PDA

View Full Version : Нокти



Blessed_
05-02-2012, 18:36
Ако можете да ми предложите някакви масла или заздравяващи лакове, защото ноктите ми са меки и много се чупят, а искам да си ги пусна малко. Ползвах маслото на Икаров, но поне при мен нямаше особен ефект, а доста го хвалеха. :D

don't say anything.
05-02-2012, 18:46
Защо така... хмм, странно, на Икаров всички продукти са много добри, сигурно не си го използвала достатъчно дълго време, то не може от 3 пъти и да стане. Използвай на perfect разни заздравители, пази ги повече, мажи ги с лимон, прави си от т'ва ,което вече споменах в една тема - слагаш вода, вътре 4 лъжички сол ,разбъркваш (без лак трябва да си) ,потапяш си ноктите за около 20-30 минути, после изсушаваш с кърпа, също много помага. :)

Blessed_
05-02-2012, 18:56
Защо така... хмм, странно, на Икаров всички продукти са много добри, сигурно не си го използвала достатъчно дълго време, то не може от 3 пъти и да стане. Използвай на perfect разни заздравители, пази ги повече, мажи ги с лимон, прави си от т'ва ,което вече споменах в една тема - слагаш вода, вътре 4 лъжички сол ,разбъркваш (без лак трябва да си) ,потапяш си ноктите за около 20-30 минути, после изсушаваш с кърпа, също много помага. :)
Маслото го използвах около 2 месеца и спрях. Правила съм това с лимона и солта при тях забелязвах ефекта, а в момента си слагам калциев гел на Perfect. Странно, но ноктите ми продължават да са меки, не знам защо, може да е от липса на витамини. Благодаря ти все пак. :) Някой, ако има други идеи, да казва. :)

don't say anything.
05-02-2012, 19:01
Да, забравих да кажа, че и начинът ти на хранене им се отразява, така че се храни по-здравословно ,за да бъдеш по-здрава и ти самата, не само ноктите. :) Аз пия и калмацин, много голям ефект виждам върху косата си, както и ноктите, а се води хранителна добавка, доволна съм.

FuCKkK13
05-02-2012, 19:03
йод,повече време с маслото - на мен ми помогна на около 4-5тия месец,пази ги, преди лак винаги заздравител като основа,приемай вътрешно витамини/добавки/здравословно хранене, по-малко препарати по ноктите -използвай защитни ръкавици ..

Blessed_
05-02-2012, 20:09
йод,повече време с маслото - на мен ми помогна на около 4-5тия месец,пази ги, преди лак винаги заздравител като основа,приемай вътрешно витамини/добавки/здравословно хранене, по-малко препарати по ноктите -използвай защитни ръкавици ..

Ами от йода ми казаха, че ноктите се забоядисват, така ли е?

FuCKkK13
05-03-2012, 06:59
^ да,стават жълтеникави,но ще изтърпиш ! .. и си слагай само в основата на нокътя,то другия е израснал така че няма смисъл.. аз като си сложа и ако следващите дни не слагам ноктите ми си стават същите - белички :)

Elinaaa
05-03-2012, 07:00
Лимон и зехтин преди време като имах къси нокти си правих тази смес :)
Може да пробваш ,но за всяко нещо се изисква търпение

Glam0rous
05-03-2012, 07:15
Сложи си гел-лак. Седи по няколко седмици, прави ти ноктите по-дебели и много здрави и устойчиви и така те си порастват самички без абсолютно нищо да им правиш. Ще питаш не е ли временно, всички методи ако работят, ще е докато ги мажеш (с лимони, масла). А не вярвам да ти се седи без лак месеци, за да се мажеш всеки ден с нещо, след което като се лакираш веднъж с тия гадните лакове от магазина ще ти станат същите ноктите.

marin4itu
05-03-2012, 07:32
И както са й тънки ноктите, реши ли да си махне гел-лака, ще бъдат направо като хартия...
Мажи ги с масла. Те регулират влажността на нокътя, задържат колкото трябва в него и оставят излишната навън. Както ти казаха, храненето е важно. Яж плодове и зеленчуци повече.

Glam0rous
05-03-2012, 08:50
^ Не знам кой ти го е казал, но при слагане и махане на гел лак, ноктите не се пилят - съответно не се променя по никакъв начин естествената им дебелина.

marin4itu
05-03-2012, 09:32
Добре, аз съм го виждала с очите си, на всичкото отгоре имам курс за маникюристка.

Glam0rous
05-03-2012, 09:57
Добре, хубаво. И аз го виждам с очите си - върху себе си. Нека момичето да знае всички възможности и да си избере. Но ако иска бърз резултат и по време на растежа, също да има хубав маникюр - това си е добро решение.

3oPuTy
05-03-2012, 10:15
Абе най-добре е с масла,заздравители и витамини,защото ако последва съвета ти след махането на лака те все още ще са си меки и чупещи се ...

Glam0rous
05-03-2012, 10:33
Аз също съм за витамините и за мене това което правиш като хранене и спорт са единствените неща, които помагат на коса, кожа, нокти. Обаче ако иска да са и хубави сега и веднага и да си има лак защо не. Ако 2-3 месеца ходи без маникюр и се маже с какво ли не (дано да има ефект) и после за една седмица или две започне да се лакира с лаковете от магазина, пак ще е в същото състояние. Формалдехида, толуена и другите отрови в тях буквално разяждат ноктите (поне в Shellac-a ги няма) . Все си мисля, че всички имаме тия проблеми от ранни години, само защото от малки сме се лакирали с тия боклуци. Честно ти казвам, от 3-4 години съм така, че ако искам нокти, трябва да ходя година без лак и в момента, в който ги лакирам и след 3-4 дни го махна - отдолу всичко е (да не казвам изгнило), ама омекнало, изпочупено на дупки. И няма лак на Манхатън, няма на Голдън роуз, няма на Римел, Есънс и какви ли още не - всички са еднакви.Друг е въпроса, че и в заздравителите тип Пърфект ги има абсолютно същите неща, само без цветните пигменти и не помагат.

marin4itu
05-03-2012, 10:50
За това базата преди лака е задължителна. Тя не съдържа формалдехид.

Blessed_
05-03-2012, 11:23
Аз също знам, че след махането на гела ноктите са по-зле, защото през него не могат да дишат. Но и това е вариант. Смятам пак да почна маслото на Икаров и да приемам някакви витамини, може отново да направя и тези със солта и лимона, но за сега не смятам да си слагам гел. :)

marin4itu
05-03-2012, 11:59
Има разлика между UV гел и гел лак. Иначе то и с лак не могат да дишат.. по принцип те няма и какво да дишат, защото ноктите са мъртви клетки.

Blessed_
05-03-2012, 15:20
Аз знам от познати, които са си слагали UV гел, че след това ноктите са по-зле, от колкото са били преди него. Не знам как ще повлияе на моите (които и без това са меки и чупливи :D ) и затова за момента не мисля да си слагам. :)