PDA

View Full Version : Към момичетата



naSsS
05-02-2012, 17:25
Момичета,въпросите ми могат да ви ссе сторят малко глупави,но:
1.Вчера си говорехме с приятелки за обезкосмяването на краката и стана въпрос колко често си правят кола маска..и някои казаха на 1 месец,че им е напълно достатъчо.И аз се зчудих,защото на мен ми растат доста по-бързо,и на седмица и половина ми порастват.За мишниците е към 6-7 дена.При вас как е?Толкова бързо ли ви растат както на мен,или аз нещо съм много космясала :D

2.Това е малко тъп въпрос,защото скоро ме хвана скуката и започнах да си размишлявам-преди,да кажем 13-14 век имало ли е превръзки?Как жените са се справяли с женските работи.А обезкосмявали ли да се жените,ами презервативи имало ли е? :D Ако някой случаайно знае от някъде да казва,че ми е доста интересно за времето преди :D

Hayashi
05-02-2012, 17:31
1. Аз се обезкосмявам всяка седмица. Но аз съм с гъста почти черна коса така, че е лесно да си направиш сметката. Познавам момичета, които след месец изглеждат като мен след 5 дена. Всичко е до човека.

2. до колкото знам в Древен Египет са използвали пресована хартия като тампони. Иначе в Средновековието мисля, че са действали с парцалчета. Презервативи също е имало в Древен Египет. Жените мисля, че не са се обезкосмявали преди.

cAnDyYy
05-02-2012, 17:31
По втория въпрос и аз много съм се чудила :D
Рядко ползвам кола маска,но ми порастват за около 2 седмици. Предполагам, че при всеки човек е различно

ch0c0late44
05-02-2012, 17:35
относно второто:
Преди са се обезкосмявали жените със захарна кола маска..Четох някъде че Клеопатра я е измислила.

breathless
05-02-2012, 17:43
Дам, и аз знам, че са ползвали парцалчета.При положение, че са се къпали само по празниците, едва ли е било кой знае какъв проблем окосмяването.Иначе и на мен супер бързо ми растат. :?

Silver_flower
05-02-2012, 18:53
1. Аз откога се каня да си направя колата, ама все има нещо. Сега чакам да ми дойде и мине (почти 40ти ден е вече!) и след това ще помоля баба или мама да ми помагат. Ама ако не дойде до събота и почвам без да чакам - до кога ще ходя с дълъг ръкав я :D пробвала съм досега съвсееем малки участъци, ефекта е добър при мен, трае хъмм около месец мисля, но моите се късаха половината, защото не дърпах правилно. Аз съм руса и може би затова растат по-бавно (не знам дали това има отношение, но Hayashi е писала, че вероятно й трае по-кратко ефекта, защото е брюнетка).

2.За истроията на менструалната защита бях намерила преди време, но забравих сайта, затова порових и открих това в Svejo.net :
Богатият асортимент от материали за интимна женска хигиена е нещо естествено днес. Нашите предшественички не са били така облагодетелствани, но нуждата от комфорт и защита в "критични" дни е съществувала и преди хилядолетия. Жените се опитвали да я задоволят с подръчни средства, с каквито са разполагали в зависимост от времето, в което са живели, региона, който са обитавали и материалното си положение.
Богатите жителки на Египет, Сирия и Вавилон отдавали предпочитание на първите тампони-рулца от мек папирус. По-бедните трябвало да се задоволят с далеч по-твърдата и неудобна тръстика. В египетски ръкописи от второто хилядолетие пр.н.е. се съдържат сведения за тампони от по-близки до съвременните материали, ленени влакна, които "се въвеждали в плътта" по време на менструация.
В древна Гърция също отдавали предпочитание на вътрешната форма на защита. Използвали или навитити на руло тъкани, или дървени тампони, обвити в абсорбиращ материал. Подобни средства, разбира се, трудно биха могли да осигурят нужния комфорт и често предизвиквали увреждания на вътрешните стени на влагалището.
Древните римлянки използвали по-щадящи, от гледна точка на тактилните усещания, тампони, изработени от мека вълна и леко намазани с масло. Византийските аристократки избирали за тази цел най-качествената вълна, специално доставяна от Кавказ.
Японките правели топчета с големината на орех от тънки листи хартия.
Европейските жени отдавали предпочитание на прототипа на съвременната превръзка-парчета плат, прегънати неколкократно и закрепени към колана на полата. Но това средство освен ненадеждно, било и отлична среда за размножаване на бактерии, което водело до лоша миризма и инфекции. Превръзките били за многократна употреба. Макар и несъвършени, те били привилегия на богатите жени. Бедните и селските жени в някои европейски държави използвали ... сено.
Ескимоските използвали животински кожи и лишеи. А тези, които живеели по морското крайбрежие-водорасли.
В началото на ХХ в. били изобретени нови материали, с уникални за времето си свойства. От тях били създадени нови продукти.
Първите промишлено произведени превръзки имали обвивка от мека тъкан с добра попиваемост или тънка хартия. Пълнежът бил от раздробена целулоза, под която бил поставен целофан, за да се предотврати протичането. По-късно долните слоеве били слепени, за по-голяма сигурност при работа и движение.
Пионер в промишлено производство на дамски превръзки станала американската фирма "Кимбърли-Кларк" през 1920 г. В началото жените изпитвали голямо неудобство да купуват новия продукт. Затова в магазините били отворени специални стаи от рода на пробните, където те взимали стоката и пускали парите в специална кутия. Никой не проверявал дали са заплатили, всичко било на доверие.
Първите съвременни тампони били създадени малко по-късно, през 30-те години на ХХв.
Съпругата на американския хирург Ърл Хаас обичала да язди и "критичните" дни я откъсвали принудително от нейното хоби. Изход от положението намерил грижовният и съпруг, който създал тампон от хирургична вата. По цялата дължина на тампона било прокарано щнурче и той бил поставен в картонена тръбичка(апликатор). Своето произведение Хаас нарекъл "Tampax", от английските думи "tampon"(тампон) и "pack"(опаковка). Три години по-късно тампаксът бил признат за откритие в областта на хигиената. В резултат на това, днес около 100 милиона жени използват тампони като най-удобното и сигурно средство за хигиена на менструацията.

Дано инфото задоволи твоето и любопитството на останалите, защото и аз доскоро се чудех какво ли са правели нашите прааапраапраааа баби, като не са имали съвременните хигиенни средства :D

-meGusta-
05-02-2012, 19:35
Silver_flower интересна информация,и на мен ми беше интересно.А за кола маската която спомена,според мен поне първия път е добре да отидеш на козметик.Въобще няма от какво да се срамуваш,а и ще ти го направи супер :) . Ако не е при специалист има опасност да не стане както трябва :) just sayin ;)

anonymous708973
05-02-2012, 19:58
На триъгълника държи седмица и половина гладко, после почват да бодат гадовете... Тъмнокоса съм. Със светла кожа. Забавничко.

Anonys
05-02-2012, 20:05
Знаете по принцип, че повечето стари хора (родени през 1850-80г.) са си мислели, че ще е по-добре да правиш секс, само като си хванеш жена. Аз пък си мисля, че такива са им били обичаите, защото е нямало презервативи и родителите им не са искали да имат жени с деца, за които да не са се оженили :D Странна логика.

Silver_flower
05-04-2012, 08:22
Silver_flower интересна информация,и на мен ми беше интересно.А за кола маската която спомена,според мен поне първия път е добре да отидеш на козметик.Въобще няма от какво да се срамуваш,а и ще ти го направи супер :) . Ако не е при специалист има опасност да не стане както трябва :) just sayin ;)

Баба ми се чуди дали ще издържа на болката от кола-маска, тъй като тя никога не си е правила (нито на друг), затова ми вика да взема да ида на козметик, но то ще ми излезе сигурно много скъпо, а и не знам въобще имаме ли козметик в Раднево... Така че ще е в домашни условия, чудя се дали още утре като се върна на село дали да не си я направя, но после колко 1 ден ли беше ограничението да не се къпя? А и ако я направя утре, не знам ще издържи ли до 15 юни, на 23 яни пък имам рожден ден. А и колко ли дни ще трябва да чакам после, за да мога пак да си направя кола след като започнат да поникват пак космите. Защото дребните хич не ги хваща, например на пръстите на ръцете. Толкова видеа изгледах и пак съм неориентирана. Но поне разбрах как трябвало да се дърпа. Най ме е страх за подмишниците - да не се обърка нещо там и да ходя зачервена, да текне кръв защото е нежно... Но не ми се минава с бръснач, не ми харесва идеята.
П.П: Радвам се, че ти е харесала информацията. :) И на мен ми беше много интересна. Направо е шокираща... горките ни прапрапрапрааа баби, СЪС СЕНО, ааа мн страшно звучи :confused:

drew2859
05-04-2012, 08:33
Аз до колкото знам едно време са използвали тампони... правили са си ги от дърво, вълна и т.н. Иначе преди 30г. нашите баби и майки са използвали лигнин, който е марля която са нагъвали... и са прали... същото и за памперси - пелени.

babity
05-04-2012, 09:02
На краката и всеки ден да си ги оправям с епилатора, пак има тук-там по някой останал. Когато планирам "полова" вечер си ги пускам няколко дни да порастнат хубаво всички и тогава ги махам. На триъгълника ми издържат доста повече. 3-4 седмици съм ок. В смисъл, няма как да съм идеално гладка за толкова време, но моите вече са тоооолкова меки, че дори и да се виждат, на допир няма как да бъдат усетени и зат'ва горе-долу веднъж месечно ходя на кола.