PDA

View Full Version : Фитнес.



facepalm
04-30-2012, 14:42
Привет съфорумници.
От скоро почнах да ходя на фитнес тьй като не го подкрепях много много, защото съм на 16, а знам, че спирал ръстежа и тем подобни. Тъ хванах се с 2 приятелчета и почнахме 2 пъти в седмицата да ходим. Можете ли да ми кажете някакви програмки? Аз като ходя гледам да правя 3 серии по 10 пъти първо за бицепс/трицепс после гърди, корем и крака и след това пак отначало. Накрая завършвам с 20-30 минути на колелото и онова дето е като бягане като се сменямае на 10 минути с приятелчетата.

Освен това да ви питам за някакъв режим на хранене. Не искам някаква строга диета, а просто какво да отбягвам. Тежа 64-65 кила и съм 174-5 висок. Не съм дебел/пълен просто имам малко мазнина по корема, която е проблема. Например ако с ръка си дръпна леко кожата надолу 4 плочки веднага излизат и то стабилно. Ходя да бягам, кардио почти всеки ден като карам по 30 минути.

Моля дайте ми съвети,програми и ми кажете от какво да се ограничавам, режим. Благодаря предварително за отделеното внимание.

awerw
04-30-2012, 15:03
програми гледай в бб тийма, а за ядене отбягваш пържено, мазно, много солено, сладко и т.н.

facepalm
04-30-2012, 15:11
Проблема е че не знам дали заради годините или това че изразходвам повече енергия съм гладен постоянно. Хапвам и след половин час пак ми се яде :D . Тестяно не ям изобщо (хляб, баници, пици и т.н.) Сладко(сладолед най-вече) си хапвам от време на време. И ям доста плодове като цяло. Иначе домашна храна: Супички, бобец, леща, паржоли, кифтета и т.н.

awerw
04-30-2012, 15:11
е като тренираш се яде повече мн ясно

facepalm
04-30-2012, 17:23
Е то понякога и без да съм се натоварвал пак съм гладен 24/7 :D . Някой друг да покаже знанията си на тема тяло като даде някоя програма за фитнес и хранене ?

awerw
04-30-2012, 17:27
никой няма да си прави труда да ти изготвя хран, режим и трен, режим тези неща са строго индивидуални и ти казах да погледнеш бб тийм.........

facepalm
04-30-2012, 17:44
Нещата там са като на друг език за мен. Клек, лег, преса... нямам си и на понятие какво да правя. Заради това поисках някой по възможност да ми даде направления като за начинаещ. Освен това ми направи впечатление, че има хора които разбират от храни и просто ако може някой да ми даде напътствие какво да отбягвам като точни храни, не мазнини и сладко и т.н.

DownloadVirus
04-30-2012, 18:03
А да си се замислял,че щом не ги знаеш ,вероятно нямаш никаква основа?

facepalm
04-30-2012, 19:05
А да съм твърдял, че имам? XD . Нали това казах, нов съм искам лека програмка какво да правя и на кои уреди. Ех... темата стана яко спам-чат вече.

loveca777
04-30-2012, 19:15
ходи блъскай на лежанките , бицепс , гръб , крака, трапец , рамо, пръсти , корем, слабини, лостове , лостове, лостове

redbul2
04-30-2012, 20:41
А да съм твърдял, че имам? XD . Нали това казах, нов съм искам лека програмка какво да правя и на кои уреди. Ех... темата стана яко спам-чат вече.

Няма голям смисъл да ти пишем тук програма,която я има в бибитайма. Просто ако я прочетеш там и не я разбереш,няма да разбереш същата програма написана и тук. Няма как да ти се обясни какво е това лег,клек,легпреса,раменни преси,гребане,флайс,пекдек, пуловър,кросовър. Трябва да гледаш клиповете в бибитайма за начина на изпълнението и освен това да запомниш имената на упражненията.
За трениращите във фитнеса тези имена са като нотите на музикантите или като буквите в книгите които четем. Ако не знаеш буквите си неграмотен и просто не можеш да прочетеш книгата,която искаш да прочетеш.

А иначе мога те посъветвам за най-простото нещо което да направиш. Вземаш със себе си някой опитен приятел, съученик. И правиш в залата това,което той ти каже. Докато натрупаш свой собствен опит и запомниш имената на уредите и упражненията. :)

facepalm
05-04-2012, 16:23
Здравейте отново. Бих искал да попитам по-опитните дали наистина има някаква вреда като спиране на ръстежа и тем подобни ако се посещава фитнеса по-често от 16 годишен?

DownloadVirus
05-04-2012, 16:29
не

10bukvi

fenasf
05-04-2012, 20:13
Тая тема само като я чета и ми спира растежа.

facepalm
05-04-2012, 20:24
Поне като ще се правиш на остроумен гледай да пишеш правилно? ;s Може да се тегли ключ на темата. Благодаря ви на всичките :)

Everytime
05-07-2012, 16:43
Ето какво ще ти кажа аз,но не казвам,че задължително тряя мен да послушаш.
Първо трябва да имаш 4-5 хранения на ден,като преди и след трен задължително,и сутрин.
Второ - пак,за пореден път - СЪН.
трето - сплитове бол по интернет.
четвърто - това за растежа са глупости.Аз тренирам от 2009 и съм порастнал с 3 см,но и със 20 кг. :D
комбинирай така: гърди + бицепс+корем/гръб + трицепс/крака + рамо+ корем/