PDA

View Full Version : Проблем с дисплей на фотоапарат Olypmus fe-47



Blessed_
04-30-2012, 11:12
Имам проблем с дисплея на фотоапарата. През средата на дисплея минава една голяма черна черта, която се вижда дори когато е изключен. Възможно ли е нещо отвътре да е изгоряло или да е спукано? Последно едни приятелки му вземаха батериите, ама ако нещо са направили и те не знаят как е станало и не мога да съм сигурна, че са те. Мислех си, че е спукан, но няма външни следи от натиск или нещо подобно. На един стар телефон на майка ми на дисплея стана така, но някакъв препарат се беше разлял върху него, а фотапаратът не е бил мокър. Ако е възможно да ми кажете какво му има и дали може да се поправи, ще съм благодарна! :)

npp
04-30-2012, 11:41
възможно е връзката между екрана и електрониката да е прекъсната някъде - например някое кабелче да не дава контакт или да е прекъснато, ако е в гаранция най-добре го занеси на сервиз

Blessed_
04-30-2012, 12:43
А от какво може да се е получило?

npp
04-30-2012, 13:49
А от какво може да се е получило?

от навлизане на някаква течност в корпуса, силен натиск върху екрана, или силен удар

Blessed_
04-30-2012, 16:01
Благодаря за помощта :)

Blessed_
05-01-2012, 13:55
Ходих, но ми казаха, че има някакъв проблем в самия дисплей. Нямало как да е от удар, защото екрана щял да се разтече. И единственият сервиз на магазина (да не правя реклама :D ) бил в София и ще се наложи явно да го изпратя там. :)