PDA

View Full Version : Студенти от ФМИ - защо не заминавате по еразъм ?



NomNomNom
04-29-2012, 11:04
Гледам, че има адски много свободни места.
Какво ви спира да подавате документи ? В крайна сметка нали поемаха част от таксите по заминаването и престоя, или греша?
Иска се и успех над 5, както видях.

Споделете мнения, тази програма я гледах още като бях в 9ти клас и ми се виждаше страшно съблазнителна, но може би нещо не виждам в цялата картинка?

Chacho
04-29-2012, 11:36
Успехът на 5 малко хора го постигат. А и не виждам смисъл да заниманавам по еразъм, за какво ми е? Уча си тука, търся си работа и туй то. Еразъм го виждам като 1 загубена година. Мога после да замина по по-смислени причини в чужбина. Но съм и от хората, които и бригада не ги вълнува.

Ge7OverHere
04-29-2012, 11:44
Ако става въпрос за специалностите с програмиране, 80% от хората там имат за цел да започнат работа възможно най-скоро, така че съм съгласен с @Chacho, че това ще е една изгубена година : ). Моето мнение е че в тази област, всяка година, в която не работиш е изгубена.

NomNomNom
04-29-2012, 12:07
Добре, а значи не ти приемат тези 6 месеца, а трябва да ги повтаряш , т.е. да караш изпитите, които си скийпнал?
Видях една колежка, докторант, която са я харесали тази година, ще взема и нея да я питам.

therichbitch
04-29-2012, 12:17
Еми аз не съм от ФМИ, но да кажа- то навсякъде е еднакво (шибано). Уж се признават изпитите, които си взел там и които съвпадат с тези тук, НО трябва в конкретния университет да се предлагат точно такива предмети каквито са тук, за да ти се признаят изпитите и кредитите съответно. Обикновено в чуждите страни знаеш, че почват по различно време и общо взето, като са ти останали изпити, ти се прибираш август, да кажем , а септември трябва да покриеш изпитите, които не ти съвпадат. Ако примерно тук за семестъра имаш да взимаш 30 кредита и там трябва да ги набереш, а това са около 5 изпита, нищо че ти тук ще дойдеш пак да държиш останалите изпити. Тези, които там си държала, но тук ги няма, ти ги признават за избираеми, което е мега тъпо. Иии още нещо- ако там по изпит Х имаш 8 кредита, а тук този изпит ти дава 6, ти се вписват 6-те... Ето затова не ходят хората на Еразъм. Макар че при нас доста хора заминаха (и аз щях, но в последния момент отказах да подпиша декларацията :D). Все пак, ако ходиш, мисли кой семестър ще ходиш и коя година. Ние другата година примерно нямаме много изпити, но пък са адски тежки и не се признават. В четвърти курс обаче в повечето специалности е по- лежерно (предполагам, че и във ФМИ е така).

Chacho
04-29-2012, 12:33
До 4ти курс ФМИ-стите вече са си намерили работа, а първите години те слагат на задника ти да четеш.

therichbitch
04-29-2012, 13:20
Еми да, знам, че е г/д така. то и при нас 4ти курс имаме само изборни, за да имаме време (т.е. предполага се, че работим :D)

Иначе, аз в крайна сметка мисля, че магистратурата е по- добра алтернатива отколкото Еразъм да тъчеш на хиляда стана. :)
NomNomNOm, ти вече ориентира ли се какво ще пишеш?

Едит: за повече и по- адекватна информация, можеш ето това да посетиш http://forum.uni-sofia.bg/forum/ тук има цял раздел за кандидатстващите и със сигурност много повече хора от ФМИ отколкото тук. :)

Cold_Tearsss
04-29-2012, 13:35
Няма смисъл да си губиш времето с разходки.