PDA

View Full Version : Страх от обвързване или какво?



Megi152656
04-30-2012, 20:09
Здравейте. На 16 съм и не съм имала приятел досега (знам, знам, живея в Задръстенландия). Днес си направих един извод - харесвала съм само момчета, с които откровено казано, не бих имала шанс - напълно непознати, 100 пъти по-яки от мен, тъпаци, etc.. Харесвала съм и момче, след като преди той ме беше харесвал, а аз него - не. Накрая той си намери приятелка (напълно нормално) и тогава започнах да го харесвам. Сега, напоследък започнах малко по малко да излизам от дебрите на Задръстенландия. Свалям се с някои момчета. Има един от тях, който е супер - готин, мил, добър, забавен. Харесвам го, ок. Възможно е и той да ме харесва. Не ми го е казвал, но предполагам. Наскоро се целунахме, на игра. А аз като започнах да се усещам, че нещата отиват към нещо повече от закачки, се стреснах. Колебая се какво да правя, ако случайно се окаже, че наистина ме харесва. С две думи - падам си по недостъпни, защото знам, че няма да ме върже с тях, а дойде ли ред на някой, с когото мога да имам нещо - отстъпвам назад. Изобщо не се смятам за глупачка (може и там да ми е грешката) и изобщо не искам някой да пострада, защото съм нерешителна, уплашена, неопитна. Според вас как мога да се справя с това?
Благодаря :)

GoldenHeart
04-30-2012, 20:18
И аз се чувствам по същия начин, когато не харесвам наистина човека, с когото се занимавам. :)

Зайче..
04-30-2012, 20:21
И аз преди бях така, обаче в един момент се отпуснах и всичко се нареди както трябва. :)

smilelady
04-30-2012, 20:22
Охх..Ами да ти кажа и аз имам същия проблем...не знам...може би не съм точният човек, който може да ти даде съвет, но се запитай какво точно те плаши в сериозните връзки...Това, че вече няма да си си ''соло'' (има хора, които предпочитат да са сами)...Може би просто се боиш от промяната...Изясни си първо къде е проблемът и тогава търси решение :)

valdesbg
04-30-2012, 20:24
Недей да си вириш носа в облаците и слез при простосмъртните малко.

Megi152656
04-30-2012, 20:28
Напоследък малко ми се втълпяваше от приятели, че го харесвам и за това имах много големи резерви относно цялата тази работа. Но майка ми казва да не отричам, защото цитирам: "ако си мислиш, че не ти личи, ..., как се усмихваш като говориш за него бла-бла" и си мисля, че точно тя знае какво говори.

Megi152656
04-30-2012, 20:30
valdesbg, нещо не те разбрах, ако може да го обясниш за "непростосмъртни" |(, ако не, не ми е притрябвало мнението ти :)

Pospalanka
04-30-2012, 21:08
Преди и аз бях така , но сега в момента съм обвързана от 2 месеца и нещо и осъзнах , че преди се притеснявах че в мен е проблема , а просто не трябва да се хвърляш на първия , ами като наистина се появи момчето ,което иска нещо по сериозно то ще си проличи , а и ти ще се отпуснеш и всичко ще е окей :)

shmatarok
04-30-2012, 21:41
valdesbg, нещо не те разбрах, ако може да го обясниш за "непростосмъртни" |(, ако не, не ми е притрябвало мнението ти :)

Мммм... много лошо скачаш.

Сигурна ли си, че си на 16? Прекалено незряло мислиш. ;)

Този, когото си целунала показва ли някакъв интерес към теб? Ако има такъв, защо не пробваш с него, ами търсиш позьори и перфектни? Пф.

DragonLady
04-30-2012, 22:27
Пробвай! От проба глава не боли, пък може да излезе нещо сериозно, та дори да се зародят чувства.

vesito13
05-01-2012, 05:16
Пробвай! От проба глава не боли, пък може да излезе нещо сериозно, та дори да се зародят чувства.
И все пак дори да не се зародят чувства, не е болка за умиране. Тепърва ще навлизаш във взаимоотношенията с другите и е нормално да не си сигурна понякога. Но това не значи, че някой ще пострада заради теб, просто бъди откровена, а не залъгвай човека отсреща. Ако не си готова за сериозна връзка, нека той да го знае, за да е наясно какви очаквания да има.

anonymous708973
05-01-2012, 05:29
Пробвай да се "издигнеш" до недостъпните. Тогава ще се разбере дали имаш страх от обвързване наистина, но засега не си слагай такива етикети, защото ще започнеш да вярваш в тях.

beboliani
05-01-2012, 06:46
Wow .. ами мисля, че трябва да се пуснеш по течението и да оставиш нещата просто да се случват.

пAteNцЕ
05-01-2012, 07:00
ще се справиш като преодолееш страха си момчетата не хапят

blaaablaaablaaa
05-01-2012, 10:55
Доколкото разбрах, се страхуваш от обвързване. В човешката природа е да се страхуваме от непознатото. Винаги има шанс да бъдеш наранена или да нараниш някого. Просто се пусни по течението - не се жените все пак. Всяко нещо може да се обърка (по закона на Мърфи - онова с филията), но няма да разбереш дали ще стане, ако не пробваш. Ако не опиташ, пропускаш ВЪЗМОЖНАТА неприятна част, но 100% изпускаш и добрата. <<< Пусни се по течението. >>>

bloodyred
05-01-2012, 12:38
Абсолютно същата бях до преди 7-8 месеца.. не знам, от веднъж някак си много се отпуснах, без причина, или поне аз така си мисля.. и сега съм доста по-различен човек и така се харесвам повече.. просто не мисли толкова много.. и както ти казаха се пусни по течението .. :)

valdesbg
05-01-2012, 15:47
Хех, ти си от оборотните. Като си толкоз отворена - що пишеш изобщо?

DisappointedDreamer
05-01-2012, 16:17
valdesbg, нещо не те разбрах, ако може да го обясниш за "непростосмъртни" |(, ако не, не ми е притрябвало мнението ти :)

Ъ, валдес се изрази кристално ясно. Каза ти да спреш да зяпаш из облаците, мислейки се за по-голяма работа от всички останали, и да дойдеш да живееш сред нас, простосмъртните - простите хорица, които след някоя и друга годинка ще гушнат букета.

А това "не ми е притрябвало мнението ти" придружено с усмихваща се емотиконка по ходи на момиче в 3-ти клас, а не на 16 годишна девойка, която вече би трябвало да е наясно че критики винаги ще има, и ще трябва да ги понася като зрял човек, взимайки си поука от хора, които имат право.

Спри да мислиш че си нещо по-особено, че имаш страх от връзките и т.н. Харесваш едно момче и то те харесва, е какво повече искаш?