PDA

View Full Version : Как да надебелея и направа мускули ?



cecko1915
05-02-2012, 08:17
Здравейте,На 15 години съм и тежа 50-52 кг. Искам да направа маса и мускули .. Може ли някой да ми каже каква програма да си направа и какви протейни да взема и да ги комбинирам с тренировки във фитнеса?

charcoal
05-03-2012, 19:11
Протеините на тая възраст са безмислени, организма ти ще направи повече,просто трябва да го захраниш. Можеше да упоменеш и колко си висок, защото също е от значение. Като цяло бих те посъветвал да разкараш храни които само пълнят стомаха, а нямат хранителна стойност - кроасани, вафли и подобни. Започни да ядеш варени яйца (1-2 на ден стигат) и месо(ама не на дюнер или макдоналдс). За фитнеса най-общо трябва да се заложи, на по-голяма тежест и по-малко повторения (6-7). Това е в много общи линии.

Anonys
05-03-2012, 19:46
:D Хм.. Колко си висок ми е 1-вия въпрос ? Ако си около 168-175см, всеки ден започваш да ядеш като МАШИНА ! :D Извинявам се, но ми става смешно.. Сутрин ядеш няк'во кисело мляко 3.6% масленост + Шопска салата, обяд - месо на скара + салата, следобед - яйчни белтъци със салата, вечеря - нещо хранително измисли (спи ми се вече).. Да е с много протеини. Протеини (хапове) не взимай все още, имаш да се развиваш още.. Фитнес ? Препоръчвам ти 4-5 пъти седмично. Направи си програма за мускулите. Аз ще ти направя пример, ако искаш го запази, покажи го на фитнес инструктора и той ще ти покаже как да правиш упражненията правилно. Понеделник - Гърди, трицепс, бедро. Сряда - гръб и бицепс. Петък - коремни мускули, предмишница, прасец. Събота/неделя - трапец, рамо и още нещо по желание. Не ти препоръчвам пълна тренировка (всички мускули на ден), защото по-бавно се оформят и по-бавно се натрупва масата. Другото го остави на инструктора :)

anonimen123456789
05-03-2012, 19:48
Давам ти 30 от мойте искаш ли моя проблем е обратния :Д

reperw
05-04-2012, 07:47
Фитнес- аз съм 176
тръгнах на фитнес на 16 и бях 50 кила... 170... :Х: Х
Сега съм на 18 и съм 176 и съм 77 кила прай сметка

tonique
05-05-2012, 17:48
Фитнес това е истината мани ги тия там където скачат по лостовете [нямам нищо против тях] :D
но според мене фитнеса си е точно за качване ...

Но гледай да ядеш през 2-3 часа и качествено - на всеко ядене въглехидрат и протеин ... :)
по 6-7 пъти на ден и ще качваш ... :)

Но не си мисли, че за 4-5 месеца ще плашиш охраните :D