PDA

View Full Version : Химия (7 клас)



gabrielichka
04-30-2012, 12:02
Може ли някой да ми даде списък с термините по химия, които трябва да учим в 7 клас? Моля ви спешно ми трябват :X

BluE_s
04-30-2012, 21:48
Термини?!?

betunka
05-02-2012, 12:54
Термини?!?

по химия не знам да има термини.. търси в учебника, въпреки, че поне в моя има предимно уравнения..

th3dude
05-02-2012, 19:33
ем много са- валентност , фенол - фталейн , лакмус , основи , кисилини , соли , хлориди , основни хлориди , основни хидрооксиди , отностителна атомна маса , неметал , метали , електронна обвивка , периодична система на хим.елемнт. , халогенна група , халогени , | алкална група , || алкална група , ||| алкална група , |V алкална група , V алкална ( и така нататак ) , НаОН ( натрива основа ) НС| ( солна киселина ) и много много други, Йонен строеж , Молекулна отностителна маса , pH , H2O , HCl , Fe3O4 , E27 , E93 , NaOH + HCl -----> NaCl + H2O , MgO2 , Li2O , 2KBr + Cl2----> 2KCl + I2 .......... и още много много други , химията в 7 клас е много богата с много материал, да се похваля аз имам 5 по химия хихи ;д !!

SmilezZz
05-04-2012, 12:26
^ Това по-скоро е като съдържанието на учебника. Всичко се учи с времето си, а материала в 7 клас е от лесен, по - лесен. В момента изучавате нещата от горе, както се вика, а не подробно. Само за да добиете някаква представа. Особено за групите в 7 клас не се учи кой знае какво, а само какви са елементите там (метали или неметали), а за халогенната група не си спомням да се изучава в 7 клас, ама както и да е. Фенолфталейна лесно ще го запомниш, както и лакмуса. Валентността също е лесна, само трябва да го схванеш.