеки осведомен човек ще ти каже това. Но не са за твоята възраст, няма да имаш полза от тях.

От хранителен режим също нямаш баш нужда, но баща ти може да ти подбере по-качествена храна така или иначе. Не да следиш калории, но на тая възраст можеш да се научиш на някои хранителни навици (да се храниш редовно, да откажеш някои вредни храни). Най-доброто нещо, което можеш да направиш на тая възраст е да се подготвиш физически за късния пубертет. Да натрупаш издръжливост, малко сила, техника и най-вече да добиеш знания. По-добре е сам да знаеш какво да правиш, вместо баща ти да ти казва. А баща ти може да ти посочи откъде да се учиш.

Колкото до плочките, в момента си дребничък. Стига да се сгънеш 100 пъти на коремни преси, ще се покажат, нямаш много мазнини като гледам по килограмите и ръста. Трудното е да се направят плочки на по-големи килограми, когато натрупаш мускули. В момента тялото ти не може да се манипулира (а и въобще не е препоръчително), така че няма кви сериозни резултати да очакваш. Започвай с този спорт с идеята, че след няколко години ще направиш нещо по-значително. Знам, че звучи гадно, щото не ти се чака и искаш отсега да бъхташ като хората, но ще ти издам тайна, че всичките ти връстници са такива и, ако успееш да преодолееш тва първично желание, ще излезеш една крачка пред тях.

Поздрави и успех!


+ това .. тренирай цяло тяло, не само коремните мускули :)

bReAk3R
04-29-2012, 09:40
Радвам се че има мнения по темата.

ledenakrasota, значи паласки нямам точно, вероятно съм се объркал, но имам нещо, което като опъна надолу с ръцете, се виждат 3 реда по 2 плочки, а като не е опънато, има само очертания на плочките :D Също така не съм си и помислял да се полагам на драстични мерки. Преди да почна да тренирам, ядох всичко и много и си оставах 54кг. и се чудя дали и сега ще е така. Ще видим :)

Chacho, честно да си призная, и той така ми каза, тъй като организмът бил "млад" и преработвал всичко. Във форуми четох, че корема не трябва да се натоварва повече от 2-3 пъти на ден и тези постове бяха писани от хора с над 20г. възраст. Говорих с него за това, тъй като той ме кара да ги правя всеки ден и той каза, че именно за над 20г. възраст не трябва да се натоварва повече от 2-3пъти, но имало разлика м-у 13 и 20 и нагоре години.
"По-добре е сам да знаеш какво да правиш, вместо баща ти да ти казва." - след като той ми каза някои работи, разбрах доста неща. :D Благодаря ти за полезния съвет накрая, определено ми е от полза както и цялото ти мнение.

divacheee, няма начин да тренирам само една част от тялото. Ако искам плочки, ще трябва да правя и гърди и рамене, щото иначе не седят никак добре. Това е всеедно да мога да направя само горна, средна или долна коремна преса. Няма начин просто. Точно за това в програмата ми има кофички, лост (от време на време), коремни преси с дигане на краката, коремни преси на лежанка със свиване на 2те страни, клекове с ръце на тила и лицеви опори и ВСИЧКО това по 5 и по 20 повторения през 30 секунди на серия като броя на сериите зависи от упражнението. :) И освен това правя други упражнения от нета. И на теб благодаря, че се включи. :)

Chacho
04-29-2012, 09:49
"след като той ми каза някои работи, разбрах доста неща." Иман предвид сериозно да се захванеш да разучаваш нещата. Занимавам се с това нещо от 5-6 години и много неща са ми неясни все още, затова търся и чета. Досега с който съм говорил, все сме били на мнението, че е безкрайно важно да имаш познанията.

Когато тренираш през 2-3 дена им даваш възможност да се възтановяват, както даваш възможност и на другите мускули при тренировки за растеж. Понеже при теб няма да пораснат особено, а всекидневните тренировки ще ти помогнат да добиеш издръжливост, съвсем малко сила и ще постопят някоя мазнинка, затова са много по-подходящи за теб.

На твоята възраст е добре да запишеш и някъв друг спорт също, за да развиеш координация, бързина, гъвкавост, рефлекси, т.н.

bReAk3R
04-29-2012, 10:02
Тренирам баскет, карам скейт, правя си упражненията. :) Мисля, че ми е достатъчно, пък и да не е, записвам се само на спортове, които ме влечат. Та след този твой опит, дали имаш представа според теб до месец-два ще постигна ли цялостен ефект?

Chacho
04-29-2012, 10:07
Няма да ти отговоря, щото тоя въпрос трябва да го изкорениш от себе си.

divacheee
04-29-2012, 10:08
divacheee, няма начин да тренирам само една част от тялото. Ако искам плочки, ще трябва да правя и гърди и рамене, щото иначе не седят никак добре. Това е всеедно да мога да направя само горна, средна или долна коремна преса. Няма начин просто. Точно за това в програмата ми има кофички, лост (от време на време), коремни преси с дигане на краката, коремни преси на лежанка със свиване на 2те страни, клекове с ръце на тила и лицеви опори и ВСИЧКО това по 5 и по 20 повторения през 30 секунди на серия като броя на сериите зависи от упражнението. :) И освен това правя други упражнения от нета. И на теб благодаря, че се включи. :)

Радвам се, че мислиш така .. голяма част от връстниците ти тренират само коремните мускули, само плочките са важни :D

bReAk3R
04-29-2012, 10:09
Демек да разбера, след като минат? Няма значение, пак благодаря. :P

Chacho
04-29-2012, 10:09
Радвам се, че мислиш така .. голяма част от връстниците ти тренират само коремните мускули, само плочките са важни :D

Всъщност момичетата обикновено тренират само корема и гъза; момчетата пък тренират всичко без крака.

@bReAk3R, да. Второ, никой не може да отоговори с точност. Трето, в "Спорт и здраве" най-много се смеят на тези, които тренират за лятото и после забравят. Тези, които са постоянни в тренировките, не ги интересува до колко месеца ще постигнат резултати, но знаят, че веднъж успеят ли, ще е трайно.

bReAk3R
04-29-2012, 10:11
Радвам се, че мислиш така .. голяма част от връстниците ти тренират само коремните мускули, само плочките са важни :D

Да, а всъщност няма как да стане, с едно упражнение не става :D Нали по едно време правих само коремни към месец-два и то беше миналата година като бях по-слаб и нищо не беше станало. :)

bReAk3R
04-29-2012, 10:14
Аз съм си обещал, че ако направя, ще ги поддържам, пък и то се зарибявам да правя все по голям ефект, като видя, че има някакъв дори малък. Така че няма начин после да зарежа. Нали и упражненията са ми интересни донякъде. :)

Chacho
04-29-2012, 10:16
По-добре се премести в раздел "Спорт и здраве" и ако имаш въпроси питай там.

arzuarzu
04-24-2013, 10:52
kakva programa ti napravi bashta ti ?