PDA

View Full Version : Отслабване и спортуване



nikkoll
05-02-2012, 14:17
Имам нужда да сваля 4 килограма. Спортувам и спазвам хранителен режим от 1-2 месеца и усещам разлика по дрехите, смъкнала съм и по няколко сантиметра, но да съм мръднала с 1 кг най-много надолу.. това нормално ли е? Също така може ли да си дадете мнението за тези упражнения, ако сте ги правили и след колко време е имало ефект http://vbox7.com/play:c500421d . И търся някакви упражнения за стягане на ръцете, но в домашни условия..

FuckingFreak
05-02-2012, 14:22
Защо се интересуваш от килограми? Много по-важно е какво е съотношението на килограмите мускули и мазнини, отколкото като цяло.
А за корема - релеф ли искаш да правиш или да топиш мазнини? Защото от коремни преси и всякаквите им производни не се отслабва.

UNITED2
05-02-2012, 15:34
Абсурдно е да не си сигурна от кога спазваш хранителен режим!Или е един,или са 2 месеца.. не може да са 1-2.
Така написано,как да ти отговори човек?
Разбира се,че е нормално!Ако спортуваш активно можеби качваш мускулна маса,и за това на кантара няма резултати,а само в огледалото тялото ти изглежда по-добре от преди..
На определен етап от режима кантара се изхвърля и идва ролята на огледалото. :)

nikkoll
05-02-2012, 16:06
да кажем месец и половина ;д не, сериозно не мога да кажа точно време, по-скоро месец. Всъщност аз и преди това в продължение на две години се храних много правилно и здравословно(не говоря за гладуване, а за пълноценно хранете), първоначално с цел отслабване и се получи ефекта, който търсих, а после бях свикнала с този начин на живот и си продължих, включвайки и други храни, но някои странични неща ми повлияха и имаше период, в който не гледах много-много с какво се храня и малко качих пак. Иначе имам да сваля мазнини по корема, но някъде четох, че за да го направя наред с кардиото трябва да включа и коремни преси и затова ги правя и двете. Иначе знам, че САМО с коремни преси нищо няма да постигна. Като цяла съм слаба и по-скоро виждам, че ми трябва стягане. Просто някак си по-добре се чувствах с тези 3-4 кг по-малко и ми се иска да се върна на това тегло. А от велоергометърът дупето стяга ли се?Ако може и упражнения за ръцете да ми предложите, забравих да спомена, че имам някакви гирички от по 2,5 кг всяка вкъщи.