PDA

View Full Version : Кое Твърдение е По-Логично?!



defender
04-30-2012, 12:05
Кое твърдение ви е по-логично и разумно и къде се изисква повече вяра в случайности. ГЛАСУВАЙТЕ.

А) Възникването на живота и на биологичните видове е комбинация от случайност, мутация, селекция , размножение, обмяна на веществата, изменчивост, наследственост. Животът е самоорганизиращ се и самовъзпроизвеждащ се биологичен феномен, който е възникнал случайно от неживата материя. Еволюционната теория учи, че материята е единствена и вечна субстанция на битието. Енергията е форма на изява на материята.

Б) Библейското учение за сътворението говори за съществуването на Творец, Който е създал живота. Първоначално са създадени енергията и материята. Материята не е вечна, а форма на изява на енергията. Материята е подложена на непрекъсната деградация. Животът е създаден спонтанно от Твореца чрез Неговата сила, слово, мъдрост и воля. Творецът е вложил строго определена цел в създадения живот, биологичните видове и човека. Библията учи, че Бог е Източникът и Творецът на живота. „В Него беше животът“ (Йоан 1,4).
Библейският модел за сътворението отговаря на въпросите: от къде е животът, защо е създаден той и каква е неговата цел.

npp
04-30-2012, 12:35
"В начало Бог създаде небето и земята." Битие 1: 1,

"А за Сина казва:..... "В началото Ти, Господи, си основал земята, И дело на Твоите ръце е небето;" Евреи 1: 8-10,

"И Бог видя всичко, което създаде; и, ето, беше твърде(т.е. напълно/абсолютно) добро. И стана вечер, и стана утро, ден шести." Битие 1: 31,

"Познах, че всичко що прави Бог ще бъде вечно; Не е възможно да се притури на него, нито да се отнеме от него;" Еклесиаст 3: 14

Rebirthing
04-30-2012, 12:56
Точка А), разбира се !

defender
04-30-2012, 13:10
точка Б, разбира се!
точка А по ми прилича на добре напаснат фантастичен филм с много зрелище, добри сценаристи и прекалено доверие в случайности и цветни картинки.

gandalfepi4
04-30-2012, 13:49
Нека да помогна малко на "анкетата" като допринеса с още мнения:

Около 1000 от 500 000 от учените в САЩ не приемат еволюцията

http://en.wikipedia.org/wiki/Level_of_support_for_evolution#Scientific_support

Ватиканът приема еволюцията

http://en.wikipedia.org/wiki/Level_of_support_for_evolution#Evolution_and_the_C atholic_Church

Образованите хора приемат еволюцията

http://openparachute.files.wordpress.com/2009/02/gallup2.gif?w=500

A с две думи хората по света които са за нея са ето толкова:

http://news.nationalgeographic.com/news/bigphotos/images/060810-evolution_big.jpg

http://news.nationalgeographic.com/news/2006/08/060810-evolution.html

С интерес чакам как педалът гейски ще започне да обяснява как анкетите не са от значение сега.

defender
04-30-2012, 14:01
гнидалф4
с какво учените са нещо повече от светите отци. Защо трябва да приемам твърденията на твоите учени като нещо повече от думите на светите отци.
С какво твърденията от уикипедия трябва да превъзхождат твърденията от Библията. Повечето тук знаем и разбираме какво казва уикипедия, и знаем и разбираме какво казва Библията. Всеки сам избира на какво да се довери, но това не означава, че не разбира и противоположната позиция.

Ти казваш Уикипедия казва така, значи Библията греши; аз казвам Библията казва така, значи укипедия греши.
И двамата правим избор и се доверяваме на някакъв източник, по какво се различаваме тогава, възвишени ми братко атеист и материалист?

ПП: а от друга страна на вярващите това, че вярват, не им пречи да си живеят живота не по-малко добре от тебе например, пък когато умрем ще видим кой прав кой крив.
Може и да изиграем едно "не се сърди човече".

gandalfepi4
04-30-2012, 14:55
Може да има само една единствена обективна истина. Не е до доверие, а до това кое е подкрепено от доказателствата. Това което е подкрепено от доказателства (спред експерти, по-големи религиозни институции и генералната публика) е еволюцията. Ако православните ти отци са се изказали по въпроса значи са идиоти които са грешат или лъжат. Това че ти си по-голям идиот и искаш да вярваш на лъжи и неистини си е твой проблем, не мой. Само не разбирам защо ти трябваше и тема да пускаш че да се излагаш допълнително и пред хората у форумо които също те смятат за идиот. Но отново, това си е твоя работа и ако ти е приятно да се излагаш и унижаваш нямам нищо против.

defender
04-30-2012, 14:59
ами не, казвам в каквото вярвам и в каквото мисля, последствията са ми през
оная ра........опаааа....... самочувствието. Не се срамувам, че вярвам Бог.
А и горе долу съм си знаел какви ще са реакциите.

ПП: ти малко ме изненада, не съм очаквал такъв като тебе, още в началото те мислех за някой малък пръшльо с аватар на таласъм. Ама после ........ си пийнах малко бозЪ. хихи.

JungleJaguar
04-30-2012, 15:48
Точка А

Точка Б е свръх тъпотия,мега тъпа сектантска тъпотия.Промити са ви мозъците още от малки.И аз мисля,че учените като цяло нямат отговор на много загадки,дразня се и че отричат много неща,само защото не са способни да ги докажат научно,ама тез религии пък и сектантските им последователчета винаги,ама винаги имат отговор и на най-сложните вселенски въпроси.Разбира се отговорите варират от Бог е светлина,Бог е създателя на всичко във Вселената,Бог е в нас и т.н. тъпотии.

Не съм от тези око да види ръка да пипне,ама тез религии нямат никъв шибан смисъл.Кво толкова им се кланяте и възхищавате?
Нищо свещено няма и в Ийсус-дърводелеца.

Аз съм за пълна забрана на религиите !
Те освен да събират милиони сектанти,вярващи в измислени тъпотии и да разделят хората по света ,друго не правят.
ПЪЛНА ЗАБРАНА !
Света би бил по-добър така.

defender
05-01-2012, 06:31
Не е до доверие, а до това кое е подкрепено от доказателствата.
Библия, живот и свидетелства на светии, мъченици, апостоли, собствен опит, преживявания са не по-лошо доказателство.

А и нали еволюцията представлява около 90% от основата върху, която се крепи атеизма, нали трябва да бъде поддържана и пропагандирана, без еволюция кво щяхте да правите, да повярвате сигурно - даа бе, хаха. Най-вероятно тогава извънземните щяха да са ни донесли и пак щеше да представяш обширните си "доказателства" на нов глас..

gandalfepi4
05-01-2012, 08:07
Библия, живот и свидетелства на светии, мъченици, апостоли, собствен опит, преживявания са не по-лошо доказателство.

А и нали еволюцията представлява около 90% от основата върху, която се крепи атеизма, нали трябва да бъде поддържана и пропагандирана, без еволюция кво щяхте да правите, да повярвате сигурно - даа бе, хаха. Най-вероятно тогава извънземните щяха да са ни донесли и пак щеше да представяш обширните си "доказателства" на нов глас..

Оххх, значи няма атеисти които отричат еволюцията (като тоя горе и като бившия юзър кюфтето) и няма религиозни (като повечето хора от графата която постнах горе) които приемат еволюцията и смятат че е показана в библията като метафора?

Бахти тъпия педеруга си. Какво ше изръсиш са, че желанието да ядеш пържени картофи е основоположно за нео-нацизма?

Толкова си глупаш, тъп, необразован по елементарни въпроси и арогантен в тъпотията си.



А ти казах много ясно и дадох доказателства - библията е в гигантска грешка за доста събития (примерно почти цялата еврейска история, всички глупости за формирането на света, потопът, някакви гигантски чудеса, които по някаква причина са били пропуснати от всеки друг източник на документи в региона и какво ли още не), знаем без никакво съмнение кои части от нея са лъжи и защо и кои истории не са включени и защо (даже ти дадох книга на известен автор с много квалификации и голяма репутация ама ти нъц). То и ацтеките са имали "доказателства" в своите митове ама не ги приемаш за верни нали? До колкото помня ти и за библията нямаш, тъй като буквално каза в една тема че нямаш никаква причина да вярваш, но смяташ че това ще ти донесе облаги - облогът на Паскал ама в най-екстремно висша форма.

Отново - педал си, не знаеш за какво говориш, хората ти се смеят.

defender
05-01-2012, 08:39
и как така си решаваш, че твоите източници на доказателства и информация, са по-качествени от доказателствата и информацията от Библията и други източници подкрепящи Библията.

защо в нещата където науката и Библията си противоречат, защо трябва да предпочитам информацията и доказателствата, които ми дават учените пред информацията и доказателствата, които ми дава Библията.

а в тези неща където има противоречие между Библия и наука, хората, които познават и двете страни - научна и библейска, но предпочитат Библията, това с какво ги прави тъпи.


к'ъв човек си ти бе.

ПП: дори и в науката има неща, в които едни учени твърдят едно, други твърдят друго, и двата лагера дават някакви смислени доказателства, ти как избираш кое да подкрепиш.

Има и неща, които ти сам не би могъл да си обясниш, но ги приемаш само затова, че науката го казва, че е така.


абсолютно същите сте,

Chacho
05-01-2012, 09:55
Първо да си кажа, че и аз съм атеист и вярвам в теорията за еволюцията. И ме притеснява много следния пасаж от точка А:
"Еволюционната теория учи, че материята е единствена и вечна субстанция на битието. Енергията е форма на изява на материята."

Редно е да размениш понятията материя и енергия, защото това по-горе е фундаментално сбъркано. Като гугълнах източниците, в които се среща този цитат, ми става ясно защо.



Виждам, че те вълнува въпроса за аргументацията на двете страни и на коя е редно да се доверяваме. Във вашата религия работите предимно с непотвърдими и слабо вероятни твърдения, които понякога са също толкова сложни за интерпретиране, колкото и твърденията в научните книги. И за да не звуча самоцелно нападателно, за мен това е така, защото е лишена от голяма логическа достоверност и практическа насоченост, но Библията претендират да е такава книга, което се мъчат да защитават чрез свободни анализи. Ако науката беше такава, че ви вълнува паралела, щеше да означава, я да работи некоя микровълнова, я да не работи, ако не се подбираха проверени твърдения, избистрени или чрез добра аргументация (което може да проверите какво е, не е докрай субективно понятие), или чрез експерименти, които са също достатъчно добре аргументирани, защо са подходящи.

Нещо повече, религиозните хора имате страх от науката. Тя не твърди категорично какво е началото на света, нито пък отговаря на куп други житейски въпроси. Тя върви по отъпкан път, който води до няколко алтернативни заключения, които хората се борят да проверят. Вие обаче, въпреки че сте убедени в достоверността на религиозните си обяснения, се биете със зъби и нокти срещу всичко алтернативно. Може би аз не разбирам, но ако наистина вярвате в собствената ви теория, то няма да се притеснявате, че другите ще се докажат като грешни или ще потвърдят вашата.


Колкото до самата тема, избирам точка А. Притеснява ви една случайност, която с оглед на времето, за което се е развила и, че вероятно е една от множество възможни случайности, всъщност е достатъчно вероятна.

gandalfepi4
05-01-2012, 10:05
и как така си решаваш, че твоите източници на доказателства и информация, са по-качествени от доказателствата и информацията от Библията и други източници подкрепящи Библията.

Щото библията казва че евреите са били роби в Египет ама нито един исторически източник не го подкрепя, доста показват тази възможност като невероятна и има наличие на определени елементи които са подозрително сходни с истории при които попреебани народи си поизмислят история (сравнително нормално явление). Щото библията казва че свето е на 6000 години, а МИНИМУМ 32 различни метода (аз дето съм пълен аматьoр знам за толкова) с хиляди примери показват друг резултат. Щото в библията Иисус казва че светът ще свърши преди 18 века ама доказателствата показват че все още не сме експлодирали и насадени в рай или ад. Щото библията казва че е имало потоп, а 99% от геолозите не смятат така. Щото библията казва че няма еволюция, а (както показах) 99% от учените не смятат така, по-големите религиозни институции не смятат така, образованите хора не смятат така, ДОРИ ПОВЕЧЕТО НОРМАЛНИ ХОРА НА ПЛАНЕТАТА НЕ СМЯТАТ ТАКА. Щото библията казва че е имало невероятни чудеса на някои места в определени моменти, а никой друг не го споменава. Щото много ясно се знае и е доказано (ама олигофрени като тебе книга не пипват щото са сектанти тъпи) кога, защо и от кой някакви тъпи историйки са били направени на политически инструмент. И най-накрая щото когато "науката" каже че нещо е факт ти подкрепя това изказване с купища емпирични доказателства и сведения, а религията когато каже че нещо е вярно има точно толкова база с реалността колкото и историите във вестник Шок.



защо в нещата където науката и Библията си противоречат, защо трябва да предпочитам информацията и доказателствата, които ми дават учените пред информацията и доказателствата, които ми дава Библията.


Кажи ми и един въпрос при който да не е твърдо хипотетичен и по който да няма научен консенсус с твърдо мнозинство. Един.Едничък.

Са аз само за твоята религия мога да ти кажа поне 40 000 щото толкова са ви официалните деноминации, без да броим факта че и цели религии като мормонизма са уж различни, но адски твърдо базирани в християнството, а цялото ти християнство е смешно продължение на еврейската традиция и религия. Само трябва да отворя библията дори и лъсва ей тази картинка:

http://sciencebasedlife.files.wordpress.com/2011/02/biblecontradictions-reasonproject.png


а в тези неща където има противоречие между Библия и наука, хората, които познават и двете страни - научна и библейска, но предпочитат Библията, това с какво ги прави тъпи.

Главно разликите в образованието и интелекта им, както вече показах. А иначе разликата е като разликата между хората които четът научни журнали и хората които четът вестници Шок и Психо.


к'ъв човек си ти бе./QUOTE]

Доста по-голям, образован и ерудиран от тебе, както и такъв който принадлежи към официално признатата, научна позиция, плодовете от която те хранят, лекуват и обличат. ТИ си този който пише на компютър измислен от хомосексуален атеист, ти си този който използва интернетът, измислен от атеист, ти си този на който всички се смеят, ти си този с който никой не се съгласява и който никой не харесва.

[QUOTE=defender;10146008]ПП: дори и в науката има неща, в които едни учени твърдят едно, други твърдят друго, и двата лагера дават някакви смислени доказателства, ти как избираш кое да подкрепиш.

ДАЙ МИ ЕДИН, ЕДИНСТВЕН ПРИМЕР. Едничко примерче за липса на консенсус, по въпрос който да не е стриктно в някаква тотално хипотетична фаза и още не бил изследван.


Има и неща, които ти сам не би могъл да си обясниш, но ги приемаш само затова, че науката го казва, че е така.

Отново, ДАЙ И ЕДИН ПРИМЕР. Кое не мога да обясня, но приемам ей така, на сляпо. Един пример. (И помисли добре преди да го направиш, наистина добре помисли)


абсолютно същите сте,

При положение че в момента работя върху висшето си, а имам вече две завършени средни (едно в класическата и друго по бизнес, които съм взел едновременно) и три говорими чужди езика +, както излиза, доста повече информираност по библията (която вероятно не си чел дори) и други религиозни текстове от теб мога със сигурност да кажа че поне не съм като теб.

defender
05-01-2012, 10:18
Нещо повече, религиозните хора имате страх от науката.
религиозните хора нямат страх от науката. Науката е нещо хубаво, стига да не заблуждава и да не се използва за лоши цели.


Вие обаче, въпреки че сте убедени в достоверността на религиозните си обяснения, се биете със зъби и нокти срещу всичко алтернативно. Може би аз не разбирам, но ако наистина вярвате в собствената ви теория, то няма да се притеснявате, че другите ще се докажат като грешни или ще потвърдят вашата.
ами религиозните не се притесняват (е все пак всеки човек си има своите изкушения), просто аз съм тъпо парче, което се подведе и направи голяма грешка, защото не съм искал да споря или убеждавам, но в крайна сметка се получи точно това, което казваш ти. За което съжалявам.
Между другото това, което казваш с пълна сила се отнася и за атеистите.

Chacho
05-01-2012, 10:30
С разликата, че едните работят за доказването й, другите - не.

defender
05-01-2012, 10:38
.....

Вярващите нищо не приемат на сляпо. Имаме източник от които черпим доказателства и информация за вярата си имаме и примери на не малко хора. Освен това много добре знаем в какво вярваме.

може и да си умен и да имаш добро образование (макар, че и аз и немалко вярващи образовани хора имат с какво да се похваля в тази област), но това не означава, че вярващите са тъпи и затова вярват.
отделно, че вярата не е въпрос на светска образованост.

ПП: Ако искаш докажи ми "Теоремата на Коши" - висша математика. Но така ми я докажи, че да не се налага да се доверяваш на нещо просто, защото така го пише в учебника. Всичко да е аргументирано и то не само защото си го прочел, а защото го разбираш ясно, без капка съмнение и необходимост от доверие.

И дори ти да успееш, колко от останалите атеисти ще го направят и няма да приемат теоремата на доверие - поне 90% минимум.

gandalfepi4
05-01-2012, 11:14
религиозните хора нямат страх от науката. Науката е нещо хубаво, стига да не заблуждава и да не се използва за лоши цели.

Както казах вече повечето хора приемат научно доказаният факт еволюция, ТИ си от малцинството фундаментални идиоти които отхвърлят и фактите и метафоричното им представяне в библията, ставайки посмешище в очите на всички.



Между другото това, което казваш с пълна сила се отнася и за атеистите.

Mда, за'тва ние сме тези които ви вземат за ръчичка и ви питат дали искате да отидете в лабораторията да видим какво казват фактите. Странното в случая е че вие пък сте тези които се дърпате, казвате че няма нужда от това, вече си знаете това което ви интересува и всъщност няма значение какво показват фактите тъй като някой с 15 дипломи и 30 екперимента е същият като селския олигофрен който казва че всички момиченца искат да му пипат пишката ама отричат пред всички други.

Chacho
05-01-2012, 11:36
ПП: Ако искаш докажи ми "Теоремата на Коши" - висша математика. Но така ми я докажи, че да не се налага да се доверяваш на нещо просто, защото така го пише в учебника. Всичко да е аргументирано и то не само защото си го прочел, а защото го разбираш ясно, без капка съмнение и необходимост от доверие.

И дори ти да успееш, колко от останалите атеисти ще го направят и няма да приемат теоремата на доверие - поне 90% минимум.


Защо се буташ там, където не му е работа? Като си напрегнеш мозъка, виждаш, че се върви от аксиоми през логични връзки до извода от теоремата. Мога да ти я докажа, щото съм я прочел, научил и разбрал, но нямам намерение да тръгвам от путка си майна и да пренапиша половин учебник по мат. анализ, за да не приемаме наготово Лагранж и Рол. По-същественото е, че почти всеки, който чуе аксиомите, не ги оспорва. Нещо, което в религията липсва.

ZipFail
05-01-2012, 11:49
Defender, това за което ти говориш в библията не са доказалтелства, а ТВЪРДЕНИЯ. Научи се да правиш разлика между двете.

proof (prf)
n.
1. The evidence or argument that compels the mind to accept an assertion as true.
2. The validation of a proposition by application of specified rules, as of induction or deduction, to assumptions, axioms, and sequentially derived conclusions.

В превод - за да бъде нещо доказателство, то трябва да бъде последователно тествано и логически издържано. "Бог създаде живота, защото някой го е написал на една книга, която е доста популярна." не е доказаталство. То не може да бъде проверено, тествано, и ДОКАЗАНО като истина. Еволюцията може да бъде проверена и тествана от всеки човек с базови знания. Развитието и връзките в ДНК-то може да бъде проследено милиони години назад с невероятна точност. Връзките между различни животински видове могат да бъдат проследени и доказани чрез анализ на ДНК. Развитието на хомо сапиенс може да бъде проследено стотици хиляди години назад с помощта на ДНК.

Създаването на живота от бог не може да бъде доказано с обективни факти възможни за проверка от всеки човек, затова завинаги ще си остане твърдение и ще има същата тежест колко и аз да кажа че съм създал живота, капиш ? Вярвай си там, само че недей да се опитваш да сравняваш Библията и науката като еднакво достоверни източничници на знание ;)

defender
05-01-2012, 11:51
^
^
исках да кажа, че много неща в живота, голяма част от атеистите ги примата просто на доверие, защото просто така пише или защото така някой им е казал. Ама иначе много ги бива да иронизиран вярващите.


ПП: чао за сета, отивам малко на фитнесче, за релакс.
Поне там има готини мадами, хихи.
с тях сме си говорил за вярата и те са много учтиви. ммдааа, така е.
чао

ZipFail
05-01-2012, 12:00
Вярно е, има много неща които обикновения човек ще приеме на доверие, понеже не ги разбира. Само дето примера ти с математиката само показва колко много знания ти липсват. В математиката няма елемент доверие и вяра. Всичко е следствие от предишни доказани теореми и факти произлизащи от няколко прости аксиоми които са обективна истина. Не знам ти как си учил математика, но при мен винаги ми е било обяснявано защо тази теорема е така и откъде произлиза и съм разбирал каква е връзката.

И дори да беше прав, пак това по никакъв начин не подкрепя твърденията ти за еволюцията ;)

Chacho
05-01-2012, 12:05
Дори оспорването на аксиомите става със солидна доза здрав разум.

gandalfepi4
05-01-2012, 13:32
Вярващите нищо не приемат на сляпо. Имаме източник от които черпим доказателства и информация за вярата си имаме и примери на не малко хора. Освен това много добре знаем в какво вярваме.

То и тези дето твърдят че холокоста не се е случвал са така ама нещо им куца логиката спрямо стандартната нали?


може и да си умен и да имаш добро образование (макар, че и аз и немалко вярващи образовани хора имат с какво да се похваля в тази област), но това не означава, че вярващите са тъпи и затова вярват.
отделно, че вярата не е въпрос на светска образованост.

Аз ти казвам че повечето "вярващи" не са тъпи олигофрени като тебе и разбират и приемат еволюцията, докато ти си фундаменталист и тъпанар и нито я разбираш, нито приемаш в което положение всички ти се подиграват.


Ако искаш докажи ми "Теоремата на Коши" - висша математика. Но така ми я докажи, че да не се налага да се доверяваш на нещо просто, защото така го пише в учебника. Всичко да е аргументирано и то не само защото си го прочел, а защото го разбираш ясно, без капка съмнение и необходимост от доверие.

Защо някой да трябва да ти я доказва, когато е приета от научния консенсус? То не е възможно да има макар и един човек на планетата, който да разбира всичко без капка съмнение и необходимост от доверие, но това не означава че не трябва да се доверява на научния консенсус.

Науката си е наука, а фактите факти. Не ти е религия като отидеш в друга страна да ти извадят напълно различни приказки, едните да вярват на Мухамед, други на Иисус, трети да са си юдеи, четвърти индуси, пети будисти, шести шинтоисти, седми мормони, осми аурелианци, девети пастафарианци, десети бахаѝ, единайсти зороастрийци, дванайсти сикхи, тринайсти джейнисти, четиринайсти сайънтолози, петнайсти да са уикита и тъй нататък и тъй нататък, че и между самите религии да има десетки хиляди деноминации.

Науката си е просто наука. Теоремата си е само и единствено такава и в Корея и в Русия и в Америка и в България и на Марс, че и ивънземните да я чаткат без проблем. Ей затва може да ѝ се вярва на науката, а на религията не.

Rebirthing
05-01-2012, 14:13
defender, пич, много яко затъваш ! Ако аз почна да пиша книги диктувани ми от уж някакъв си бог и след 2000 години това стане нечия официална религия, то значи ли, че съм написала истината ?
Науката си има методи на изследвания. Един експеримент на нещо което вече е утвърдено може да се проведе преди и след 50 години, резултата ще е един и същ. Атома ще си бъде атом и няма да промени своите характеристики ! Базовите знания които получаваш в гимназията по предметите физика, химия и биология са утвърдени. Науката може да продължава да се развива, но тя се крепи на някаква база, на изследвания, експерименти и прочие, които са доказвани отново и отново и крайният им резултат не се изменя във времето ! Може ли да докажеш, че в Слънцето не се извършва термоядрен синтез ? Съмнявам се ! Но независимо дали вярваш или не, това няма да промени ядрената реакция, примерно...

defender
05-01-2012, 20:25
Защо някой да трябва да ти я доказва, когато е приета от научния консенсус?
А аз, защо трябва да ти доказвам нещо след като Бог е казал, че е така.


То не е възможно да има макар и един човек на планетата, който да разбира всичко без капка съмнение и необходимост от доверие, но това не означава че не трябва да се доверява на научния консенсус.
То няма и човек, които да може си обясни всичко, което Бог казва, просто Божественото е непостижимо. Затова е казано, че трябва не само знание, но и вяра.


Науката си е просто наука. Теоремата си е само и единствено такава и в Корея и в Русия и в Америка и в България и на Марс, че и ивънземните да я чаткат без проблем. Ей затва може да ѝ се вярва на науката, а на религията не.
То и православието си е едно и също навсякъде. И се е запазило непроменено в продължение вече на 2000 години. Докато науката през тези 2000 години е търпяла много изменения, грешки и превратности.
Защо пък изследванията на науката трябва да се приемат като нещо по-достоверно от Библията. Зависи от гледната точка, през която човек възприема живота.

Ако примерно даден научен закон, в който ти сега си убеден, че е верен, след време се открие някаква грешка и бъде променен, какво ще кажеш тогава, нали си бил убеден.

Виж какво пише Уикипедия:
"Развитието на физиката дава отговори на много от питанията на ранните философи, но в същото време поставя и нови въпроси."
"Въпреки невероятното количество натрупани познания за света, човешкото разбиране за процесите и явленията непрекъснато се мени и развива, новите изследвания повдигат нови и нерешени въпроси, за които трябват нови обяснения и теории. В този смисъл физиката е в непрекъснат процес на развитие и все още далече от възможността да обясни всички природни явления и процеси."


Ако аз почна да пиша книги диктувани ми от уж някакъв си бог и след 2000 години това стане нечия официална религия, то значи ли, че съм написала истината?
Само това прочетох и спрях да чета, дано някой ден разбереш защо, но ако разбереш ти тогава най-вероятно ще си станала вярваща. Не се сърди, че ти отговарям така. Иначе си ми симпатична като събеседник.

Виж колко готино стихотворение намерих, в знак на моите добри чувства към тебе: :)

"Всеки се ражда, живее, умира,
нещо харесва, нещо презира,
вярва, усмихва се, плаче, прощава,
бори се, пада, напред продължава,
губи, печели, проклина, рискува,
страда, но крие и мислено псува,
ходи и тича, признава, отрича,
мрази безумно и страстно обича...
Всеки познава копнежите празни,
лута се, търси се в улици разни,
плаши се, моли се, малко ревнува,
играе себе си и се преструва.
А вярата идва, и тръгва, и връща се,
променя животи, във болка превръща се,
единствено вярата в мене остава,
че всичко минава, и Господ прощава."

Ох, ще се разплача.

Chacho
05-01-2012, 22:33
При условие, че поставяме проблемът наука-религия и трябва да избираме на кое да се доверяваме, защо не оспорваме всичките технологични напредъци? Нека спрем да вярваме в микровълновата, хладилникът, лампата, самолетите. Нищо, че медицината е хилядократно по-успешна от молитвите, може и нея да загърбим. Когато се поинтересува човек как науката е стигнала до това, което е в момента, може съвсем лесно да разбере. Информацията е лесно достъпна и еднозначна. Защо, когато се запитам, дали написаното в учебниците не е грешно, ми го доказват, вместо да ме карат да вярвам на сляпо? Благодаря, но предпочитам да изчакам потвърждението на някоя от научните хипотези за създаването на света и живота.

defender
05-01-2012, 22:51
Нищо, че медицината е хилядократно по-успешна от молитвите
аз съм свидетел как медицината не можеше да излекува един човек и го излекува молитвата.
Бог не забранява медицината и лекарите. Затова не можеш да го изтъкваш това като аргумент против религията.

Щом всички признаваме, че човешкото познание е твърде ограничено, как тогава атеистите са уверени, че няма Бог.

Rebirthing
05-01-2012, 23:03
Ще е добре да прочетеш и останалата част от мнението ми, като го направиш ще разбереш, защо науката е наука.
Православието не се е изменило в последните 2000 години, никак, ама никак ?! Тук вече мога да се изсмея гласно !
Впрочем дори не си схванал поста който искаш да опровергаеш. Математиката е една навсякъде във Вселената, тя е единственият език с които бихме могли да контактуваме с малките зелени човечета, чрез двоичен код да речем.
А религия е съвкупност от възгледи, като всяка една религия съществено се различава от друга.
Будизма е с 5 до 7 века по-стар от християнството, но аз не виждам нито една уважителна причина да вярвам повече на християнството.
В Индия религиозна дейност е имало 6 хилядолетия преди н.е.
Шумерите са основали първата голяма цивилизация преди 4000 години, но пък те вярват в Ищар, Ану, Набу и прочие богове. Религията им очевидно е политеистична, а това според християните би трябвало да е ерес, е да, но пък никога не се взима предвид, че доста политеистични религии изпреварват с векове и хилядолетия вашият бог и религия ! Та както и да е...До тук с религията, да видим какво стана с науката.
Да, тя се мени и развива, това обаче няма да промени написаното в учебниците. Е, може би със сигурност ще го обнови и разшири, но това няма да промени гравитацията, примерно.
Защо човек да вярва повече на науката, от колкото на религията ? Отговорът е много прост. Науката дава по-добро обяснение за Вселената и заобикалящият ни свят.
Религията ми казва "Хората са създадени от кал". Сори, това не е вярно.
Религията ми казва, че вода е имало преди да има светлина. Отново физически невъзможно.
Религията ми казва, че бог разделил светлината от тъмнината. Е, явно дедо боже не е наясно с часовите зони...
Религията ми казва, че звездите са били създадени след планетата Земя, след като са се образували моретата, след като са се образували почвите и растителността. Страхотно ! Но всичко това НЕ е вярно.

ИЗВОД - Религията е един НЕНАДЕЖДЕН източник на исторически събития, както и на физични, химични и биологични твърдения !

defender
05-01-2012, 23:43
Нашата религия води началото си още от създаването на човека.

не искам да убеждавам повече в нищо. Както сакаш моме, убава и млада!

"И тъй, всеки от нас ще отговаря Богу за себе си." (Римляни 14:12) -
ние боравим така, това са доказателствата на нашата наука,

първата Божия заповед е доказателство не по-малко от първи принцип на механиката,
втората Божия заповед е като теоремата на Питагор
третата Божия заповед като числото Пи и Теоремата на Минелай
и т.н.

Chacho
05-02-2012, 00:11
аз съм свидетел как медицината не можеше да излекува един човек и го излекува молитвата.
Бог не забранява медицината и лекарите. Затова не можеш да го изтъкваш това като аргумент против религията.

Щом всички признаваме, че човешкото познание е твърде ограничено, как тогава атеистите са уверени, че няма Бог.

По-склонен съм да вярвам, че няма, отколкото че има. Вие вярвате в божественото начало на живота, аз не. Както и в божественото сътворение на света, а аз не. Това са две полюсни твърдения и смятам вторите за по-вероятни. Може би защото живея във време, в което още от ранна възраст заедно с религията са ми предложени теорията за еволюцията и теорията за големия взрив. Тоест, не съм уверен, че няма Бог. А религията е много повече от имане и нямане, тя изпада в изключителни подробности за това какво е било и какво ще бъде. Те от своя страна са ми много по-малко вероятни от неяснотите в науката, които пък е въпрос на време да се потвърдят или отрекат.

"аз съм свидетел как медицината не можеше да излекува един човек и го излекува молитвата." Това няма и да го коментирам. Вярващите все са свидетели и все религията им е обяснението.

"Бог не забранява медицината и лекарите. Затова не можеш да го изтъкваш това като аргумент против религията." Просто ми идва много избирателна религията спрямо науката. Къде е границата?

Все тая. Всъщност това, което най-много ме притеснява е, че повечето вярващи са на принципа "аз вярвам в това, защото не вярвам в другото, изборът е равноправен" и изключително много се забавляват да задават въпроси "а защо това да не е така?" до безкрай, но недай си боже да ги питаш тях, безкрайно ще избягват рационални отговори.

Да питам аз сега, щом всички признаваме, че човешкото познание е твърде ограничено, как вярващите са уверени, че има Бог?



Към Rebirthing, науката също изхвърля общоприети факти, ако с времето се оборят. Понеже спомена гравитацията, Нютоновата механика е една от най-поддалите теории след изследванията на квантовата физика, както и отпадането на идеята за Ефирът, както и аксиомите на Евклид в геометрията са били успорвани. Но, за разлика от религията, хората бъркат в тези дебри и не се притесняват да поставят въпроси на кое да е и да си отговарят недвусмислено, след което квалифицирано множество съставя конвенции или развива множество теории, които или са взаимоизключващи се (и се работи по доказването на една от тях) или не отсича една единствена като възможна и се доразвиват всички паралелно. В религията никой не смее да оспорва толкова надълбоко и никой не се пита дали действително дядо Боже е създал човекът по свой образ и подобие. Библията е аксиоматичен справочник, който за съжаление, само вярващите християни си признават като такъв, без състоятелна аргументация. (а наред с тях има и един куп други религии, за което говореше gandalfepi4)

defender
05-02-2012, 00:46
Да питам аз сега, щом всички признаваме, че човешкото познание е твърде ограничено, как вярващите са уверени, че има Бог?
човешкото познание е ограничено, но нали затова Бог ни е дал познание за Себе Си чрез Библията. Когато на един човек не му достига капацитет да си обясни познанието нали трябва да го прием с вяра. Ти като си бил малък, и си нямал достатъчно познание за света, нали родителите ти са ти казвали какво да правиш и са ти помагали, а ти си им вярвал - е тук е нещо подобно.

Rebirthing
05-02-2012, 01:53
defender, вашата религия съществува от 2000 години, няма никакви солидни доказателства за по-ранното съществуване или изповядване на религия наречена "християнство". А "свят светува" според библията би трябвало да са някакви си 6000 години, нали ? Ето - още една грешка.
Науката ни дава обяснения които библията не може да даде. Пустиняците, които са написали библията толкова са знаели за света, толкова са написали. На какви критерии за достоверност отговаря библията ? На никакви, разбира се...

Chacho - имах предвид, че гравитацията съществува независимо дали хората вярват или не. А и щом Нютоновата теория е дала резултат, значи има някаква валидност. За мен щом нещо дава резултат, то автоматично съдържа истина в себе си. Ако бъде доказано, чрез опит, също го считам за истина. Разбира се, всяка едно учение може да се разширява и обновява. Ние, обаче знаем, че атома е атом, в него има протони и неутрони и това просто не подлежи на опровержения. Някои неща могат да бъдат опровергани или отхвърлени, но за други знаем, че са си чиста истина, доказани експериментално.

Chacho
05-02-2012, 04:49
човешкото познание е ограничено, но нали затова Бог ни е дал познание за Себе Си чрез Библията. Когато на един човек не му достига капацитет да си обясни познанието нали трябва да го прием с вяра. Ти като си бил малък, и си нямал достатъчно познание за света, нали родителите ти са ти казвали какво да правиш и са ти помагали, а ти си им вярвал - е тук е нещо подобно.

Сори, ма доказателството ти е абсолютна пръдня. Тва, че си чул от някой, че господ ти е дал Библията, е като аз да кажа, че прадядо ми ни е връчил света. За мен това е новата и единствена религия, докато не се уверите колко незадоволително е твърдението. За мен ти нямаш реална причина да си християнин, а не мюсюлманин.

npp
05-02-2012, 07:31
вашата религия съществува от 2000 години, няма никакви солидни доказателства за по-ранното съществуване или изповядване на религия наречена "християнство". А "свят светува" според библията би трябвало да са някакви си 6000 години, нали ? Ето - още една грешка.
Науката ни дава обяснения които библията не може да даде. Пустиняците, които са написали библията толкова са знаели за света, толкова са написали. На какви критерии за достоверност отговаря библията ? На никакви, разбира се...

Христовото учение съществува още от времето на Моисей, само че старият завет е бил пълен с немалко сатанински добавки, защото в онези времена дявола е имал вътрешна власт, с която е могъл да се явява чрез името йехова/като самият йехова, обаче Десетте Божии Заповеди са дадени лично от Бог и Христос

"И като свърши говоренето си с Моисея на Синайската планина, Господ му даде двете плочи на свидетелството, каменни плочи, написани с Божия пръст." Изход 31: 18,

"И Господ ми даде две каменни плочи, написани с Божия пръст; всичките думи, които Господ ви изговори на планината изсред огъня, в деня, когато се събрахте там, бяха написани на тях." Второзаконие 9: 10,

"ако Аз с Божия пръст изгонвам бесовете, то Божието царство е достигнало до вас." Лука 11: 20,

"Исус отиде на Елеонския хълм. И рано сутринта пак дойде в храма; а всичките люде дохождаха при Него, и Той седна и ги поучаваше. И книжниците и фарисеите доведоха [при Него] една жена уловена в прелюбодейство и, като я поставиха насред, казаха Му: Учителю, тази жена биде уловена в самото дело на прелюбодейство. А Моисей ни е заповядал в закона да убиваме такива с камъни; Ти, прочее, що казваш за нея? И това казаха да Го изпитват, за да имат за какво да Го обвиняват. А Исус се наведе на долу и пишеше с пръст на земята(сиреч, за да им напомни за написаните с Божията Пръст Десет Заповеди). Но като постоянствуваха да Го питат, Той се изправи и рече им: Който от вас е безгрешен нека пръв хвърли камък на нея(т.е. който от вас иска да не наруши нито една от Божиите Заповеди нека пръв да хвърли камък за да убие жената). И пак се наведе на долу, и пишеше с пръст на земята(сиреч, за да им напомни отново за написаните лично от самият Господ Бог Десет Заповеди, от които едната е "не убивай."). А те, като чуха това разотидоха се един по един, като почнаха от по-старите и следваха до последните; и Исус остана сам, и жената, гдето си беше, насред. И когато се изправи, Исус й рече: Жено, къде са тези, [които те обвиняваха]? Никой ли не те осъди? И тя отговори: Никой Господи. Исус рече: Нито Аз те осъждам; иди си, отсега не съгрешавай вече." Йоан 8: 1-11

gandalfepi4
05-02-2012, 08:11
А аз, защо трябва да ти доказвам нещо след като Бог е казал, че е така.

Щото е просто една от стотиците хиляди книги които казват че този и онзи бог е казал това и онова, ей за'тва тъпанар с тъпанара.



То няма и човек, които да може си обясни всичко, което Бог казва, просто Божественото е непостижимо. Затова е казано, че трябва не само знание, но и вяра.

Странно защо нямаме никакъв проблем с научаване на неща по които някоя религия не твърди че има монопол


То и православието си е едно и също навсякъде. И се е запазило непроменено в продължение вече на 2000 години. Докато науката през тези 2000 години е търпяла много изменения, грешки и превратности.

Пишлеменце, продължаваш от време на време да пускаш някакви такива изказвания отностно това което е станало и не станало в "науката", как има някакви странни въпроси, които колкото и да те ръчкам не споменаваш колкото и да е странно, а пък как твоето клонче от конкретна религия е неделимо по никакви въпроси ВЪПРЕКИ че те помолих да ми кажеш каква е официалната позиция на църквата ти по въпроса за еволюцията, знаейки предварително че отговорът е че ИМА СХИЗМА по въпроса в твоята "неделима" църква, педераст с педераса.


Защо пък изследванията на науката трябва да се приемат като нещо по-достоверно от Библията. Зависи от гледната точка, през която човек възприема живота.

Защото работят и защото са доказани ей за'тва



Ако примерно даден научен закон, в който ти сега си убеден, че е верен, след време се открие някаква грешка и бъде променен, какво ще кажеш тогава, нали си бил убеден.

Теории НЕ МОГАТ да бъдат доказани напълно, могат само да бъдат опревергани. Точно по тази причина има само една единствена "наука" и стотици религии и десетки хиляди деноминации със (както показах) схизми и разногласия в самите деноминации


Виж какво пише Уикипедия:
"Развитието на физиката дава отговори на много от питанията на ранните философи, но в същото време поставя и нови въпроси."
"Въпреки невероятното количество натрупани познания за света, човешкото разбиране за процесите и явленията непрекъснато се мени и развива, новите изследвания повдигат нови и нерешени въпроси, за които трябват нови обяснения и теории. В този смисъл физиката е в непрекъснат процес на развитие и все още далече от възможността да обясни всички природни явления и процеси."

Да, и? Катко казах нищо не е статично в науката понеже винаги има нови знания които да бъдат добавяни към старите. НО, винаги има консенсус, за разлика от религията ти, която въпреки хомогенността, за която пледираш се променят и мутират ей така"

http://eternalpedia.com/wp-content/uploads/2012/03/ChristianityBranches1.png

А както изглежда и скоро ще има схизмичка и в твоята "неделима" православна църква (която въпреки че е неделима е вече разделена на поне 4-5 клона въпреки че е неделима и статична според теб) тъй като вече има два клона в нея по въпроса за еволюцията поне, отново, въпреки че е неделима и хомогенна.



ПС Забравих да цитирам и потенциално да изглеждам като лъжец като гейски, който само дрънка празни приказки, а другите да го изобличават като лъжец.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Orthodox_Churches

gandalfepi4
05-02-2012, 08:16
аз съм свидетел как медицината не можеше да излекува един човек и го излекува молитвата.
Бог не забранява медицината и лекарите. Затова не можеш да го изтъкваш това като аргумент против религията.

Щом всички признаваме, че човешкото познание е твърде ограничено, как тогава атеистите са уверени, че няма Бог.

Мда. Молитвите от която и да е религия имат невероятн успех в лекуването на състояния, които се подобряват от самосебе си тип главоболие, вируси и заболявания със спонтанни ремисии, но по някаква причина и нито една молитва от нито една религия не е излекувала ампутиран крайник или състояните, което не е известно със спонтанни ремисии (въпреки стотиците хиляди опити). Кака невероятна сила има в религията наистина, колкото един аспирин.

npp
05-02-2012, 08:35
този свят е бил създаден като рай, обаче впоследствие дявола се намесил и причинил робството под греха, затова и целта на Бога е злото да бъде премахнато от този свят и да даде на човеците пълната реализация на този свят, понеже такава е и била Неговата цел, поради която е сътворил този свят, иначе едва ли щеше да го сътвори

JungleJaguar
05-02-2012, 10:43
Имах една позната беше в няква секта,ама страшна беше.Як задник,яки цици,лице,малеее,а пък ходи в някви секти,дрънка за Бог,библии,тъпотии,пеят някви песни на пияно.Баси филма.А е много яко сладурче.Мамка му.Откачена работа.

defender
05-02-2012, 14:19
Атеистите вярват, че животът е произлязъл от мъртва материя, но напълно отричат, че Христос възкръсна от мъртвите.

Случайно или не, но те най-вероятно са съгласни с твърдението, че "Ако Бог Го имаше, щеше да е по-добре да Го нямаше".

gandalfepi4
05-02-2012, 14:40
Атеистите вярват, че животът е произлязъл от мъртва материя, но напълно отричат, че Христос възкръсна от мъртвите.

Случайно или не, но те най-вероятно са съгласни с твърдението, че "Ако Бог Го имаше, щеше да е по-добре да Го нямаше".

Християните смятат че Иисус е възкръснал от мъртвите, но напълно отричат че Дионис, Адонис, Кришна, Митра, Озирис, Ищар, Коцекоатл, Баал, Хор, Кронус, Кали, Шива, Один, Балдр, Атис, Еней, Марзана, Инана или Мореми също са възкръснали от мъртвите, докато теорията за абиогенезиса просто показва възможен начин по който себереплициращи се молекули РНА формират по-сложни органични молекули.

Случайно или не повечето атеисти не си вадят лъжливи изказвания от задниците, за разлика от християните които по някаква причина лъжат като разпрани прасета.

defender
05-02-2012, 14:59
Случайно или не повечето атеисти не си вадят лъжливи изказвания от задниците, за разлика от християните които по някаква причина лъжат като разпрани прасета.[/b]

EDIT: абе всъщност к'во ли се разправям, да са ............. в таковата.

gandalfepi4
05-02-2012, 15:13
Християните не лъжат, те се позовават на Библията,

Хммм, ти нещо разказваше за някакви стотици книги които имаш и си изчел, а се оказа че лъжеш, после нещо разправяше за това как "еволюционистите" са малцинство, а се оказа че лъжеш, сега дрънкаш абсолютно фантагористични глупости за някакво твърдение на "атеистите по принцип", което за пръв път го чувам в живота си, ерго пак лъжондриш...


друг е въпроса защо атеистите смятат че Библията лъже. ................ по подобни причини смятаме, че Атеизмът лъже.

Ми пример:

Библията лъже защото казва че светът е на 6000 години а има минимум 32 метода, повечето от които с поне хиляди, ако не и стотици хиляди примери за значително по-различна цифра.

А и ми е много интересно кое може в "атеизма" да "лъже" при положение че се изчерпва с едно единствено изречение цялата идея и то е "Не съм видял доказателства за съществуването на богове до момента" и нищо повече. Както ти казах това че педерастчета със спермичка по устичките като тебе не приемат гигантският факт че повечето християни на планетата приемат еволюцията, а някои атеисти я отричат си е твой проблем.

И като заговорихме за еволюцията пак би ли ми казал отново каква е позицията по този въпрос на неделимата ти, непоклатима църква? Нещо схизмичка чувам че имало по въпроса? Нещо за две големи групи които въпреки неделимостта и хомогенността си нещо се обвиняват едни други в глупост/ерес?

defender
05-02-2012, 15:24
теорията за абиогенезиса просто показва възможен начин по който себереплициращи се молекули РНА формират по-сложни органични молекули.

аха, ами и Библията просто показва възможен начин, по който човек възкръсва.

gandalfepi4
05-02-2012, 15:31
аха, ами и Библията просто показва възможен начин, по който човек възкръсва.

Човек...? Хммм, ще трябва да го запомня това.

RagioL
05-02-2012, 18:13
Като гледам анкетата автора е единствения който вярва тезата си.

defender
05-02-2012, 19:24
Само не мога да си обясня какво стана, как изведнъж „светската наука” достигна такъв престиж в масовото съзнание, че е станала едва ли не синоним на някакво безупречно знание.
Съвременната "наука" смятаща, че „светското знание” е по-високо от всичко, и пред този престиж вярващите едва ли не трябва срамежливо да се отдръпнат, сякаш трябва да се извиняват, че вярват в това, което уж изглеждало „ненаучно”. Ай сектир бе.

Атеизма промива мозъци. Някой само да спомене думата "наука" и атеиста веднага пада на колене и вика алилуя. (кавичките на са случайни)

gandalfepi4
05-02-2012, 19:33
Православният християнин не е противник на науката. Само не мога да си обясня какво стана, как изведнъж „светската наука” достигна такъв престиж в масовото съзнание, че е станала едва ли не синоним на някакво безупречно знание.
Съвременната "наука" смятаща, че „светското знание” е по-високо от всичко, и пред този престиж вярващите едва би не трябва срамежливо да се отдръпнат, сякаш трябва да се извиняват, че вярват в това, което уж изглеждало „ненаучно”. Ай сектир бе Атеизма промива мозъци.

Значи първо християните били много "научни", после науката е на атеистите нещо... много се пооплетохме а?

ПС Все забравяш да ми отговориш на въпросченцето малко-мъненко за четвърти път вече - каква е позицийката на твоята църква по въпроса за еволюцията? (ето ти пищов - официален отговор има)

defender
05-02-2012, 19:41
отивам да плюща юфка, после ще видим.........

gandalfepi4
05-02-2012, 19:46
отивам да плюща юфка, после ще видим.........

Нещо подозирам че ще видим отговор на това мъненко въпросче, колкото прословутите 620-те ти изчетени книги дето са ти на компа.

defender
05-02-2012, 20:03
мисля, че ИСТИНСКОТО православие отхвърля еволюцията.....

Сега искам да попитам атеиста Гошо, - ако в природата има закони, то как така тези закони биха могли да се появят без Законодател?

ПП: да не забравиш и формулите. Не примемам отговори от рода: ами проста така; от само себе си и подобни. Ако отговориш така, това ще бъде срам за един УЧЕН и УМЕН атеист пред простите вярващи.

gandalfepi4
05-02-2012, 20:45
мисля, че ИСТИНСКОТО православие отхвърля еволюцията.....

Е, баси празния отговор. Не питам за твоята оценка, а за име.


Сега искам да попитам атеиста Гошо, - ако в природата има закони, то как така тези закони биха могли да се появят без Законодател?

Ние ги наричаме закони, това не означава нищо - 'се едно да питаш като пада мълния кой я пуска или светлината в хладилника къде отива като затворим вратата. Това че поставяш въпрос грешно не поставя никого в "тясна позиция", а показва колко си тъп и неук. Това което ние наричаме закони са просто функции, които са следствия от определени условия. Примерно това което наричаме теорията на гравитация е просто израз на http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/math/b/c/a/bca78402695823b95028301bec890e64.png
което пък е следствие от отношенията на определени висоти (ако се изпърдиш че това няма да го приемеш докато не ти сложа 300 години математика и физика в един пост си малоумник)


ПП: да не забравиш и формулите. Не примемам отговори от рода: ами проста така; от само себе си и подобни. Ако отговориш така, това ще бъде срам за един УЧЕН и УМЕН атеист пред простите вярващи.

Тогава бъди по конкретен. Няма някакво тъпо универсално обяснение тип goddidit никъде в живота. Ако ме питаш в Германия като има закони то те откъде са дошли аз трябва да ти разстеля едни стотици години история и детайлно обяснение на стотици кодификации - не че е невъзможно просто си кофа си диария ако си мислиш че ти можеш да изискваш от другите някакви великански стандарти на доказване и обосноваване, но пък ние не можем да ти поискаме да проследиш пред нас историята на библията че да видим дали е истинна или не (инцидентно аз съм правил точно това и отговора е невероятно сладък)

defender
05-02-2012, 21:06
да проследиш пред нас историята на библията че да видим дали е истинна или не (инцидентно аз съм правил точно това и отговора е невероятно сладък)
И ти казваш, че си само на 20-22 години, кога бе, кога си имал толкова време, а не си си играл с камиончета и топка или не си карал колело или си ходил по гаджета и да те е удряла любовната треска и терзания, от които не те е свъртало вкъщи. А ти пък си изследваш ли изследваш Библията. Как така бе братко.
Ти да не си някое от българските гениичета, и да са те давали по ТВ-то. (не те иронизирам, питам сериозно и с уважение.)

gandalfepi4
05-02-2012, 21:36
И ти казваш, че си само на 20-22 години, кога бе, кога си имал толкова време, а не си си играл с камиончета и топка или не си карал колело или си ходил по гаджета и да те е удряла любовната треска и терзания, от които не те е свъртало вкъщи. А ти пък си изследваш ли изследваш Библията. Как така бе братко.
Ти да не си някое от българските гениичета, и да са те давали по ТВ-то. (не те иронизирам, питам сериозно и с уважение.)

Йок, отделил съм време колкото да прочета 5-6 книги по въпроса и да видя какво пише в историята по определени теми. Предполагам че е било значително по-лесно за мен тъй като в учебния ми материал беше засегната тежко тази страна от историята на Европа.

Но, все пак това бледнее спрямо някой който е попил едни 600 книги ма'триал нали?

defender
05-02-2012, 23:08
http://store.picbg.net/pubpic/BD/24/66e6e29c2311bd24.jpg

defender
05-02-2012, 23:26
http://store.picbg.net/pubpic/3B/F7/a61391e60f7a3bf7.jpg

defender
05-02-2012, 23:38
http://store.picbg.net/pubpic/9A/26/094e6432cb8c9a26.jpg

libal44
05-03-2012, 05:04
http://store.picbg.net/pubpic/9A/26/094e6432cb8c9a26.jpg
Ако материята/енергията е съществувала вечно, то шансът в даден момент да се обърне в жива такава е 100%

gandalfepi4
05-03-2012, 08:40
http://store.picbg.net/pubpic/9A/26/094e6432cb8c9a26.jpg

Мда, само дето както излиза въпросният първо че е работил преди 40 години и вече е дърта, дърта пенсия и второ НЕ ОТРИЧА ВЪПРОСНАТА ТЕОРИЯ, а само изказва несъгласие с мястото

http://www.asiantribune.com/index.php?q=node/2788

http://en.wikipedia.org/wiki/Chandra_Wickramasinghe

Нямам идея от къде си си взел пръдливото цитатче, дали пак не лъжеш като разпран гъз, но фактите са че гигантската част от бившите колеги на въпросният 73 годишен старец по никакъв начин не изразяват съгласие с идеите му. Ако аз ти покажа един православен поп който приема еволюцията това означава ли че всички я приемат? Да или не? Тъпак с тъпака.

Цитираният по-горе проф. Дечко съще е на 70 години по някаква случайност, защо само някакви изкукали старци намираш, за да докажеш общовселенския, вече приет от абсолютно всички факт, че във всяко правило си има изключения?

Аз ти пускам ей това проучване, което показва че въпросните хора са около един процент от всички учени

Martz, Larry; McDaniel, Ann (1987-06-29). "Keeping God Out of Class (Washington and bureau reports)". Newsweek (Newsweek Inc.) CIX (26): 22–23

Фактът че и това ти пише в учебника по биология (тъпанарино глупав, жалък) трябва само да подчертава правилото.

НО НЕ - ти държиш да покажеш че 99% не е равно на 100% и следователно ако има двама 70-годишни, изкукали стареца, които и по някаква причина са религиозни фанатици които имат някаква тапия и не са съгласни с 99% от колегите си то те по някакъв магичен начин се превръщат в научното мнозинство. Щото е толкова лесно нали? 1 > 99 ако си затвориш свинските очички и започнеш да си пееш "Не те чува, чорапа си обувам"


ПС Все забравяме да доуточним - кои Източно православни чичковци са против еволюцията и кои са еретици? Щото ти каза че "се доверяваш на източно-православните" чичковци, а сега с доста лека ръка започна да ги съдиш на истински и лъжовни/еретични, та ми стана интересно, о звезда на небосклона, своя деноминация ли ще си правиш що ли.

Rebirthing
05-03-2012, 15:30
defender, имам въпрос към теб !
Ще приема хипотетично следната ситуация - твоят всемогъщ бог създава мъжът и жената, т.е приемаме, че Адам и Ева са в началото на човешкият род. Адам и Ева продължават рода си и продължавайки рода си техните наследници започват да заселват планетата Земя.
Днес обаче, три основни раси населяват света, това са Европеидна, Монголоидна и Негроидно-австралоидната раса. Всяка една раса има своите расови и физиологични признаци.
Въпросът ми към теб е - как са изглеждали Адам и Ева при създаването си ? Ако хипотетично са били с прави тъмни коси, светли очи, бяла кожа и среден ръст то по какъв начин в ден днешен се е стигнало до появата на хора с кожа богата на пигменти, с тъмни очи, къдрави коси и твърд косъм ? Как се е стигнало изобщо до това разнообразие ?
Би следвало, че имаме промяна в генома, а промяната в генома си е чиста еволюция ! Да казваш, че Адам и Ева са първите хора, това значи да приемеш еволюцията по подразбиране, по простата причина, че едва ли имаш друго обяснение за разнообразните външни белези които ни отличават !

gandalfepi4
05-03-2012, 15:40
.
Въпросът ми към теб е - как са изглеждали Адам и Ева при създаването си ? Ако хипотетично са били с прави тъмни коси, светли очи, бяла кожа и среден ръст то по какъв начин в ден днешен се е стигнало до появата на хора с кожа богата на пигменти, с тъмни очи, къдрави коси и твърд косъм ? Как се е стигнало изобщо до това разнообразие ?
Би следвало, че имаме промяна в генома, а промяната в генома си е чиста еволюция ! Да казваш, че Адам и Ева са първите хора, това значи да приемеш еволюцията по подразбиране, по простата причина, че едва ли имаш друго обяснение за разнообразните външни белези които ни отличават !

Само да добавя че лактозотолерантността както и синият цвят очи и руса коса + генният код на хората с червени коси и светла кожа са чиста проба мутации, които променят оригиналният човешки геном. Далеч не е само това че има четири типа кожи единственото проявление на диверсификация.

JungleJaguar
05-03-2012, 15:40
...,.....еdit

Rebirthing
05-03-2012, 18:00
Само да добавя че лактозотолерантността както и синият цвят очи и руса коса + генният код на хората с червени коси и светла кожа са чиста проба мутации, които променят оригиналният човешки геном. Далеч не е само това че има четири типа кожи единственото проявление на диверсификация.

Ако ще добавяме още, да отбележа, че шерпите които живеят в Непал на огромна надморска височина, са еволюирали различно от нас и имат уникално кръвообращение което им позволява да оцелеят при ниските нива на кислород. Та така, за еволюцията има много примери...

npp
05-04-2012, 08:58
Ще приема хипотетично следната ситуация - твоят всемогъщ бог създава мъжът и жената, т.е приемаме, че Адам и Ева са в началото на човешкият род. Адам и Ева продължават рода си и продължавайки рода си техните наследници започват да заселват планетата Земя.
Днес обаче, три основни раси населяват света, това са Европеидна, Монголоидна и Негроидно-австралоидната раса. Всяка една раса има своите расови и физиологични признаци.
Въпросът ми към теб е - как са изглеждали Адам и Ева при създаването си ? Ако хипотетично са били с прави тъмни коси, светли очи, бяла кожа и среден ръст то по какъв начин в ден днешен се е стигнало до появата на хора с кожа богата на пигменти, с тъмни очи, къдрави коси и твърд косъм ? Как се е стигнало изобщо до това разнообразие ?
Би следвало, че имаме промяна в генома, а промяната в генома си е чиста еволюция ! Да казваш, че Адам и Ева са първите хора, това значи да приемеш еволюцията по подразбиране, по простата причина, че едва ли имаш друго обяснение за разнообразните външни белези които ни отличават !


Ако ще добавяме още, да отбележа, че шерпите които живеят в Непал на огромна надморска височина, са еволюирали различно от нас и имат уникално кръвообращение което им позволява да оцелеят при ниските нива на кислород. Та така, за еволюцията има много примери...

това са едни от нещата, които ни дават да разбираме, че Бог продължава да твори дори и след шестте дена, през които е създал цялото вселенско творение, досега Той е правил да се раждат човеци с различни раси, и е придавал различни телесни преимущества с цел човеците да оцеляват и преживяват по-лесно, например в една гъста джунгла е било открито племе от туземци, които са се хранили само по веднъж седмично с месо, учените, които ги изследвали, установили че организма им е приспособен да съхранява хранителните запаси за дълго време

може би това е един от начините, по който са се появявали различните раси през хилядолетията:

"И когато се изпълни времето й да роди, ето, близнета имаше в утробата й. Първият излезе червен, цял космат, като кожена дреха;" Битие 25: 24-25

може би просто е имало родоначалници на всяка раса, които са се раждали с различни от родителите си раси

npp
05-04-2012, 09:29
няма биологична еволюция, нито реинкарнационна, но все пак е добре да има повече прогрес в Вярата, защото досега поледователите на човешката религия не напредваха особено

Rebirthing
05-04-2012, 11:34
То спор с такива ниско интелигентни същества не се води, но за пореден път повтарям: ИМА БИОЛОГИЧНА ЕВОЛЮЦИЯ ! И тя е наблюдавана десетки хиляди пъти, както при животните, така и при човека ! Дори простите вируси и бактерии имат способността да еволюират и мутират ! Учените са установили повече от 250 човешки генома, който са претърпели скорошен естествен подбор. Има доказателства за адаптиране на хората към различната околна среда, като например мутации на пигментацията, различни за Европа и Азия, както и мутации в метаболизма променящ се според храната на населението. Има мутации свързани с терморегулацията, и такива свързани с високата надморска височина ! Естественият подбор е научно доказан, а не нечия измислица !

RagioL
05-04-2012, 11:39
Още един пирон в ковчега на мъртвеца...йо-хо-хо и бутилка ром.

npp
05-04-2012, 14:28
То спор с такива ниско интелигентни същества не се води, но за пореден път повтарям: ИМА БИОЛОГИЧНА ЕВОЛЮЦИЯ ! И тя е наблюдавана десетки хиляди пъти, както при животните, така и при човека ! Дори простите вируси и бактерии имат способността да еволюират и мутират ! Учените са установили повече от 250 човешки генома, който са претърпели скорошен естествен подбор. Има доказателства за адаптиране на хората към различната околна среда, като например мутации на пигментацията, различни за Европа и Азия, както и мутации в метаболизма променящ се според храната на населението. Има мутации свързани с терморегулацията, и такива свързани с високата надморска височина ! Естественият подбор е научно доказан, а не нечия измислица !

защо компютрите не могат да еволюират без човека?!, а могат ли човеците да еволюират без Бог, след като именно Той ги създава от нищото?!

Chacho
05-04-2012, 14:40
npp, средно по колко време се напъваш, за да изглеждаш глупав?

gandalfepi4
05-04-2012, 15:15
защо компютрите не могат да еволюират без човека?!, а могат ли човеците да еволюират без Бог, след като именно Той ги създава от нищото?!

Могат

http://gizmodo.com/248076/evolving-computer-developed-we-are-doomed

Сега ще признаеш ли че си необразован буфон, чието мнение е лишено от каквато и да е било тежест?

npp
05-04-2012, 15:19
Могат

http://gizmodo.com/248076/evolving-computer-developed-we-are-doomed

Сега ще признаеш ли че си необразован буфон, чието мнение е лишено от каквато и да е било тежест?



а ако не бяха хората щеше ли сега да ги има машините, които те са създали?!

gandalfepi4
05-04-2012, 15:23
Разбира се, просто щяха да са (а и вероятно вече са) инструмент на друга раса.

Rebirthing
05-04-2012, 17:00
Тази тема има само един отговор според мен !

http://prikachi.com/images/928/4725928z.png

Извод: едните смятаме, че всичко се е пръкнало от нищото, опозицията смята, че великият им дизайнер, господ бог, е създал всичко, но явно всичкото идва от нищото, както и самият той също идва от нищото !

gandalfepi4
05-04-2012, 17:40
^ Би ли ти станало по-кеф ако ти кажа че това пише във библията? Пише буквално "бог създаде от вече готов материал" в оригинал.

В оригиналния език има две думи и едната е с горецитираното значение (бара), а другата означава нашето "създавам" (асах). Толкова, толкова много причини да се присмиваш на религиозните.

playy
05-04-2012, 19:26
Живите организми не са се появили случайно,както ти твърдиш а са в следствие на ЕСТЕСТВЕНИЯ ПОДБОР.Сега няма да ти развивам лекция какво означава,защото просто ще го прочетеш и ще си легнеш смучейки пръст в устата,вярвайки че Бог е създал всичко и владее Всемира.Искам да допълня също,че хората не са се появили пряко от маймуната,а имат ОБЩ прародител с нея,който е живял преди милиони години и са намерени доста фосили,които подкрепят тази теза.Ако искаш да се образоваш ти препоръчвам книгата на Докинс ,,Най-великото шоу на земята'',но много ме съмнява промития ти мозък,да седне да чете подобна литература.

gandalfepi4
05-04-2012, 19:54
Ако искаш да се образоваш ти препоръчвам книгата на Докинс ,,Най-великото шоу на земята'',но много ме съмнява промития ти мозък,да седне да чете подобна литература.

Абе струва ли си Доукинс наистина? Аз Ехрман съм чел, Карен Амрстронг някои инцидентни автори тип Джери Коин ама точно Доукинс и Хиченс не съм ги пипвал. Има ли нещо кой знае какво да се чете или просто някакви общи приказки дето са големи новини само за задръстени фундаменталисти?

defender
05-05-2012, 05:24
Ако ще добавяме още, да отбележа, че шерпите които живеят в Непал на огромна надморска височина, са еволюирали различно от нас и имат уникално кръвообращение което им позволява да оцелеят при ниските нива на кислород. Та така, за еволюцията има много примери...

Дори и така да е, но те въпреки всичко са си останали човеци, не са се превърнали в маймуни и дори няма изгледи това да се случи, нали.

defender
05-05-2012, 05:31
Живите организми не са се появили случайно,както ти твърдиш а са в следствие на ЕСТЕСТВЕНИЯ ПОДБОР.

Естественият отбор служи като механизъм за елиминиране на слабите индивиди в рамките на отделните видове. Това е една защитна сила, която предпазва съществуващите видове от дегенерация. Но освен тази си функция той няма никаква способност или вълшебство да трансформира един вид в друг.

defender
05-05-2012, 05:45
http://store.picbg.net/pubpic/2F/EA/562ed20c8df42fea.jpg
т.е. атеистите вярват в някакви фантастични, забавни филми като Костенурките нинджа и искат да ни ги пробутат.


Още един пирон в ковчега на ..........йо-хо-хо и бутилка ром.
"Устройството на клетката и математиката убиха еволюцията." т.е. точната наука уби вашата хипотетична наука.

С уважение,
научен сътрудник по молекулярна биология: dеfender младши

playy
05-05-2012, 05:58
Абе ти четеш ли кво ти се пише?Естественият подбор не е случайност!Плюс това ако се приеме твоята гледна точка,а именно че Вселената е създадена от Висш Разум a.k.a Господ,тогава питам аз,а него кой го е създал?За да се създаде нещо толкова съвършено като Вселената и въобще живия организъм,самият създател трябва да е още по-съвършен,което води то един парадокс.Така че,теза Б отпада директно и не знам кви са тея учени които твърдят,че биологията е просто начин на мислене,като тя е доказана и е факт,подкрепен с много доказателства,които са обобщени в книгата на Докинс (поради която причина я препоръчах).Има разбира и много други книги,но тази е по-нова и събира множество нови доказателства и експерименти,в подкрепа на Еволюцията.

defender
05-05-2012, 06:05
Абе ти четеш ли кво ти се пише?Естественият подбор не е случайност!
Чета, но просто не приемам възгледите на вашата маймунска еволюционна религия. Да, точно така, религия, колкото и да го отричате.


Плюс това ако се приеме твоята гледна точка,а именно че Вселената е създадена от Висш Разум a.k.a Господ,тогава питам аз,а него кой го е създал?За да се създаде нещо толкова съвършено като Вселената и въобще живия организъм,самият създател трябва да е още по-съвършен,което води то един парадокс.
на този въпрос многократно е било отговаряно.

defender
05-05-2012, 06:21
Атеисти, искам да треперяте. хихих.

ПП: страх Божи, имах предвид.


милички бунтовниченца, не се съпротивлявайте, срещу Господ се не върви. Бъдете ми мъдрички.

npp
05-05-2012, 06:51
Тази тема има само един отговор според мен !

http://prikachi.com/images/928/4725928z.png

Извод: едните смятаме, че всичко се е пръкнало от нищото, опозицията смята, че великият им дизайнер, господ бог, е създал всичко, но явно всичкото идва от нищото, както и самият той също идва от нищото !

Бог е създал вселенското творение от материала, който се е намирал в вселената, това е било някаква изначална субстанция, от която Той е създал електроните, протоните, атомите и пр., а от атомите: молекули, слънца, планети, луни, и т.н.

playy
05-05-2012, 07:16
Значи твърдиш че Бог е създал всичко и преди него не е имало нищо,но сам казваш,че вече е имало някакъв материал,с когото Бог е създал Вселената и т.н.Усещаш ли колко си противоречиш или просто си твърде глупав,за да го осъзнаеш?
Добре дори и това да е така,защо на твоя Господ му отнема 3 ДЕНА за да създаде Земята,а създава милиарди планета и галактики за ЦЯЛ 1 ДЕН?

npp
05-05-2012, 07:51
Значи твърдиш че Бог е създал всичко и преди него не е имало нищо,но сам казваш,че вече е имало някакъв материал,с когото Бог е създал Вселената и т.н.Усещаш ли колко си противоречиш или просто си твърде глупав,за да го осъзнаеш?
Добре дори и това да е така,защо на твоя Господ му отнема 3 ДЕНА за да създаде Земята,а създава милиарди планета и галактики за ЦЯЛ 1 ДЕН?

не сме казали подобно нещо, преди Бог да се роди (отново) е имало: някаква изначална субстанция, вселената, множеството души, времето като константен период, и "тъмнината"

"В начало Бог създаде небето и земята. А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата(коментар: "водата" символизира изначалната субстанция, от която Бог е направил вселенското творение, а също и множеството от души)." Битие 1: 1-2

defender
05-05-2012, 07:55
Значи твърдиш че Бог е създал всичко и преди него не е имало нищо,но сам казваш,че вече е имало някакъв материал,с когото Бог е създал Вселената и т.н.Усещаш ли колко си противоречиш или просто си твърде глупав,за да го осъзнаеш?
Добре дори и това да е така,защо на твоя Господ му отнема 3 ДЕНА за да създаде Земята,а създава милиарди планета и галактики за ЦЯЛ 1 ДЕН?

нашата НАУКА и нашата енциклопедия на науките Библията, ясно ни казва и ни доказва, че Бог е РАЗУМНО и ВСЕМОГЪЩО същество. Щом това е така, тогава какво те учудва.

Сега ти ще ми обясниш ли вашата безумна теория, как от НИЩОТО се е образувало ВСИЧКО. Нали там всичко ти е ясно. Давай.

playy
05-05-2012, 08:28
Казано да,но доказано?Това че Библията е написана черно на бяло преди няколко века и е спечелила някакъв авторитет на свещена книга,не я прави достоверна,а пък да не споменаваме и факта че е писана от евреи,които са живели в близост до други народи,което и обяснява защо случките в Библията намират еквивалент в местните религии.Дума да не става и за противоречията...въобще колкото и да ти обяснявам ти ще си пееш едно и също,така че няма смисъл от повече аргументи.

ПС:За произхода на Вселената има и други теории освен тази за Големия взрив,така че ако те интересуват сам си потърси източници,аз не съм енциклопедия.

Ukhtar
05-05-2012, 09:54
Библията е писана от човек/хора. Нужно ли е обяснение?

Аз пък имам интересно питане. Възможно ли е бог да е едновременно и всезнаещ, и всемогъщ?

Chacho
05-05-2012, 13:40
нашата НАУКА и нашата енциклопедия на науките Библията, ясно ни казва и ни доказва, че Бог е РАЗУМНО и ВСЕМОГЪЩО същество. Щом това е така, тогава какво те учудва.

Сега ти ще ми обясниш ли вашата безумна теория, как от НИЩОТО се е образувало ВСИЧКО. Нали там всичко ти е ясно. Давай.

Енергията се е материализирала. Повече обяснения не ти трябват, щото и ти ни представяш толкова.

defender
05-05-2012, 13:44
в материалния свят енергията има своя материален еквивалент, своя материален израз.

а ти в случая какво разбираш под думата енергия, ако може............
а според теб как се е образувала материята

Chacho
05-05-2012, 13:51
А ти какво разбираш под "ако може"? Откъде идва изразът "ако може"?

defender
05-05-2012, 13:58
това означава например, че аз не ти ЗАПОВЯДВАМ да ми направиш дадена услуга, а те моля ако ти е удобно да ми направиш дадена услуга и не те принуждавам, т.е. това може са се приеме като някакъв израз на уважение към твоята личност и избор, дали да ми направиш дадена услуга или не..

т.е. ако го нямаше това "ако може" то тогава обръщението ми щеше да звучи по-скоро като заповед към теб.

Chacho
05-05-2012, 14:01
Окей. Ами материята се е образувала от енергията според физичните закони. А енергията е като пластелин - субстанцията, от която можеш да моделираш.

defender
05-05-2012, 14:13
Окей. Ами материята се е образувала от енергията според физичните закони.
Ами тогава защо някои атеисти казват, че материята се е образувала от материя, нали сте от един отбор. Например Гандалф4 говореше как материята се е образувала от вакума т.е. материята се образувала от материя.

Твоето твърдени предполага, че ти клониш към точка Б.

Chacho
05-05-2012, 14:29
Защото някои християни ми казват, че може да се кръстиш отляво надясно, а други от пъпа към главата. Не сме отбор, просто сме ви опозиция. А материята да се е образувала от вакума е абсолютната противоположност на това материята да се е образувала от материя. За теб вакуум какво е? Не е ли пространство, несъдържащо материални частици?

Въобще не клони към точка Б, точно обратното. Много по-късно след материализирането на енергията се е стигнало до възникването на живот на Земята. Дали спонтанно или не, все е станало по-късно. За мен е по-вероятно да е спонтанно и обясних защо.

playy
05-05-2012, 14:50
16/1 спорът е безмислен ...

defender
05-05-2012, 14:59
16/1 спорът е безмислен ...
но това не значи, че Точка А е правилната позиция.
просто има повече атеисти.

Chacho
05-05-2012, 15:11
просто има повече атеисти.

Да, за щастие

granger
05-05-2012, 15:23
Атеист или прагматик зависи как го приемаш. Не съм нито вярваща ,нито атеист , нещо средно,което ме устройва.Имам си свои разбирания за вярата не фанатични, които да налагам на някого.

playy
05-05-2012, 17:28
аз не съм атеист,но дори и 7 годишният ми братовчед не вярва в точка Б : )

gandalfepi4
05-05-2012, 19:45
Гейски, педалче малко, спри да делиш света на "атеистите, които се опитват да пробутат нещо на нормалните хора" и "християни" - показах ти и доказах че ПО-ГОЛЯМАТА ЧАСТ ОТ ЧОВЕШКАТА РАСА РАЗБИРА И ПРИЕМА ЕВОЛЮЦИЯТА, ти принадлежиш към необразовано, фанатизирано малцинство, което дори повечето християни приемат за опасни олигофрени. Точка, няма какво да философстваш понеже това са фактите. Учебниците ти по биология говорят за еволюцията, не някакъв мистичен, тъмен глас от дълбините на някоя черна дупка.

Разбра се че си необразован олигофрен, присмяха ти се всички, показаха ти и ти обясниха кое как стои. Няма повече какво да се каже. Гласът ти в момента има точно толкова тежест колкото този на някой който отрича че Земята е кръгла.

Chacho
05-05-2012, 19:49
Аз подозирам, че е добре замислен тролски образ

defender
05-05-2012, 20:00
http://store.picbg.net/pubpic/10/05/d515aa007fda1005.jpg

излиза, че Гандалф, се представя за по-уверен в еволюцията, отколкото самите учени-еволюционисти са уверени в нейната истинност. Само ви залъгва, представя ви някакви мними доказателства, че еволюцията е факт, докато самите учени-еволюционисти казват, че това съвсем не е сигурно.
Това да ти се иска еволюцията да е безспорен факта е едно, но истината и фактите излиза, че са по-други.

gandalfepi4
05-05-2012, 20:04
Абе дрисльо, какво адресираш другите като някакви мои овце при положение че са си дали мненията вече?

Два гласа има за твоята идея - единият е твой, а другият на оня дето беше експлодирал и съживен. То вече е решено.

defender
05-05-2012, 20:08
аха ти така ли решаваш кое е истина и кое не, от анкетите в разни тиин форуми...........

gandalfepi4
05-05-2012, 20:13
Както вече казах и показах не само почти всички тук, но и по-голямата част от човешкият вид (дори и повечето религиозни, но най-вече най-образованите и дейни индивиди на планетата) приемат еволюцията и я представят като факт, а някакви пикльовци като тебе които уж казват че могат да опревергаят толкова билиони хора по някаква причина от доста години не щат да докажат че грешат еволюционистите и да си получат нобеловите награди, ами пускат цитатчета из тийн форумчета. Какво има да се говори повече?

playy
05-05-2012, 20:14
Цитати извадени от контекст,о да,колко ги обичате вие вярващите в опитите да защитите дадена теза.Само не ми е ясно,защо така яростно подкрепяте своите твърдение с цитати на учени,чиято дума има тежест,а същите тези учени чиито виждания за Вселената не съвпадат с вашите,почвате да ги плюете по всевъзможни начини,когато влезете в спор с тях?Не говоря за теб конкретно,а за тея ''видните'' духовни водачи.

Еволюцията е факт мойто момче и колкото да се пениш,не можеш да докажеш обратното по простата причина,че то се приема на вяра,а именно точка Б,която няма никаква доказателствена основа и място за рационално мислене,приема се така както го е написал Бог.Ако искаш да се образоваш,книги бол,но явно мозъка ти е достатъчно промит,за да смели някоя чужда литература,особено пък научна.

defender
05-05-2012, 20:17
Атеистите вярват в съществуването на кодирана биологична информация (генетичен код), но не
приемат съществуването на интелигентен източник на тази информация – това противоречи на
законите на информатиката, т.е. това е чудо!

Плачи куче, плачи!

Ето не само с Библията, но и чрез науката ти показах апсурда на твоята маймунска теория.

gandalfepi4
05-05-2012, 20:24
Каймакът на интелигенцията и общоприетият научен консенсус приемат еволюцията.

По-големите религиозни тела приемат еволюцията.

Повечето хора на планетата приемат еволюцията.

Един тъпак изкарва малоумно цитатче, което показва пълно незнание спрямо теорията и смята че това е достатъчно, за да преобърне представите на човешкия вид за наука.



Ако има нещо за което да плача то е че не са те скопили все още.

defender
05-05-2012, 20:27
чувствам страха и неувереността ти, чувствам ги чак от Холандия. Прозрачен си. Няма го вече оня гандалф в началото.

gandalfepi4
05-05-2012, 20:30
'k

desetobukvie

defender
05-05-2012, 20:37
Плачи куче, плачи!



ей, гандалф, не си куче, готин си. Чу ли. Без тебе тоя форум няма да е същия (според мен).
използвах думата "куче" за визуални ефекти.

ScarlettS
05-05-2012, 20:39
Даже няма нужда да обяснявам защо съм гласувала за точка А.

За еволюцията и конфликтите между християнството и науката няма какво да коментирам. Единственото от цялата тема, което не разбрах е, как ви се занимава да спорите с европейски. Дори да беше прочел и разбрал научните доводи, в което се съмнявам, щеше ги отрече просто така да се прави на интересен.

Европейски, чети си там библията, моли се и чакай да идеш в рая. Друго не търсиш от живота, предполагам. :)

defender
05-05-2012, 20:41
Друго не търсиш от живота, предполагам. :)
и хубава жена, и умна като тебе.

Rebirthing
05-05-2012, 20:47
Еволюцията си е еволюция, тя не подлежи на обсъждане. Еволюцията е наблюдавана и СЕ наблюдава. Днешните хора сме карта на това което се е случвало през години до достигане на този ни вид. Учените могат да видят промените в генома ни, чрез изследване на нашето ДНК и извършват това в лабораторни условия. ТОЧКА !

Колкото до материята. Построени са колайдери които се използват за ускоряване и сблъскване на елементарни частици. Навярно и религиозните фанатици сте чували за големият адронен колайдер в Женева, който не е единственият, но е най-големият и мощен за момента в света. Та учените са направили всичко това с единствената цел да открият частицата наречена Хигс бозон за която се смята, че е дала маса на другите частици.

Впрочем, държа да спомена, че най-голямата грешка на вярващите е стремежа всяка една теория да им звучи логично.
Логично ли ви звучи всички частици които ни изграждат да имат способността да съществуват на две места едновременно ?! Не, нали ? Но това не го прави по-малко истина. Квантовият свят не е логичен, но е реален за сметка на вашият бог.

defender
05-05-2012, 20:51
защо момичетата не псуват. Нито едно момиче атеист до сега не ме напсува. Срам за мъжете.

npp
05-05-2012, 21:25
истината е че след като дори и самият Господ Исус Христос не се е посочил за първоизточник, но е казал че никой не е Благ освен самият Бог, тогава едва ли някой от нас е еволюирал от само себе си, но е сигурно че всички Добри неща досега са били извършени от самият Бог Отец и то не без Господът Исус Христос, но именно чрез Него

"И някой си началник Го попита, казвайки: Благи Учителю..... А Исус му рече: Защо Ме наричаш благ? Никой не е благ, освен един Бог." Лука 18: 18-19

defender
05-05-2012, 21:46
чети си там библията, моли се и чакай да идеш в рая. Друго не търсиш от живота, предполагам. :)

А вие за какво точно живеете, в този изпълнен със невероятен смисъл и цел животец на атеиста.
хахаххаха, парадокс.

ZipFail
05-05-2012, 22:03
Аз мисля да пишем 1:0 за defender и да си тръгваме с подвити опашки.
Все пак еволюционната теория е тествана и доказавана със стотици опити в продължение на десетки години, приемана е от стотици хиляди учени, които са посветили живота си на изследването и.
Пък креационистката теория е подкрепяна от една 2000 годишна книга с притчи и от около 1% от учените, по-голямата част от които изкуфяли и на преклонна възраст.

Фактите са си факти, явно сме направени от пръст и ребра и това си е :(

playy
05-06-2012, 05:54
Верно,нема смисъл да спорим с фанатици,щото дори и да им докажеш тезата си,те ще я подминат и ще си пеят едно и също,докато не те свалят на тяхното ниво и изкарат извън нерви.Айде,вярвай си там че Бог е създал 10000000000000000 планети,от които е създал хора само на 1,шото много ни обича и иска и ние да го обичаме.

defender
05-06-2012, 06:38
^ мисля че, фанатиците са много опасни, дори някои атеисти-фанатици, не зачитат правото и свободата на избор и няколко пъти заплашваха, за да наложат идеите си ......................

ето една миниатюрна част от това, на което бяха подложени някои хора от представители на
фанатичния атеизъм:


Ако има нещо за което да плача то е че не са те скопили все още.

педалче малко, спри

Ако ми беше подръка по-скоро щях да ти смачкам простата тиква. Аха.

Бахти тъпия педеруга си.

Алоо, еврогейския... отговаряй като те питат, к'во се измъкваш като п**ка...

Добре бе майка ти тъпа,.......... животно глупаво!

Тъп шибан, жалък, грозен, тъп, никому ненужен, отчайващо гнусен, олигофренясал, отблъскващ, дебилистичен, кретеноиден, увреден, монголоид такъв

ScarlettS
05-06-2012, 07:47
ZipFail, прав си.. за пореден път defender доказа безупречно своето становище. Мисля, че няма да е зле да кандидатства за нобелова награда за физика, след като опроверга не само толкова теории, но и доказани факти и то с помощта само на една книга, написана от хора, живели преди 2000 години. Време е да се откажем. :(

defender
05-06-2012, 07:50
да, това е другата ви тактика - да представите вярващите в подигравателна светлина,

ScarlettS
05-06-2012, 07:59
Да, за разлика от нас ти имаш само една - да си говориш, каквото ти си си решил, независимо че си противоречиш не само с науката, но и понякога със собствената си религия, като естествено винаги без да се притесняваш от липсата на доказателства за каквото и да било.

defender
05-06-2012, 08:15
колко еволюционисти са взели нобелова награда.
за вас нобеловата награда е доказателство, за нас Библията и светите отци - и те са взели вече своята "нобелова" награда, но не от човеци, а от Бога.

отказвай се, ама май няма да се откажеш.

ок, както и да е.

ScarlettS
05-06-2012, 08:24
^
А, спокойно, аз съм се отказала. :D Статистическите данни от раздела показват, че християните спират да си пишат глупостите, като няма кой да им обръща внимание (в момента се сещам за неймлес и командо, но със сигурност има и някакви други) :D

defender
05-06-2012, 08:29
да тези данни са валидни за всеки човек,
както виждаш повечето християни се въздържат да пишат, само аз будалата пише а срещу мен 15-тина атеиста от всякаква възрастова и социална група и един еретик-езичник.
Ами вижте се 15 срещу 1. После вярващите пишели. Вярващите не са будали, аз съм будала, че споря и се старая да убеждавам.

Chacho
05-06-2012, 08:48
Не се стараеш да убеждаваш. Стараеш се да противоречиш по Сократски. Реториката помага да въртиш спора, но не задължително да стигаш до отговор. Всъщност проблема ни не е единствено с религията. Проблемът ни е лично с теб, нямаш възможност да вникваш в казаното. Правиш един прочит и въпросите, които си задаваш върху думите ни, ги пишеш директно, вместо да се замислиш сам. Може да не си съгласен, но пък не е много трудно да ни проследиш мисълта. Въпреки това не търсиж сериозни спънки в разсъжденията, а просто отлагаш дискусията. На всичкото отгоре си чел, но недочел, за да спориш. Достатъчно поговори за енергия и материя, за да ни стане ясно, че двете понятия са ти абсолютно чужди и просто не си си чел учебниците. Не става на въпрос за това в какво вярваш, просто си щял да имаш двойка в часовете и това е.


Познавам много религиозни хора. Повечето са като теб, не умеят да разговарят. Затова всички се изнервят покрай теб и започват да те обиждат, подиграват. Не заради вярванията ти. Не умееш да водиш диалог, казва ти се това нещо, а ти тълкуваш критиката като "нападат ме, щото са атеисти и не могат да приемат". Както казах, познавам доста хора и има достатъчно такива, с които мога спокойно да си дискутирам. Нито съм ги разубедил от вярата им, нито са ми приели вижданията. Единствено могат да приемат това, че имам различни виждания и да погледнат нещата през моите очи. Оттук нататък сме способни да говорим на един език и да изказваме различни мнения.


Ако наистина държиш да убеждаваш някого, научи се да не излизаш прав само пред себе си. Атеистите не сме толкова ограничени хора. Повечето от нас не са се заклели пред себе си, че никога няма да приемат религията, някои дори носят частични разбирания в себе си, от които не искат да се откажат. Как ще гледаш на нещата, сам избираш.

fifinkathefreak
05-06-2012, 10:51
През всички тези години науката се е развивала.През всички години е имало теории и убеждения,които са се оказвали грешни.Най-лошото е,че хората много често са били тези,които не са знаели как да тълкуват даденото им знание.
Смятам,че теорията за еволюцията е поредната грешка.Просто ще трябва да мине известно време човечеството да осъзнае това.
Целта ми не е да придизвикам спор. Просто ми е мъчно,че има толкова много хора,които заслужават да знаят истината,а си затварят очите за нея.И един ден ще страдат,а не са били виновни за това.

По темата - категорично Б

ScarlettS
05-06-2012, 11:54
^
А как си обясняваш измененията и подобренията с годините при различните организми? Няма как да отречеш, че е факт. Ако не е доказателство за еволюцията, то тогава какво е според теб?

Rebirthing
05-06-2012, 15:15
Абре, религиозните имате много объркана представа за нищото. Какво е нищо ? Възможно ли е във Вселената да има място в което да има едно голямо нищо ? "Нищото" е било изучавано 200 години, докато учените са достигнали до факта, че Вселената е възникнала от вакум в които на пръв поглед не се извършва каквото и да е действие, но истината е, че нищото гъмжи от частици извършващи квантова флуктуация. Във вакума се появяват и изчезват малки снопчета енергия. Принципа на неопределеността на Хайзенберг гласи, че можем да вземем енергия от нищото, стига да я върнем достатъчно бързо.
В "нищото", виртуалните частици се появяват изчезват трилион пъти за секунда. Празно пространство няма как да съществува, в него винаги ще се извършва флуктуация. Можем да мисли за вакума единствено като нещо живо в което винаги се извършва този процес !

defender
05-06-2012, 16:32
^
А как си обясняваш измененията и подобренията с годините при различните организми?

като например, дай ни един пример за изменение, и един за подобрение?

Има хора живеят при студ, други при горещина, трети при високо атмосферно налягане, и т.н. досега не съм наблюдавал да са се трансформирали в друг вид, всички си остават хора. Организма им се приспособява към тези условия на живот и това е, човека си остава човек.

Rebirthing
05-06-2012, 16:40
Дори не разбираш смисъла на еволюцията. Тук не става въпрос за превръщането на човек в кокошка, а за изменения в гена които са доловими само чрез щателни изследвания.
Пример: отиваш с Непал, в някои град на огромна надморска височина. След 2 дни си мъртъв, защото тялото ти не е успяло да извлече достатъчно кислород от атмосферата. Обаче жителите на този град си живеят нормално и се справят с ниските нива на кислород. Защо ли ? Защото имат еволюирала до такава степен кръвоносна система, че са способни да извлечат достатъчно кислород, без да повишат нивото си на хемоглобин до степен в която ще получат някой тромб, което по принцип би се случило с мен или теб. Те са еволюирали по-различен начин от нас, т.е имат мутации в генома.

defender
05-06-2012, 16:51
Пример: отиваш с Непал, в някои град на огромна надморска височина. След 2 дни си мъртъв, защото тялото ти не е успяло да извлече достатъчно кислород от атмосферата.

и къде е този град, покажи го, в коя детска приказка е.

Те в Боливия цяла Копа Америка направиха. Смъртни случай нямаше.
(Фактическата столица на Боливия - Ла Пас е най-високо разположената столица в света - на 3625 м. надморска височина.)

ZipFail
05-06-2012, 17:29
Също така в последните години огромна част от слоновете в някои части на Африка се раждат без или със много малки бивни, под влияние на бракониерството. Ей ти еволюция в действие.

defender
05-06-2012, 17:36
т.е. от това излиза, че еволюцията не е изграждане на генетичен код, а разпад или загуба на генетичен код.

То да ти кажа и аз като съм в стрес и на мен спира да ми се яде и да ми се сере. Еволюция.
Ако продължа така, ще еволюирам ли или ще умра?

ScarlettS
05-06-2012, 17:49
Ето ти пример за изменение с цел приспособяване към различна среда:

http://www.labspaces.net/106340/Video__Behavioral_and_genetic_changes_help_cavefis h_survive_extreme_environment

defender
05-06-2012, 18:00
както виждам с рибката отново се е получила деградация, а не развитие.

ZipFail
05-06-2012, 18:17
Ще ми кажеш ли какъв е критерия за развитие и деградация ?

Еволюцията е оцеляване на най-приспособимия. Ако нещо не ти помага да оцеляваш по-добре и да оставяш по-голямо потомство, по-добре е без него. Това е развитие. По-прост модел може да бъде много по-добър от по-сложен модел.

Те и неандерталците са били по-мускулести, по-силни и по-бързи от нас, ама кой е оцелял ? Сигурно и ние сме деградирали боклуци :D

defender
05-06-2012, 18:36
значи ако някой те постави във вредни условия, в които ти да ослепееш, то това е еволюция.
ако поставиш една котка в един казан с ракия и тя се напие и те казват вижте котката еволюира, това е еволюция.
мисля, че с рибката се е случило нещо от подобен характер.

ZipFail
05-06-2012, 18:58
Вредни условия само от твоя гледна точка.

За едни вредни условия, за други - среда на живот. Има бактерии които живеят във вакуум, радиация, минусови температури, лайна и т.н. Това, че на теб не ти е по вкуса никой не го интересува, те са си намерили мястото под слънцето, множат си се и се развиват.

playy
05-06-2012, 20:06
Не се хабете,просто няма нужда да спорите с фанатик.Резултата винаги ще ви разочарова,ако сте очаквали да го разубедите!

npp
05-06-2012, 21:35
еволюцията е инсинуация на дявола, той има за цел да причини огромни мъки на душите, насаждайки ги в минимум 8,400,000 прераждания, като се започне от най-дребни микроорганизми преминавайки през всякакви животински форми и се стигне до всякакви човешки форми изпълнени с страдания, това на езика на индийските религии се нарича "самсара", и именно това е в същността на цялата дяволска конспирация относно еволюцията като цяло, теорията за биологична еволюция е само примамка, зад която се крие голямото коварство на дявола, понеже ако всяко едно от 8,400,000-те прераждания е изпълнено примерно средно с около 10 години мъки, това ще бъде равно на около 84,000,000 години изпълнени с много страдания, но това е само в едната посока, примерно възходящата, понеже според същата теория е възможно и връщане назад в низходящата посока, така щото според нея е възможен дори и безкраен кръговрат в възходящия и след това низходящия ред на 8,400,000-те реинкарнации, така че целта на дявола е ако може да причини вечен кръговрат и по този начин вечни мъки за всички души

Rebirthing
05-07-2012, 00:06
и къде е този град, покажи го, в коя детска приказка е.

Те в Боливия цяла Копа Америка направиха. Смъртни случай нямаше.
(Фактическата столица на Боливия - Ла Пас е най-високо разположената столица в света - на 3625 м. надморска височина.)

Не казвам, че със сигурност ще си мъртъв, но нивото ти на хемоглобин рязко може да се повиши, което да доведе точно до това !

Ето и самото изследване.
http://rds.epi-ucsf.org/ticr/syllabus/courses/14/2012/02/28/Lecture/readings/Yi-Tibetan%20Exomes-Science-2010.pdf

Още доказателства за наличието на еволюция:
http://www.broadinstitute.org/blog/beyond-genome-uncovering-evolution’s-driving-forces-human-genome
http://www.nature.com/scitable/topicpage/evolutionary-adaptation-in-the-human-lineage-12397
http://news.nationalgeographic.com/news/2008/10/081007-super-worms.html

и това е само малка част от стотиците, хиляди изследвания !

Chacho
05-07-2012, 00:07
@npp, не че искам да оспорвам нещо, очевидно е безмислено, но времето в живота ти, през което не се мъчиш, ако е средно 20 години, то това няма ли да се равнява на 2 пъти повече щастие отколкото мъка? Тоест 2 пъти повече мъка за Дявола, отколкото за нас?

Rebirthing
05-07-2012, 00:10
прераждания, прераждания 84,000,000 години изпълнени с много страдания, реинкарнации, вечни мъки за всички души

Мога да извадя поне 10 поста в които си писал, че не вярваш в злото и ада.
Мога да извадя поне още толкова поста в които отново си писал, че не вярваш в прераждания, реинкарнации и прочие.
Толкова си потънал в помията от глупости които разказваш, че се чудя знаеш ли изобщо в какво вярваш ?
Всеки следващ твой пост е изпълнен с противоречия...

ZipFail
05-07-2012, 00:49
Изненадан съм, че след като толкова време не влизах във форума, npp все още е тук и все още се намира по някой, който да му отговаря. От толкова време съм във форума, виждал съм какви ли не, но npp e сред малкото за които съм абсолютно 100% сигурен, че е с психически проблеми и има нужда от лекарска помощ. Не го казвам, за да се подигравам или да усмивам "глупавите вярващи", човека има сериозни проблеми с главата и му трябва лечение..

npp
05-07-2012, 07:50
Мога да извадя поне 10 поста в които си писал, че не вярваш в злото и ада.
Мога да извадя поне още толкова поста в които отново си писал, че не вярваш в прераждания, реинкарнации и прочие.
Толкова си потънал в помията от глупости които разказваш, че се чудя знаеш ли изобщо в какво вярваш ?
Всеки следващ твой пост е изпълнен с противоречия...

бъркаш основни понятия, ако някой праведен предупреждава за опасността от това да се угажда на дявола в вярата, това не означава че същият предупреждаващ вярва в дявола или в угаждането на дявола, понеже вярата е за да се вярва единствено в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, ето какво казва Исус относно това:

"Исус в отговор им каза: Имайте вяра в Бога." Марк 11: 22

никъде в Св. Писание(Библията) не се посочва че някой трябва да вярва в дявола или да му угажда, но е написано точно обратното, че не бива да се угажда/служи на злото, ако истинският Господ Бог не съществуваше и ако вместо Него в вселената имаше само брахма, вишну, шива и останалите индийски богове, сега всички ние щяхме да сме в един цикъл на вечни мъки чрез множество прераждания, проблема на вярващите, които не Вярват в истинският Господ Бог, е че подценяват "тъмнината", понеже тя е огромна, това е същество от размерите на самият Бог, което в себе си има могъществен потенциал от категорията на самият Бог, такива хора просто не знаят на какво е способна "тъмнината", те я мислеха дори за някакво змийче, но тя е далеч по-огромна - същество обхващащо половината вселена

"целият свят лежи в лукавия." 1 Йоаново 5: 19

defender
05-07-2012, 09:51
Ако има еволюция, то при еволюцията не е възможно преливането или преминаването на един вид в друг. Това не е вярна представа за еволюция. Вярната еволюция е, че всеки вид се развива в определена посока. Все пак човешкия организъм има свойството да се приспособява към дадени външни условия на живот, (ако атеистите на това му казвате еволюция, добре), но това свойство за приспособяване все пак е в някакви граници и не излиза от тях, преминаването на тези граници би причинило по-скоро смърт и деградация отколкото еволюция.

И така, вярното е, че човекът се развива в определена посока и че организма има свойство да се приспособява и адаптира към дадени условия, но това е в определени граници. Не е вярно, че човекът е произлязъл от друг вид. Човекът винаги е бил човек, от самото начало.

Rebirthing
05-07-2012, 11:02
ДНК-то ни е 99% идентично с това на човекоподобните маймуни. Гените които ни делят от тях са в следствие на еволюция. Ние спадаме към клас бозайници, разред примати, семейство човекоподобни, род човек и едва в завършеният си вид сме хомо сапиенс.

Видовете преди нас са били:

Homo cepranensis
Homo antecessor
Homo erectus
Homo ergaster
Homo floresiensis
Homo georgicus
Homo habilis
Homo heidelbergensis
Homo neanderthalensis
Homo rhodesiensis
Homo rudolfensis

Не знам кое по дяволите не разбираш. Обясних ти еволюцията, обясних ти възникването на Вселената ! Оборването на научния консенсус само с празни приказки, няма никаква тежест.

defender
05-07-2012, 11:20
доста от самите учени-еволюционисти не са убедени напълно в еволюционата теория и има неща, които ги съмняват и озадачават - а вие тука всички 15-20 годишни тиин-атеистчета всички много убедени. Брееее пък много учени се извъдихте.

и само да им кажеш нещо различно и почват да подскачат, да се мятат, налитат, търкалят, да се тръшкат, някой се обиждат, убреее, бегай.

ZipFail
05-07-2012, 11:24
За човека не мога да ти кажа, тъй като човешката еволюция все още не е 100% доказана и точно проучена. Но нека проследим еволюцията на делфина. Ще се опитам да е колкото се може по-просто, тъй като очевидно ти липсват много знания.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a6/Bottlenose_Dolphin_KSC04pd0178.jpg - това е bottlenose dolphin(ще ги пиша на англисйки, тъй като на български е сложно), подразред Odontoceti. Живял от еоцена до днешни дни.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9e/Humpback_stellwagen_edit.jpg - това а baleen whale, предшественика на делфините, подразред Mysticeti.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/ef/Basilosaurus1DB.jpg - това е basilosaurus, предшественика на китовете, може да прилича на динозавър, но е стопроцентов бозайник.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Dorudon_BW.jpg - dorudon, предшественика на basilosaurus, живял късния еоцен(тук вече сме се върнали около 40 мил. години назад)

http://c.ask.nate.com/imgs/qrsi.tsp/9314173/12815994/0/7/A/56796166_1229970122.jpg - podhocetus, предшественика на dorudon.(вече сме 50 мин години назад)

http://a4.ec-images.myspacecdn.com/images02/105/1d366e4556a54812800acc8803d68d95/l.jpg - dalanistes, предшественика на podhocetus, земноводен бозайник.

http://www.indiana.edu/~ensiweb/images/whal.amb.jpeg ambulocetos, предшесвеника на dalanistes, ловувал във вода, но живеел на сушата.

http://tiffanyturrill.files.wordpress.com/2011/05/pakicetus_small.jpg - pakicetus предшественика на ambulocetos, земен хищник, общо взето голям вълк.

http://www.newanimal.org/andrewsarchus_mesonychid.jpg - това е andrewsarchus, подразред mesonychids, предшественика на pakicetus. Може би един от най-големите хищни бозайници живяли някога.

Естествено между всеки от тези подразреди има още много, много междинни видове животни, но няма да изпадам в подробности, щото едва ли ще ме разбереш така или иначе.



Айде кажи ми сега как това http://www.newanimal.org/andrewsarchus_mesonychid.jpg може да се превърне в това http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a6/Bottlenose_Dolphin_KSC04pd0178.jpg ,но човека винаги си е бил човек ?

Или бог просто е решил да създаде стотици видове животни, взаимоствързани помежду си, със подобна анатомия, но в последствие е решил да избие всички, освен китовете и делфините, а останалите да ги зарови под земята, че да се чудим кво е това като ги намерим.

Ама кво ли се учудвам, че си нямаш и представа за тези неща, все пак твоя източник на "знания" и "доказателства" е Библията.

defender
05-07-2012, 11:29
мда, сега и анимационни филмчета

defender
05-07-2012, 11:45
Детенце спича от динозавър в парка.......
http://mnogozle.com/video15145_detentce-spicha-ot-dinozavur-v-parka.html

Rebirthing
05-07-2012, 11:53
доста от самите учени-еволюционисти не са убедени напълно в еволюционата теория и има неща, които ги съмняват и озадачават

Почвай да им изброяваш имената тогава. Научният консенсус е следният - еволюция има. Това, че има 2-3 креационистки гниди е съвсем друг въпрос. Броят на учените които подкрепят еволюционната теория надделява !

ZipFail
05-07-2012, 12:16
мда, сега и анимационни филмчета

Ignorance is bliss.

Винаги съм се учудвал от хората, които съзнателно игнорират безспорна истина, само за да не им разклати илюзията, която са си изградили за света..

defender
05-07-2012, 12:17
^
^
Ben Hobrink is a Dutchman who has studied biology (including chemistry physics, and geology) at the VU (Vrije Universiteit) University Amsterdam and at the University of Amsterdam, graduating with distinction. As a high-school teacher, Ben believed in the theory of evolution, but after many discussions and years of thorough research, he found an overwhelming amount of fallacies in the evolution theory.

доктор на биологическите и математическите науки

не ми се занимава повече, търси.

defender
05-07-2012, 12:21
Ignorance is bliss.

само за да не им разклати илюзията, която са си изградили за света..

мдаа, абсолютно съм разклатен,

колкото ти сам си изградил твоята представа за света, толкова и аз моята съм си я изградил сам. Всичко е до това на кого се доверяваш.

ZipFail
05-07-2012, 12:46
Както и да е, аз се отказвам. Продължавай да си пееш песничката, как Библията е пълна с доказателства, въпреки че абсолютно всяко "доказателство" което даде беше оборено.
Явно при теб наистина всичко е въпрос на доверие..

defender
05-07-2012, 12:48
Явно при теб наистина всичко е въпрос на доверие..
а при вас какво е?

нали "човек знае, че нищо не знае". Тогава..........

RagioL
05-07-2012, 13:22
а при вас какво е?

нали "човек знае, че нищо не знае". Тогава..........

Basta, олигофрен отдавна са минали тъмните векове идиоти като теб вече не са на мода.

Ако имаше грам здрав разум отдавна да си спрял да пишеш, отдавна.

Общо взето напомняш някое тъпо хлапе, което настоява че безсмислиците му са реални. Никога нищо не си опровергал до тук, големите си играят с доказателства.
Къде са твоите? Не се котираш с мижави доводи хлапе.
http://downtheroad.tunicatravel.com/wp-content/uploads/2012/01/royal-flush.jpg

ScarlettS
05-07-2012, 13:26
Изненадан съм, че след като толкова време не влизах във форума, npp все още е тук и все още се намира по някой, който да му отговаря. От толкова време съм във форума, виждал съм какви ли не, но npp e сред малкото за които съм абсолютно 100% сигурен, че е с психически проблеми и има нужда от лекарска помощ. Не го казвам, за да се подигравам или да усмивам "глупавите вярващи", човека има сериозни проблеми с главата и му трябва лечение..

Ъм, съгласна съм, даже отделих един доста дълъг пост на това като се надявах да получа някакъв отговор от него, но не. Има неуспешни тролове, откровено тъпи и какви ли не вярващи, но той си има някакъв друг психичен проблем. Не знам, отдавна се отказах да споря с него. :/

defender
05-07-2012, 13:34
.....
ръц, поредното изхвърляне, понаучил си някои нещица от нрава на Гандалф Велики


Ъм, съгласна съм, даже отделих един доста дълъг пост на това като се надявах да получа някакъв отговор от него, но не. Има неуспешни тролове, откровено тъпи и какви ли не вярващи, но той си има някакъв друг психичен проблем. Не знам, отдавна се отказах да споря с него. :/

"Кой си ти, който съдиш чуждия слуга? Пред своя Господар стои той, или пада. И ще бъде изправен, защото Бог е мощен да го изправи........ Прочее, нека не съдим вече един другиго, а по-добре съдете за това - да не поставяте на брата си препънка или съблазън. ⇨"

RagioL
05-07-2012, 14:24
Дай ми един смислен довод без празни приказки. Мразя да приемам нещата на доверие!
И не ми дрънкай кой копирам и, кой не.

RagioL
05-07-2012, 14:29
Дотук виждам само Royal Flush за мен и губеща рака за теб.

gandalfepi4
05-07-2012, 16:42
Абе хора, по-голямата част от хората на които им е известно за тази теория (изключвам некви негра от Патагония дето не знаят и че Земята е кръгла) я приемат, с колкото по-голямо IQ и по-висше образование, толкова по-голяма вероятност да я приемат. В това число влизат гигантското мнозинство учени на планетата, по-големите религиозни институции и повечето хора по принцип.

Защо да храним това дребно, малоумно тролче, което си мисли че като цитира името на един 70+ годишен дядка, дето е в пенсия от половин век това по някакъв магическо начин го прави научно и интелектуално мнозинство?

Майната му, троли си и проси внимание щото му е скучно да си трие по пишлето цял ден. Не търси диалог, каквото му покажем не разбира и не приема, каквото му пише в учебника в даскало не разбира и не приема, каквото е мнението на авторитетите в тази сфера не го разбира и това е то.

Няма защо да си губим времето с днешният еквивалент на човека направил следното изказване:

"The proposition that the Sun is the center of the world and does not move from its place is absurd and false philosophically and formally heretical, because it is expressly contrary to Holy Scripture.

The proposition that the Earth is not the center of the world and immovable but that it moves, and also with a diurnal motion, is equally absurd and false philosophically and theologically considered at least erroneous in faith."

playy
05-07-2012, 17:07
Представата ти за еволюцията е грешна и може би за това я и отхвърляш,нищо че някои духовни среди като например Ватикана,приемат теорията за вярна.

Казах го веднъж пак ще го кажа,само че тоя път с големи букви,за да го прочетеш внимателно:

ЧОВЕКЪТ НЕ Е ПРОИЗЛЯЗЪЛ ОТ МАЙМУНАТА ИЛИ ОТ КОЙТО И ДА Е ДРУГ БИОЛОГИЧЕН ВИД,А ИМА ОБЩ ПРАРОДИТЕЛ С МАЙМУНАТА И ТОВА ОБЯСНЯВА ГОЛЯМОТО СХОДСТВО ОТ ГЕНИ МЕЖДУ ДВАТА ВИДА.
Това отговаря и на тъпия въпрос на мнозина креационисти- Защо като сме произлезли от маймуните,има все още маймуни?
Моля спри да нападаш нещо,за което си нямаш елементарна представа,защото изглеждаш глупаво.Точно заради такива като тебе науката е била в застой,но слава Богу сега разумните хора надделяват.

ScarlettS
05-07-2012, 17:10
^
^
Подкрепям. :D

Почнах да се чувствам малоумно да слагам някакви линкове за риби да доказвам нещо, което най-малкото го пише в учебника по биология.

Defender, чувствай се облагодетелстван от бог, че вече няма да ти досаждаме с научни обяснения и с опити да ти изясним елементарни неща, ясни на мнозинството от човечеството, но явно недостойни за теб. :D

JungleJaguar
05-07-2012, 18:30
Аве аре млъкнете,че нищо не разбирате бе,зубрачи !!!
АЗ имам отговор на всички ВСЕЛЕНСКИ въпроси:

БОГ е светлина !
БОГ е топлина !
БОГ е ледина !
БОГ е в нас и ние сме БОГ!
БОГ е началото и края !
БОГ е минало,настояще и бъдещето !
БОГ е мрака и светлината !
БОГ Е ВЕЧНОСТТА !
БОГ Е ВЪВ ВСИЧКО И ВСИЧКО Е БОГ !

САТАНАТА е измислил еволюцията !
Защото има 8,400 трилиона прераждания във вечността на мъките адови,пренасющи ни към вечните мъки на АДА,еволюирали до остатъчната цикличност на перспективният ресентимент и идиосинкразия,скрити във същността на вечното,божественото и взаимноизключващото се ядро на мрака,обхванало душите на еволюиралите сатанински изчадия.

БОГ Е ВЪВ ВЕЧНОСТТА !

defender
05-07-2012, 19:37
оуууу, съвета на старейшините атеисти ме банна. Това е чиста форма на дискриминация и нарушаване свободата на словото. Вие сте една феодална банда атеистчета.
а аз само една сгодна женица си саках да си найда. Нема ли любов, отивам да се наревъъ.

гандалф, приятелю, ти си ми най-добрия приятел във форумо, поне ти кажи, че ти пука поне малко за мене.
скарлет кажи една хубава дума, ти поне имаш нежно сърчиценце малко, кажи ми, че поне малко ме обичаш (поне ей толкова малко), симпатичен съм ти, нали.

Chacho
05-07-2012, 20:34
Не бой се, всички сме с добри чувства. И вярваме. Че ще ти мине.

defender
05-07-2012, 20:54
.....
а, това на твоя аватар, ти ли си?

npp
05-07-2012, 22:30
ако Бог може да даде вечен живот на всеки човек съвсем директно, тогава еволюцията се оказва единствено (че е) напразна суетна интрига

defender
05-08-2012, 08:05
http://store.picbg.net/pubpic/6C/93/a3dce4383ad46c93.jpg

RagioL
05-08-2012, 11:06
Хайде бе не думай! Сега сигурно ще ми кажеш и че Ватикана няма стабилно количество акции на фондовия пазар или че нашите митрополити не се разкарват в готини джипки.

gandalfepi4
05-08-2012, 13:16
http://www.google.com/url?source=imglanding&ct=img&q=http://2.bp.blogspot.com/_-J4WdqdwQ0A/TJIkuykGM0I/AAAAAAAAAGU/Y7XAJNDBLyE/s1600/Somos+mais+do+querem+que+sejamos.JPG&sa=X&ei=hBipT5jQLK_R4QSGm6WRCQ&ved=0CAkQ8wc&usg=AFQjCNERFJl4L2DImXg00xNNiH86sJnXTg

Ето оригиналната карикатура, която гейски мръсно и глупаво извъртя така че да има нещо общо с религия или липсата ѝ (а ако стои зад посланието си го съветвам да остави транспорта, копютрите+интернета и мобилните комуникации, за да не излезе че е мръсен, долен, глупав, тъп, насран лицемер)

http://i.imgur.com/GQw1Z.jpg

http://www.news.com.au/world/church-airbrushes-out-leaders-30k-watch/story-e6frfkyi-1226320916382

А тази картинка и обясняващата я статия показват че и религиозните (при това ПРАВОСЛАВНИТЕ такива, четеш ли гейски?) са точно това, което обясняват на "овцете" че са атеистите е да даде малко тежест на коментара на рагиолеца. Освен това го подканям наистина да остави тролчето, че само и единствено си проси внимание с фрапиращи изказвания и нищо друго. Както се вижда в момента в който спряхме да му обръщаме внимание за еволюцията започна да цепи простотии и да пуска други глупости с надежда някой да му обърне поне малко вниманийце.

Майната му, само му става приятно като се прави на тъпанар, показал го е стотици пъти. Това цели и това му носи удоволствие, да не му го даваме.

npp
05-09-2012, 08:26
проблема не е в материалното богатство, но в това че за съжаление последователите на човешката(666) религия не могат да разберат че целта на вярата е да се работи за осигуряването на спасение за всички човеци/одушевени, всеки там застава на светото място за да търси единствено своята си полза и в най-добрият случай също и ползата на други себелюбци/користолюбци като него, докато милиарди човеци/одушевени са в беда и се нуждаят от спасение, на никой от членовете на човешката религия въобще не му пука, и въобще не се трогват така че в тях да се яви и да пребъде докрай Любовта от истинският Господ Бог наричана още Св. Дух, понеже Св. Дух не е нищо друго освен именно съвършена Любов към всички човеци/одушевени за вечно спасение и живот на всички тях, имал съм немалко случаи, в които за мен бе неизбежно да наблюдавам поведението/отношението на немалко духовни служители от човешката религия, и това което мога да кажа е, че, като се започне от най-лошите, които са онези от индисйските вероизповедания/вероучения, и се стигне до най-малко лошите, които са християните, и които досега всъщност не бяха с много по-малко лоши от индийските, всички те въобще нямат любов към човеците/одушевените, но са пълни лицемери, дори достатъчен е фактът, че индийските съдеха цялото човечество за яденето на месо, а в същото време нито отидоха с любов до кланиците за животни за да им обяснят как да убиват животните по безболезнен за тях начин, нито спряха да проклинат и човеците и животните, по която и причина се появиха смъртоносни епидемии като "лудата крава", "птичия грип", "свинския грип", които епидемии покосиха не само немалко хора, но и немалко животни, това е тотално лицемерие, а християните не държаха и не настояваха за спасение дори и когато някой от техните братя или сестри е в беда, спомням си много случаи на болни християни, които си оставаха така през цялото време, и никой не работеше истински за изцеление, а дори и когато техни хора умираха, те още по-малко се опитваха да работят за възкресение на мъртвите, но просто казваха: "ще се видим на небето", продължавайки да гледат само своята си полза, това са едни коравовратни овени и коравосърдечни козища с необрязани вратове и сърца, които демонстрираха най-голямото лицемерие на вселената, дори и когато са медитирали с най-възвишен и дълбок духовен процес, например 70 години с метода на крия-йога, те отново си оставаха без истинска любов към всички човеци, без желание да работят за спасението на всички, даже дори и без правилна вяра в истинският Господ Бог, наричайки тази своя духовност(666) "себереализация", с което те дори сами свидетелствуваха за себе си че са адски себични/себелюбиви/користолюбиви, и обикаляха цялата планета за да проповядват на всички своята наглост, която всячески се опитваха да поставят на светото място, всичката човешка(666) религия се заключава в едно изречение, и то е: "дай да пием и ядем, че утре ще умрем", те, които обърнаха Божията Благодат, която е именно вярата, в свой частен духовен бизнес, те, които замениха истинският Господ Бог с фалшив/лъжлив, и то не само с един идол, но с множество бесове, те, които търсят най-доброто за себе си и никога не биха допуснали някой да им нанесе каквото и да е неприятно за тях нещо, но винаги потапяха цялото човечество в най-голямата мръсотия и им пробутваха най-лошите неща, те, които мислеха себе си за единствените човеци, а считаха всички други хора за недостойни зверове, докато в същото време именно последователите на човешката(666) религия докараха и продължиха да докарват робството под греха за цялото човечество, те, които искаха да бъдат първи в Божието Царство държейки най-голяма неправда, но по този начин всъщност винаги бяха последни, те, които пиеха и ядяха най-голямото блаженство/най-голямата благодат от Небето на истинският Господ Бог чрез незаконен трафик, а в същото време осъждаха най-безпощадно цялото човечество за парче свинско, месо, яйце, риба, за един(-ия) секс, за едната чашка алкохол, и пр. - като дори и за чашка чай, те, които нон-стоп блудствуваха духовно пред идолите си, а в същото време съдеха невярващите/нерелигиозните/неокултистите за идолопоклонство, те, които поставиха мерзоста на запустението на светото място, а в същото време съдеха невярващите/нерелигиозните/неокултистите за грях, след като греха в цялата Библия е именно верческото/духовното беззаконие.....

gandalfepi4
05-09-2012, 08:45
Много ме кефи как npp от време на време цепи нещо за ужасяващото число 666, което явно е надарено с някакви трансцендентални качества и окултни значения, ама не знае че се излага като пастор който пърди по време на проповед, защото ИСТИНСКИЯТ номер на "звяра" е 616, а 666 е просто грешка в превода и не се среща в оригиналите

http://en.wikipedia.org/wiki/Number_of_the_Beast#616

Но нищо де, сигурен съм че npp, който по свои думи се е нагорещявал до 200 градуса, избухвал е и го е съживявал Иисус от мъртвите, и който пак по свои думи му се явяват периодично някакви сатанински индийци да му предлагат оргии и да го гледат докато спи има някаква рационализация за смешния си провал.

defender
05-09-2012, 09:42
мда, когато човек достигне до ниво, уикипедия да му тълкува Библията и в това отношение тя да му бъде пътеводна светлина, значи най-вероятно нещата хич не са розови за този окаян човечец. (приликата с действителни лица и събития е случайна)

npp
05-09-2012, 09:46
ИСТИНСКИЯТ номер на "звяра" е 616, а 666 е просто грешка в превода и не се среща в оригиналите

http://en.wikipedia.org/wiki/Number_of_the_Beast#616

не е грешка в превода, оригиналното число е "666", което е в връзка с две основни неща, първото е, че, както казахме и по-горе, човешката(666) религия извършва незаконен трафик на благодат от Небето по духовен/окултен път, така щото там е възможно да бъдат добивани до една трета или 33% от Небесната благодат, обаче цялата такава благодат на човешката(666) религия е основана единствено на сатанинското царство, ето защо числото на звяра е 666, защото се изтъква сатанинската власт, на която е базирана два пъти по-малката трафикирана част от Небето, т.е. 33.3% от Небесната благодат, която е базирана на 66.6% от сатанинското царство, понеже именно дявола е, който управлява тези 33.3% в човешката(666) религия, така че "звяра" е просто явлението на "тъмнината", което е така да се каже благодатният "бог" на човешката(666) религия, който може да осигури до 33.3% от Небесната благодат на всеки от нейните членове

"И яви се друго знамение на небето, и ето голям червен змей, който имаше седем глави и десет рога, и на главите му седем корони. И опашката му(т.е. и множеството от негови(-те) духовници), като завлече третата част от небесните звезди(т.е. от Небесната благодат), хвърли ги на земята(сиреч, за да ги ползва за целите на своето царство на човешката(666) религия);" Откровение 12: 3-4,

"И видях звяр, който излизаше от морето, и имаше десет рога и седем глави; и на роговете му десет корони, и на главите му богохулни имена. И звярът, който видях приличаше на леопард, и краката му бяха като крака на мечка, устата му като уста на лъв; и змеят даде нему силата си, престола си и голяма власт." Откровение 13: 1-2

другото е, че основният метод на човешката(666) религия е именно "йога", където основното е медитацията в шестата чакра в точката между веждите, която чакра е наричана също и "третото око", ето защо в английският превод на библията king james числото е представено като: "six hundred threescore and six", т.е. 636 (threescore е три пъти по двадесет), поради същата причина е представяно и като 616, защото (трансценденталната) медитация(-та) винаги се извършва само в една единствена чакра, и тя е шестата - третото око

defender
05-09-2012, 09:58
хахха, хумор и сатира.
особено, как 666 извършва незаконен трафик на 33.3% Небесна благодат през третото око.

gandalfepi4
05-09-2012, 10:15
http://www.laputanlogic.com/images/2005/05/03-10EG6T9MY00.jpeg

Това е най-старият оригинал, П#115 съхраняван в музей Ашмолеан, в който простичко си пише ΧΙϚ (616). В горният линк линк има предоставени обяснения за използването на 666 вместо правилното 616.

Сега започвайте да храчите по истинският библейски текст понеже ви спори с ересите, въведени от корумпирани политици.

Ех, да можех да стисна сега ръка на Ехрман, че ми показа как най-големите еретици които пикаят по Иисус са всъщност християните...

npp
05-09-2012, 10:19
как 666 извършва незаконен трафик на 33.3% Небесна благодат през третото око.

сатанинската сила кундалини е прекарвана през основен канал с седем чакри и три основни потока наричани надита(сушумна, пингала и ида), този процес се концентрира чрез съсредоточаване в точката между веждите, която е шестата чакра(третото око) където потока на кундалини се влива отивайки към седмата чакра нататък, всичко това е в основата на механизма на основният сатанински дух наричан вибрационен двигател аум, именно вибрационният дух е звяра(666), това е сатанински дух, който извършва непрестанен трафик до 33.3% от Небесната благодат, понеже в себе си има съвършен сатанински механизъм за непрестанно засмукване и трафициране на благодат от Небето, всяка негова вибрация всъщност представлява едно изпомпване на Небесна благодат, ето защо по време на медитация онези духовници чуват вибрация

JungleJaguar
05-09-2012, 10:19
NРР,истинското дяволско число не е 666,а е 712.
Стига овърта,а разкрий пред света тази жестока истина.Ей,Богу,знам,че имаш обяснение за това.
Амин.

npp
05-09-2012, 10:24
http://www.laputanlogic.com/images/2005/05/03-10EG6T9MY00.jpeg

Това е най-старият оригинал, П#115 съхраняван в музей Ашмолеан, в който простичко си пише ΧΙϚ (616). В горният линк линк има предоставени обяснения за използването на 666 вместо правилното 616.

Сега започвайте да храчите по истинският библейски текст понеже ви спори с ересите, въведени от корумпирани политици.

Ех, да можех да стисна сега ръка на Ехрман, че ми показа как най-големите еретици които пикаят по Иисус са всъщност християните...

всъщност относно числото на звяра в Откровение 13:18 превода е сравнително точен, защото наистина основният превод е "666", обаче средната цифра е била представяна чрез някаква буква/дума, която съдържа в себе си двоен смисъл, хем за 6, хем за 3 или 1, затова досега е било представяно като 666, 636, или 616

gandalfepi4
05-09-2012, 10:31
всъщност относно числото на звяра в Откровение 13:18 превода е сравнително точен, защото наистина основният превод е "666", обаче средната цифра е била представяна чрез някаква буква/дума, която съдържа в себе си двоен смисъл, хем за 6, хем за 3 или 1, затова досега е било представяно като 666, 636, или 616

Мда, ἑξακόσιοι δέκα ἕξ, hexakosioi deka hex (шест стотин десет и шест) е адски двузначно нали?

npp
05-09-2012, 10:36
Мда, ἑξακόσιοι δέκα ἕξ, hexakosioi deka hex (шест стотин десет и шест) е адски двузначно нали?

смисъла е шест стотин + десет = 660, в смисъл това е просто израз за същото число в десетичната позиция

gandalfepi4
05-09-2012, 11:11
смисъла е шест стотин + десет = 660, в смисъл това е просто израз за същото число в десетичната позиция

Мда, определено ще се доверя на превода на някой (отделно че 660 просто не е равно на 666) който нито е учил гръцки като мен, нито е един от експертите които са го превеждали. Определено ще взема мнението на някой който му се явяват сатанински магове през нощта да го вдигат от леглото и индийски магове да му предлагат звездички, оргии и ендорфинчета, и който е избухвал като бомба понеже е медитирал и Иисус го е съживил... или е перко.

defender
05-09-2012, 11:21
на мен пък ми е интересно това, когато npp, веднъж беше казал, че Бог по някога му е откривал послания, които дори и в Библията не ги пише. npp може ли ако ти е удобно да ми разкриеш някое по-интересно послание, което си получавал. Просто проявявам неудържим интерес. Моля.

gandalfepi4
05-09-2012, 11:29
на мен пък ми е интересно това, когато npp, веднъж беше казал, че Бог по някога му е откривал послания, които дори и в Библията не ги пише. npp може ли ако ти е удобно да ми разкриеш някое по-интересно послание, което си получавал. Просто проявявам неудържим интерес. Моля.

На мен пък ми е интересно това, когато ти самият, веднъж беше казал, че нямаш никакви доказателства за съществуването на йехова, но се доверяваш на "Православните отци", а след това започна с някакъв небивал авторитет и желязна ръка да ги разделяш на "прави" и "еретични" по своя фриволна преценка, базирана на това дали мненията им съвпадат с твоите виждания за света (в конкретния случай еволюцията). Гейски, може ли да ни разкриеш в какво толкова се крие този гигантски твой авторитет че се издигна над ниво на патриарх чак, та да съдиш кой крив и кой прав само по твой кеф?

defender
05-09-2012, 11:45
[b]На мен пък ми е интересно това, когато ти самият, веднъж беше казал, че нямаш никакви доказателства
не помня такова нещо, може би си интерпретирал думите ми по недобър лукав начин.


а след това започна с някакъв небивал авторитет и желязна ръка
нямам авторитет, нямам желязна ръка, не искам да ме слушате. Правете си каквото ви душа сака.


да ги разделяш на "прави" и "еретични"
щом се различават от православието естествено е да ги квалифицирам като еретически,


по своя фриволна преценка, базирана на това дали мненията им съвпадат с твоите виждания за света
няма своя "преценка", няма "виждания", истината е само една - просто трябва да я приемеш.


Гейски, може ли да ни разкриеш в какво толкова се крие този гигантски твой авторитет
нямам авторитет, призовавам всички да ми се смеят.


че се издигна над ниво на патриарх чак, та да съдиш......?
простете ми!

gandalfepi4
05-09-2012, 12:37
не помня такова нещо, може би си интерпретирал думите ми по недобър лукав начин.

Значи това долното изказване не си го правил така ли? (жива и здрава да е сърч функцията)


Може и да не сме видели Бога, но имаме залог за небесното,

"чрез Него и вие, като чухте словото на истината - благовестието за вашето спасение, и като повярвахте в Него, бидохте запечатани с обещания Светий Дух, Който е залог за нашето наследство"

"а грижата да се учиш е любов; любовта пък е да пазиш законите й; а да пазиш законите е залог за безсмъртие"

"Той ни и запечата и даде залога на Духа в сърцата ни."





нямам авторитет, нямам желязна ръка, не искам да ме слушате. Правете си каквото ви душа сака.

Брей, а колко самоотвержено и агресивно преди определяше по своя преценка половината православни християни като еретици. Тц, тц, тц.

defender
05-09-2012, 12:57
Значи това долното изказване не си го правил така ли? (жива и здрава да е сърч функцията)

хаха, каква сърч функция бе, ти си скъсал гъзо докато това го намериш, е и намери го и какво толкова съм казал.
я кажи, какво написа като ключова дума в сърч функцията.

gandalfepi4
05-09-2012, 13:44
Ох, сладур, не си толкова важен че да седя 1 час да ти търся простотията. На "видели" излезе (мислех и че има "блажени" ама съм грешал), 2-3 минутки с ctrl+f беше от края на темата мнението.

Та след като сме разнищили това как ще обясним поредната си лъжа, тролчо малък?

Хем на сляпо се доверяваш с цел лична облага, хем и храниш ръката която трябва да ти я даде. Тц, тц, тц

defender
05-09-2012, 14:01
каква лъжа,
от израза, които съм казал, не виждам лъжа.
правиш някакви интерпретации, слагаш ми в устата, че уж какво съм бил искал да кажа и после казваш лъжа.

gandalfepi4
05-09-2012, 15:19
каква лъжа,
от израза, които съм казал, не виждам лъжа.
правиш някакви интерпретации, слагаш ми в устата, че уж какво съм бил искал да кажа и после казваш лъжа.

Мда:

(Питам те имаш ли обективна причина да приемаш християнството или на сляпо, с надежда за облага го приемаш)


.

Ти: "Не съм видéл бок, но ако повярвам така ще ме вкарат у райо."


.

Лъжльо пръдлив, дребен. Достатъчно ясно се вижда за всички на които им пука (ако има такива) какво е положението. Ако все пак просто си казал 100% обратното на това което си имал предвид моля, заповядай - кажи какви доказателства имаш че да третираш християнството по-различно от исляма, юдаизма, будизма, бахаи, шинто, митраизъм, мормонизъм, уика и тн.

defender
05-09-2012, 15:59
“Понеже от създанието на това, което е невидимо у Него, сиреч Неговата сила
и божественост, се вижда ясно, разбираемо чрез творенията; така
щото, човеците остават без извинение. Защото, като познаха Бога,
не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се
чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи"

"Сега виждаме смътно като през огледало, а тогава - лице с лице
сега зная донейде, а тогава ще позная, както и бидох познат. А сега остават тия три: вяра, надежда,
любов;"

"И ще Ме потърсите и ще ме намерите, когато Ме потърсите с цялото си сърце.”

gandalfepi4
05-09-2012, 16:34
“Понеже от създанието на това, което е невидимо у Него, сиреч Неговата сила
и божественост, се вижда ясно, разбираемо чрез творенията; така
щото, човеците остават без извинение. Защото, като познаха Бога,
не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се
чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи"

"Сега виждаме смътно като през огледало, а тогава - лице с лице
сега зная донейде, а тогава ще позная, както и бидох познат. А сега остават тия три: вяра, надежда,
любов;"

"И ще Ме потърсите и ще ме намерите, когато Ме потърсите с цялото си сърце.”

Кой бог? Що да не четем корана примерно?

Да не говорим че аз не виждам нищо божествено в нас - цялата планета сравнена с космоса е по-малка отколкото един атом е по-малък от самата Земя. От цялото време в което е съществувала вселената ние съществуваме по-малко от eдно процентче. Хората са 99% шимпанзе генетично. Всички създания са направени така че да серат гадни лайна и от същото място от което пикаят да се чукат и да се раждат. Прекарваме половината си съществуване в състояние в което не функционираме (сън). Самото ни съществуване може да се прекрати само ако не дишкаме минутка-две, камо ли ако бъдем лишени от храна, вода, сън, подходяща темература, повреда в органите, болести. Имаме гигантски капацитет за страдание, който други видове нямат.

Освен това въпросният създател ако го има трябва не само да е некомпетентен и/или зъл, но и трябва да е създал болестни състояния някои от които - те убиват aко не си вкараш лайно от друг човек в гъза, те убиват ако не се оперираш понеже си роден без дупка на гъза, те обричат на меко казано странно битие понеже си роден с опашка или цепната на две пишка, позволяват на жена да роди дете без мозък и какво ли още не.


Това не е божествено, това е тотална тъпанарщина. Щом може да се види нещо което да се оправи значи не е божествено, а преебано. А щом не само може да се види такова преебано нещо, но и да се направи такъв списък какъвто направих току-що, при това почти без да навлизам в подробности и едва, едва да зачекна най-горния слой на повърхността на връхчето на айсберга от осрани глупости за които знаем то остава само и единствено да се смеем на такива пикливи, омазани с лайна, спермоядци като тебе, които сляпо цитират доказани за грешни и писани от корумпирани политици книжки с приказки за селяни.

npp
05-09-2012, 18:57
на мен пък ми е интересно това, когато npp, веднъж беше казал, че Бог по някога му е откривал послания, които дори и в Библията не ги пише. npp може ли ако ти е удобно да ми разкриеш някое по-интересно послание, което си получавал. Просто проявявам неудържим интерес. Моля.

няма такъв автор на книга от Библията, който да е писал единствено цитати от друг(-и) библейски автор(-и), но всички те са писали нови книги с нови думи, като тук-таме се среща по някой-друг цитат, например както в книгите на Новият Завет се срещат малко цитати от стария

всички истински Светии, които свидетелствуват Словото, правят това с нови думи/обяснения, а когато вярващи само четат и цитират Библията, но без да свидетелтвуват Божията Истина с нови думи, това е признак за наличието на неправилна вяра или най-малкото на маловерие, но както вече казахме и по-горе, папагалщината не е присъща на истинските Светии, понеже Бог е Любов, а в това отношение любовта няма нужда от наука или наизустяване, (но) достатъчен е нейният съвсем естествен израз

RagioL
05-10-2012, 07:29
мда, когато човек достигне до ниво, уикипедия да му тълкува Библията и в това отношение тя да му бъде пътеводна светлина, значи най-вероятно нещата хич не са розови за този окаян човечец. (приликата с действителни лица и събития е случайна)

Ти си пълен идиот :lol: Единствената причина за съществуването на библията е да заблуждава глупаци като теб. Да не говорим и че най-вероятно не си чел въпросното книжле тъй, като си получил припадък при вида на около 1500-те страници.

Предполагам че подобна информация ти е неизвестна: Никейският събор, свикан от Константин през 325 г.от н.е. решил какви книги да бъдат включени в Новия завет. Другите били анатемосани заедно с онези, които твърдели, че документите са автентични. Кирил от Йерусалим /315-386 г./ заявил в духа на догмата: “Има само четири евангелия в Новия завет, а останалите са фалшификати и са опасни…”

Но дори канонистичната цензура и угодливите преписвачи са оставили несъответствия в четирите синоптични евангелия. В това на св.Йоан има такъв пасаж: “Край кръста на Исус бяха майка му, нейната сестра, Мария, съпругата на Клопа, и Мария Магдалина. Когато Исус видя майка си и до нея ученика, когото най-много обичаше, той каза…” Явно не иде реч нито за Петър, нито дори за младия Йоан. Изследователи отбелязват поне пет епизода от Евангелието на Йоан, които съвпадат с гностичните текстове. И най-силният е, че обичаният ученик без колебание вярва във Възкресението, а Петър и останалите ученици не го разбират.

"По-голямата част от онова, което знаем – или което си мислим, че знаем – идва от четирите евангелия на Матей, Марко, Лука и Йоан. Но какво представляват тези писания? Не съществуват абсолютно никакви исторически данни, че който и да било от четиримата автори – ако въобще са конкретни личности – е чул словата на Исус със собствените си уши."

В живота такива неща не могат да се случат. Ако това ще ви успокои, ги възприемайте като метафора. В края на краищата религиите по определение са метафори: Бог е блян, упование, жена, присмехулник, баща, град, дом с много стаи, часовникар, оставил прекрасния си хронометър в пустинята, някой, който ви обича и дори, противно на всяка логика, небесно същество, което се вълнува само от едно – футболният ви отбор, войската, фирмата и бракът ви да пребъдат и да процъфтяват, и да възтържествуват над всичко, което е срещу тях.


Нийл Геймън, Американски богове

П.П. Поствам си и малко готина музика без никаква връзка с темата: Grip Inc - Pathetic Liar (http://www.youtube.com/watch?v=bXe5H2wBtGU)

gandalfepi4
05-10-2012, 18:25
^ Само да те поправя че никой който отбира малко, малко от история не твърди че въпросните евангелия са написани от авторите за които претендират. Отделно и че въпросните автори не са писали само и единствено по едно евангелие ами и други части от библията.

ПП Аз пък поствам музика във връзка с темата :P (http://www.youtube.com/watch?v=QKlheQFtGMA)

defender
05-10-2012, 20:33
^
Църквата винаги се е грижила за опазване текста на Библията от всякакви изкривявания.

мечтай си, но не съблазнявай хората с лъжи, които си чел някъде (в някакви лъжливи източници, например писани от атеисти), или сам си фантазьориш.

музиката ти не струва, депресираща и зловеща.

ПП: ганчо, дай снимка да те видя бре, дали си убавец. (ако ти е удобно, естествено)
този исполин на атеизма и самозаблудата.

npp
05-11-2012, 06:32
за съжаление християнството не опази истинското предание като и до днес продължаваха да следват неправди, най-голямата им грешка е че продължиха да следват старият завет заедно с Новият, въпреки че в Писанието изрично е посочено че старият е бил анулиран от самият Бог чрез Неговият Син Исус Христос, няма как заповеди като например "не убивай." и "убий с камъни..." да бъдат съвместими, как хем ще убиеш (и) хем няма да убиеш?!, не може да изпълниш и двете

"ако оня първи завет е бил без недостатък, Бог не би търсил място за втори. А напротив, когато порицава израилтяните, казва: "Ето, идат дни, казва Господ, Когато ще сключа с Израилевия дом(т.е. с човечеството) и с Юдовия дом(т.е. и с верческите/духовните служители/работници/дейци) нов завет; Не такъв завет, какъвто направих с бащите им В деня, когато ги хванах за ръка, за да ги изведа из Египетската земя(т.е. за да ги изведа из окултизма и идолопоклонството); Защото те не устояха в завета Ми, И Аз ги оставих, казва Господ. Защото, ето заветът, който ще направя с Израилевия дом(т.е. с човечеството) След ония дни, казва Господ: Ще положа законите Си в ума им И ще ги напиша в сърцата им; Аз ще бъда техен Бог, И те ще бъдат мои люде; И няма вече да учат всеки съгражданина си И всеки брата си, като му казват: Познай Господа; Защото всички ще Ме познават, От малък до голям между тях. Защото ще покажа милост към(т.е. защото ще отмахна от тях) неправдите им И греховете им (и беззаконията им) няма да помня вече(т.е. и ще ги унищожа греховете и беззаконията им)". А като каза "нов завет", Той обявява първия за остарял. А онова, което овехтява и остарява, е близо до изчезване." Евреи 8: 7-13,

"А Исус, като извика пак със силен глас, издъхна. И, ето, завесата на храма се раздра на две от горе до долу(т.е. всичката вътрешна власт на лошите заповеди на старият завет бе унищожена), земята се разтресе(т.е. силите се разклатиха), скалите се разпукаха(т.е. всичката вътрешна власт на дявола му бе отнета), гробовете се разтвориха и много тела на починалите светии бяха възкресени, (които, като излязоха от гробовете след Неговото възкресение, влязоха в светия град, и се явиха на мнозина). А стотникът и ония, които заедно с него пазеха Исуса, като видяха земетресението и всичко що стана, уплашиха се твърде много, и думаха: Наистина тоя беше Син на Бога. Там бяха още и гледаха отдалеч много жени, които бяха следвали Исуса от Галилея, и Му служеха; между които бяха Мария Магдалина, и Мария майка на Якова и на Иосия, и майката на Заведеевите синове." Матей 27: 50-56,

"И книжниците и фарисеите(т.е. духовниците/духовните служители на човешката религия) доведоха [при Него] една жена уловена в прелюбодейство и, като я поставиха насред, казаха Му: Учителю, тази жена биде уловена в самото дело на прелюбодейство. А Моисей ни е заповядал в закона да убиваме такива с камъни; Ти, прочее, що казваш за нея? И това казаха да Го изпитват, за да имат за какво да Го обвиняват. А Исус се наведе на долу и пишеше с пръст на земята(т.е. а Исус се опита да им напомни за написаните лично от самият Бог заповеди, и че там пише: "не убивай."). Но като постоянствуваха да Го питат, Той се изправи и рече им: Който от вас е безгрешен нека пръв хвърли камък на нея(т.е. нека пръв да наруши заповедта "не убивай."). И пак се наведе на долу, и пишеше с пръст на земята(т.е. и пак продължи да им напомня за написаните с Божият Пръст заповеди, от които едната е: "не убивай."). А те, като чуха това разотидоха се един по един, като почнаха от по-старите и следваха до последните; и Исус остана сам, и жената, гдето си беше, насред. И когато се изправи, Исус й рече: Жено, къде са тези, [които те обвиняваха]? Никой ли не те осъди? И тя отговори: Никой Господи. Исус рече: Нито Аз те осъждам; иди си, отсега не съгрешавай вече." Йоан 8: 3-11,

"Никой не може да слугува на двама господари, защото или ще намрази единия, а ще обикне другия, или към единия ще се привърже, а другия ще презира. Не можете да слугувате на Бога и на мамона(т.е. на Бога и на дявола)." Матей 6: 24

gandalfepi4
05-11-2012, 11:37
^
Църквата винаги се е грижила за опазване текста на Библията от всякакви изкривявания.

мечтай си, но не съблазнявай хората с лъжи, които си чел някъде (в някакви лъжливи източници, например писани от атеисти), или сам си фантазьориш.

Мда, за'тва можеш да видиш пергаменти на хиляда и кусур години, които казват различна история. lulz


музиката ти не струва, депресираща и зловеща.

Бе за зловещо мога да схвана щото певеца уж требе да е Луцифер, ама не схващам какво депресиращо намираш в нещо, което е църковно Григорианско песнопение. Hе че е като да съдиш църквата за пръв път де...

RagioL
05-11-2012, 12:04
^ Само да те поправя че никой който отбира малко, малко от история не твърди че въпросните евангелия са написани от авторите за които претендират. Отделно и че въпросните автори не са писали само и единствено по едно евангелие ами и други части от библията.

ПП Аз пък поствам музика във връзка с темата :P (http://www.youtube.com/watch?v=QKlheQFtGMA)

Ще го имам в предвид.

Изби ме желание си постна музиката. Останалото го скърпих набързо от някоя друга статия с цел да не ми изтрият поста. :D


.............................

Да си чувал за книгата на Архимед? Нещо милиарди пъти по-смислено от скапаната ти библия. Ако човечеството не вярваше толкова на досадни приказки, като религиите най-вероятно щеше да е доста по напреднало от сегашното си положение.

Можеш ли да ми отговориш защо Бог желае човечеството да тъне в неведение?
Защо работните му принципи не функционират, а т.н. фалшификации на дявола работят?


музиката ти не струва, депресираща и зловеща.
Ти си лигльо как ще ти хареса музиката. Мен защо не ме депресира тая музика? Бас ловя че слушаш само чалга.

П.П. Щях да забравя да добавя малко музика (http://www.youtube.com/watch?v=GdMHymMgHDk&feature=related), музика (http://www.youtube.com/watch?v=2jCd-KTTR_I)

defender
05-11-2012, 12:20
Можеш ли да ми отговориш защо Бог желае човечеството да тъне в неведение?

Не Бог а грехът държи човеците в неведение и ги заслепява. Бог няма какво да направи ако човек не склони волята си.


Ти си лигльо как ще ти хареса музиката. Мен защо не ме депресира тая музика? Бас ловя че слушаш само чалга.

и Лили Иванова

а на това се разкъртвам просто и мятам яки гюбеци:


http://youtu.be/QQ2tj2bXw-o

RagioL
05-12-2012, 10:04
Ти си срам за човечеството да знаеш.

bloodywings
05-22-2012, 18:11
Точка А), duhh.

Ilikeliljon
05-22-2012, 19:59
Много ме кефи как npp от време на време цепи нещо за ужасяващото число 666, което явно е надарено с някакви трансцендентални качества и окултни значения, ама не знае че се излага като пастор който пърди по време на проповед, защото ИСТИНСКИЯТ номер на "звяра" е 616, а 666 е просто грешка в превода и не се среща в оригиналите

http://en.wikipedia.org/wiki/Number_of_the_Beast#616

Но нищо де, сигурен съм че npp, който по свои думи се е нагорещявал до 200 градуса, избухвал е и го е съживявал Иисус от мъртвите, и който пак по свои думи му се явяват периодично някакви сатанински индийци да му предлагат оргии и да го гледат докато спи има някаква рационализация за смешния си провал.

В едно предаване всъщност даваха, че числото 666 отговаря на император Нерон, който е гонил християните, тъй като гръцките числа имали буквена стойност, ако не се лъжа., но това е съвсем друга история

npp
05-23-2012, 10:17
В едно предаване всъщност даваха, че числото 666 отговаря на император Нерон, който е гонил християните, тъй като гръцките числа имали буквена стойност, ако не се лъжа., но това е съвсем друга история

те много неща му приписваха, включително и сборът от числата на рулетката, но истината е че става въпрос за до 33.3% противозаконен трафик на благодат от Небесното Царство, което е основано на 66.6% от сатанинското царство

"И яви се друго знамение на небето, и ето голям червен змей, който имаше седем глави(т.е. седем сатанински духа/чакри противостоящи на седемте Божии духа) и десет рога, и на главите му седем корони(т.е. седемте сатанински духа/чакри са главните бесове). И опашката му(т.е. и множеството от негови(-те) духовни служители), като завлече третата част от небесните звезди(т.е. 33.3% от Небесната благодат), хвърли ги на земята(т.е. и ги придърпа в своето сатанинско царство на човешката(666) религия/духовност/вяра за да ги използва за неправедните си цели);" Откровение 12: 3-4

вследствие на това се ражда "звяра"(666) т.е. благодатният "бог" на човешката(666) религия/духовност/вяра

"И видях звяр(т.е. сатанински дух), който излизаше от морето(т.е. от света на поднебесната/окултното), и имаше десет рога(т.е. и имаше свои духовници) и седем глави(т.е. и седем чакри); и на роговете му десет корони(т.е. и духовниците му бяха неговите царе), и на главите му богохулни имена(т.е. и седемте чакри бяха сатанински(-те) еквиваленти на седемте божии духа). И звярът, който видях приличаше на леопард(т.е. звярът е дух на себичност), и краката му бяха като крака на мечка(т.е. и беше дух на себереализация), устата му като уста на лъв(т.е. и имаше голяма мъдрост като Божията); и змеят даде нему силата си, престола си и голяма власт(т.е. звярът е подчинен на змеят). И видях една от главите му(т.е. седмата чакра) като че ли смъртно ранена; но смъртоносната му рана оздравя; и цялата земя(т.е. и тълпата от всички(-те) неправедни духовни работници) учудена отиде след звяра и поклониха се на змея по причина, че даде властта си на звяра; поклониха се и на звяра, казвайки: Кой е като тоя звяр? и кой може да воюва против него?..... Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек(т.е. защото е "числото" на верческите/духовните беззаконници); а числото му е шестстотин шестдесет и шест." Откровение 13: 1-18

индийците му викат "сат чит ананда" или "аум"

RagioL
05-23-2012, 19:59
В едно предаване всъщност даваха, че числото 666 отговаря на император Нерон, който е гонил християните, тъй като гръцките числа имали буквена стойност, ако не се лъжа., но това е съвсем друга история

Нерон се вписва в 666 теоретично но в числото 616(което е по ранен вариант) не се вписва ако не се бъркам.

п.п. Чудя се при толкова редакции на библията как пък не са успели да постигнат нещо по-добро!

RagioL
05-23-2012, 20:01
И се извинявам че аз ти отговорих а не, който очакваше.

npp
05-23-2012, 22:44
разчитате само на прочетеното в wikipedia-та, сайтове(-те) и книгите, с други думи свикнали сте да получавате всичко наготово, но не и да се трудите понасяйки си кръста сами..... , ако числото на "звяра" беше "616", тогава сега щеше да е така и в оригиналният библейски текст на книгата Откровение, но там пише: χξϚ(chi-xi-stigma), а не ΧΙϚ(chi-iota-stigma) както в онзи папирус, а едва ли Бог би допуснал хилядолетия наред някакъв погрешен или фалшив текст да бъде ползван за оригинал на световната Библия, имайте предвид че в индия са се появявали книги и изображения т.е. били са материализирани от царството на "тъмнината", а да не говорим за възможноста да се фалшифицират, например чак през последните сто или повече години се появиха такива папируси като евангелията на тома, филип и юда, като и трите са открити в египет, а именно египет е мястото, от което Бог изведе израелтяните чрез Моисей, защото това място е било царство на голямо идолопоклонничество и могъщ окултизъм, ето един пример:

"Тогава Моисей и Аарон влязоха при Фараона и сториха, според както заповяда Господ; Аарон хвърли жезъла си пред Фараона и пред слугите му, и жезълът стана змия. Но Фараон повика мъдреците и чародеите, та и те, египетските магьосници, сториха същото с баянията си. Защото хвърлиха, всеки от тях, жезъла си, и те станаха змии; обаче Аароновия жезъл погълна техните жезли. А сърцето на Фараона се закорави, и той не ги послуша, според както Господ беше говорил....." Изход 7: 10-25

защо преди това никога не е имало такива евангелия, но са се появили едва през последните 100 години?!

gandalfepi4
05-24-2012, 07:32
Всички. Ние. Те. Възприемаме. Като. Комичен. Психично. Нездрав. Индивид.

ПП И се пише сигма, не стигма. Толкова за дълбоките ти разбирания. Силно предполагам че и ти си разчитал на чичо интернет, само че по-скоро някакви идиотски, шизофренични сайтове да си набавяш инфото. Защо ли като гугълна това което си написал оставам с точно това впечатление?

npp
05-24-2012, 09:18
Всички. Ние. Те. Възприемаме. Като. Комичен. Психично. Нездрав. Индивид.

ПП И се пише сигма, не стигма. Толкова за дълбоките ти разбирания. Силно предполагам че и ти си разчитал на чичо интернет, само че по-скоро някакви идиотски, шизофренични сайтове да си набавяш инфото. Защо ли като гугълна това което си написал оставам с точно това впечатление?

а не са ли идиотските и ненормалните картинките с онези човечета, които постваш, от рода на:

http://www.memes.at/pics/french.png

http://cs5417.userapi.com/u26431491/-14/x_97901349.jpg

http://cs5264.userapi.com/u7909292/-14/z_c0bb588b.jpg

http://www.memes.at/pics/lol.png

http://www.memes.at/pics/like-a-sir.png

http://www.memes.at/pics/no.png

http://www.memes.at/pics/oh-no.png

http://www.memes.at/pics/alien.png

sladk0t0odidi
05-24-2012, 09:38
Точка А, разбира се.

gandalfepi4
05-24-2012, 09:42
Нито ти, нито аз, нито страничните наблюдатели са способни да видят някаква връзка между двете и е доста ясно че се опитваш да изместиш темата в някаква по-удобна за теб насока. Колко инфантилно държание. Напълно отделен въпрос е че не поствам memes по-такъв глупав, безсмислен начин. Дори и мисля че не си способен да се сетиш последния път когато съм го правил, въпреки че го представяш като някаква моя адски характеризираща черта.

npp
05-24-2012, 13:10
Нито ти, нито аз, нито страничните наблюдатели са способни да видят някаква връзка между двете и е доста ясно че се опитваш да изместиш темата в някаква по-удобна за теб насока. Колко инфантилно държание. Напълно отделен въпрос е че не поствам memes по-такъв глупав, безсмислен начин. Дори и мисля че не си способен да се сетиш последния път когато съм го правил, въпреки че го представяш като някаква моя адски характеризираща черта.

спомням си само че имаше доста идиотски, просташки, дословни и пренебрежителни изказвания в твоите постове :-D

ZipFail
05-24-2012, 13:36
Кво толкова му обръщате внимание на перкото, отдавна е доказал, че е болен. С отговорите само го стимулирате да пише още.

playy
05-24-2012, 19:46
аз все още храня някви надежди,че е ебати добрия трол,ама може пък верно да е откачен човека...

ScarlettS
05-24-2012, 20:48
аз все още храня някви надежди,че е ебати добрия трол,ама може пък верно да е откачен човека...

Абе и да е трол пак ще е ебати откачения да се занимава с тия глупости 2 години...

JungleJaguar
05-25-2012, 08:20
Аз мисля,че е напушен Робот ахахахах
Оооhh Wеееее ахахах

defender
05-25-2012, 10:14
Всички. Ние. Те. Възприемаме. Като. Комичен. Психично. Нездрав. Индивид.

не е вярно, аз го смятам за еретик.

npp
05-25-2012, 11:52
и кво?!, като сте се събрали все шантави пубери в този раздел кой ви е крив?! :-D

defender
05-25-2012, 12:00
и кво?!, като сте се събрали все шантави пубери в този раздел кой ви е крив?! :-D
не е вярно, има и един "мастърс психолог".

ПП: абе, npp, а ти вярно ли е, че си бил женен.

RagioL
05-25-2012, 18:49
и кво?!, като сте се събрали все шантави пубери в този раздел кой ви е крив?! :-D

Интересното е кой го казва!
Човека, който се разпалва до 300 градуса!