PDA

View Full Version : Обожаваме тен, но по - важно е да имаме хубава кожа и да не я състаряваме....



drew2859
05-01-2012, 08:40
Прочетох интересна статия, в която пише, че солариумът има последействие, че сега може да ни е хубаво и да сме черни, но след години кожата ни все по - трудно ще се възстановява и еластичността и се губи, поради което той се препоръчва само като подготовка преди море или слънце, а не като постоянен източник на тен.

Направи ми впечатление, че тенът от солариум е много особено нещо - не е тъмно кафяв, а стои изкуствен, за разлика от слънчевият тен. Този от солариума стои тъмен на вечерна светлина, но на дневна бледнее и сякаш си друг човек. Не стои черно а оранжево, дори синкаво - сиво...

Бях се зарибила тотално по него, но се замислих... на кой му пука дали съм светла или тъмна? На кого? Няма да стана по - красива от един цвят...... Ами ако живеех в черно бял филм всички ли щяхме да сме грозни по default?

Anonys
05-01-2012, 08:48
Правилно. Пък и от този солариум може да получим рак на кожата.

Elinaaa
05-01-2012, 13:10
Солариума е гадна работа
Бях станала цялата на петна от него

BrokenInnocence
05-01-2012, 15:19
Солариума, че е пълна отврат това е ясно, но кожата трябва да се пази и от слънчевата светлина, която е колкото полезна толкова и вредна. Затова е хубаво да се използват слънцезащитни продукти. Не случайно жените от Юга в Щатите, преди Гражданската война, са излизали винаги с чадърче, което да им пази лицата от слънцето и дантелени ръкавици, защото слънцето състарява кожата и ефекта, който всички му приписват срещу пъпки е само временен и напълно илюзорен.

drew2859
05-01-2012, 15:52
Радвам се, че тук има момичета, които мислят като мен. Аз обожавам тен, много искам да го поддържам целогодишно, но про мисълта, че след някоя друга година ще застарея и ще искам повече да си върна хубавата кожа, защото на съсухреното и сбръчкано лице просто вече този тен няма да седи добре. Познавам две жени на по 35г. ходят на солариум от 20-годишни и кожата им чак се е отделила и стои като на препечено пиле. Ужасно е!!!

...

Glam0rous
05-02-2012, 08:36
Аз съм бяла като сиренце и не мога да хвана никакъв тен...дори и да стане с много часове пържене след 2-3 сеедмици е изчезнал и няма никакъв смисъл. А много ми се ще да съм по-тъмна, понеже съм руса и мисля, че е добра комбинация. Но..шанс!

summerxtime
05-03-2012, 11:03
Много хубава тема. :) Аз по рожедние съм по мургавка и на морето още първия ден хващам тен,а се мажа с слънцезащитни продукти. :D Иначе обожавам шоколадовия тен. <3

Goddess
05-03-2012, 11:47
Много малко пъти съм ходила на солариум и то заради мързел. Иначе - за поддържане на тен и за подготовка за лятото ако се ползва, не е проблем. Просто не трябва да се прекалява, както и с всичко останало. Иначе аз хващам супер бързо тен, достатъчен ми е един ден на хубаво слънце, ама съм максималистка и се пържа до последно...лятото имам чувстството, че само това правя.. :D Може да съм на разходка или където и да е - аз просто търся място, на което да застана, за да ме пече. ;д Ето и сега отивам на балкона хаха.

PeaceOfMe
05-03-2012, 21:14
Два пъти отидох и се отказах. Имах чувството, че съм в печка. Предпочитам да си изчакам лятото и да е естествен тена. Попринцип тена ми е тъмен, но само лицето ми е светло и искам да ги изравня. Добре че бързо хващам тен. :D

tonique
05-05-2012, 18:11
Незнам за вас, аз и без тва не съм сирене- за 1 седмица ставам като негър ... :D

пAteNцЕ
05-05-2012, 18:23
аз съм светличка но си хващам тен е не някакъв мнооо черен но си хващам :)
на балкона си правя от време на време :д на море когато ходя също се печа но на солариум не съм ходила и не смятам предпочитам да си набавя витамин Д на плажа или на село/планина :)