PDA

View Full Version : Трафик



x7aZzy
04-29-2012, 19:12
Имам проблем с интернет трафика.
Подозирам, че някой (или нещо) тегли от моя нет дори когато съм се отписала. В общежитие съм, не съм с безжична връзка, а с кабел. За интернета във всяка стая си има потребителско име и парола. Въвеждам ги в една програма и чак тогава мога да ползвам нета. На месец имам ограничение 25 ГБ. Забелязах, че последните два-три месеца моите 25 ГБ просто изчезват след 10-15 дена.
Този месец например на 01.04 имах 25ГБ, а на 10.04 - само 7ГБ бяха останали. Невъзможно е да съм ги свършила толкова бързо (не ми е позволено да тегля нито филми, нито музика, в YouTube рядко влизам, общо взето вися във фейсбук или тук, по скайп говоря веднъж-два пъти в седмицата ----> толкова трафик само от мен ми се струва нереален).
Някакви идеи от какво може да е?

Скарана съм с компютрите, затова ако съм объркала понятията, се извинявам. :]

doomkillerr
04-29-2012, 20:00
Ами щом не сваляш нищо от интернет, както и не гледаш клипчета във YouTube (или подобни сайтове) е почти невъзможно толкова бързо да изчерпиш интернет лимита си... Ако искаш си инсталирай тази програма >> DU Meter << (http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=371). Програмката показва в реално време скоростите на Download и Upload, както и води статистика за трафика на информация. Програмката е много полезна и удобна! Поне ще разбереш дали някоя програма, а може би и вирус да генерира трафик...

Wax
04-30-2012, 04:57
Същото става и с Everest Ultimate Edition 5.50
Следи точно колко трафик е имало твоето PC и с кои IP-та.
Показва ти точко колко си свалил и качил и каква е средната скорост на сваляне/качване.

Иначе опцията да видиш евентуално дали друг ти точи трафика е доста невъзможна, понеже ще трябва да имаш достъп до суича на общежитието ви.

x7aZzy
04-30-2012, 22:52
Имам някаква програма, която уж ми следи трафика - NetMeter. Отчита трафик дори когато съм се отписала. Но когато изключа кабела - не. Не знам дали е нормално. Един приятел ми я прати. Обаче при него не отчита нищо, когато е отписан, а при мен тегли.
Направих Full Scan на лаптопа - всичко е наред според Kaspersky.
Опитах се да изтегля този DU Meter, но не ме допуска до линка. Ще пробвам пак от някой руски торент сайт.
Мерси.